Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2013., 23:42   #5101
Quote:
Z-D-S kaže: Pogledaj post
Mack, za legalizaciju nije potreban geodetski snimak za pomoćne zgrade.

Zanima me što će biti poslije, njih će trebati upisati u katastar pretpostavljam.

Šta nije onda jednostavnije napraviti sad i geodetski snimak.


Objekti manji od 10m2 se ne mogu evidentirati u katastru. Za ostale: da, ali uštede sad na snimku, a upisat mogu kad god žele. Tako i tako će taj elaborat trebati platiti jednog dana.



Quote:
briketi kaže: Pogledaj post
A što će se desiti s onima koji ne predaju zahtjev za legalizaciju?


Ja bih legalizirao ali nemam novaca i nemam od koga posuditi.


Hoće li država na kraju sjesti na nekretninu?


Ne zna se još ništa vezano za to. Najrealnije mi osobno djeluje mogućnost nekog poreza.




PS. Danas ludnica u mom gradu , ljudi navalili na urudžbeni zapisnik, kiosci ostali bez biljega, veselje...čekamo petak




Sent from my Nokia Lumia 920 using Tapatalk
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 23:42   #5102
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Ovo boldano. A da li ikako provjeravaju da je to kuća za povremeni boravak, ne znam. U svakom slučaju, to je važno za vodni doprinos, jer onda je daleko viši.
Gingerina, hvala puno na odgovoru... Tako sam navela u zahtjevu..
A znate li možda na što još, to što se navede u zahtjevu, može li utjecati npr. na porez, komunalno ili sl.?
aurora56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 23:52   #5103
Molim nekoga od projektanata da mi odgovori na pitanje.
Danas sam dobila projekat za legalizaciju kuće. Gledam projekat i nekako mi puno izračunato m3.
Kuća ima prizemlje + kat ukupno 204 m2. Projektant mi izračunao 900m3. Uglavnom to je račun u skoro 3 reda sa svim računskim operacijama i zagradama i kako god računam ne mogu doći do te kubikaže.
Kad sam sama računala, onako okvirno došla sam do nekih max. 700 m3.
Imam i klasični tavan i sad čisto sumnjam da se on računa , kao i stambeni prostor.
Pa evo ako netko može onako okvirno da mi kaže da li je 900 m3 previše. Visina stropova je 2,30 m. I na jednom mjestu piše da je kuća na najvišem dijelu visoka 10 m.
Zahvaljujem !
riba34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 09:28   #5104
Uračunava se i tavan.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 11:10   #5105
Ja jucer isla predati zahtjev i svu dokumentaciju sta imam...i odustala....
Red je od prizemlja do prvog kata....
Radi se o Zaboku...
Tako da, pokusat cu sutra
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 12:24   #5106
Quote:
riba34 kaže: Pogledaj post
Molim nekoga od projektanata da mi odgovori na pitanje.
Danas sam dobila projekat za legalizaciju kuće. Gledam projekat i nekako mi puno izračunato m3.
Kuća ima prizemlje + kat ukupno 204 m2. Projektant mi izračunao 900m3. Uglavnom to je račun u skoro 3 reda sa svim računskim operacijama i zagradama i kako god računam ne mogu doći do te kubikaže.
Kad sam sama računala, onako okvirno došla sam do nekih max. 700 m3.
Imam i klasični tavan i sad čisto sumnjam da se on računa , kao i stambeni prostor.
Pa evo ako netko može onako okvirno da mi kaže da li je 900 m3 previše. Visina stropova je 2,30 m. I na jednom mjestu piše da je kuća na najvišem dijelu visoka 10 m.
Zahvaljujem !
Ako je pogrešno izračunato vratit ce ti projekt nece ti naplatiti krivo izračunatu kubikažu. Ako hočeš mogu ti je prekontrolirati, posalji u inbox tlocrt prizemlja,tlocrt kata i presjek.
Z-D-S is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 12:58   #5107
ja sam predala zahtjev bez ikakvih dokumenata,da li ce mi oni kad dodu na uvidjaj reci da li mi treba geodet i arhitekt pa tek onda da to radim da ne trosim bez veze novce jer mi nitko nezna tocno reci da li mi trebaju ili ne?
slavica 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 13:00   #5108
molim vas dali mi netko može pomoći? Već 2.5 mjeseca mi "poznanik" koji kao ima veze radi legalizaciju,danas saznajem da nisu ni zahtjev podnijeli. Kuća sagrađena prije 68,u prizemlju dograđena spavaća soba 25m2,krov te sobe je terasa sa koje stepenice vode u potkrovlje.Molim vas,dali mi trebaju i geodeta i arhitekt? Dali da idem predati zahtjev bez ičega,pa naknadno predam ostalo? Sto verzija sam čula i sad sam izgubljena,jer mi je rok za par dana. Kuća je na moru.
screppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 13:05   #5109
Quote:
screppy kaže: Pogledaj post
molim vas dali mi netko može pomoći? Već 2.5 mjeseca mi "poznanik" koji kao ima veze radi legalizaciju,danas saznajem da nisu ni zahtjev podnijeli. Kuća sagrađena prije 68,u prizemlju dograđena spavaća soba 25m2,krov te sobe je terasa sa koje stepenice vode u potkrovlje.Molim vas,dali mi trebaju i geodeta i arhitekt? Dali da idem predati zahtjev bez ičega,pa naknadno predam ostalo? Sto verzija sam čula i sad sam izgubljena,jer mi je rok za par dana. Kuća je na moru.
Za legalizaciju ti ne treba veza.....

