Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2011., 20:00   #10041
Quote:
martinčika kaže: Pogledaj post
Pomoć, molila bih nekog tko se razumije kako dobiti starinski izgled drveta (kuhinja) nakon bojanja. Možda netko zna tehniku.?? Hvala, pozdrav
Mogu ti ja poslati djecu na par dana...nećeš ju prepoznat....ili si proguglaj o shabby chicu i naići ćeš na milijun i jedan savjet kako od mladoga napraviti staro i obratno.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is online now  
Old 28.01.2011., 14:59   #10042
Kuhinja je naručena, aparati isto. Nedostaje samo sudoper. Ne mogu se odlučiti koje bi bio boje. Kuhinja je potpuno bijela MDF s otokom, bijele pločice... Igrom slučaja kupila sam gorenjev frižider http://www.gorenje.hr/hladnjaci/samo...njaci?c=174425 i http://www.gorenje.hr/aparati_za_kuh...cnice?c=242081 i http://http://www.gorenje.hr/aparati...hanje?c=236651. Na kraju od kaosa u glavi ne znam kakav bih sudoper stavila. Mislila sam crni, ali mi se čini da će biti previše različitih stvari. Kuhalište sam htjela drugo, isto takov ali na crnom staklu (onda bi sve imalo smisla). No, to koje sam htjela ne isporučuju u HR. Uglavnom, kuhalište je naotoku, a sudoper nasuprot njemu, ispod prozora. Što biste vi?
pure silver is offline  
Old 28.01.2011., 15:06   #10043
ja bih bijeli sudoper. crni sudoper + kamenac - :horror:
a uvijek je lijepo kad sudoper izgleda skroz uklopljens radnom pločom (jel bijela?), ono da se što manje ističe
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 28.01.2011., 19:01   #10044
Quote:
beatriz-zg kaže: Pogledaj post
strarinski as "oguljeni" ili kako? daj nam stavi neku sliku...
http://img233.imageshack.us/i/img0210is.jpg/
evo slike
toncek504 is offline  
Old 28.01.2011., 20:25   #10045
ti zelis da ova kuhinja bude shabby?

ako sam dobro shvatila, trebala bi skinuti vrata sva od kuhinje i onda sve prefarbati u bijelo (problem 3 od 10 u svijetu "problema")
vrata trebas ofarbati u tamno smeđe ili tamno sivo. onda bi trebala s najobicnijim svijecama namazati ta vrata da se stvori jedan zastitini sloj izmedju te smeđe/sive i bijele koja ide nakon. buduci da se obicno gule samo rubovi, samo se rubovi namazu tim voskom. doslovce trljas svijecu po dasci. onda ide bijela boja.

i na kraju idu oguljotine koje se postizu tako da najfinijim brus papirom brusis ona mjesta gdje si stavila vosak, tim ce oguliti bijelu boju i vosak i dosla si do one tamne ispod koja je ocuvana i daje taj kontrast.
beatriz-zg is offline  
Old 28.01.2011., 21:30   #10046
Quote:
beatriz-zg kaže: Pogledaj post
ti zelis da ova kuhinja bude shabby?

ako sam dobro shvatila, trebala bi skinuti vrata sva od kuhinje i onda sve prefarbati u bijelo (problem 3 od 10 u svijetu "problema")
vrata trebas ofarbati u tamno smeđe ili tamno sivo. onda bi trebala s najobicnijim svijecama namazati ta vrata da se stvori jedan zastitini sloj izmedju te smeđe/sive i bijele koja ide nakon. buduci da se obicno gule samo rubovi, samo se rubovi namazu tim voskom. doslovce trljas svijecu po dasci. onda ide bijela boja.

