Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2012., 01:43   #81
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Moje dijete se sa svojim odrastanjem susrela i s ružnim stvarima. Tipa dječaka iz parka a iz njezine škole - 7 razred - koji ju je verbalno seksualno zlostavljao. Ok, obratila se odmah nama, taj dio je naučila.
Ali sada su se otvorila mnoga druga njezina pitanja i strahovi.
Što kada nas ne bude?
Kome da se obrati?
Ko za vraga još je na našem katu nedavno bila provala u stan.
Eto, opet suočavanje i s tim.
Razgovarale smo o svemu i čini mi se da pomoglo. No, neću to znati dok sada ne počne ostajati sama kako će se nositi sa tim strahovima koje više ni ne spominje ali kada ostane sama bojim se da bi se mogli vratiti..
Prije ili kasnije, sa svime će se morat suočiti i to će joj postaviti temelj njezine budućnosti a na tebi je da joj budeš podrška uvijek

Joj, ja tinejdžer a dajem savjete ahahaha
awesome43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 08:33   #82
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
No, neću to znati dok sada ne počne ostajati sama...
Možete li započeti s njezinim "ostajanjem sâma" koje bi za početak trajalo 5-10 minuta, a onda bilo proslavljeno bučno kao Uskrs, Božić i Dan nezavisnosti zajedno - a onda postupno produljivati trajanje?

Mislim da se ostajanje u stanu može "učiti" kao i sve drugo: od provale ju štite zvukovi u stanu (glazba, znakovi da je netko doma), složite kviz (što ako netko pozvoni, što ako se dogodi ovo ili ono...).
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 17:19   #83
slažem se da ostajanje kod kuće treba biti postupno, i pri tome procjenjivati kako se dijete osjeća dok nam prepričava kako je provelo vrijeme....ako izrazi nelagodu zbog mračnog hodnika npr, ili zvukova s kata kuće treba mu pomoći da sam savlada tu "prepreku"...
ja sam uvijek zato dala svojoj klinki nekoliko jednostavnih zadataka koji bi ju dovoljno zaokupili i na što bi potrošila vrijeme (da Lorde, može se i bez kamere u kući vidjeti kak dijete provede vrijeme dok je samo).kod nas su zadaci tipa, očistiti dvorište od pseće kakice(pas je njen pa je red i da sudjeluje u tome), izvaditi i objesiti veš iz perilice(sve to jedan 7-godišnjak može napraviti), ponekad napišem slova i brojke il zadatke za vježbu. radim kod kuće ali imam potrebu otići u finu ili do grada, pa u tom periodu želim biti kolko tolko sigurna da mi je dijete kod kuće u normali.oko kuće je visoka ograda koja je zaključana, a obzirom da živimo okruženi kućama nije sad baš da će netko ići se penjati preko ograde od 2 metra usred dana.naravno da sam ju u slučaju nekih extremnih situacija (poplava, požar) podučila kud da izađe.no, ona je 3. dijete. s prvim sam bila u panici dok je uključival mikrovalnu a ja sam bila u drugoj sobi.godine, nauče nas svemu
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 20:52   #84
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Možete li započeti s njezinim "ostajanjem sâma" koje bi za početak trajalo 5-10 minuta, a onda bilo proslavljeno bučno kao Uskrs, Božić i Dan nezavisnosti zajedno - a onda postupno produljivati trajanje?

