Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2017., 21:24   #2861
takvi su mi najjaci...nemoj me sad pred ljeto,
nemoj me sad je zima
nije to za mene..daj nesto bolje i tak....


zato je najbolje nek svatko sebi trazi pa sto nadje nadje...
a ne da se ja crvenim radi budala....
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Old 18.05.2017., 22:27   #2862
Quote:
DIO$ kaže: Pogledaj post
Ljudi koju mrezu preporucate za koristiti na bonove? Tu sam u mjestu AU par km od Rosenhaima. Vecinom ekipa ima Vodafone al mi je to malo skupo. Prije 2 god sam imao blau i bio sam zadovoljan. Sad neznam kakva je pokrivenost blau ovdje? Hvala

From Tapatalk
Uzmi o.tel.o
buc2 is offline  
Old 19.05.2017., 13:21   #2863
Otelo nema opciju da ti posalju sms ako imas propusten poziv dok si bez signala.

Lidl za 7,99€ mjesecno imas 300 minuta (ili sms poruka) unutar Njemacke i 1 Gb internet prometa, ako si bio bez signala dobijes sms da te zvao taj i taj broj.

I Otelo i Lidl su na Vodafone mrezi, lako je zakljucit sta je bolje.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 19.05.2017., 14:35   #2864
isto ima i aldi talk...
napisao sam dole na temi...al nitko ne hebe
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Old 20.05.2017., 15:58   #2865
Ako se uzme na primer Aldi Talk net sa 5GB, da li je moguce uzeti paralelno i dodatak za razgovore, znaci imati dva paketa istovremeno?
ikac2000 is offline  
Old 21.05.2017., 13:04   #2866
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
takvi su mi najjaci...nemoj me sad pred ljeto,
nemoj me sad je zima
nije to za mene..daj nesto bolje i tak....


zato je najbolje nek svatko sebi trazi pa sto nadje nadje...
a ne da se ja crvenim radi budala....
Ja imam isti problem i nikako da počnem;

-u proljeće me hvata proljetni umor i priroda se budi kao i Ja.

-u ljeti je prevruće za rad, hvata me fijaka i svi su na moru, a ja bi valjda kao zadnja budala trebao ići u kontra smjeru prema Njemačkoj dok Švabe idu na moje more!

-na jesen su vjetrovi, kiše, blato, sve je vlažno i nije za raditi, budu mi često čarape mokre!

-po zimi je teško izaći iz toplog kreveta u jutro, vani oblačno sivilo ili još gore kmica, niti jedna ptica se još nije probudila, a ja bi morao krenuti na posao!

A i bioritam mi je da me bude podnevna crkvena zvona, tako da bojim se ako išta promijenim da ću se postarati i brzo potrošiti, a i zdravlje naših radnika koliko čujem brzo odlazi, pa koji je onda smisao zarađivanja Eura ako ću ih za deset godina morati sve potrošiti po bolnicama za zdravlje!?
PREDSJEDNIK is offline  
Old 21.05.2017., 19:38   #2867
1.5. Pogledali film preko popcorn. Ne download nego online streaming
Dosla nam kazna 915 eura roku placanja kraj mjeseca
Osjecam se ko u sjev koreji 🙁
noaccount is offline  
Old 21.05.2017., 21:50   #2868
U Hrvatkoj to još nekako mogu shvatiti, jer je jako malo sadržaja dostupno legalnim putem, pa ljudi nemaju izbora. Ali zašto u DE? Za simboličnu cijenu legalno možeš pogledati što god želiš. Zašto bi trebalo tolerirati krađu?
juanito is offline  
Old 21.05.2017., 21:57   #2869
Quote:
juanito kaže: Pogledaj post
U Hrvatkoj to još nekako mogu shvatiti, jer je jako malo sadržaja dostupno legalnim putem, pa ljudi nemaju izbora. Ali zašto u DE? Za simboličnu cijenu legalno možeš pogledati što god želiš. Zašto bi trebalo tolerirati krađu?
Yep
Kazna dostojna zlocina

