Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2012., 21:15   #841
Nakon 2 godine trpljenja bolova,obilazenja fizioterapeuta,kiroprakticara,bioenergicara..misli m da je vrijeme za operaciju,bolovi su postali nesnosni.Koliko sam potrosio para na pokusaje da nekim drugim metodama rijem problem mogao sam platit privatno operaciju kod..(GSM zna koga
Molio bi da i komentirate magnet,posto je katastrofa..
http://imageshack.us/f/214/img4085resize.jpg/
emng:
http://imageshack.us/f/10/emngresize.jpg/
Bio sam kod 4 dobra neurokirurga prije pola godine 2 su rekla odma operaciju a 2 ne jos jer nemam nekih ispada..
Ja recimo funkcioniram relativno dobro ako nesto ne radim (dizanje tereta,saginjanje) cak nisam bio na bolovanju..ali situacije u zivotu zahtjevaju da se saginjem,podizem teret(imam malo dijete) i dosta stvari koje kasnije utjecu na kraljeznicu..neznam ali kao sto mnogi kazu kvaliteta zivota se jako srozala..ima li tko iskustva sa dr.Sajko-m?
dalmmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 21:25   #842
Quote:
dalmm kaže: Pogledaj post
Nakon 2 godine trpljenja bolova,obilazenja fizioterapeuta,kiroprakticara,bioenergicara..misli m da je vrijeme za operaciju,bolovi su postali nesnosni.Koliko sam potrosio para na pokusaje da nekim drugim metodama rijem problem mogao sam platit privatno operaciju kod..(GSM zna koga
Molio bi da i komentirate magnet,posto je katastrofa..
http://imageshack.us/f/214/img4085resize.jpg/
emng:
http://imageshack.us/f/10/emngresize.jpg/
Bio sam kod 4 dobra neurokirurga prije pola godine 2 su rekla odma operaciju a 2 ne jos jer nemam nekih ispada..
Ja recimo funkcioniram relativno dobro ako nesto ne radim (dizanje tereta,saginjanje) cak nisam bio na bolovanju..ali situacije u zivotu zahtjevaju da se saginjem,podizem teret(imam malo dijete) i dosta stvari koje kasnije utjecu na kraljeznicu..neznam ali kao sto mnogi kazu kvaliteta zivota se jako srozala..ima li tko iskustva sa dr.Sajko-m?
Za dr Sajka dobila preporuke od jako zadovoljnih operiranih pacijenata (lumbalna kralježnica). Osobno nisam bila.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 12:11   #843
Molila bih nekog stručnog za mišljenje ovog nalaza MR. Naime, jedan liječnik preporučuje operaciju, a jedan ne.

Na presjecima u razini diska L1-L2 nema znakova hernije diska.
Na presjecima u razini diska L2-L3 vidi se dorzocentralna hernija diska sa kompresijom duralne vreće sprijeda i neuralnih radiksa obostrano.Apsolutna stenoza spinalnog kanala.
Ista je dijagnoza i za L3-L4, L4-L5 i L5-S1.

Hvala i puno zdravlja u 2012
mistaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 00:21   #844
Pozz. Kao i prethodni forumas, zamolio bih nekog stručnog za mišljenje ovog nalaza MR. Unaprijed hvala...

MR L-S kraljeznice sniman standardnim projekcijama u T1, PD/T2 slici, u sagitalnim i transverzalnim presjecima pokazuje:
Fiziolosku lordozu kraljeznice s prislinom rotacijom u desno.
Odrzana visina trupova kraljezaka uz difuzne degenerativne promjene pokrovnih ploha narocito L4 i L5 kraljezaka.
Intervertebralni prostor L4-5 snizenog MR signala usljed degenerativnih promjena diska.
Na transverzalnim presjecima kroz intervertebralne prostore:
U segmentu L4-5 desnostrana dorzolateralna ekstruzija diska za cca 8-10mm sa obliteracijom epiduralnih struktura u neuralnom foramenu te dislokaciju duralne vrece dorzalno i medijalno.
U segmentu L5-S1 minimalna dorzolateralna protruzija diska desno.
Vertebralni kanal primjerene sirine.
Struktura caude equine sacuvana.
Blaze artrotske promjene pedikula i malih zglobova distalnih segmenata.
ZAKLJUCAK: MR L-S kraljeznice pokazuje dorzolateralnu ekstruziju diska desno L4-5 segmenta s dislokacijom duralne vrece.
makkky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 12:54   #845
Postovani,
nalaz je dovoljno jasan istučan da ga ne treba dodatno komentirati. On je napisan vrlo detaljno no sam nalaz ne znači ništa jer ne liječi se nalaz MR pretrage niti neke druge pretrage nogo pacijent sa svojim tegobama i kliničkim nalazima to jest nalazima pregleda.
Stoga nema potrebe postavljati pitanja u vezi tumačenja nalaza jer pacijentima to ionako ništa ne znači.
Lijepi pozdrav,
dr. Saftić

