Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2007., 21:51   #1
Odrezak tune

Kako ih pripremati? Obožavam je i kako mi je već dosadilo jesti konzerviranu, a budući da moj budžet može izdržati odreske, prelazim na to... Ali ne znam kak je pripremiti. Danas sam je prvi put radila kao pašticadu i bilo je ok, ali mislim da mi to ne može biti vrhunac... Stoga vas molim prijedloge, preporuke, receptiće...!
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 23:33   #2
evo jedan recept , zove se Tuna po bodulski

treba
80-100 dkg tune
2 dl maslinovog ulja
25 dkg poma
2-3 češ.češnjaka
1/2 vezice peršina
1 žlica konšerve
2 dl bilog vina
brasno, sol, papar

tunu izrezanu na fete posoliti, popapriti, uvaljati u brašno i peći na ulju. u isto vrijeme kuhati krumpir u slanoj vodi. kad je tuna gotova držati je na toplome (u vatrostalonoj zdjeli na pari) .
na ulju dinstati pome, dodati češnjak, peršin, konšervu, zaliti vinom te pustiti da kuha 20ak min. tunu vratiti u u tavu, zaliti umakom i kuhati jos 10ak minuta.

ovaj recept sam vidila prije 2-3 godine na lokalnoj televiziji i dosad sam to radila puno puta i meni je za prste lizat. jednostavno a jako ukusno
valjda ce ti se svidit
klomppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 23:51   #3
odreske tune cca prst debele zatvoriti u najlonsku vrecicu, uliti soja sos, istisnuti zrak i pustiti da stoji cca 4 sata u frizideru.

baciti na vrucu grill tavu, peci sa svake strane cca 2 minute, da u sredini ostane krvava trakica.
posluziti uz palentu s povrcem i salatu.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 23:57   #4
Kaj je konšerva?
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 23:57   #5
koncentrat od rajcice, ima onaj veci u konzervi ili podravkin u tubi
klomppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 06:52   #6
ostaviš tunu da stoji i maslinovom i začinima prek noći.
ujutro ju kratko popržiš na ulju.
KAELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 08:09   #7
Probala sam je peći na ulju, prije toga sam držala u pacu, ali nije mi to baš neki spektakl, radije bih neke kompleksnije recepte...
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 12:29   #8
ovaj recept sta sma ja napisala je super,tim vise sta mozes sama izmisljati razne varijacije. ja se nikad ne drzim tocno recepta nego uvijek dodam ili oduzmem nesto po svom gustu. ode recimo mozes uvijek dodati svjezeg sezonskog povrca. ja volim staviti papriku, svejze pome, tikvice (zavisi sta imam) jer tuna je jako zahvalna i slaze se sa svim. cak sam i sa kukuruzom probala i meni se svidja. mozes i prilog mijenjati - skuhati spagete, rizu... umjesto konserve (koncentrat od rajcice) mozes probati i sa vrhnjem za kuhanje... sta gosd ti padne pa pamet mozes kombinirat jer kazem tuna ide sa svim.
klomppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 16:22   #9
Tuna na lešo


U vodi prokuhati sol, papar u zrnu, ocat i par lovorovih listova. Sasvim smanjiti vatru, da voda vrlo slabo vrije i u nju spustiti odreske tune. Kuhati par minuta i procijediti. Ohlađene odreske slagati u staklenku, između kojih dodati koji list lovora, malo ružmarina, kriške limuna, kapare. Zaliti ohlađenom vodom od kuhanja tune, a povrh naliti maslinovo ulje.Ovo se obično radi dan prije , da odstoji u hladnjaku.Može se i izostaviti voda od kuhanja, pa zaliti samim uljem.
jagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 16:40   #10
A onda se to sljedeći dan samo izvadi iz staklenke i jede ili se prigrije ili?
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 17:00   #11
Quote:
Rock Star kaže: Pogledaj post
A onda se to sljedeći dan samo izvadi iz staklenke i jede ili se prigrije ili?
Jede se hladno, bez podgrijavanja. OK, možeš je naravno malo pustiti na sobnoj temperaturi, da ne bude prehladna za jelo.

Inače, sve ove tune u konzervi, rio mare... se mogu sakriti pred ovako priređenom tuninom.

I da, ovo jelo jedeš skupa s malo tog ulja u kom je stajala, pospeš s kojim kaprom, ukrasiš kriškama limuna, dodaš papra ...
jagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 23:06   #12
http://www.sushiman.net/menu/ingredients/ahi-cut.htm

evo pa si gledajte o tuni ...inace meni je najbolja tuna sirova,kad je otvorim(oko 22kg cca) sam si odrezem komad mesa i zacinim sa paprom maslinovim uljem i soja sosom...nije losa ni sa sezamom u kobinaciji
cheff is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 00:08   #13
idući puta kad budeš imala priliku kupi pancetu od tune, trbušni dio, i probaj na roštilju. Odrezak, onaj "ljepši" dio za koji se svi najprije zaljepe je tri klase lošiji od pancete.
brundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 09:30   #14
U foliju uvališ odreske, krompir i povrće po vlastitom izboru i ispećeš u pećnici. Mljac!
NekaNovaJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 12:26   #15
Hvala svima na receptima, probat ću!

Ak se još čega sjetite, samo dodajte.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 11:22   #16
kupila sam Ledo odrezak tune! Kako ga pripremiti na roštilju? Molim recept!
__________________
"Lifes to short to have on a bad outfit..."
I28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 11:45   #17
Quote:
I28 kaže: Pogledaj post
kupila sam Ledo odrezak tune! Kako ga pripremiti na roštilju? Molim recept!
odmrzni, stavi u zdjelu tunu, maslinovo ulje, sol, ružmarin, nek stoji malo, onda baci na roštilj, premazuj s tim maslinovim i ružmarinom u čem je stajalo malo prije, kod serviranja pospi s tršćanskim umakom (češnjak/peršin/maslinovo) i limunom...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 13:45   #18
Hvala ti Saradonija!
našla sam i ja nešto http://www.coolinarika.com/recept/ma...i-tune-na-zaru
__________________
"Lifes to short to have on a bad outfit..."
I28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 13:52   #19
Quote:
I28 kaže: Pogledaj post
Hvala ti Saradonija!
našla sam i ja nešto http://www.coolinarika.com/recept/ma...i-tune-na-zaru
obavezno ga baci na jako vruće, da ne bi izgledalo ko šta izgleda na slici s tog linka (ko rigotina ) tako će se izvana jače zapeć a iznutra ostat sočno...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 14:24   #20
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
obavezno ga baci na jako vruće, da ne bi izgledalo ko šta izgleda na slici s tog linka (ko rigotina ) tako će se izvana jače zapeć a iznutra ostat sočno...
važi tnx ( a šta kažeš na ovaj recept http://www.coolinarika.com/recept/od...une-u-marinadi )
__________________
"Lifes to short to have on a bad outfit..."
I28 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:54.