Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2011., 21:22   #2161
Quote:
GGraciela kaže: Pogledaj post
Da li itko ide u 8.mjesecu u Istanbul? Sto preporucate za prijevoz? Sto mislite o vlaku? Hvala!
Idem ja. Prijevoz do tamo? Avion i samo avion. (konformista jbg )
Vlakove sam probala par puta na bliže relacije i ne čine mi dobro.

Quote:
vivax kaže: Pogledaj post
Ili samo sjesti, upijati atmosferu, pojesti baklavu i čaj i gledati ribare na galata mostu...
Ovo mi se čini super i ovako na slijepo. Meni će bit ovo prvi posjet Istanbulu, jedva čekam.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 11.07.2011., 21:28   #2162
Od kuda putujes u Istanbul? Koji avio prijevoznik i koja cijena? Hmmmmm, hoce li biti prevruce u 8.mj?!??!

Zadnje uređivanje GGraciela : 11.07.2011. at 21:34.
GGraciela is offline  
Old 11.07.2011., 23:23   #2163
Croatia Airlines. Iz Splita preko Zagreba, 1200 kn povratna. Ulovila sam akciju kad je bila tamo na proljeće, mislim da su sad cijene paprene.
Vruće će sigurno bit. Ljeto je i Turska je.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 12.07.2011., 00:10   #2164
Da, sad su cijene paprene . Znaci ne brines zbog vrucina...Hmmm.. Meni su preporucili najranije 9.mjesec! Ali ja bi isla sadaaaaaa!!!!!!
GGraciela is offline  
Old 12.07.2011., 00:26   #2165
Pitanje za one koji su vec posjetili Tursku! Zanimaju me cijene tehnike! Tocnije, fotoaparata! Hvala!
GGraciela is offline  
Old 12.07.2011., 01:39   #2166
Quote:
GGraciela kaže: Pogledaj post
Da, sad su cijene paprene . Znaci ne brines zbog vrucina...Hmmm.. Meni su preporucili najranije 9.mjesec! Ali ja bi isla sadaaaaaa!!!!!!
Pa što je, tu je. Nije ni kod nas ništa bajnije. Bućkat ću se u Bosporu.
Nosim šešir, kremu za sunčanje, kupaći i hektolitar vode.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 12.07.2011., 09:28   #2167
Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post
Nosim ... hektolitar vode.
Ovo me podsjetilo, Turci imaju jako puno vrsti flaširanih voda, mislim da u tih 5 dana koliko sam bio u Istanbulu svaki dan sam pio neku drugu. Ali ne mogu ih pohvaliti, neusporedive su sa našom Janom.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Old 12.07.2011., 11:23   #2168
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Ovo me podsjetilo, Turci imaju jako puno vrsti flaširanih voda, mislim da u tih 5 dana koliko sam bio u Istanbulu svaki dan sam pio neku drugu. Ali ne mogu ih pohvaliti, neusporedive su sa našom Janom.
Ona sa slavine nije za piće?
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 12.07.2011., 12:39   #2169
Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post
Pa što je, tu je. Nije ni kod nas ništa bajnije. Bućkat ću se u Bosporu.
Nosim šešir, kremu za sunčanje, kupaći i hektolitar vode.
scena.
šećemo rivom. ispod sultanahmeta. spustili se od hotela ravno dolje, napravili cijeli krug ispod topkapija do gulhane parka. mislila ja tamo plaža
šećemo satima, sunce prži, ja bi smočila noge. nema plaže, sve su stijene i to takve da jedva sjedneš na njih, kamoli legneš.

na stijenama gužva od turaka. djeca, starci, sredovječni muškarci. kupaju se, skaču. NI JEDNE ŽENE.