Mislim da se ostajanje u stanu može "učiti" kao i sve drugo: od provale ju štite zvukovi u stanu (glazba, znakovi da je netko doma), složite kviz (što ako netko pozvoni, što ako se dogodi ovo ili ono...).
Ostaje ona sama ponekada, sat, dva.
Ne primječujem kod nje strah nakon što smo razgovarale.
Normalno se i dalje igra u parku, nije se povukla u sebe.
To mi je bitno. Da ima samopouzdanja.
Prednost je to što je prve dvije godine u školi isto ostajala ujutro sama i išla sama u školu.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 16:42   #85
Quote:
lea321 kaže: Pogledaj post
slažem se da ostajanje kod kuće treba biti postupno
Što kad iz ovih ili onih razloga nismo u mogućnosti dati djetetu dovoljno vremena za prilagodbu....radi se o djetetu 4 razred osnovne (škola ima mogućnost boravka samo do 3 razreda) koje prvi put treba ostajati samo, samo se spremati za školu, otići na bus, pojesti ...trenutno imam dogovor s poslodavcem da 1/2 radnog vremena radim od doma. Dosada sam po tom pitanju vodila jedan apsolutno bezbrižan život - tako da mi sada ne padaju na pamet ni svi savijeti koje bi mu mogla izreći, ni sve mogućnosti kojima bih mogla dijete dodatno zaštititi ni svi oni "tips and tricks" koji bi mi i njemu i meni olakšali. Eto, svaki savjet je dobrodošao.
__________________
Povedi me tamo...
Glass S is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 18:00   #86
Quote:
Glass S kaže: Pogledaj post
tako da mi sada ne padaju na pamet ni svi savijeti koje bi mu mogla izreći, ni sve mogućnosti kojima bih mogla dijete dodatno zaštititi ni svi oni "tips and tricks" koji bi mi i njemu i meni olakšali. Eto, svaki savjet je dobrodošao.
Za početak: postoji li ijedna prikladna odrasla osoba koja bi mogla barem nakratko poviriti dijete tijekom vremena koje provodi sâmo - možda više da mu "razbije" to vrijeme, nego da mu aktivno pomogne u ovom ili onom obliku?

Ja bih u toj situaciji pokušao dvije stvari. Kao prvo, zbog hitnosti i okolnosti bih sveo savjete na minimum minimuma koji čuva glavu, a sve ostalo pokrio jednom jedinom rečenicom: "ako osjetiš da si u nekoj opasnosti, iziđi iz stana/kuće i obrati se XXXX-u (valjda imate dovoljno blizu nekoga prikladnoga da mu se dijete obrati u kritičnoj situaciji)".

Na ovaj ćeš način izbjeći da se djetetu hrpa savjeta/uputa koje će odjednom dobiti izmiješa, da mu svi ti savjeti - i oni bezazleni i oni koji čuvaju glavu - budu jednako važni, i da stekne osjećaj kako je njegovo ostajanje sâmo nešto strašno, teško, opasno i nadasve neugodno. Djetetu se ni pod koju cijenu ne smije, u dobroj namjeri i u želji da ga se zaštiti, utjerati strah u kosti i najavljivati posve nesvjesno ostajanje doma kao riskantnu ratnu operaciju; dakle, mislim da je loše krenuti s paničnim sigurnosnim mjerama po stanu i slično.

Drugo: pogotovo u početku, skup poslova koje dijete mora obaviti treba svesti na minimum minimuma, a te poslove maksimalno pojednostavniti. Ako treba sâmo pojesti, stvar treba svesti na "jelo je već u mikrovalnoj, grij minutu i 48 sekundi, i to je to" - to podrazumijeva pripremu jela za čije je zgotovljavanje dovoljno grijati minutu i 48 sekundi, pa čak i pod cijenu da je to jelo manje ekstraturbo kvalitetno i superekstra hranjivo nego inače. Ako treba, jednom ga odvesti do busa (zapravo, pustiti ga da jednom on tebe odvede na bus i pritom se praviti blesav i glumljeno raditi gluposti u prometu - prelaziti cestu na pogrešnim mjestima i tako to - tako da ti dijete mora objašnjavati gdje i kako trebaš paziti da ne izgubiš glavu).

Uz ta dva načela, povremeno (ako je moguće) "telefonsko navođenje" (podsjećanje na tajming da bi se osiguralo da dijete svaku od obveza započne na vrijeme - najveća je opasnost ako bilo što radi u panici i žurbi) i - najvažnije - veličanje svakog, pa i najmanjeg detalja u kojem je dijete dobro odradilo ostajanje, četvrtaš bi trebao bez većih problema ubrzo ući u štos.