Quote:
makkky kaže: Pogledaj post
Pozz. Kao i prethodni forumas, zamolio bih nekog stručnog za mišljenje ovog nalaza MR. Unaprijed hvala...

MR L-S kraljeznice sniman standardnim projekcijama u T1, PD/T2 slici, u sagitalnim i transverzalnim presjecima pokazuje:
Fiziolosku lordozu kraljeznice s prislinom rotacijom u desno.
Odrzana visina trupova kraljezaka uz difuzne degenerativne promjene pokrovnih ploha narocito L4 i L5 kraljezaka.
Intervertebralni prostor L4-5 snizenog MR signala usljed degenerativnih promjena diska.
Na transverzalnim presjecima kroz intervertebralne prostore:
U segmentu L4-5 desnostrana dorzolateralna ekstruzija diska za cca 8-10mm sa obliteracijom epiduralnih struktura u neuralnom foramenu te dislokaciju duralne vrece dorzalno i medijalno.
U segmentu L5-S1 minimalna dorzolateralna protruzija diska desno.
Vertebralni kanal primjerene sirine.
Struktura caude equine sacuvana.
Blaze artrotske promjene pedikula i malih zglobova distalnih segmenata.
ZAKLJUCAK: MR L-S kraljeznice pokazuje dorzolateralnu ekstruziju diska desno L4-5 segmenta s dislokacijom duralne vrece.
Puno više o bolovima i tegobama u kralježnici pročitajte na mome blogu

LP

Zadnje uređivanje trebor : 21.01.2012. at 19:35.
Neurokirurg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 17:00   #846
Bio sam na mag.rez.diagnoza glasi iskakanje hrskavice izmedu 4 5 prsljena 8mm,predlazu mi operaciju dali mi netko,moze rec neku korisnu informaciju.dali se to moze vratiti bez operacije ,jer imam uzasne bolove u ljevoj nozi i kuku.hvala
princeza* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 18:53   #847
Je li hernija diska vezana isključivo uz donji dio kralježnice ili se može odnositi i na "gornji" dio kralježnice (oko lopatica). Naime, već mi se dva puta dogodilo uklještenje u području oko lijeve lopatice popračeno pomicanjem kuka (ovo je moja procjena, kako me uklješti, stomak i kuk izgledaju kao pomaknuti prema naprijed). Sve se to smiri nakon 3-4 dana, a simptomi potpuno nestaju za oko tjedan dana. Ukazuje li to na herniju diska ili na nešto drugo?
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 15:45   #848
Exclamation

Quote:
GSM kaže: Pogledaj post
GOTOVO SVAKA PATOLOGIJA NA KRALJESNICI MOZE SE OPERIRATI NEKOM OD BROJNIH MINIMALNO-INVAZIVNIH OPERATIVNIH TEHNIKA... Da ne govorim o herniji diska koja je "peace of cake" za svakog nesto iskusnijeg minimalno-invazivnog neurokirurga...

Dragi gospodine uklonjeno prezime radi zaštite identiteta forumaša, Vi govorite kao već 15 godina sami operirate i da ste sami isprobali dotične tehnike a ne da još studirate ekonomiju.

Jako je lijepo pisati o radu drugih i o tome što netko treba napraviti i tko je bolji od ostalih a sam uistinu ne znati ništa medicini i dotičnim operacijama. Jeste probali izvesti koju? Jeste li radili koji znanstveni rad o kralježnici?
Jeste li pogledali u HR koliko je recidiva od zahvata koje izvodite u toj poliklinici?
Nažalost vidio sam Vaše pacijente( pacijente poliklinike V) s apsolutnom stenozom koje ste liječili i sad očajni i bez novca traže besplatnu operaciju po bolnicama.Isto tako pacijente s hernijom diska(to bi vam trebala biti specijalnost).
Svaka čast za Vaš marketing i trud u tome pogledu, uistinu je sveobuhvatan, ali da li znate da je najbolji marketing koji dolazi od IZLIJEČENIH pacijenata koji se ne moraju vraćati.
Pacijent je ogorčen, ispada budala koja je dala x tisuća kuna za loš posao i onda ga je sramota reći gdje je urađena operacija i da je za nju platio...