meni loše od vrućine (1 popodnem, sunce divlja). krenemo mi do ruba da se smočimo. izujem cipele, kaže muž da mu je tu neš čudno. kaže nisam siguran da bi trebali biti tu. gledam ja, znaš kad osjećaš nečiji pogled na koži? e, tako sam ja osjećala poglede jedno 20 muškaraca, što djece što starijih. skinem cipelu jednu, pogledam oko sebe - nije mi svejedno. skinem drugu cipelu, podfrknem hlače, krenem prema rubu... kaže muž, ok, oblači se, idemo

tad mi je postalo jasno zašto nema žena.

di se planiraš kupati?
__________________
Mi smo Borg. Ništa se ne prima.
Kris79 is offline  
Old 12.07.2011., 12:55   #2170
Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post
Ona sa slavine nije za piće?
Nisam probao

Pol litre flaširane vode je od pol lire do lire i pol tako da se i ne isplati isprobavati vodu sa slavine.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Old 12.07.2011., 14:06   #2171
Quote:
Kris79 kaže: Pogledaj post
scena.
šećemo rivom. ispod sultanahmeta. spustili se od hotela ravno dolje, napravili cijeli krug ispod topkapija do gulhane parka. mislila ja tamo plaža
šećemo satima, sunce prži, ja bi smočila noge. nema plaže, sve su stijene i to takve da jedva sjedneš na njih, kamoli legneš.

na stijenama gužva od turaka. djeca, starci, sredovječni muškarci. kupaju se, skaču. NI JEDNE ŽENE.

meni loše od vrućine (1 popodnem, sunce divlja). krenemo mi do ruba da se smočimo. izujem cipele, kaže muž da mu je tu neš čudno. kaže nisam siguran da bi trebali biti tu. gledam ja, znaš kad osjećaš nečiji pogled na koži? e, tako sam ja osjećala poglede jedno 20 muškaraca, što djece što starijih. skinem cipelu jednu, pogledam oko sebe - nije mi svejedno. skinem drugu cipelu, podfrknem hlače, krenem prema rubu... kaže muž, ok, oblači se, idemo

tad mi je postalo jasno zašto nema žena.

di se planiraš kupati?

Pa eto, neću tu di si sad navela.

Mislila sam jedno jutro otić do jednog od Prinčevskih otoka. Ne mislim razgledavat, čisto bi na plažu. Burgazada mi se čini onako ne preveć natrpana (treći po veličini, ako sam mu pogodila ime). Taj dan letim za Kapadokiju tek u 8 navečer pa bi rano ujutro otišla na otok, buć u more i natrag.

@hard bolied, hvala.
Sitno brojim, jedva čekam. Ako netko ima još nekakav koristan savjet, slobodno nabacite.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 12.07.2011., 16:07   #2172
lolita, ti si toliko apsolvirala Istanbul da će ti biti dosadno tamo
vivax is offline  
Old 12.07.2011., 20:47   #2173
http://www.booking.com/hotel/tr/bura...oom=RD30874701
http://www.thetimeistanbulhotel.com/
pomozite mi koji da odaberem zbog lokacije mi se cini bolji ovaj prvi ali ovaj drugi mi se cini ljepsi?
veprica8 is offline  
Old 12.07.2011., 22:05   #2174
Quote:
veprica8 kaže: Pogledaj post
[url]http://www.booking.com/hotel/tr/burakadegn-suadegtes-otel.hr.htmlhttp://www.thetimeistanbulhotel.com/
pomozite mi koji da odaberem zbog lokacije mi se cini bolji ovaj prvi ali ovaj drugi mi se cini ljepsi?
Bas sam se vratio prije tjedan dana iz Carigrada (Bizanca) - prvi hotel ti je u povjesnom djelu staroga evropskoga Carigrada u blizini najvece moseje Suleymanie. U blizini imas univerzu, tramvaj stanica "Univerza" - cjena za putovanja po Carigradu 1.75 TL = ca 0,80 € to je najbolja mogucnost - Pjeske od Hotela do Grand Bazara -
Tramvajem do Aghia Sofia - ex crkva Svete Mudrosti i Plava moseja vis a vis - kad izadjete iz Sultanove rezidencije Topkapi "Kapija Topova-Topovska vrata" je od njih udaljena samo dvijesta metara - Hypodrom i cisterne su isto tamo u blizini - Dvorac Dolmabahçe se stize sa tramwajem krajnja stanica Kabotaj a od tuda mozete kasnije za uspinjacom do Taksim trga (to je na Galati) ili otici preko Bosphora na Princeve otoke sa brodom - voznja traje sat vremena cjena 5 TL= 2,30 €/jedan pravac
Vodu pijte iz boce - pivo dosta skupo osim u turskim bitijama (u bolj resto.po cca 5€ casa ( 50 cl)- Ne kupovati u Grand bazaru ( makar na ulazku na arapskom pise "Allah najvise voli trgovce" uvijek diskutirati cjenu ( tekstil za malu djecu za nase pojme jeftin - muska odjela istotako

