Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2015., 09:19   #41
http://www.gcflearnfree.org/excel2013/15.3
http://www.tech-recipes.com/rx/1604/...er_worksheets/
__________________
"Jack of all trades, master of none,
Often times better than a master of one."
Antomon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 16:32   #42
Ne sluzim se bas excelom (ali naslov threada mi je odgovarao), pa molim pomoc, ako je moguce izvesti.
Imam tablicu s povecim brojem redova.
U jednom stupcu imam brojeve u drugom tekst.
Trebala bih u ovaj drugi stupac dodati i broj iz ovog stupce lijevo od njega. Spajanje celija ne pomaze, jer ostane samo vrijednost broja.
Znaci...npr. stupac C pise 123456
stupac D knjiga
Meni treba da u stupcu C ostane broj, a da u stupcu D pise knjiga 123456. I tako za sve redove, kojih ima puno.
Hvala unaprijed.

Edit:
nekako sam se snasla ...kopirala tekst iz D u prazan stupac, a u stupac D napisala: =D5&C5 i dobila knjiga123456 u stupcu D. Jedino bi bilo jos dobro da mogu ubaciti razmak, pa da izgleda - knjiga 123456
Forumulu sam rucno povukla do dna tablice jer dvoklik na krizic ne funkcionira, kad novi stupac nije do onog iz kojeg se kopira.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje kajpa : 29.06.2015. at 17:13.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 17:19   #43
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ne sluzim se bas excelom (ali naslov threada mi je odgovarao), pa molim pomoc, ako je moguce izvesti.
Imam tablicu s povecim brojem redova.
U jednom stupcu imam brojeve u drugom tekst.
Trebala bih u ovaj drugi stupac dodati i broj iz ovog stupce lijevo od njega. Spajanje celija ne pomaze, jer ostane samo vrijednost broja.
Znaci...npr. stupac C pise 123456
stupac D knjiga
Meni treba da u stupcu C ostane broj, a da u stupcu D pise knjiga 123456. I tako za sve redove, kojih ima puno.
Hvala unaprijed.

Edit:
nekako sam se snasla ...kopirala tekst iz D u prazan stupac, a u stupac D napisala: =D5&C5 i dobila knjiga123456 u stupcu D. Jedino bi bilo jos dobro da mogu ubaciti razmak, pa da izgleda - knjiga 123456
Forumulu sam rucno povukla do dna tablice jer dvoklik na krizic ne funkcionira, kad novi stupac nije do onog iz kojeg se kopira.
napiši d5&" "&c5
__________________
There is absolutely no cause for alarm.
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 17:34   #44
Hvala
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 12:29   #45
Pozdrav nadam se da mi netko moze pomoc. Naime, imam jednu tablicu sa mjerama i cjenom pored tih mjera, i htjeo bih kad upisem mjeru npr 60x60 da mi pored toga izbaci cijenu. Stavit cu sliku da vidite na šta mislim
[IMG][/IMG]
boy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 07:39   #46
Quote:
boy1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav nadam se da mi netko moze pomoc. Naime, imam jednu tablicu sa mjerama i cjenom pored tih mjera, i htjeo bih kad upisem mjeru npr 60x60 da mi pored toga izbaci cijenu. Stavit cu sliku da vidite na šta mislim
U načelu se radi o jednostavnoj stvari. Za to koristiš VLOOKUP funkciju. Prvi navedeni primjer na stranici je upravo ono što ti trebaš.
DarthZly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 08:11   #47
Quote:
DarthZly kaže: Pogledaj post
U načelu se radi o jednostavnoj stvari. Za to koristiš VLOOKUP funkciju. Prvi navedeni primjer na stranici je upravo ono što ti trebaš.
Ja mislim da to nije to, mislim da želi razdvojiti opis od cijene pa da u jednom stupcu bude opis a u drugom cijene. Budem malo pogledo, nije ni to teško...
__________________
There is absolutely no cause for alarm.
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 08:51   #48
Evo jednostavno je:

treba odabrati stupac, otići na data-text to columns, odabrati other i upisati = i na ok
ako je na hrvatskom odi na podaci-tekst u stupce, odabradi drugi i upisati = i na ok

ak ti kaj nije jasno pitaj...

