Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2011., 16:29   #21
Quote:
marionelo kaže: Pogledaj post
Koliki bi bio upliv grada u svremu tome? Nekako mi fantazmagorično zvuči da bi sve te juniore, pionire, tenere, stadion i sve te stavke mogli izvuč na članarinama... Sad ce netko spomenut sponzore, al evo ti krize pa ces sponzora nac malo sutra što jer štede, što ne žele imat image rasipnika, što ako žele otpuštat ne mogu s druge strane davat velke svote za sponzorstva..... Što npr. ako momčad ne postiže rezultate koji se očekuju mogu reč hvala i doviđenja (npr. T-Mobile je otišao iz skijaške repke dan nakon što je Janica obznanila odlazak).... Sve je to komplexno
Jedinice lokalne uprave izdvajaju i sada za razlicite pogone klubova, pa bi i nastavili, jer se u biti apsolutno nist ne mijenja osim da klubovi pocinju poslovati po demokratskim nacelima i transparentno. Jedinicama lokalne uprave bi trebalo biti u interesu da bude 1 clan - jedan glas, jer bi se konacno ti novci poceli trositi transparentno, a ne na pripreme profesionalnog pogona i goscenje novinara.
No to nije toliko esencijalno. Puno vaznije je da bi klubovi opet imali velike baze clanova i samim time vise ljudi na stadionima. Ja vise ne bih isao gledati Mamicev, vec SVOJ Dinamo. A sto vise ljudi na stadionu to vise sponzora, to bolja liga, to veci uspjesi u europi i tako u krug....mozda je komplexno, ali nije komplicirano.
__________________
Clanak 6, stavak 3 - trebaju nam IZBORI
Po novom clanak 8. i clanak 16. stavak 1.
borussenfront is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 16:29   #22
Onda ok
marionelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 16:38   #23
Ono što ja mislim da je naš veliki problem, u hrvatskoj sceni, je brojnost i nezainteresiranost. Jako puno ljudi će recimo podržat takve stvari, ali uvijek kad dođe do trenutka da treba napravit nešto, ostat će isti ljudi... Sama činjenica koliko već vodite bitku sa ovim kriminalcem u klubu, govori puno. Krše se zakoni na očigled građana i onih koji ih provode, ali ništa se ne događa. Nas je toliko da ako probamo šta legalnim putem, neće nas ni pogledat, a ako probamo drugačije, završiš sa pozivom na sud prije nego si rekao ustav...
chelios is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 16:44   #24
Quote:
chelios kaže: Pogledaj post
Ono što ja mislim da je naš veliki problem, u hrvatskoj sceni, je brojnost i nezainteresiranost. Jako puno ljudi će recimo podržat takve stvari, ali uvijek kad dođe do trenutka da treba napravit nešto, ostat će isti ljudi... Sama činjenica koliko već vodite bitku sa ovim kriminalcem u klubu, govori puno. Krše se zakoni na očigled građana i onih koji ih provode, ali ništa se ne događa. Nas je toliko da ako probamo šta legalnim putem, neće nas ni pogledat, a ako probamo drugačije, završiš sa pozivom na sud prije nego si rekao ustav...
Sve to stoji, no odgovornost je i na navijacima da aktiviraju i animiraju one neodlucne. To je krvav posao i traje, prvenstveno jer su ljudima zgadili nogomet svojim igricama namjestanjima i lopovlukom. Najveci posao je u biti ponovo pokrenuti ljude da se pocmu zanimati, a to ce samo ako im se da nada.
Sto se tice brojnosti pojedinih skupina tu si samo djelomicno u pravu, pogotovo ako se pokrene nacionalni program, onda smo svi skupa. Sjeti se samo zajednickih akcija poput Vukovara.....
I u ovakvoj borbi nema nasilja, svaki i najmanji nered dovodi do toga da se gubi kredibilitet u javnosti, a bez potpore obicnog simpatizera ovo sve skupa nema smisla. I tu se ne radi o tome tko je ludji, tko ima vece bakljade, tko se s kim posorao. Ovdje se radi o uredjenju kluba i zrelim odlukama.
__________________
Clanak 6, stavak 3 - trebaju nam IZBORI
Po novom clanak 8. i clanak 16. stavak 1.
borussenfront is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 16:46   #25
Quote:
borussenfront kaže: Pogledaj post
Jedinice lokalne uprave izdvajaju i sada za razlicite pogone klubova, pa bi i nastavili, jer se u biti apsolutno nist ne mijenja osim da klubovi pocinju poslovati po demokratskim nacelima i transparentno. Jedinicama lokalne uprave bi trebalo biti u interesu da bude 1 clan - jedan glas, jer bi se konacno ti novci poceli trositi transparentno, a ne na pripreme profesionalnog pogona i goscenje novinara.
trebalo bi, ali uglavnom nije. njima je u interesu ovakvo stanje. da daju svom "mamiću" lovu, pa onda s "mamićem" podijele plijen.
hulijo đuturum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 16:56   #26
Quote:
borussenfront kaže: Pogledaj post
Sve to stoji, no odgovornost je i na navijacima da aktiviraju i animiraju one neodlucne. To je krvav posao i traje, prvenstveno jer su ljudima zgadili nogomet svojim igricama namjestanjima i lopovlukom. Najveci posao je u biti ponovo pokrenuti ljude da se pocmu zanimati, a to ce samo ako im se da nada.
Sto se tice brojnosti pojedinih skupina tu si samo djelomicno u pravu, pogotovo ako se pokrene nacionalni program, onda smo svi skupa. Sjeti se samo zajednickih akcija poput Vukovara.....
I u ovakvoj borbi nema nasilja, svaki i najmanji nered dovodi do toga da se gubi kredibilitet u javnosti, a bez potpore obicnog simpatizera ovo sve skupa nema smisla. I tu se ne radi o tome tko je ludji, tko ima vece bakljade, tko se s kim posorao. Ovdje se radi o uredjenju kluba i zrelim odlukama.
To je ono ključno ja mislim. Pojedinačno će se teško postić nešto. Jer ne samo da ne dolaze ljudi, prijatelji nogometa i simpatizeri, nego se gube ljudi koji su nekad živjeli za to. Mora se to promijenit dok nije kasno, dok nismo izgubili nogomet. Zajedno bi se moglo napravit dosta, ali opet je pitanje koliko će njih, i u navijačkom svijetu htjet tako nešto...
chelios is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 17:07   #27
Quote:
chelios kaže: Pogledaj post
Ono što ja mislim da je naš veliki problem, u hrvatskoj sceni, je brojnost i nezainteresiranost. Jako puno ljudi će recimo podržat takve stvari, ali uvijek kad dođe do trenutka da treba napravit nešto, ostat će isti ljudi... Sama činjenica koliko već vodite bitku sa ovim kriminalcem u klubu, govori puno. Krše se zakoni na očigled građana i onih koji ih provode, ali ništa se ne događa. Nas je toliko da ako probamo šta legalnim putem, neće nas ni pogledat, a ako probamo drugačije, završiš sa pozivom na sud prije nego si rekao ustav...
Istina. Ali kaj sad? Prestat ćemo se borit? Svađat se i rugat jedni drugima???