i na kraju idu oguljotine koje se postizu tako da najfinijim brus papirom brusis ona mjesta gdje si stavila vosak, tim ce oguliti bijelu boju i vosak i dosla si do one tamne ispod koja je ocuvana i daje taj kontrast.
Nemora cijelu površinu vrata ofarbati u smeđe već može samo rubove (naravno ako samo rubove planira šmirglati).
__________________
10.2. mali alvić <3<3<3
alveolina is offline  
Old 29.01.2011., 09:02   #10047
pa da, ovisno gdje ce se brusiti. ali iz iskustva, mislim da je jednostavnije ofarbati sve u smeđe/sivo, a ne pamtiti gdje je tamna bila pa da se tamo smije zagrebati, i ovisi koliko ce se slojeva bijele stavljati da bude jednako nanesena. ugl. treba vremena za cijelu kuhinju, ali prednost je sto moze farbati vrata po vrata pa kad stignes...
beatriz-zg is offline  
Old 29.01.2011., 09:50   #10048
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ja bih bijeli sudoper. crni sudoper + kamenac - :horror:
a uvijek je lijepo kad sudoper izgleda skroz uklopljens radnom pločom (jel bijela?), ono da se što manje ističe
Da, radna ploča je bijela, ali nekako se zbog mogućeg upijanja boja više bojim bijelog, nego crnog sudopera (čitala sam vrlo negativna iskustva). Ono tipa, nešto se ostavi u sudoperu preko noći, a ujutro fleka koja se ne može očistiti. Brrr!
pure silver is offline  
Old 29.01.2011., 12:39   #10049
Quote:
pure silver kaže: Pogledaj post
Kuhinja je naručena, aparati isto. Nedostaje samo sudoper. Ne mogu se odlučiti koje bi bio boje. Kuhinja je potpuno bijela MDF s otokom, bijele pločice... Igrom slučaja kupila sam gorenjev frižider http://www.gorenje.hr/hladnjaci/samo...njaci?c=174425 i http://www.gorenje.hr/aparati_za_kuh...cnice?c=242081 i http://http://www.gorenje.hr/aparati...hanje?c=236651. Na kraju od kaosa u glavi ne znam kakav bih sudoper stavila. Mislila sam crni, ali mi se čini da će biti previše različitih stvari. Kuhalište sam htjela drugo, isto takov ali na crnom staklu (onda bi sve imalo smisla). No, to koje sam htjela ne isporučuju u HR. Uglavnom, kuhalište je naotoku, a sudoper nasuprot njemu, ispod prozora. Što biste vi?
Ja bih stavila inox. Inače, moja je kuhinja crna i imam crni sudoper, no nije baš neki problem s čišćenjem......samo malo alkoholnog octa i kao nov je!
Danny1 is offline  
Old 29.01.2011., 16:37   #10050
pozdrav svima, a pogotovo onima koji će mi pomoći

šala..

vidim da ste prilično upućeni u materijale, cijene..a mi nemamo blage veze, a trebamo hitno dati napraviti kuhinju po mjeri..dakle, odabrati par potencijalnih izvođača, pokazati nacrt, poslušati prijedloge i cijene i odabrati.

a kako imamo izrazito niske zahtjeve i jako malo vremena za proučavanje i dogovaranje, molim pomoć.

Kuhinja nam se sastoji od 2 paralelne linije elemenata standardnih širina 60cm, visine 86.
U lijevi red dolje ide element duljine 60,iznad njega jedan toliki viseći element, potom ugradbeni sudoper 80cm, pa element duljine 35 (sa ladicama) i ugradbeni štednjak 60cm.

Desni red započinje sa frižiderom koji se ne računa jer nije ugradbeni i element od jednog komada duljine 175cm, iznad njega isto toliki viseći sa vratašcima koja se otvaraju "po starinski" a ne ono primiš dolje povučeš prema gore, pa ona sva hidraulika

Od mediapana i iverala, biramo iveral. Završna obrada radnih ploha-nemamo pojma niš o tome, nešto srednje kvalitete, bez velikih estetskih zahtjeva (visoki sjaj i sl). Panti i svi drugi sklopovi opet nešto srednja žalost, nikakve high-tech perverzije.

Sve prednje plohe mogu biti obične, ravne, jedino ubacili bismo jedno il 2 kaljena stakla čisto da podigne cijelu kombinaciju..

Uglavnom; ako biste nas mogli uputiti na neku firmu koja bi se pozabavila ovakvom kuhinjicom od cca (ili max?) 10 000 kn.. naravno da neka firma koja radi kuhinje od 50 000kn nije prava adresa, pa da ne gubimo vrijeme na krive upite..
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Old 29.01.2011., 22:31   #10051
Katjes, samo ako mogu predložiti da ne stavljaš tako veliki el. za sudoper (osim ako ne idu dva korita (jer nema perilice) ili ladica u obliku potkove ispod), nego da ga smanjiš koliko možeš a proširiš ladice jer one jako puno znače. Cijena ti neće biti viša jer tri ladice su tri ladice (mislim na okov), a u širinu od 35cm ne stane baš mnogo (pa ni beštek, onako fino).
Ne znam dal sa suprotne str. isto idu ladice, ali široke i duboke ladice su zaista zlata vrijedne.
I, ako možeš predvidjeti mjesto za perilicu, stavite obicni el. sa vratima pa jednog dana, ako kupiš suđericu izbacite taj el. i trpnete nju!
Mijaja is offline  
Old 29.01.2011., 23:41   #10052
Quote:
Mijaja kaže: Pogledaj post
Katjes, samo ako mogu predložiti da ne stavljaš tako veliki el. za sudoper (osim ako ne idu dva korita (jer nema perilice) ili ladica u obliku potkove ispod), nego da ga smanjiš koliko možeš a proširiš ladice jer one jako puno znače. Cijena ti neće biti viša jer tri ladice su tri ladice (mislim na okov), a u širinu od 35cm ne stane baš mnogo (pa ni beštek, onako fino).
Ne znam dal sa suprotne str. isto idu ladice, ali široke i duboke ladice su zaista zlata vrijedne.
I, ako možeš predvidjeti mjesto za perilicu, stavite obicni el. sa vratima pa jednog dana, ako kupiš suđericu izbacite taj el. i trpnete nju!
e, sudoper je kupljen, 1 korito smatram velikim defektom pa je izbor pao na 2

mjesto za perilicu je već predviđeno; ovaj prvospomenuti element, duljine 60 (točnije 63cm).
razmišljali smo o užoj varijanti perilice (45?) baš zato da bi širi bio ovaj komad uz štednjak, al su nas iskusniji odgovorili od tog..pa sad..