Iznenađuje me koliko slobodnog vremena imate za njegovanje imidža. Sve što ću reći jest: svi putevi vode u vašu polikliniku (kvazi neovisni forumi, privatne udruge za pacijente, blogovi, stranice o medicinskom turizmu)

Kako neobično i ironično da se na svim tim stranicama (vaše kvazi udruge za pacijente, stranicama o med. turizmu, vašim forumima, blogovima i vašim inozemnim stranicama i inozemnim forumima) tako "suptilno" hvali i diči Dr. Saftić...
Stvar za plakanje koliko je "pacijenata" na forumima i blogovima plod nečije mašte ili da kažemo nečiji plan radi samo-promocije?

A usput rečeno, svaki liječnik je išao na edukacije i kongrese pa sudjelovanje na nečemu takvom ne objavljuju kao svoje dostignuće jer je to uobičajena stvar (čak obveza liječnika).

Quote:
U znanstvenim casopisima objavljeni su individualni slucajevi rjesavanja ekstruzije diska i cauda equina sindroma laserskom dekompresijom diska (PLDD).
Znate li kako su završavali pacijenti kojima se to radilo?
Znate li koliko je pacijenata Vašeg šefa iz privatne poliklinike V koja se bavi samo kralježnicama.... za koju radite došlo očajno putem uputnice HZZO-a u bolnicu na besplatnu reoperaciju??
Ja slučajno znam jer su svi došli sa nalazima dotične poliklinike. Urađena selektivna diskektomija... pacijentu napravljen magnet u bolnici a dio diska još vani.... napravljena "laserska dekompresija" koja uopće nije med. opravdana....


Vama su možda jako fino platili, a tko će platiti sate i sate nepotrebnih operacija onim liječnicima koji moraju popravljati štetu na takvim pacijentima?


potpis
Donedavni kolega neurokirurg iz iste bolnice

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 06.03.2012. at 23:23. Reason: uklonjeno prezime radi zaštite identiteta forumaša - prema pravilima pdf-a NIJE DOZVOLJENO iznositi osobne podatke drugih forumaša radi zaštite identiteta i očuvanja anonimnosti
neurospine is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 06.03.2012., 19:46   #849
Hvala, dr. neurospine, na korisnim informacijama.

P.S. Sad mi je još draže što sam iz poliklinike V pobjegla glavom bez obzira nakon prvog pregleda.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 10:00   #850
Thumbs up Odgovor...

Kada bi se taj moj dotični kolega potpisao onda bih ja vrlo rado i argumentirano odgovorio na ovaj zločesti post. A znamo da neće, jer, on zna da ja znam da on ne zna!
No ukoliko ste primijetili, na forumima, ja pokušavam pomoći ljudima koji imaju određeni problem, nekada uspijem a nekada ne...
Rad u mojoj klinici je nešto sasvim drugo, nešto što traje već tri godine, a rezultat se vidi u par stotina uspješno operiranih pacijenata koji o tome pričaju....
LP
dr. Saftić


Quote:
neurospine kaže: Pogledaj post

Dragi gospodine uklonjeno prezime radi zaštite identiteta forumaša, Vi govorite kao već 15 godina sami operirate i da ste sami isprobali dotične tehnike a ne da još studirate ekonomiju.

Jako je lijepo pisati o radu drugih i o tome što netko treba napraviti i tko je bolji od ostalih a sam uistinu ne znati ništa medicini i dotičnim operacijama. Jeste probali izvesti koju? Jeste li radili koji znanstveni rad o kralježnici?
Jeste li pogledali u HR koliko je recidiva od zahvata koje izvodite u toj poliklinici?
Nažalost vidio sam Vaše pacijente( pacijente poliklinike V) s apsolutnom stenozom koje ste liječili i sad očajni i bez novca traže besplatnu operaciju po bolnicama.Isto tako pacijente s hernijom diska(to bi vam trebala biti specijalnost).
Svaka čast za Vaš marketing i trud u tome pogledu, uistinu je sveobuhvatan, ali da li znate da je najbolji marketing koji dolazi od IZLIJEČENIH pacijenata koji se ne moraju vraćati.
Pacijent je ogorčen, ispada budala koja je dala x tisuća kuna za loš posao i onda ga je sramota reći gdje je urađena operacija i da je za nju platio...