Ja cu platiti. Nije mi pol place.
Ostali, Pazite
Be aware
noaccount is offline  
Old 21.05.2017., 22:10   #2870
Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post
1.5. Pogledali film preko popcorn. Ne download nego online streaming
Dosla nam kazna 915 eura roku placanja kraj mjeseca
Osjecam se ko u sjev koreji 🙁
Koliko je u slucaju ponavljanja?
Koji distributer?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 21.05.2017., 22:19   #2871
Ma slažem se da je iznos prenapuhan. Ali jebiga.
Nisam još skužio logiku iza kazni u Njemačkoj. Za neke stvari su kazne smiješno niske (npr. brza vožnja), a za neke opet bizarno visoke.
juanito is offline  
Old 21.05.2017., 22:39   #2872
Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post
1.5. Pogledali film preko popcorn. Ne download nego online streaming
Dosla nam kazna 915 eura roku placanja kraj mjeseca
Osjecam se ko u sjev koreji 🙁
Odeš kod odvjetnika, on im pošalje pismo i smanje ti iznos.
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Old 22.05.2017., 05:39   #2873
Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post
1.5. Pogledali film preko popcorn. Ne download nego online streaming
Dosla nam kazna 915 eura roku placanja kraj mjeseca
Osjecam se ko u sjev koreji 🙁
Nije mi jasno kakva kazna?! Ja sam pogledao preko 100 filmova preko streaminga i nikad ništa, kolege s posla isto.. Kažu da nema kazne za sivu zonu tj streaming.. Jedino za download..
Sky high is offline  
Old 22.05.2017., 07:19   #2874
Quote:
Sky high kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno kakva kazna?! Ja sam pogledao preko 100 filmova preko streaminga i nikad ništa, kolege s posla isto.. Kažu da nema kazne za sivu zonu tj streaming.. Jedino za download..
Ne znam koja je zakonska razlika između streama i downloada ali tehnicki gledano stream je download jer trebaš imati podatke na PC-u da bi ih mogoa gledati. Istina je da ne moraš imati cijeli film nego samo dio, ali opet, sadržaj filma se skine.

Da li Popcorntime seeda film dok se gleda? To je isto problem.

Ako mislite streamati ili skidati torrente u DE moja je preporuka da nabavite VPN.
Noctifer is offline  
Old 22.05.2017., 08:12   #2875
Google kaže da je popcorn time peer to peer, znači da si seeda i s time naj....!

Je li bio film od universala?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 22.05.2017., 09:09   #2876
Koliko je meni poznato, skidanje filma samo po sebi nije zabranjano, ali kada se ustupi drugim.....a to se desava kada skidas i kasnije netko skida sa tvog racunala itd., ne znam kako se to tocno zove....
...tada je kaznjivo.

Doticni jos mogu biti sretni, jer tih ispod 1000€ je neki simbolicni pausal.
Osobno mi je poznat slucaj, gdje je netko tako uredno nadrapao i nakon pretresa stana i suda dobio kaznu....nisam vise siguran, ali bila je 5-znamenkasta....izmedju 10.000 i 20.000€.
mio8 is offline  
Old 22.05.2017., 09:36   #2877
Popcorn time je u pozadini torrent
Streaming je do sada bio siva zona, od 26.04.2017 bi mogao biti ilegalan, ali jos nisam cula da je netko dobio kaznu:
http://www.focus.de/digital/internet...d_7041521.html
__________________
Endless Loop: n., see Loop, Endless.
Loop, Endless: n., see Endless Loop.
boba_jagoda is offline  
Old 22.05.2017., 09:43   #2878
Ja znam 2 slučaja gdje su bile kazne 1200 i nakon posjeta advokata su smanjeni na 900 (ako advokata uzme još nešto, nije to nešto) ili 600 €.
Ali oboj su morali potpisati "Unterlassungserklärung" sa kaznama od 50.000€. znači da je "dogovor" da platiš tih 600-900€ jer nisi znao, ali potpisivas da sada znaš i da više nećeš i da ćeš u suprotnom platiti 50.000€.

Naravno to potpisivas samo za određenog distributer/izdavača!

@mio8
To se zove p2p ili Peer to Peer.
Prednost tih sistema je veca brzina. Jer skidas sa vise mjesta po male dijelove istodobno, znači ne moraš toliko čekati. Ali čim si ti nešto skinuo to isto odmah dijeliš.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 22.05.2017., 11:17   #2879
a budemo im pisali i pokusali smanjit.

greska je nasa, ali bas smo se iznenadili
noaccount is offline  
Old 22.05.2017., 12:36   #2880
Sta ces, to ti je zastita autorskih prava, a u njemackoj se provodi.
Ako imas npr. neku radnju i bez dozvole nalijepis neki logo koji je zasticen, lako se moze desiti da dodje posta od odvjetnika.
Jos je ovdje humano, u Italiji recimo, ako kupis na plazi neke divlje RayBan naocale ili Gucci torbu i policija te uhvati, ne gine ti kazna od 1000€.
mio8 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:08.