Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2015., 18:24   #41
Užas od showa.
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 18:30   #42
Quote:
serafin kaže: Pogledaj post
Ako pratiš emisiju, sa zanimanjem, bez ikakve škole i poznavanja glazbe možeš vidjeti tko bolje a tko lošije dirigira, jer onaj tko to radi loše to radi zbilja loše i vidi se na njemu. Nisu Britanci budale da izmisle takav show, nije on snobistički, već edukativni. Tako da, super za HRT i nek bude na jedinici, jer suprotnom logikom i Ples sa zvijezdama može na HRT 3 jer je ples također umjetnost...

Khm.. Pitanje je kako bi ja shvatio da primjerice Željka Ogresta krivo maste rukom? Ples i dirigiranje se zaista ne mogu spojiti kao isto, jednostavno ti vidis kad netko lose pleše jer je drven, sporo se kreće u odnosu na glazbu, pjeva dok pleše i slicno. A kada pogledam kako oni to izvode rukom meni nije uopce jasno sto je tu prikazano - sto je tocno, a sto netočno. I dalje ostajem pri svojem da je show namjenjen premalom broju publike..
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 09:49   #43
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
Khm.. Pitanje je kako bi ja shvatio da primjerice Željka Ogresta krivo maste rukom? Ples i dirigiranje se zaista ne mogu spojiti kao isto, jednostavno ti vidis kad netko lose pleše jer je drven, sporo se kreće u odnosu na glazbu, pjeva dok pleše i slicno. A kada pogledam kako oni to izvode rukom meni nije uopce jasno sto je tu prikazano - sto je tocno, a sto netočno. I dalje ostajem pri svojem da je show namjenjen premalom broju publike..
Show traži nešto malo intelektualnog angažmana.
I zato je tako sjajan.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 12:40   #44
Smisao showa je u prvom redu da popularizira klasičnu glazbu na zabavan način. A dirigiranje je odlično odabrano jer na taj način najbolje možeš doživjeti kako simfonijski orkestar funkcionira, a time i bolje razumijeti klasičnu glazbu koja se ne svodi samo na dopadljivost, nego i na vještinu izvođenja.
Usporedbe radi, kao što vidiš da je netko u plesu drven ili nema sluha u pjevanju, tako isto možeš primjetiti
da li netko dirigira ispravan tempo (što je uvelike slično plesanju u ritmu) i da li poznaje partituru s obzirom na komunikaciju koju ima s orkestrom.
Za očekivati je da emisija neće imati veliku gledanost i tim više mi je drago što ju je HRT odlučio obnoviti i staviti u prime time kao direktno kontrast reality sranjima koje emitiraju druge televizije.
Kako je netko prethodno rekao, emisija traži određeni intelektualni angažman. Al čak i ako te to ne zanima i ne kužiš smisao dirigiranja svejedno možeš uživati u predivnim skladbama, nasmijati se osmjesima simfoničara i genijalnim komentarima žirija.
Mišell is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 11:02   #45
Sinoć sam prvi put imala priliku pogledati Maestro i mogu reći da mi se emisija baš svidjela. Natjecatelji se trude pokušati naučiti nešto novo i doista drugačije, orkestar (a jučer i zbor - koliko sam shvatila inače nema zbora?) se trudi pomoći dirigentu, žiri je zanimljiv, konstruktivan i (ne i najmanje važno!) ne stavlja sebe u prvi plan...

Svakako ću nastojati pogledati i preostale dvije emisije

P.S. ne treba zanemariti činjenicu da je i ritam emisije dobar - smjenjuju se filmići, izvedba i ocjenjivanje uz minimalnu količinu reklama (čini mi se da je bio samo jedan blok)...
Hellenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 12:38   #46
i ja sam jučer prvi put gledala, nije loše
i baš me nasmijao mile kekin
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 13:10   #47
Sjajan show.
Uigrana ekipa, dobar i duhovit voditelj a glavna zvijezda ove emisije je meni orkestar.
Predobri su.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 20:09   #48
Quote:
Hellenka kaže: Pogledaj post
Sinoć sam prvi put imala priliku pogledati Maestro i mogu reći da mi se emisija baš svidjela. Natjecatelji se trude pokušati naučiti nešto novo i doista drugačije, orkestar (a jučer i zbor - koliko sam shvatila inače nema zbora?) se trudi pomoći dirigentu, žiri je zanimljiv, konstruktivan i (ne i najmanje važno!) ne stavlja sebe u prvi plan...

Svakako ću nastojati pogledati i preostale dvije emisije

P.S. ne treba zanemariti činjenicu da je i ritam emisije dobar - smjenjuju se filmići, izvedba i ocjenjivanje uz minimalnu količinu reklama (čini mi se da je bio samo jedan blok)...
Potpuno se slažem s ovim. I meni se Maestro jako sviđa, a najviše mi od svega iskače žiri. Napokon žiri sastavljen od pametnih, ugodnih, elokventnih ljudi koji znaju pohvaliti i ohrabriti natjecatelje, ali i uputiti konstruktivnu kritiku.
Kad se sjetim žirija u nekim drugim showima, ljudi kao što su Rajko Dujmić, Zrinko Tutić, Sandra Bagarić, Branko Đurić itd. - em puni sebe i željni stavljanja sebe u prvi plan, em jedva znaju sastaviti rečenice koje ponekad budu prilično neukusne... ovo je baš pravo osvježenje. I, ako smijem primijetiti, maestro Fačini jako je zgodan.
Čini mi se da je, pogotovo sad kad su se već ufurali u to i kad se približava kraj, natjecateljima zbilja stalo da što bolje svladaju zadatak, ali opet nisu previše kompetitivni i nabrijani, svi djeluju koliko-toliko opušteno i zaigrano, međusobno se podržavajući, a orkestar, zbor, mentori, žiri, publika, voditelj također su podrška... do mene baš dolazi ta pozitivna atmosfera u studiju. Sviđa mi se, naravno, i ritam emisije!
A sada se ide gledati novi Maestro
mili vanili is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:07.