Iznenađuje me koliko slobodnog vremena imate za njegovanje imidža. Sve što ću reći jest: svi putevi vode u vašu polikliniku (kvazi neovisni forumi, privatne udruge za pacijente, blogovi, stranice o medicinskom turizmu)

Kako neobično i ironično da se na svim tim stranicama (vaše kvazi udruge za pacijente, stranicama o med. turizmu, vašim forumima, blogovima i vašim inozemnim stranicama i inozemnim forumima) tako "suptilno" hvali i diči Dr. Saftić...
Stvar za plakanje koliko je "pacijenata" na forumima i blogovima plod nečije mašte ili da kažemo nečiji plan radi samo-promocije?

A usput rečeno, svaki liječnik je išao na edukacije i kongrese pa sudjelovanje na nečemu takvom ne objavljuju kao svoje dostignuće jer je to uobičajena stvar (čak obveza liječnika).


Znate li kako su završavali pacijenti kojima se to radilo?
Znate li koliko je pacijenata Vašeg šefa iz privatne poliklinike V koja se bavi samo kralježnicama.... za koju radite došlo očajno putem uputnice HZZO-a u bolnicu na besplatnu reoperaciju??
Ja slučajno znam jer su svi došli sa nalazima dotične poliklinike. Urađena selektivna diskektomija... pacijentu napravljen magnet u bolnici a dio diska još vani.... napravljena "laserska dekompresija" koja uopće nije med. opravdana....


Vama su možda jako fino platili, a tko će platiti sate i sate nepotrebnih operacija onim liječnicima koji moraju popravljati štetu na takvim pacijentima?


potpis
Donedavni kolega neurokirurg iz iste bolnice
Neurokirurg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 19:18   #851
Demagog neurokirurg

Quote:
Neurokirurg kaže: Pogledaj post
Kada bi se taj moj dotični kolega potpisao onda bih ja vrlo rado i argumentirano odgovorio na ovaj zločesti post.
A znamo da neće, jer, on zna da ja znam da on ne zna!
No ukoliko ste primijetili, na forumima, ja pokušavam pomoći ljudima koji imaju određeni problem, nekada uspijem a nekada ne...
Rad u mojoj klinici je nešto sasvim drugo, nešto što traje već tri godine, a rezultat se vidi u par stotina uspješno operiranih pacijenata koji o tome pričaju....
LP
dr. Saftić

Imam loše mišljenje o osobama koje tuže vlastite suradnike ali imam još gore o lažovima i prevarantima.
Prema financijskim izvještajima poliklinike u kojoj ste prethodno radili, zatim slijedeće i na kraju ove sadašnje vidi se da LAŽETE jer niste operirali niti približan broj pacijenata (radije ću reći par stotina manje) nego što tvrdite jer se sve vidi u financijskim pokazateljima koje ste bili dužni dostavljati i koji su javni. Budući da se zna koliki Vam je cjenik nije teško izračunati broj operacija.

Hoću samo reći ako lažete o broju pacijenata i to otvoreno potpisan na forumu u potpunosti sam sigurna da lažete o puno drugih stvari.

Prva poliklinika V..... d.o.o. je otišla u minus od nekoliko miliona kuna (preko 8mil.), otvorena je druga istog imena ali sada ustanova a kad je došla ovrha svih aparata (vrijednost 1,8 mil. kuna) otvorena je treća da Vam banka ne oduzme nešto što nije Vaše nego njeno a što ste si za 0kn prisvojili od drugih.
U 3 godine ste promjenili 3 poliklinike???!!

Ja Vam nikad ne bi došla.
hbor-ka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 19:52   #852
Quote:
hbor-ka kaže: Pogledaj post
Imam loše mišljenje o osobama koje tuže vlastite suradnike ali imam još gore o lažovima i prevarantima.
Prema financijskim izvještajima poliklinike u kojoj ste prethodno radili, zatim slijedeće i na kraju ove sadašnje vidi se da LAŽETE jer niste operirali niti približan broj pacijenata (radije ću reći par stotina manje) nego što tvrdite jer se sve vidi u financijskim pokazateljima koje ste bili dužni dostavljati i koji su javni. Budući da se zna koliki Vam je cjenik nije teško izračunati broj operacija.