a na suprotnoj strani ima da iskoristimo svaki centimetar skladišnog kapaciteta (poigravanje sa različitim visinama polica.
istinabog, nisam smatrala jako praktičnim baš široke/duboke ladice ..u ex stanu, sa klasičnom kuhinjom jako sam se dobro snalazila pa što se tiče organizacije i svega što treba moći stati stoga ove dimenzije i "ideje" (revolucionarne ) su imitacija već isprobanog

imamo još neke udubine u zidu u okolini štednjaka (nekadašnja vrata + nekadašnji ugradbeni ormar) koje nisam ni spominjala u prvom postu, koje daju mogućnost za igru policama i skladištenje sitnarija poput začina i sveg onog što pri kuhanju treba biti na dohvat ruke

ipak, svaki savjet za iskorištavanje prostora dobro dođe..
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Old 31.01.2011., 18:33   #10053
Pozdrav!

Ima li netko iskustva sa kvalitetom kuhinje iz Ikee?
Konkretno me zanima visoki sjaj, tj. njihova linija Apstrakt?

Naime, kada sam uzela u obzir cijenu koju mi nude ovdje u određenim salonima i cijenu koju sam dobila složivši kuhinju od Ikee ( radi se o istim elementima) uštedila bi oko 6000 kn..

Montaža nije problem u otme smo spretni, prijevoz isto nije problem, jedino što me muči kvaliteta kuhinje
Za usporedbu ovdje sam gledala talijansku Arrital kuhinju koja je 6000 kn skuplja od Ikee-ine..
crazydiamond2 is offline  
Old 31.01.2011., 21:00   #10054
ja imam njihovu bijelu kuhinju. apstrakt.
sto se tice ciscenja jako je zahvalna. malo sredstva za staklo, suha krpa, par poteza i kuhinja kao nova.

zadovoljna sam i kvalitetom. kupujuci dodatne stvari, ali lijep drveni drzac za escajg, pregrade po ladicama i elementima, stop sistem zatvaranja vrata i ladica(da se lagano zatvore), kuhinja djeluje sasvim solidno. koristimo je preko godinu dana i nisam primjetila da se igdje ostetila ili slicno.

evo uzivo http://img831.imageshack.us/img831/3613/klklll.jpg
Alica72 is offline  
Old 31.01.2011., 21:02   #10055
Quote:
Alica72 kaže: Pogledaj post
baš ti je lijepa kuhinjica! sviđaju mi se ove tvoje stolice
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 31.01.2011., 21:06   #10056
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
baš ti je lijepa kuhinjica! sviđaju mi se ove tvoje stolice
hvala kladionice.
barske stolice nisu iz ikee. one su iz kare-a.
Alica72 is offline  
Old 31.01.2011., 21:16   #10057
Ova kuhinja je puno ljepša od nekih puno skupljih kuhinja
Mislim da je zbilja krajnje vrijeme da tu Ikeu dovuku u hr...
Aoife is offline  
Old 31.01.2011., 21:17   #10058
Pozdrav,
evo ja sam malo cito tuda(naravno nisam procito svih 500stranica) i vecinom pricate o kuhinjama po mjeri... kuhinje koje se kupuju gotove u ducanu cesto imaju i aparate u sebi ukljucene (npr A - Candy) pa to ipadne dosta jeftinije... pa me zanima jel zna neko malo više o tim candy aparatima
__________________
"Zagrebcan ne postajes porijeklom i rođenjem.. Zagrebcan postaje se samo radom i poštenjem..."
Maximus_01 is offline  
Old 31.01.2011., 21:25   #10059
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Ova kuhinja je puno ljepša od nekih puno skupljih kuhinja
Mislim da je zbilja krajnje vrijeme da tu Ikeu dovuku u hr...
hvala aoife.
ova kuhinja je kostala oko 4000 eura sa svim el. aparatima i napom, tako da nisu bas ni skroz jeftine, ali sigurno jeftinije od skupih dizajnerskih kuhinja.
Alica72 is offline  
Old 31.01.2011., 21:25   #10060
oprezno s tim aparatima uz kuhinju.....pitanje je kakvi su, obično osnovni, najjeftiniji tip aparata, C razred i tsl....

ne misliš valjda da uz te kuhinje ide integrirana suđerica, pećnica s pirolizom, napa tiha s dva motora i tak...

moraš to dopro propitati i napraviti usporedbe.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:11.