Jučer ste imali priliku vidjeti kako to izgleda kada se sučele naš čovjek koji pravo ima u malom prstu, ali ne radi to za pare nego iz ljubavi i jedan od onih koji drmaju našim nogometom.

I to jedan od ljudi za koje sam i ja i svi mislili da je jedan od pametnijih političara, pa vidiš kako je ispalo. Zamisli onu isprdotinu Keruma ili Zdravka Blesavka kada bi ih suočio s tim neoborivim argumentima. Počeli bi histerizirat i pizdit, ali i za to mi imamo penicilin, jer mi navijači se ne bojimo i nas neće dobit na galamu.

Mi imamo pravni know-how, kojeg smo spremni podijelit s drugima, a isto tako i Torcida je odavno svojim Ditetom puka otvorila slične teme, iako je Hajduk bio u drugačijoj situaciji. Zašto ovdje ne izmijenit mišljenja i ne bit kostruktivni?

Jer ljudi, i privatizacija i ova sadašnja kaljuža sada donose zamke. To najbolje znaju dve najveće grupe, BBB i Torcida...

Alternativa je klub u vlasništvu navijača, pa i organiziranih navijača...
__________________
Nećeš razbojniče!
Mukte Kavga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 17:16   #28
Kolko se sjećam, Torca radi nešto na hibridnom modelu.
Ne bi bilo zgorega da se uključe i druge navijačke skupine, fino bi odjeknulo da se oko nečeg surađuje.
Ljudi vole komplicirati, ali zapravo je vrlo jednostavno: svi naši klubovi (osim Hajduka) su ustrojem isto kaj i 6 od 8 učesnika polufinala euro kupova, Šalke, Barca, Braga, Porto, Benfica, Real.
Udruge građana i postoje da bi se neprofitno udruživali građani sa istim ciljevima i interesima (nogomet i pripadajući klub).

U državi di su svi klubovi VEĆ SAD takvog ustroja, i gdje VEĆ SAD u prosjeku 60 posto godišnjeg buđeta tih klubova osigurava lokalna samouprava, naprosto je suludo padati na štoseve "vama je mjesto na tribinama", dok nekakvi ljudi birani po nekakvim nepoznatim pravilima zapisanima u nekakvim skrivenim statutima upravljaju sa iznosima od 10 do 203 milijuna kuna godišnje.