Mislim da ćeš uskoro vidjeti da si jedina osoba kojoj je to ostajanje problem - ti .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 18:24   #87
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Za početak: postoji li ijedna prikladna odrasla osoba koja bi mogla barem nakratko poviriti dijete tijekom vremena koje provodi sâmo - možda više da mu "razbije" to vrijeme, nego da mu aktivno pomogne u ovom ili onom obliku?
Stavila sam oglas na ploču i po okolnim stupekima....nadam se nekoj simpatičnoj bakici kojoj bi dobro došla koja dodatna kuna. Nadam se da ću je naći prije no što mi istekne dogovor s poslodavcem oko podjele radnog vremena.

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
ako osjetiš da si u nekoj opasnosti, iziđi iz stana/kuće i obrati se XXXX-u (valjda imate dovoljno blizu nekoga prikladnoga da mu se dijete obrati u kritičnoj situaciji)".
Nisam stigla upoznati nikoga do koga bi dijete moglo doći pješice u par minuta....susjedi uglavnom mlađi ljudi za koje bi ja rekla da tu i ne žive nego onak više noće.


Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Uz ta dva načela, povremeno (ako je moguće) "telefonsko navođenje" (podsjećanje na tajming da bi se osiguralo da dijete svaku od obveza započne na vrijeme - najveća je opasnost ako bilo što radi u panici i žurbi)
Hvala Bogu imam takav posao da osim povremenih telefonskih razgovora s klijentima, ostatak radnog dana sama organiziram kako meni odgovara.....tako da je i prije bila najnormalnija stvar da se čujmo.


Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Mislim da ćeš uskoro vidjeti da si jedina osoba kojoj je to ostajanje problem - ti .
O ja to već odavno znam Mislim da se nosim s tim i skrivam tu preveliku brigu za djecu od onog dana kada sam postala majka.
__________________
Povedi me tamo...
Glass S is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 18:26   #88
Quote:
Glass S kaže: Pogledaj post
Što kad iz ovih ili onih razloga nismo u mogućnosti dati djetetu dovoljno vremena za prilagodbu....radi se o djetetu 4 razred osnovne (škola ima mogućnost boravka samo do 3 razreda) koje prvi put treba ostajati samo, samo se spremati za školu, otići na bus, pojesti ...trenutno imam dogovor s poslodavcem da 1/2 radnog vremena radim od doma. Dosada sam po tom pitanju vodila jedan apsolutno bezbrižan život - tako da mi sada ne padaju na pamet ni svi savijeti koje bi mu mogla izreći, ni sve mogućnosti kojima bih mogla dijete dodatno zaštititi ni svi oni "tips and tricks" koji bi mi i njemu i meni olakšali. Eto, svaki savjet je dobrodošao.
Nije mi bas jasno kako to niste bili u mogucnosti dati vremena za prilagodbu, jer zna se da se u trecem ili cetvrtom razredu ostaje bez dnevnog boravka. (ovisi valjda od skole so skole, ali vjerujem da se zna u naprijed...ili ste vi ocekivali boravak, ali ipak ga nisu dali?)
Ako nista drugo, pouka je drugim roditeljima, da ne cekaju cetvrti razred, pa da dijete tek tada po prvi put treba ostati samo. Treba to do tada malo po malo vjezbati, napraviti situacije u kojima ce se morati osloniti na sebe, od nekih kratkotrajnih i jednostavnih zadataka u pocetku, pa sve do odlaska u skolu. Nema veze sto mama nije na poslu, moze skicati iza ugla...a onda bezbrizno sjesti na kavu, svjesna da kad dodje trenutak da to bude svakodnevica, nece biti panike, bit ce ipak lakse...nego ovako odjednom, bez pripreme.
Upute si dobila, pa o tome necu ...samo mirno i strpljivo, mogu djeca vise nego sto mi mislimo da mogu, tvoj je vec velik i vjerujem da ce se uz tvoju pomoc ipak brzo snaci. Kad vidi da imas povjerenja u njega, imat ce i on sam u sebe.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 18:51   #89
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Nije mi bas jasno kako to niste bili u mogucnosti dati vremena za prilagodbu, jer zna se da se u trecem ili cetvrtom razredu ostaje bez dnevnog boravka. (ovisi valjda od skole so skole, ali vjerujem da se zna u naprijed...ili ste vi ocekivali boravak, ali ipak ga nisu dali?)
Prilike koje su dovele do nemogućnosti davanja vremena za prilagodbu su razne...teže oboli ili umre član obitelji koji je čuvao dijete, muž te ostavi, ostaviš ti njega, suglasno se raziđete, ostaneš bez stana nakon bankrota i nemaš prebite pare te ne možeš više plaćati sitericu.....

Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Upute si dobila, pa o tome necu
Da i zahvalna sam Lordu na njima, jer se već vidim kako izgovaram 1000 savjeta umjesto 2-3 ....eto sad samo da napravim odabir koje je potrebno izreći, jer meni se svi čine jednako važni.
__________________
Povedi me tamo...
Glass S is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 19:02   #90
mene su moji morali ostavljati samu u prvom osnovne,nekih 6,7 godina,nije nikad bilo problema.
purpleshadows is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 19:07   #91
Quote:
Glass S kaže: Pogledaj post
Prilike koje su dovele do nemogućnosti davanja vremena za prilagodbu su razne...teže oboli ili umre član obitelji koji je čuvao dijete, muž te ostavi, ostaviš ti njega, suglasno se raziđete, ostaneš bez stana nakon bankrota i nemaš prebite pare te ne možeš više plaćati sitericu.....
Ma jasno, ima stvari koje se dese odjednom i ne mozes ih predvidjeti...
Samo sam htjela reci da je ..bez obzira na to sto se je ili nije dogodilo...dobro s manjim djetetom raditi neke stvai ...kako raste, po malo. Da se ne desi da dijete od 10 godina bas nikad nije bilo samo.
Quote:
Da i zahvalna sam Lordu na njima, jer se već vidim kako izgovaram 1000 savjeta umjesto 2-3 ....eto sad samo da napravim odabir koje je potrebno izreći, jer meni se svi čine jednako važni.
Obzirom da dijete nema 6 nego cca 10 godina - imas veliku prednost, mozes se sluziti pisanom rijecju.
Mislim da nije lose neke stvari i zapisati. Jer, to sto on "slusa" i "zna" kako se napravi to i to (npr. zagrije mlijeko u mikrovalnoj) ...otompotom...napises kraktka i jasna uputstva za neke bitne stvari. Ili u jednu teku koja sluzi kao "pomocnik" ili na cedulje zaljepljene na prigodno mjesto (hladnjak/mikrovalana/tefedon i sl.)
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 19:56   #92
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Nije mi bas jasno kako to niste bili u mogucnosti dati vremena za prilagodbu...
Ovo mi je k'o kad na ŽuD-u nekome tko ima problema u braku krenu sa "meni nije jasno kog vraga ste se uopće ženili?"