Sent from my GT-I9505 (Samsung Galaxy S4) using Tapatalk 2.
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 13:09   #5110
Quote:
screppy kaže: Pogledaj post
molim vas dali mi netko može pomoći? Već 2.5 mjeseca mi "poznanik" koji kao ima veze radi legalizaciju,danas saznajem da nisu ni zahtjev podnijeli. Kuća sagrađena prije 68,u prizemlju dograđena spavaća soba 25m2,krov te sobe je terasa sa koje stepenice vode u potkrovlje.Molim vas,dali mi trebaju i geodeta i arhitekt? Dali da idem predati zahtjev bez ičega,pa naknadno predam ostalo? Sto verzija sam čula i sad sam izgubljena,jer mi je rok za par dana. Kuća je na moru.
screppy ono sto su meni savjetovali da je najbitnije predati zahtjev jer poslije neces moci legalizirat,i ja sam ga predala bez dokumenata,jedino i ja ono sto neznam da li mi u biti geod. i arhit.trebaju pa ako mi nitko ne odgovori cekat cu ih da dodju na uvidjaj jer kako su me pitali 9000kn ne mogu dat za nesto sto nisam sigurna da mi treba.
slavica 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 13:14   #5111
ma mislila sam da kao razumije se u to,hvala.
screppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 13:17   #5112
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Ja jucer isla predati zahtjev i svu dokumentaciju sta imam...i odustala....

Red je od prizemlja do prvog kata....

Radi se o Zaboku...

Tako da, pokusat cu sutra
Hehe, bilo jučer tako svugdje izgleda, ljudi si uzeli godišnji da to srede i eto... . Al opet, radio urudžbeni do 17:30, ja upao u 17:25 i bio gotov odmah, a nosio sam nekoliko zahtjeva. Treba samo tajming pogodit

Quote:
slavica 7 kaže: Pogledaj post
ja sam predala zahtjev bez ikakvih dokumenata,da li ce mi oni kad dodu na uvidjaj reci da li mi treba geodet i arhitekt pa tek onda da to radim da ne trosim bez veze novce jer mi nitko nezna tocno reci da li mi trebaju ili ne?
Da, pa to ti govorimo cijelo vrijeme . Dobit ćeš rok od 30 dana za dostavu dokumentacije od dana primitka zaključka.

Quote:
screppy kaže: Pogledaj post
molim vas dali mi netko može pomoći? Već 2.5 mjeseca mi "poznanik" koji kao ima veze radi legalizaciju,danas saznajem da nisu ni zahtjev podnijeli. Kuća sagrađena prije 68,u prizemlju dograđena spavaća soba 25m2,krov te sobe je terasa sa koje stepenice vode u potkrovlje.Molim vas,dali mi trebaju i geodeta i arhitekt? Dali da idem predati zahtjev bez ičega,pa naknadno predam ostalo? Sto verzija sam čula i sad sam izgubljena,jer mi je rok za par dana. Kuća je na moru.
Ti pao iz vedra neba, a ? Ajde, barem prije 1.7. ako ništa drugo. Podnesi zahtjev, a sve drugo riješi s "poznanikom"

Sent from my Nokia Lumia 920 using Tapatalk

Zadnje uređivanje Fitz : 25.06.2013. at 13:37.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 13:24   #5113
sa "poznanikom" sam završila,sad sam sama. ok,znači ipak mogu samo zahtjev bez ičega. dali mi kasnije trebaju i geodeta i arhitekt?
screppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 13:28   #5114
Quote:
screppy kaže: Pogledaj post
sa "poznanikom" sam završila,sad sam sama. ok,znači ipak mogu samo zahtjev bez ičega. dali mi kasnije trebaju i geodeta i arhitekt?
Možeš....Samo zahtjev predaj. Nakon toga ćeš ostalo.

Sent from my GT-I9505 (Samsung Galaxy S4) using Tapatalk 2.
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 13:39   #5115
fitz hvala ti jos jednom,necu vise bit dosadna...postujem vase odgovore samo kako na to zadnje pitanje nisam imala odgovor a moja mama je u zivoj panici da ce joj srusit kupatilo izvinjavam se ali strah je velik a poslije je kasno.problem je sto sam poslala mailove u razno razne urede(upravni odjel za graditeljstvo,tamo na onaj mgipu...)i od nikoga nikakav odgovor a svuda pise pitajte nas???jer u biti ja skoro nista ne znam pa se oslanjam na vas par koji ste jako ljubazni i strucni odgovarat na sva nasa pitanja ovdje .puno hvala
slavica 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 13:41   #5116
Quote:
screppy kaže: Pogledaj post
sa "poznanikom" sam završila,sad sam sama. ok,znači ipak mogu samo zahtjev bez ičega. dali mi kasnije trebaju i geodeta i arhitekt?
Arhitekt/građevinar:
- kuća do 100m2 GBP - ovl. arhitekt ili ovl. građevinar rade obračune za izračun naknade
- kuća do 400m2 GBP - ovl. arhitekt ili ovl. građevinar rade snimku izvedenog stanja
- kuća veća od 400m2 GBP - ovl. arhitekt radi arhitektonsku snimku izv. stanja, a ovl. građevinar daje mišljenje o statici zgrade

