Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2006., 18:46   #41
Quote:
-Watashi!i!i!i- kaže:
Hmm, zvuci ko urban arcana

Znaci, vjerojatno je lose
Taman je otprilike to i moj dojam.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 18:10   #42
Asimov - serial o Fondaciji
Zelezny - Amberske kronike
Simmons - Hyperion/Endimion

eto par dobrih knjiga
Zed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 13:58   #43
Dan Symmons & Philip K. Dick
Dan Symmons & Philip K. Dick
Dan Symmons & Philip K. Dick
Dan Symmons & Philip K. Dick
Dan Symmons & Philip K. Dick
Dan Symmons & Philip K. Dick
Dan Symmons & Philip K. Dick
Dan Symmons & Philip K. Dick!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bob_Dylan_61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 14:17   #44
Quote:
Bob_Dylan_61 kaže:
Dan Symmons & Philip K. Dick
Dan Symmons & Philip K. Dick
Dan Symmons & Philip K. Dick
Dan Symmons & Philip K. Dick
Dan Symmons & Philip K. Dick
Dan Symmons & Philip K. Dick
Dan Symmons & Philip K. Dick
Dan Symmons & Philip K. Dick!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zove se Dan Simmons. Jebena preporuka.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 21:59   #45
Neznam kako ostali, al ja jako volim stil pisanja Stevena Kinga, i iako sam navikao na njegove horore, nedavno sam pročitao prve tri knjige iz Dark Tower serije (to je uglavnom fantasy po žanru) i meni je stvarno dobar. Ono, ustvari ništa se previše ne događa, ali se stalno nešto događa i vrlo je napeto.
Sad uskoro namjeravam pročitati od Kim Stanley Robinsona onu Mars seriju, čuo sam da je isto prilično dobra.
Anarhist is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 15:54   #46
Quote:
Anarhist kaže:
Ono, ustvari ništa se previše ne događa, ali se stalno nešto događa i vrlo je napeto.
Najbolji opis Kingovog opusa
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 12:09   #47
SF romane hoćeš? Evo, traži:

Dalibor Perković: Sva krv čovječanstva
Darko Macan: Koža boje masline
Predrag Raos: Brodolom kod Thule
Predrag Raos: Nul Effort
Dejan Šorak: Ja i Kalisto
Ivan Gavran: Sablja
Zoran Krušvar: Izvršitelji nauma Gospodnjeg
Danilo Brozović: Bojno polje Istra (izlazi uskoro)
Veselin Gatalo: Geto
Veselin Gatalo: Cafe Oxygen
Davor Slamnig: Topli zrak

Ništa lošije od prosjeka svjetske SF produkcije, dapače, ponekad i puno bolje.
__________________
Bookaleta
Knjiga za plažu
davors is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 13:06   #48
Quote:
davors kaže: Pogledaj post
SF romane hoćeš? Evo, traži:
Srećom da si mu to poslao tri godine nakon otvaranja teme.
Quote:
Dalibor Perković: Sva krv čovječanstva
Darko Macan: Koža boje masline
Predrag Raos: Brodolom kod Thule
Predrag Raos: Nul Effort
Dejan Šorak: Ja i Kalisto
Ivan Gavran: Sablja
Zoran Krušvar: Izvršitelji nauma Gospodnjeg
Danilo Brozović: Bojno polje Istra (izlazi uskoro)
Veselin Gatalo: Geto
Veselin Gatalo: Cafe Oxygen
Davor Slamnig: Topli zrak

Ništa lošije od prosjeka svjetske SF produkcije, dapače, ponekad i puno bolje.
Lijepo je vidjet da neko preporuča i domaće SF autore.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 21:54   #49
Preporučam ove knjige: John Brosnan: "The Sky Lords", "The War of the Sky Lords" i "The Fall of the Sky Lords"

Prejebene knjige, mislim da je to nešto najbolje što sam u životu pročitao. Više fantasy nego sf.

Inače, sve od Arthura Clarka je prva liga, pogotovo odiseja u svemiru(2001, 2010, 2060 i 3001)

I još ovo: Stephen King: "The Langoliers" , to je jedna od 4 priče iz knjige "Four Past Midnight".
iako je to horor, malo sf elemenata
Tu stvar nisam mogao prestati čitati...
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
PitajTatu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 00:09   #50
Quote:
PitajTatu kaže: Pogledaj post
Preporučam ove knjige: John Brosnan: "The Sky Lords", "The War of the Sky Lords" i "The Fall of the Sky Lords"

Prejebene knjige, mislim da je to nešto najbolje što sam u životu pročitao. Više fantasy nego sf.
Sry, ali moram tu ponudit i drugu stranu medalje: Ima tome vise godina da sam procitala te knjige, i meni su ostale u sjecanju, ono, kao jedna od NAJlosijih SF serija koje sam ikad citala. Likovi kaj da si jih izrezal iz grubog kartona i dal svojem trogodisnjem necaku da jih nafarba vodenim bojama. Scene nepotrebne brutalnosti (i jos nepotrebnije "njeznosti" - joj, dok se sjetim one scene medju gljivicama... ) koje ni po cemu ne pridonose radnji. Na brzinu zbrckani zavrsetak ko da autor nije vise znal kam bi sa svim zavrzlamama u koje se zapetljal. I tako dalje i tako blize...