U ovom trenutku je potpuno svejedno radi li se o nekim specifičnim i nepredviđenim životnim okolnostima, ili o ljudima koji su toliko glupi da su se tek jučer sjetiti da je započela škola, ili o nečem trećem - to uopće ne utječe na načine rješavanja problema.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 20:57   #93
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
U ovom trenutku je potpuno svejedno radi li se o nekim specifičnim i nepredviđenim životnim okolnostima, ili o ljudima koji su toliko glupi da su se tek jučer sjetiti da je započela škola, ili o nečem trećem - to uopće ne utječe na načine rješavanja problema.
Ali moze uticati na rjesavanje nekog buduceg problema, koji se mozda moze i izbjeci, ako roditelji vec i prije skole ili u prvom razredu pocnu razmisljati (na osnovu ovog primjera) o tome.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 21:15   #94
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ali moze uticati na rjesavanje nekog buduceg problema, koji se mozda moze i izbjeci, ako roditelji vec i prije skole ili u prvom razredu pocnu razmisljati (na osnovu ovog primjera) o tome.
Jednako kao što bi i razvod bio manje stresan ako bi ljudi počeli o njemu razmišljati još od prvog dana braka.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 21:39   #95
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Jednako kao što bi i razvod bio manje stresan ako bi ljudi počeli o njemu razmišljati još od prvog dana braka.
Mozda je tebi jednako, meni nije. Meni jedno s drugim nema nikave slicnosti...kad se zenis ne znas da ces se za par godina rastati, tj. nadas se da neces. I ne znam sto bi to trebao poduzimati kako bi se tek vjencani par pripremao na moguci razvod.
Kad rodis dijete znas da ono raste i da ce krenuti u skolu, da ce jednog dana morati samo za sebe nesto raditi, biti koloko-toliko samostalno. Na roditelju je da na tome radi od prvog dana i da ga na to priprema.
Ali...stvarno nema potreba da se sad nas dvoje oko tog prepucavamo...nisam ni prva ni zadnja koja je konstatirala da je neto trebalo odraditi tj. zapoceti - prije.
Kao sto se neki zacude problemima s tinejdzerima...a do tada kao da i nisu imali dijete.
Kao sto se neki zacude da dijete ima neki problem, tek kad dodje na pregled za skolu...ili tokom prvog razreda.
I drugi su na ovoj temi napisali da povremeno ostave dijete na kratko samo...prvo na 5-10 minuta, pa sve vise i vise.
Moje je misljenje da nije trebalo s tim cekati i do desete godine nista ne poduzeti.
Za svasta se tu na forumu razapinje ljude, sugerira im se sto i kako su trebali i trebaju. Eto i ja sam izrazila svoje misljenje, nista drugo. Nisam ju niti napala niti nista, samo (rekoh) mi nije jasno. Ne mora bas svima biti sve jasno...mozda je tebi i svima ostalima jasno zasto netko dijete od 10 godina ni malo ne pripremi na samocu tokom tih deset godina, meni nije. Sto ne znaci da sad zenu i njeno dijete treba spaliti na lomaci, ali valjda smijem dati komentar. A i pomoci, ako mogu, nekim savjetom.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 22:23   #96
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
I ne znam sto bi to trebao poduzimati kako bi se tek vjencani par pripremao na moguci razvod.
Potpisat predbračni ugovor, upisati zajedničko vlasništvo nad svim nekretninama i pokretninama......

Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
I drugi su na ovoj temi napisali da povremeno ostave dijete na kratko samo...prvo na 5-10 minuta, pa sve vise i vise.
Moje je misljenje da nije trebalo s tim cekati i do desete godine nista ne poduzeti.
Istina napisala sam da nikada nije ostajalo samo, ali nisam pod tim mislila na 5-10 minuta ili 1-2. Naravno da smo ga do sada ostavljali samog ili u društvu starijeg brata na kraći period (pod tim mislim max. 2h) u kojem je njegov jedini zadatak bio igrati se. Sada se radi o bitno dužem periodu i bitno odgovornijim zadatcima od igranja.

Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
mozda je tebi i svima ostalima jasno zasto netko dijete od 10 godina ni malo ne pripremi na samocu tokom tih deset godina, meni nije.
Dakle ovo u mom, a nadam se i u drugim slučajevima nije istina.

Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
A i pomoci, ako mogu, nekim savjetom.
Naravno kao što rekoh svaki savjet je dobrodošao.
__________________
Povedi me tamo...
Glass S is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 23:07   #97
Quote:
Glass S kaže: Pogledaj post
Potpisat predbračni ugovor, upisati zajedničko vlasništvo nad svim nekretninama i pokretninama......
A to..istina, to ne bi bilo lose.
Ja sam mislila na neko konstantno poduzimanje, pripremanje za razdvojeni zivot...kao odes negdje pa te dijete posjecuje vikendom...kao za pripremu na ono sta vas ceka.
Quote:
Istina napisala sam da nikada nije ostajalo samo, ali nisam pod tim mislila na 5-10 minuta ili 1-2. Naravno da smo ga do sada ostavljali samog ili u društvu starijeg brata na kraći period (pod tim mislim max. 2h) u kojem je njegov jedini zadatak bio igrati se. Sada se radi o bitno dužem periodu i bitno odgovornijim zadatcima od igranja.