__________________
There is absolutely no cause for alarm.

Zadnje uređivanje sotonik123 : 25.08.2015. at 09:03. Reason: manja slika
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 14:37   #49
može pomoć, tko zna...
u jednom sheetu imam popis osoba i broj stolice u obliku L/1/1 (lijevo prvi red prva stolica), u drugom sheetu imam raspored dvorane s oznakom stolice i sada bi trebala povezati to dvoje na način da na prvom sheetu napišem br stolice što bi mi trebalo biti prikazano na drugom sheetu i obrnuto, kada na sheetu stolica upišem ime kraj stolice trebalo bi mi na prvom sheetu napsati broj kraj imena.
koristim naredbu =LOOKUP(oznaka stolice; raspon brojeva stolica i raspon imena i javlja mi se greška, izbaci uvijek isto ime, a negdje mi čak i pogodi
greška je negdje ali ne znam gdje
Tinnka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 03:21   #50
Angry

radim na organizaciji inventure, dakle imam jedan sheet u kojem su sve namirnice koje imamo sortirane nabavljacima i njihovim kodovima za namirnice sa faktura, e sad kad se radi inventura u raznim odjelima, oni imaju razlicite liste s razlicitim namirnicama sa glavnog sheeta,
svaki odjel ima svoju sheet
kad upisem nabavljaca i kod, koristim mach ova dva kriterija arrey formulu da mi da naziv namirinice, i to je OK
medjutim problem se javlja kad imam recimo namirnicu koju imam dvije razlicite jedinice i njihove vrijednosti - recimo cijenu za cijelu kutiju i cijenu po jedinici u kutiji
razliciti odjel koristi racite jedinice kad rade inventure, ne zelim im dati dvije opcije, jer je velika vjerojatnost da ce unijeti broj u krivu kolonu,
kako mogu reci da ako se dva kriterija podudaraju (nabavljac i kod) da mi na osnovu jedinice koju ja zelim izabere cijenu
cilj je kad se promjeni nabavna cijena da mi izvrsi update cijene na svim sheetovima koji imaju tu namirnicu
jedinice su razlicite za svaku namirnicu, od kutija, litri, dc, itd, tako da ne mogu imati samo par da izaberem
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 03:26   #51
Pa koristi IF, IF (kriterijA and kriterijB;napravi ovo; ako ne napravi ovo)

Sad jasnije?
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 01:03   #52
aha - nikad cula za if, mislim stvarno, ... nije to bas tako jednostavno, ali nema veze, hvala u svakom slucaju
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 01:24   #53
Ne znam, s obzirom na podatke koje imam čini se jednostavno. Nedostaje potpuni primjerak.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 09:05   #54
Molim vas pomoć, naime htio bih sve ćelije pomnožiti sa određenim koeficjentom, kako to napraviti?
Kada upišem formulu i označim koje sve ćelije želim obuhvatiti izbaci mi u ćeliji: VALUE#
Hvala na pomoći.
__________________
Svi mi grijesimo, neki vise, neki stalno.
Damjan_sesvete is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 11:58   #55
Quote:
Damjan_sesvete kaže: Pogledaj post
Molim vas pomoć, naime htio bih sve ćelije pomnožiti sa određenim koeficjentom, kako to napraviti?
Kada upišem formulu i označim koje sve ćelije želim obuhvatiti izbaci mi u ćeliji: VALUE#
Hvala na pomoći.
Ima više načina, a ne znam što točno želiš postići:
1. Koristeći Paste-Specijal

Primjerice:
imaš podatke u range A1:C3, dakle neka "matrica" 3x3, i želiš sve podatke iz nje pomnožiti s 1,5
- negdje izvan rangea uneseš željeni koeficijent, recimo u E1 upišeš taj koeficijent 1,5
- odabereš samo tu čeliju i kopiraš je s Copy
- selektiraš svoj range, dakle A1:C3, desni klik na Paste special, dalje u kontestnom izborniku izabereš pod Paste->All, te Multiply.

