Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2017., 10:11   #1
Zašto se uglavnom ne sjećamo snova?

Danas mi se opet desilo...izlazim iz sobe nakon dobrog spavanja prilikom kojeg sam i sanjala nešto dosta upečatljivo, razmišljam o snu dok pijem kavu, dovršim ju i shvatim da je osjećaj iz sna ostao, ali se ni za vraga više nemogu sjetiti što sam sanjala. Naime, snovi znaju biti zaista živopisni i zapravo u njima neke stvari proživljavamo, fascinantno mi je da ih 99% na kraju zaboravimo, a jednako fascinantih zna biti onaj 1% snova kojih se sjećamo. E sad, zašto se sjećamo snova koji se po ničemu ne bi mogli svrstati u nešto wow, uglavnom su to neki priglupi snovi i neke slike koje nam u mozgu ostaju nakon 20 godina, a nešto što sanjaš danas, zaboraviš u roku 5 minuta. Možda stvarno glupa tema, ali pitam se, pitam...
__________________
Klasa optimist!
180perminute is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 12:58   #2
Stupanj sjećanje snova ovisi o tome koliko vremena prodje od sna do budjenja.
Śto je to vrijeme veće, tim manje se sjećamo snova.

Mislim da si primjetio/la, da kada Te probudi sat ili nęśto drugo za vrijeme sna, pamtiś jako mnogo toga, sa mnogim detaljima.

A to śto se neki ne sjećaju snova, może biti razlog śto regularno idu spavati, pa im nije poremećena "satnica" snova, koji se inaće najćeśće deśavaju oko polovine 8-satnog spavanja (ako se dobro sjećam)-prema "strućnjacima".
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 19:05   #3
Snova se ne secamo zato sto su oni na visoj razini vibracije, te fizicki mozak nije u stanju da zadrzi ono sto se desava na astralnoj razini.
Osim toga cesto nije izgradjen "most" izmedju astralne i fizicke razine, a to je etericko telo (suptilniji deo fizickog tela),
ili je isti preopterecen svakodnevnim aktivnostima.

Sposobnost secanja moze se relativno lako poboljsati:
- uredan zivot (manje tv, muzike, stresa na poslu i doma, ostaviti alkohol, duvan, meso... posebno ne pred spavanje)
- otici smiren i po mogucnosti "odmoran" (znaci ne tako premoren da se padne u krevet kao klada) na spavanje, u idealnom slucaju izmedju 22 i 23 casa
- dati si sugestiju pred spavanje da ces se setiti snova i sa izvesnom koncentracijom i budnoscu (ali ne toliko da se skroz razbudis) zaspati
(zvuci paradoksalno, ali je moguce)
- pored kreveta drzati svesku (i evtentualno lampu, da se ne mora ustajati) i odmah nakon budjenja (koje treba da je prirodno, a ne sa satom)
zapisati svega sto se secas (nakon nekog vremena moguce je setiti se i nekoliko razlicitih snova odjednom)
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 19:46   #4
.. jer smo u drugom stanju .. stanju svijesti .. stanju duha .. ali i tjela .. svega u nama ..
.. to stanje određuje sve ..
.. prizvat .. isto stanje .. znači sjetiti se ..
.. osjećaj iz sna nije ostao potpun .. da jeste sjećala bi se sna ..
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 19:57   #5
Nemoj slušati ove bedastoće, previše intelekta i filozofije ima u njima. Taj jezik se koristi nakon iskustva, nikako prije.

Stvar je vrlo jednostavna - čovjek koji nije svjestan u javi nije svjestan u snu. Jedna tantrička vježba koja se bavi time je da pokušaš 3 dana podsjećati se da je sve oko tebe san (dok je čovjek budan). Ako je vježba za tebe, počet ćeš se buditi u snovima (i stvarnosti). Čak iako samo buđenje neće biti lucidno, znat ćeš ako radi - shvatit ćeš da ništa što smrt može uzeti nije stvarno. A što je jedino što je uvijek isto i u snu i u javi? Svijest! Stoga je jasno da samo svijest može preživjeti smrt, a samo ti i svijest treba - kako i u snovima tako i u javi. Sve drugo je nepotrebno. Sretno, nadam se da će ti vježba odgovarati - ako će odgovarati, nastavi sa njome i vidi gdje će te odvesti.. Sve dobre metode su jednostavne, elegantne i rade savršeno. Ako se sa nečime mučiš bez ljubavi, to nije za tebe. Ne slušaj ikoga tko ti kaže drugačije - samo ti znaš što ti paše.