Dakle ovo u mom, a nadam se i u drugim slučajevima nije istina.
Ok, jos bolje, ja sam samo reagirala na to napisano:
"radi se o djetetu 4 razred osnovne (škola ima mogućnost boravka samo do 3 razreda) koje prvi put treba ostajati samo..."
Mozda si mogla vise, mozda si mogla prije, ali to sad stvarno i nije bitno (tu Lord ima pravo, samo je imo malo pretjerao s predbacivanjem), nadam se da se nisi uvrijedila jer nisam nista lose htjela napisati vec samo skrenuti paznju drugima da se sto prije bace na vjezbanje za ono sto ih ceka, kad tad...
Ako se takvo sto odgadja do petnaeste...kad je dijete kao veliko i "moze sve samo"..ne valja, jer bez obzira na godine, ako je to nesto potpuno novo ..djetetu je problem. Zato....malo po malo, kad je nagli preokret ni godine ne pomazu.
Quote:
Naravno kao što rekoh svaki savjet je dobrodošao.
Paa, recimo jedan bi bio da ga ne podcjenjujes, da mu ne pripremis sve do zadnje sitnice (naravno da u pocetku hoces, ali prepustaj mu brzo njegov dio posla), da se ne navikne na to. Ne zato da ga ne razmazis, nego zato sto mozda sutra neces moci i zato sto mora znati sam. A i zato jer on to moze.
Dapace, vrlo brzo ce poceti i ucivati u novo stecenoj samoci/slobodi.
Obzirom da pola radnog vremena mozes biti doma, kolio ce ustvari morati biti sam? Kada? Odlasci, dolasci ili samo ono izmedju?
Ide li neko dijete iz susjedstva u njegov razred/skolu...mozes li se povezati s nekim roditeljem kod kojih bi mogao ostati u nekoj mogucoj problemskoj situaciji...zaboravi/izgubi kljuc i sl.?
Kakva je uciteljica...nju bi trebalo upoznati s novostima, i ona moze uskociti ...da dijete ostane u skoli, na boravku s nekim drugim razredom u slicnim situacijama, ako nema gdje.
(ne plasim te...nije da se to bas desava, bar ne svaki dan...ali nikad ne znas)
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 23:47   #98
Najdraže vrijeme mi je bilo kad sam bila sama kod kuće.
Baka i djed su bili u susjednoj kući ali nisam dala baki da me stalno provjerava. Kad je kucala, dobila je pitanje "tko je?" pa je bila ponosna kako provjeravam.
Uvijek sam se zaključavala. Kad sam dolazila kući iz škole, podgrijem si ručak ako se nije uspio ohladiti, napišem zadaću i eto. Moji nisu imali nikakvih problema. Većinom je netko bio kod kuće.
Ako su negdje išli, vodili su me sa sobom pa sam jedva čekala kad ću još malo odrasti da ne moram s njima ići kod njihovih prijatelja.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 23:52   #99
Ja sam napravila najbolje moguće riješenje za sada - baka servis.
Za početak.
Prvi dan je rekla da će se obući u 8 za školu i čekati do 13.30 sati
Zna na sat od prvog razreda ali jednostavno se pogubila u vremenu.
Tako da prvih dva tjedna dolazi joj baka - bakin zadatak je sjediti dok si ona sama priprema doručak, poslije podgrijava ručak u mikrovalnoj.
I sada me zove 3-4 puta na posao a kada ne bi bilo bake ja mislim da bi se to pretvorilo u 20 zvanja.
Nekako ćemo progurati ovo prijelazno razdoblje. Pomirila sam se s tim da je baka tu (bivša svekrva) da mi slaže veš s štendra, čekam kada će početi i peglati
A onda za ta dva tjedna prilagodbe moram ju gurnuti u život kako god bilo.
Nema izbora.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 10:31   #100
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Ja sam napravila najbolje moguće riješenje za sada - baka servis.
Za početak.
Prvi dan je rekla da će se obući u 8 za školu i čekati do 13.30 sati
Zna na sat od prvog razreda ali jednostavno se pogubila u vremenu.
A cuj, godine su tu...desava se to vecini baka...

(krenula citati...a kao da o baki pricas)
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:58.