Ja sam bio u Hotelu Lyon (pet noci 195 € sa doruckom za dvoje) http://www.booking.com/hotel/tr/lyon-istanbul.html

u toj blizini su isto dva lijepa hotela
(Hotel Zagreb http://www.booking.com/hotel/tr/zagreb.en.html
i
Hotel Bosna http://www.bosnahotelistanbul.com/)

Taksisti ne znaju ulice treba jim kazati koja je najbliza dzamija - Ako letis na novi aerodrom u azijskom djelu - onda uzeti redoviti autobus HAVAS do TAKSIM-a i onda dalje taksijem (od Taksima do Aksaraj Kemal Pasa dzamije 13 TL

Prije na put si isprintaj ovo: http://www.istanbulguide.net/istguid...anbulmetro.htm
Kada idete na put (ja sam dobio avio karte za 96 € povratnu St Etienne/Istanbul - kompanija PEGASUS AIRLINES
carniolan is offline  
Old 12.07.2011., 23:49   #2175
Quote:
vivax kaže: Pogledaj post
lolita, ti si toliko apsolvirala Istanbul da će ti biti dosadno tamo

Jel mi vjeruješ da se smijem sama sebi? Prepoznajem pojedine dijelove grada i ulice na slikama i u ovim serijama. Prijateljice umiru od smijeha. Baš me briga, naplatit ću im turu po Istanbulu.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 13.07.2011., 10:43   #2176
Vidim da se pojačano raspravlja o istambulskim plažama i kupanju u moru, pa da ponovim svoj lanjski upis o tome.
nvnk is offline  
Old 13.07.2011., 12:47   #2177
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Vidim da se pojačano raspravlja o istambulskim plažama i kupanju u moru, pa da ponovim svoj lanjski upis o tome.
Čitala sam i upravo me tvoj post ponukao da odem na Prinčevske otoke
Mada Alah zna što me čeka i tamo iako ne izgleda loše na slikama.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 13.07.2011., 13:09   #2178
Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post
Prijateljice umiru od smijeha. Baš me briga, naplatit ću im turu po Istanbulu.
Tako je, naplati im!

Bit svakog putovanja je da imate jednog (ili jednu) takvu za planiranje. Haha, kad se sjetim svojih tokijskih perverz.. pardon, planiranja!
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Old 13.07.2011., 13:39   #2179
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Tako je, naplati im!

Bit svakog putovanja je da imate jednog (ili jednu) takvu za planiranje. Haha, kad se sjetim svojih tokijskih perverz.. pardon, planiranja!
Neću niti pitat o čemu se tu radilo.

Ja svaki put ispadnem j.. stranka. Ove moje fino prst u uho i zvižduću. Gotovanke. Al ovaj put naplaćujem trude.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 14.07.2011., 01:30   #2180
carniolan hvala hvala hvala.....eto puno korisnih savjeta u jednom postu! imam jos vremena idemo tek u 10mj ali zelimo na vrijeme rezervirati sve uzeli smo karte s CA 1300kn po osobi! jos cu malo istraziti vidim da ima i jeftinijih hotela ali cini mi se ova pozicija u gradu za razgledavanje sasvim ok!
veprica8 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:45.