Hoću samo reći ako lažete o broju pacijenata i to otvoreno potpisan na forumu u potpunosti sam sigurna da lažete o puno drugih stvari.

Prva poliklinika V..... d.o.o. je otišla u minus od nekoliko miliona kuna (preko 8mil.), otvorena je druga istog imena ali sada ustanova a kad je došla ovrha svih aparata (vrijednost 1,8 mil. kuna) otvorena je treća da Vam banka ne oduzme nešto što nije Vaše nego njeno a što ste si za 0kn prisvojili od drugih.
U 3 godine ste promjenili 3 poliklinike???!!

Ja Vam nikad ne bi došla.
mislim da ste pogriješili temu i da prezlobno, koristeći vlastita saznanja na poslu (profesionalna tajna vam je očito stran pojam), pričate o nečemu što možda i nije tako.. a možda i je, no nije da me briga.. No, da se nadovežem na temu uz spomenutu polikliniku.. Izrazito sam htjela pokloniti svoje zdravlje liječniku R.S. i to zato što sam procijenila da u 21. stoljeću zbog niza drugih tegoba imam pravo na operaciju 21. stoljeća, a ne na mesarenje na kakvo smo navikli po hrv. bolnicama.. Oprosti mi Bože, ali zašto onda naši liječnici toliko idu u Ameriku i svugdje drugdje po Europi, kada je naša medicina toliko savršena, napredna i stojimo uz bok drugima Ma dajte..
No bilo kako bilo, prehladila sam se u nezgodno vrijeme i sada bezuspješno već tjedan dana nazivam da dobim termin, doktora, pišem mail, rišem, blablabla... Razina neprofesionalnosti me zapanjila, jer se i u najmanjim privatnim ordinacijama doktori privatnici bore za svakog pacijenta, pa kada već oni nemaju vremena za odgovaranje na tel. pozive, imaju sestre, koje "vraćaju" neodgovorene pozive.. Ali, izgleda da to ovdje nije slučaj..
Nakon što sam popljuvana od strane vlastite obitelji "da za sve moram plaćati i da kaj je meni", ovih dana me tjeraju (kao i šef na poslu) da javim kada ja to idem na operaciju, a mene sram reći da se u toj istoj poliklinici koja se bori da pomogne pacijentima i vrednuje ih "sto puta više", nitko ne javlja, niti itko odgovara na mail.... omg, pa da nije smiješno, bilo bi tragično..
Bilo kako bilo, s obzirom da mi je stvarno sve lošije i lošije, morat ću se okrenuti "zagrebačkim doktorima", onima istima kojima i dan danas ne vjerujem, no vjerujem da ću si uštediti novac i da ću možda jednog dana, nakon poduže rehabilitacije kvalitetnije živjeti, jer to ipak dugujem svojoj djeci..
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 11:16   #853
evo, samo da javim da sam isla potraziti jos jedno misljenje i doktor mi je rekao da koliko god da su mi simptomi izrazeni (sada mi je stanje malo bolje jer sam izgubila kile), nisam jos za operaciju, jer je hernija izrazito mala prema najnovijem MR-u. Inače, MR sam radila kod prim. Čavke i ljudi su tamo odradili to sto puta bolje nego u Traumi, sve sa presjecima prikazanima brojčano u mm da doktor vidi kakva je situacija. Čovjek je iskreno rekao da ću kad-tad završiti na stolu, ali da još nije vrijeme. I da, radi se o dr. Marinoviću iz KB Dubrava koji je operirao neke meni drage i poznate i doista je ok.
Za sada je operacija izbjegnuta, ja jako sretna i kilava, ali ipak mislim da je bolje skinuti višak kila, vježbati i pridržavati se uputa, nego odmah pošto-poto pod nož.
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 17:14   #854
Pozdrav svima opet

Da li mi možete reći je li pametno kupiti inverzijski stol za oko 2000kn i na njemu doma raditi tretmane? To me zanima jer nemam novaca za takve tretmane po klinikama (jedan tretman je 300kn). Ozbiljno razmišljam o kupnji takvog stola.