Svi podaci iz rangea će biti pomnoženi s tim koeficijentom, ali će izvorni podaci biti prepisani novima, pa jedino možeš vratiti izvorne na način da u čeliju s koeficijentom upišeš 1, pa ponoviš proceduru...
Po meni ne baš fleksibilno rješenje, jer obično trebaš i izvorne podatke radi usporedbe, odnosno utjecaja koefcijenta...

2.
Onako, pješaka:
- odabereš jednu čeliju izvan rangea u kojem su ti podaci (primjerice opet A1:C3), te u nju upišeš željeni koeficijent, primjerice neka je to čelija E1;
- negdje van tog prostora čeliju s prvim podatkom pomnožiš s apsolutnom adresom te čelije. Primjerice: u A10 upišeš =A1*$E$1 (sa $ "zamrzneš" koeficijent da se ne mijenja relativno) i jednostavno iskopiraš tu formulu u range sličan izvornom, dakle neki stupac, redak, range generalno
Ja preferiram ovakvo rješenje jer vidim izvorni range, koeficijent i efekt istog na izvorne podatke, možeš mijenjati koeficijent i odmah vidjeti promjene....
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 14:09   #56
Hvala puno na pomoći, samo mi se ne sviđa što mi zbroj promjeni veličinu fonta, ali svejedno hvala!
__________________
Svi mi grijesimo, neki vise, neki stalno.
Damjan_sesvete is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 14:23   #57
Quote:
Damjan_sesvete kaže: Pogledaj post
Hvala puno na pomoći, samo mi se ne sviđa što mi zbroj promjeni veličinu fonta, ali svejedno hvala!
Zbroj?? Misliš umnožak?
I po kojoj metodi, valjda prvoj...tu sam pogriješio kad sam ti rekao da pod Paste odabereš All, jer tada kopira i format čelije u kojoj je koeficijent. Stoga možeš ili i tu čeliju formatirati u ciljani format/font, ili kod Paste Specijal odabrati samo Numbers te Multiply...
Meni se osobno ta mogućnost ne sviđa jer je obično "nepovratna", rješenje s "živim" formulama mi je, kako rekoh, fleksibilnije...i uz to ostavljam izvorne, "sirove" podatke nedirnutima...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 20:27   #58
Pozdrav, pokušavam se prisjetit excela iz srednje škole pa sam malo proučavao program.

E sad imam jedno pitanje ako možda znate.

LINK slike: http://postimg.org/image/6sim1454d/

E sad pitanje je da li postoji mogućnost ako ja obrišem cijeli redak broj 3, da mi se redni brojevi updejtaju znači da ne bude 1, 2, 4.
Već da ide 1,2,3. Znači primjer je najbanalniji.

pozz.
__________________
- Sasori of the red sand. -
GilZero is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 15:33   #59
Može li mi netko pomoći jer ne mogu više guglati
Imam stupac u kojem se zbrajaju brojevi, pozitivni i negativni (u biti su to minute) njihov zbroj je prikazan kao vrijeme (=TIME(0;SUM(A1:A30);0) a problem nastaje kada je zbroj negativan... ima li način da mi se zbroj u vremenskom formatu prijkzuje kao npr. -1:25?
riumanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 16:19   #60
Ovdje ti pise nesto o negativnom vremenu https://www.ablebits.com/office-addi...te-time-excel/

Sent from my MI 5 using Tapatalk
cjepidlaka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:27.