Inace, podrzavam vecinu dosadasnjih preporuka:
Simmons i Herbert su svakak klasika koju ne bi trebal propustiti.
Sto se Clarkea tice... On je hard-core-SF, neke stvari se citaju lakse, ali neke su teske za probavit (npr. Rendezvous with Rama - otpali mi zubi na tom heavy-metal komadu...)
Asimov je nesto laksi (npr. Caves of Steel, Nightfall, The Foundation-Series...) - mozda bi mogel si njega uzeti kao iduceg pod zub.
Mozda bi ti se dopala i Braca Strugatski - oni su isto tu negdi u kategoriji Clarkea i Asimova.
Zelazny je napisal hrpu odlicnih SF romana (npr. Doorways in the Sand, Isle of the Dead, Bridge of Ashes i vec spomenuti Lord of Light).
Snjezna/Ljetna Kraljica od Joan D. Vinge je isto dobra preporuka - vrlo lako probavljiva i citka verzija Andersenove bajke s hrpom odlicnih ideja.

Kao moja dva grosa na stol dodajem - Orson Scott Card: Ender-Saga i bilo kaj od Ursule LeGuin kaj nije Earthsea (npr. The Left Hand of Darkness i The Word for World is Forest).

Cheers!
__________________
You can never have too many knives, his father had told him. Unless they're pointed at you, and by people who don't like you much. ~ Last Argument of Kings
Hood is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:11   #51
Ljudi, ako se čovjeku svidio "Božji čekić", onda je pitanje koliko mu ima smisla preporučivati Banksa, Zelaznyja i slično. Okej, neka pokuša, ali ja bih mu savjetovao neka pročita sve od Clarkea na što naiđe, a onda neka krene na Asimova, s tim da je tu bitan i redosljed.

Inače, Wasp Factory nije SF i nikad ga ne bih preporučio nekome tko voli Clarkea.

Ono što mi se čini da nitko nije spomenuo je "Luna je okrutna ljubavnica" by Robert A. Heinlein. Uglavnom, dobio si sad dosta lektire, pa navali. Kad pročitaš deset komada, javi što ti se svidjelo, a što ne, pa ćemo ti preporučit dalje
Izitpajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 19:35   #52
Quote:
Izitpajn kaže: Pogledaj post
Ljudi, ako se čovjeku svidio "Božji čekić"
Mene više brine to kaj je čovjek svoje pitanje postavio prije tri i pol godine, tak da je do sad možda već umro od starosti.

mislim da bum preimenoval ovaj topik u "SF preporuke". Sam farot je nebitan, no možda će ljude zanimati kaj im zanimljivog za čitat može preporučit druga ekipa.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 20:43   #53
Quote:
Glupinickname kaže: Pogledaj post
Mene više brine to kaj je čovjek svoje pitanje postavio prije tri i pol godine, tak da je do sad možda već umro od starosti.

mislim da bum preimenoval ovaj topik u "SF preporuke". Sam farot je nebitan, no možda će ljude zanimati kaj im zanimljivog za čitat može preporučit druga ekipa.
E, to smo i mi tak u tom duhu mislili... *khm-khm* Da ne mislis da smo bili bas tak bedasti i nasjeli na davorsovu thread-nekromaciju... *khm-gulp*
__________________
You can never have too many knives, his father had told him. Unless they're pointed at you, and by people who don't like you much. ~ Last Argument of Kings
Hood is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 07:33   #54
robert heinlein - starship troopers...
horus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 20:14   #55
Vernor Vinge: Prava imena, Rat miru, Vatra nad Dubinom, Jazbina na nebu. Sve odlični romani.

Ne zaboravimo Lemov Solaris.

Od novijih: Alastair Reynolds: Revelation Space trilogija + prequel.

Zna li netko nešto dobrog hard sf-a za preporučiti (što je, po mogućnosti u stilu navedenih, ali nije navedeno)?
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 21:02   #56
Vidim da nitko nije spomenuo The Night's Dawn Trilogy i Fallen Dragon od Hamiltona. Jako dobre knjige! Ili Ringworld od Nivena.
__________________
Against boredom, even the gods themselves struggle in vain.
Foresti is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 01:24   #57
Quote:
Foresti kaže: Pogledaj post
Vidim da nitko nije spomenuo The Night's Dawn Trilogy i Fallen Dragon od Hamiltona. Jako dobre knjige! Ili Ringworld od Nivena.
Tim knjigama dodaj još i Pandora's Star i Judas Unchained od Hamiltona. Odlične knjige!!!
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 15:30   #58
plus trilogija Nasljeđe(zasad Eragon i Prvorođeni)od Paolinija
Fireblade_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 23:15   #59
fantasy preporuke

počea san čitat martina(odnosno završia) i mogu reć sve najbolje međutim tribalo bi mi još nešto da prikratin vrime do DwD-a pa ako može par preporuka.unaprid hvala
lujo25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 00:02   #60
Quote:
lujo25 kaže: Pogledaj post
počea san čitat martina(odnosno završia) i mogu reć sve najbolje međutim tribalo bi mi još nešto da prikratin vrime do DwD-a pa ako može par preporuka.unaprid hvala
Spojio sam tvoju temu sa već postojećom. Zasad bi prvo pitao kaj si još čitao od fantasy a da ti se svidjelo - tak da ti ekipa može dati bolje preporuke.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:53.