Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2017., 22:19   #621

hahaha :klap:
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 08:16   #622
da se malo podsjetimo forumskih pRAVIH MAJSTORA I MAJSTORICA SAPUNA!

Quote:
betula kaže: Pogledaj post
Evo i moji prvi sapunčići
Izvadila sam ih iz kalupa prije nekoliko dana i za sada mi se čine ok, hvala puuuuno elly na svim savjetima



Na kraju sam složila ovaj recept:
20% kokos maslac
30% palmino ulje
35% maslinovo ulje
5% ricinusovo ulje
10% shea maslac
Superfat 6% voda 35%


Sinoć sam se okušala u izradi castile sapuna i to je išlo puno brže nego s ovim prvim jer nisam dodavala ništa.
Gledala sam maloprije i vidim ispod folije da je na nekim mjestima boja malo drugačija, kao da se prozire
Trag sam dobila za cca 10 min. (radila sam s 28% vode i 5% superfata) a jedino gdje sam možda zeznula stvar je što smjesu nakon izlijevanja u silikonski kalup nisam odmah zamotala folijom nego je prošlo sigurno 20 min. Ne znam je li to moglo smetati?


Quote:
elly kaže: Pogledaj post
Nije mi namjera preuzeti svjetla pozornice betuli jer su sapuni ispali S A V R Š E N O , nego sam se sjetila da imam i ja nekih slikica koje nisam okačila.
ovo su jedni od mojih uradaka koje sam našla slike pa da vas malo gnjavim

Ovo mi je jedan od najdražih sapuna a sadrži med, zobene pahuljice, infuziju nevena u maslinovom, sheu, konopljino ulje.... Taj sam radila za klince


Ovaj sam radila za muža a sadrži crni ugljen, bijelu glinu, infuziju ružmarina u maslinovom, kakao maslac...


ovaj mislim da sam stavila već
Uglavnom, ovo su sapuni rađeni po onom receptu za koji sam stavila link malo unatrag "Lots of lather" samo sam stavila u pola smjese spirulinu a u pola malo plavog mineralnog pigmenta (koristim samo mineralne pigmente za bojanje)


Quote:
beznicka kaže: Pogledaj post
Vrijeme je za lavandu (opet)

dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 18:08   #623
Quote:
dragone kaže: Pogledaj post

hahaha :klap:
Bravo dragone
Ovaj podforum se uspavao pa se rijetko sjetim svratiti, baš mi je drago da sad jesam!

Samo naprijed, odlično izgleda
betula is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 19:31   #624
Evo jednog sapuncica, to ce bit za poklon pa sam ga ostavio u komadu

https://goo.gl/photos/rBuiwcTv4EhJQ8N89
beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 08:33   #625
uff, beznicka... tako lijep, bijel, pahuljast... k'o oblačić Kako si ga dobio tako bijelog?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 06:50   #626
Koristim cca 80-90% svinjske masti, ostalo je ricinusovo ulje, od toga je bijel. Nisam koristio nikakve boje...Osjecaj na kozi je ludilo
beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:29   #627
imaš domaću mast ili negdje kupuješ? Ako kupuješ, gdje nađeš nezasoljenu svinjsku mast?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 12:45   #628
Ovo je domaca mast, sami je topimo.Ako nemas nista lokalno, imas na njuskalu masti po 5-6 kn/kg pa nadalje
beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 09:12   #629
beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 06:10   #630
beznicka, ne vidi se slika
https://lh3.googleusercontent.com/9_N...
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 06:15   #631
Quote:
betula kaže: Pogledaj post
Bravo dragone
Ovaj podforum se uspavao pa se rijetko sjetim svratiti, baš mi je drago da sad jesam!