A i fora je. Braga ima 25 000 članova, buđet od 18 mil €, i igra polufinale EL, zamislite samo ponos i gušt tih članova. I usporedite s, ne znam, guštom kaj je Dinamo utuko 28 mil € za osvojit HNL.
Santana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 17:19   #29
Quote:
Santana kaže: Pogledaj post
Kolko se sjećam, Torca radi nešto na hibridnom modelu.
Ne bi bilo zgorega da se uključe i druge navijačke skupine, fino bi odjeknulo da se oko nečeg surađuje.
Ljudi vole komplicirati, ali zapravo je vrlo jednostavno: svi naši klubovi (osim Hajduka) su ustrojem isto kaj i 6 od 8 učesnika polufinala euro kupova, Šalke, Barca, Braga, Porto, Benfica, Real.
Udruge građana i postoje da bi se neprofitno udruživali građani sa istim ciljevima i interesima (nogomet i pripadajući klub).

U državi di su svi klubovi VEĆ SAD takvog ustroja, i gdje VEĆ SAD u prosjeku 60 posto godišnjeg buđeta tih klubova osigurava lokalna samouprava, naprosto je suludo padati na štoseve "vama je mjesto na tribinama", dok nekakvi ljudi birani po nekakvim nepoznatim pravilima zapisanima u nekakvim skrivenim statutima upravljaju sa iznosima od 10 do 203 milijuna kuna godišnje.

A i fora je. Braga ima 25 000 članova, buđet od 18 mil €, i igra polufinale EL, zamislite samo ponos i gušt tih članova. I usporedite s, ne znam, guštom kaj je Dinamo utuko 28 mil € za osvojit HNL.
Ovo je sukus svega. Koncentrirano pročitati molim.
__________________
Nećeš razbojniče!
Mukte Kavga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 17:54   #30
Quote:
Santana kaže: Pogledaj post
Kolko se sjećam, Torca radi nešto na hibridnom modelu.
Ne bi bilo zgorega da se uključe i druge navijačke skupine, fino bi odjeknulo da se oko nečeg surađuje.
Ljudi vole komplicirati, ali zapravo je vrlo jednostavno: svi naši klubovi (osim Hajduka) su ustrojem isto kaj i 6 od 8 učesnika polufinala euro kupova, Šalke, Barca, Braga, Porto, Benfica, Real.
Udruge građana i postoje da bi se neprofitno udruživali građani sa istim ciljevima i interesima (nogomet i pripadajući klub).

U državi di su svi klubovi VEĆ SAD takvog ustroja, i gdje VEĆ SAD u prosjeku 60 posto godišnjeg buđeta tih klubova osigurava lokalna samouprava, naprosto je suludo padati na štoseve "vama je mjesto na tribinama", dok nekakvi ljudi birani po nekakvim nepoznatim pravilima zapisanima u nekakvim skrivenim statutima upravljaju sa iznosima od 10 do 203 milijuna kuna godišnje.

A i fora je. Braga ima 25 000 članova, buđet od 18 mil €, i igra polufinale EL, zamislite samo ponos i gušt tih članova. I usporedite s, ne znam, guštom kaj je Dinamo utuko 28 mil € za osvojit HNL.
Vrlo dobra ideja da se pokrene široka fronta na nacionalnoj razini za preustroj sportskih društava po članskom modelu. Zajedno smo svakako jači, iako ne smijemo zaboraviti da u Hrvatskoj postoji samo jedan način da se sankcionira koruptivno ponačanje jedne skupine, a to je da ga sankcionira druga identićna , samo u tom trenu snažnija kriminalna organizacija.
Easternborder II is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 20:39   #31
Quote:
Santana kaže: Pogledaj post
Kolko se sjećam, Torca radi nešto na hibridnom modelu.
Ne bi bilo zgorega da se uključe i druge navijačke skupine, fino bi odjeknulo da se oko nečeg surađuje.
Ljudi vole komplicirati, ali zapravo je vrlo jednostavno: svi naši klubovi (osim Hajduka) su ustrojem isto kaj i 6 od 8 učesnika polufinala euro kupova, Šalke, Barca, Braga, Porto, Benfica, Real.
Udruge građana i postoje da bi se neprofitno udruživali građani sa istim ciljevima i interesima (nogomet i pripadajući klub).

U državi di su svi klubovi VEĆ SAD takvog ustroja, i gdje VEĆ SAD u prosjeku 60 posto godišnjeg buđeta tih klubova osigurava lokalna samouprava, naprosto je suludo padati na štoseve "vama je mjesto na tribinama", dok nekakvi ljudi birani po nekakvim nepoznatim pravilima zapisanima u nekakvim skrivenim statutima upravljaju sa iznosima od 10 do 203 milijuna kuna godišnje.