Zadnje uređivanje MadMarx : 21.01.2017. at 20:18.
MadMarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 20:16   #6
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
...ostaviti ... meso... posebno ne pred spavanje)
Pobogu, pa meso je najzdravije prije spavanja.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 20:17   #7
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Pobogu, pa meso je najzdravije prije spavanja.
Da, ako se želiš sedatirati Bolje šaka oraha namočenih par sati.
MadMarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 03:20   #8
Quote:
MadMarx kaže: Pogledaj post
Da, ako se želiš sedatirati Bolje šaka oraha namočenih par sati.
Svako zna sta mu pase.. meni su slatkisi naj za pred spavanje

Inace se slazem sa onime sto si napisao u vezi teme i kad je vec tako o tome tema..

Lepe snove svima.
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 16:11   #9
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Svako zna sta mu pase.. meni su slatkisi naj za pred spavanje

Inace se slazem sa onime sto si napisao u vezi teme i kad je vec tako o tome tema..

Lepe snove svima.
Ja malo sira pojedem prije spavanja. Najbolje ga je konzumirati poslije ponoći.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 19:56   #10
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Ja malo sira pojedem prije spavanja. Najbolje ga je konzumirati poslije ponoći.
Jee, sir je fin.. pogotovo posle ponoci ko voli taj bas voli

Ja najvise volim onaj mladi a znam ljude vole one smrdljive.. uf to nikad nisam tolko voleo.

Kontam bi imao kosmare od takvog sira pred spavanje
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 22:47   #11
Dalje tvrdim, da prije spavanja nema niśta boljega, od dobrog komada mesa

Samo da nije preglasno radi susjeda

Poslije njega se super sanja
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 23:50   #12
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Dalje tvrdim, da prije spavanja nema niśta boljega, od dobrog komada mesa

Samo da nije preglasno radi susjeda

Poslije njega se super sanja
Za snove ipak najbolje meso osrednje kvalitete, ova prvorazredna znaju biti predobra pa ni ne stigneš sanjati Za duhovnost se treba i žrtvovati
Sviđa mi se alternativa, za razliku od duhovnosti još nitko nije dobio živčani slom jer je netko krivo spellao bahmetahtovshotovo ime
MadMarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 23:57   #13
Quote:
MadMarx kaže: Pogledaj post
Sviđa mi se alternativa, za razliku od duhovnosti još nitko nije dobio živčani slom...
Ali se od mesa może dobiti
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 02:02   #14
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Ali se od mesa może dobiti
Karijes?
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 02:12   #15
Quote:
benny kaže: Pogledaj post

Samo da nije preglasno radi susjeda
A znao sam da si nesto bolestan.. pa Ti to zivo je"es
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 02:13   #16
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Karijes?
Mozda je mislio na dete
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 18:21   #17
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Karijes?
Możda i to, ako nije dobro oprano prije upotrebe
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Mozda je mislio na dete
Od djeteta se dobije drugaćiji slom

...kao i manje snova na poćetku

...ali se bolje pamte

Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
A znao sam da si nesto bolestan.. pa Ti to zivo je"es
A Ti ne?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 19:17   #18
Meni se ne smije davati jesti nakon ponoći jer se pretvorim u Gremlina
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 19:25   #19
Quote:
benny kaže: Pogledaj post


A Ti ne?


https://www.youtube.com/watch?v=ETfIYLg4GaY

..."ma ja cu mrtvo da poje"em je"em te..."

Jao strasne li sale napravili.. mogu misliti sta sve snovi urade ovakvima.
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 19:32   #20
Dobro da si na sigurnoj udaljenosti

Imati ću mirnije snove
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:27.