Samo naprijed, odlično izgleda
awww HVALA Betula!
ma tu je puno toga nako'... nakoso
ovo bojanje mi isto nije previše napeto, ali to smo učili na radionici pa aj. Jedva čekam napravit novu turu bez pigmenata da mogu ko čoek prat ruke a da ne zamažem cili lavandin. pari neka kuga

A da je gušt. Je. Kad pofali sapuna, samo oden do police po novi komad veselje!!!
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 07:50   #632
https://goo.gl/photos/1uR1QVJwE7gUrvtR7

jel sad valja?

beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 20:09   #633
Nekoliko uspjesnica, zadnji je ovaj od prije tjedan-dva

https://photos.app.goo.gl/dwljAA16ozJEuGDg2
beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 20:54   #634
Quote:
beznicka kaže: Pogledaj post
Nekoliko uspjesnica, zadnji je ovaj od prije tjedan-dva

https://photos.app.goo.gl/dwljAA16ozJEuGDg2
Krasno izgledaju
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 10:04   #635
Imate preporuku za neku radionicu izrade sapuna? Da li ste svi samouki (hladni postupak) ili ste ipak išli na neku radionicu? Hvala na savjetima!
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 18:27   #636
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Imate preporuku za neku radionicu izrade sapuna? Da li ste svi samouki (hladni postupak) ili ste ipak išli na neku radionicu? Hvala na savjetima!
Ja sam samouk i da sam htio u radionicu ne bih mogao jer nema nista u blizini pa sam isao na tezi nacin guglanjem i experimentiranjem. Sad sam nakon par godina doterao tehniku i recepturu otprilike gdje zelim da bude za moje hobisticke potrebe. U svrhu skracenja vremena edukacije, radionica bi bila dobra, mozda i da uhvatis nekoga u blizini da ti pokaze kad se to dela.
beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 20:08   #637
Hvala puno na odgovoru bila sam nedavno na jednoj radionici toplim postupkom, ali me sad vise zanima izrada hladnim postupkom.
Kojim ti postupkom izradjujes sapune?

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 22:06   #638
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Hvala puno na odgovoru bila sam nedavno na jednoj radionici toplim postupkom, ali me sad vise zanima izrada hladnim postupkom.
Kojim ti postupkom izradjujes sapune?
Radim sa hladnim postupkom. To sto moram cekati mjesec dana do koristenja sapuna mi nije problem a treba mi cca 1 sat da zmiksam turu tako da mi je to bolje od nakuhavanja u toplom postupku.
beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 19:38   #639
Quote:
dragone kaže: Pogledaj post
awww HVALA Betula!
ma tu je puno toga nako'... nakoso
ovo bojanje mi isto nije previše napeto, ali to smo učili na radionici pa aj. Jedva čekam napravit novu turu bez pigmenata da mogu ko čoek prat ruke a da ne zamažem cili lavandin. pari neka kuga

A da je gušt. Je. Kad pofali sapuna, samo oden do police po novi komad veselje!!!
To što je nakoso ispravit će se praksom, ne brini... bitno da si se ti zarazila
Sad kad si osjetila te gušte da koristiš ono što si sama proizvela, nema natrag . Ja evo već tri godine perem ruke i tuširam se samo svojim sapunima

A što se tiče boja, ne znam u kojim količinama ih koristiš kad ti ostavljaju tragove? Pigmenta je dovoljno jako malo... ali ja nemam tih problema jer preferiram da je samo manji dio sapuna obojen. Evo ove sam napravila nedavno, pjena bijela kao snijeg

betula is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 19:48   #640
Quote:
beznicka kaže: Pogledaj post
Ovo je domaca mast, sami je topimo.Ako nemas nista lokalno, imas na njuskalu masti po 5-6 kn/kg pa nadalje

beznicka
ovi tvoji sapuni s masti divno izgledaju . Ja sam probala raditi s njom nekoliko puta ali sam odustala jer su ti sapuni nakon 2-3 mjeseca uvijek dobili DOS. Po onome što sam doznala, to je do kvalitete masti. Ova s kojom sam radila je bila domaća ali očito ne dobre kvalitete... Zanima me jesi li ti ikad imao problem s DOS-om?
betula is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:38.