Hernia L5-S1

Hvala
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 20:35   #855
Fantomski disk

Dakle,
prije 2,5 god sam imala interlaminektomiju L4-L5, kad se uklonio sekvestar i svo preostalo diskalno tkivo.
Kako su se bolovi, slični onima prije operacije, počeli ponovo javljati, prije par dana sam napravila novu MR L-S kralješnice, i (gle iznenađenja!!), na nalazu MR lijepo piše, da (osim protruzija i na nivoima L3-L4 te L5-S1) imam prolaps IV diska L4-L5...

Do pregleda kod neurokirurga - tko je tu lud?
Ili- otkud mi disk kojeg nemam?
Ili - otkud mi novi disk?
Što je najbolje, na MR slikama čak i moje laičko oko vidi nešto što fakat bježi van - ali - što???
Sincerely Yours is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 23:02   #856
Kod dijagnoze hernija diska cesto se radi diskektomija (interlaminektomijom), ali se rijetko uklanja cijeli disk. Jer ako se ukloni cijeli disk doci ce do nestabilnosti i pada diskovnog prostora sto ce potom uzrokovati jos gore probleme. Znaci, kod tebe je vjerojatno uklonjen sekvestar i nesto tkiva iz samoga diska, dok je zdravi dio diska ostao.
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 23:50   #857
Quote:
GSM kaže: Pogledaj post
Kod dijagnoze hernija diska cesto se radi diskektomija (interlaminektomijom), ali se rijetko uklanja cijeli disk. Jer ako se ukloni cijeli disk doci ce do nestabilnosti i pada diskovnog prostora sto ce potom uzrokovati jos gore probleme. Znaci, kod tebe je vjerojatno uklonjen sekvestar i nesto tkiva iz samoga diska, dok je zdravi dio diska ostao.
Zvuči logično to što pišeš, no u otpusnom pismu nakon zahvata piše ovako:

... Učini se interlaminektomija u segmentu L4-L5 desno, te se ispod korijena L5 nađe sekvestar i.v. diska. Sekvestar kao i preostalo diskalno tkivo iz i.v. prostora se ukloni, a rana se rekonstruira po anatomskim slojevima...

BTW, ne znam koliko je zdravog tkiva moglo ostati obzirom na ogromnu uspomenu koju su mi u bočici dali nakon operacije...

Današnji nalaz MR pak kaže '...L4-L5 dorzomedijalni prolaps IV diska od 5mm te dorzolateralni desnostrani prolaps od 6mm s kompresijom na neuralni kanal...

Rekla bih onda da prolaps nije fantomski?
Sincerely Yours is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 23:53   #858
Cuj, imas 3 mogucnosti:
1. Greska u otpusnom pismu
2. Krivi stav neurokirurga koji MISLI da je uklonio cijeli disk, a zapravo nije
3. Greska radiologa u ocitanju MRI-a
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 23:56   #859
Quote:
GSM kaže: Pogledaj post
Cuj, imas 3 mogucnosti:
1. Greska u otpusnom pismu
2. Krivi stav neurokirurga koji MISLI da je uklonio cijeli disk, a zapravo nije
3. Greska radiologa u ocitanju MRI-a

OK, bitno mi je da nije:

4. zrela si za Vrapče

Tnx
Sincerely Yours is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 16:49   #860
Nisam siguran da li imam herniju no definitivno imam uklještenje živca uzrokovano pretjeranim (i nepravilnim) sjedenjem i to negdje u razini lijevog bubrega osjećam kao da mi se lijevo uz kičmu jako zgrčio neki mišić koji kada masiram osjećam jaku nadraženost no dok ne diram me ne boli no imam drugim problema vezanih za živce iz tog predjela (česti problemi s debelim crijevom, rijeđe s mjehurom a sve češće i osjećaj trnaca kroz lijevi kuk)
Išao sam kod am. kiropraktičara u Prečkom i tretman od 10 odlazaka mi je definitivno pomogao općenito s kičnom te bi mi nakon svakog tretmana kratkoročno bilo bolje i s tim donjim dijelom no problem je da kako i dalje moram sjediti pogotovo zbog posla mi se stanje uvijek vraća na staro...

tražeći riješenje sam nabasao na dekomresiju kičme i tzv. "graviti boots" tj OVO
zanima me jel tko to koristi i da li daje dobre rezultate?
augeN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.