Geodet:
Ako je kuća ucrtana/evidentirana na kat. planu i to onakva (u pogledu vanjskih dimenzija, oblika, veličine...) kakva je u stvarnosti, onda su ti dovoljne 3 kopije. kat plana. Ako fale stepenice ispod kojih nema ništa i terase ispod kojih nema ništa, to nema veze. U svakom drugom slučaju ti treba i geodetski snimak.

Quote:
slavica 7 kaže: Pogledaj post
fitz hvala ti jos jednom,necu vise bit dosadna...postujem vase odgovore samo kako na to zadnje pitanje nisam imala odgovor a moja mama je u zivoj panici da ce joj srusit kupatilo izvinjavam se ali strah je velik a poslije je kasno.problem je sto sam poslala mailove u razno razne urede(upravni odjel za graditeljstvo,tamo na onaj mgipu...)i od nikoga nikakav odgovor a svuda pise pitajte nas???jer u biti ja skoro nista ne znam pa se oslanjam na vas par koji ste jako ljubazni i strucni odgovarat na sva nasa pitanja ovdje .puno hvala
Jako je teško odgovoriti na pitanje o nečem prostornom kad si moraš predstaviti u glavi kako to izgleda na temelju 1-2 pisane rečenice. Zapravo je odgovor vrlo jednostavan, ali na žalost nepovoljan za tebe:

a) WC je konstruktivno nezavisan
- predaješ zahtjev, ne treba ti arhitekt ni geodet, nego samo 3 kopije kat. plana na kojima wc ne mora biti evidentiran, plaćaš 500kn "kazne" i WC je legaliziran.

b) WC je konstruktivno zavisan, ali je ucrtan u kat. plan
- treba ti arhitekt i 3 kopije kat. plana

c) WC je konstruktivno zavisan i nije ucrtan u kat. plan
- treba ti arhitekt i geodet

Kako sama ne možeš dati ocjenu o konstruktivnoj nezavisnosti wc-a, to ostaviš na procjenu referentu, pa ćeš vidjeti. Rušiti sigurno neće nikakav wc građen tko zna kad na takvoj zgradi. Kandidati za rušenje su zgrade sagrađene izvan građ. područja i u zaštićenim i ostalim "posebnim" područjima, a koji ne podnesu zahtjev za legalizaciju ili ga ne mogu (više) podnijeti.

Zadnje uređivanje Fitz : 25.06.2013. at 13:47.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 13:42   #5117
Quote:
screppy kaže: Pogledaj post
molim vas dali mi netko može pomoći? Već 2.5 mjeseca mi "poznanik" koji kao ima veze radi legalizaciju,danas saznajem da nisu ni zahtjev podnijeli. Kuća sagrađena prije 68,u prizemlju dograđena spavaća soba 25m2,krov te sobe je terasa sa koje stepenice vode u potkrovlje.Molim vas,dali mi trebaju i geodeta i arhitekt? Dali da idem predati zahtjev bez ičega,pa naknadno predam ostalo? Sto verzija sam čula i sad sam izgubljena,jer mi je rok za par dana. Kuća je na moru.
Sve što je građeno prije 68 je legalno. Kod tebe je nelegalna dogradnja spavaće sobe jer je poslije 68. Kako je promijenjen tlocrt kuće zbog dogradnje spavaće sobe treba ti geodet. Treba ti i arhitekt/ili građevinar.

Ako imaš gotove arhitektonske i geodetske elaborate sigurno nećeš ić predavat samo zahtjev nego sve sta imas.
Ako ti nisu gotovi elaborati onda ces predat samo zahtjev.
Z-D-S is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 13:47   #5118
Ljudi predaju zahtjev bez dodatnih papira jer žele čim kasnije ući u postupak. Čim kasnije platiti komunalne i vodne doprinose.

Sent from my GT-I9505 (Samsung Galaxy S4) using Tapatalk 2.
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 13:55   #5119
ok,sad mi je sve puno jasnije,fitz puno puno hvala i lijep pozdrav
slavica 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 13:59   #5120
Pozdrav, da li netko zna odgovor na sljedece pitanje:

Predao sam sve papire za legalizaciju. Na katu bih umjesto jednog prozora stavio balkonska vrata. Da li je potrebno raditi promjene na projektu i legalizirati ta balkonska vrata umjesto prozora?

Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
__________________
Tko riskira, profitira...
frozen_zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:35.