A i fora je. Braga ima 25 000 članova, buđet od 18 mil €, i igra polufinale EL, zamislite samo ponos i gušt tih članova. I usporedite s, ne znam, guštom kaj je Dinamo utuko 28 mil € za osvojit HNL.

To bi bilo jako lijepo, jer klubov su naši a ne od one bagre iz lože....
Zgmarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 20:42   #32
odlicna ideja,pokretanje akcije na razini svih grupa


ali ajde da se gadjamo u pak alles zusammen, bez vase moralne podrske nase je borba uzaludna
__________________
mi smo babe. otpor je dzabe (we are borg resistance is futile)
dosje1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 21:32   #33
Quote:
Easternborder II kaže: Pogledaj post
Vrlo dobra ideja da se pokrene široka fronta na nacionalnoj razini za preustroj sportskih društava po članskom modelu.


ne treba ti nikakav preustroj kad su već tako ustrojeni. treba samo inzistirati na provođenju zakona.






samo
hulijo đuturum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 22:16   #34
Sve je to lijepo za nas navijače, al tko nas šta pita? Pa ovi šupci s vlasti, su svi redom polizali zdravku našmrkani šupak. I sad se mi kao nadamo da će netko naše zahtjeve prihvatit, na žalost nas se ništa ne pita, i pitanje je kad će naši zahtjevi biti usvojeni i dali će uopće biti. Jer u ovoj banana državi, svi imaju pravo glasa osim navijača. Teško mi je za povjerovat, da će političari poslušat nas, i "roknut" mamića iz dinama i hr nogometa i klub-ove transformirat u "jedan član-jedan glas!". Naravno da bi to bilo moguće, u nekoj normalnoj zemlji, al mi nismo normalna zemlja, i teško mi je za povjerovat da će netko konačno hrvatski nogomet organizirat na jedini ispravni način. Odnosno na način na koji funkcioniraju mnogi uspješni klubovi po europi. Samim time liga bi dobila na kvaliteti, vratila bi se publika, al iskreno ne vjerujem u to, jer očito smradovima s vlasti paše ova kaljuža u nogometu. Na kraju krajeva, ako im paše presuda Gotovini Markaču Tuđmanu Šušku, zašto im ne bi pasalo ovo što je za većinu ljudi sporedna stvar u životu(osim za nas navijače naravno)??
North Stand is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 22:35   #35
Quote:
North Stand kaže: Pogledaj post
Sve je to lijepo za nas navijače, al tko nas šta pita? Pa ovi šupci s vlasti, su svi redom polizali zdravku našmrkani šupak. I sad se mi kao nadamo da će netko naše zahtjeve prihvatit, na žalost nas se ništa ne pita, i pitanje je kad će naši zahtjevi biti usvojeni i dali će uopće biti. Jer u ovoj banana državi, svi imaju pravo glasa osim navijača. Teško mi je za povjerovat, da će političari poslušat nas, i "roknut" mamića iz dinama i hr nogometa i klub-ove transformirat u "jedan član-jedan glas!". Naravno da bi to bilo moguće, u nekoj normalnoj zemlji, al mi nismo normalna zemlja, i teško mi je za povjerovat da će netko konačno hrvatski nogomet organizirat na jedini ispravni način. Odnosno na način na koji funkcioniraju mnogi uspješni klubovi po europi. Samim time liga bi dobila na kvaliteti, vratila bi se publika, al iskreno ne vjerujem u to, jer očito smradovima s vlasti paše ova kaljuža u nogometu. Na kraju krajeva, ako im paše presuda Gotovini Markaču Tuđmanu Šušku, zašto im ne bi pasalo ovo što je za većinu ljudi sporedna stvar u životu(osim za nas navijače naravno)??

Olakšavajuća okolnost je da ih ne moramo natjerati da usvajaju nikakve specijalne zahtjeve. Dovoljno je, kak je i hulijo napisal, da samo sve bude po aktualnom zakonu.

Dajte ljudi malo entuzijazma, nije baš sve tak jako jako sivo
Proud to be is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 23:15   #36
Quote:
hulijo đuturum kaže: Pogledaj post
ne treba ti nikakav preustroj kad su već tako ustrojeni. treba samo inzistirati na provođenju zakona.






samo
Ono što nije provedeno, je u principu isto kao i da ne postoji. Ovako Mamić govori da se zakon provodi samo zato jer postoji a nove ideje se ionako neće implementirati zakonski nego politički.
TuljanBoys is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:06.