Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2006., 22:37   #1
Moć mantre i tajne zvuka

HTV emisija Na rubu znanosti, koja govori o duhovnim i rubnim podrucjima i sl. ce u ponedjeljak, 16.10. govoriti o utjecaju zvuka na um. Naziv ove epizode je Moć mantre i tajne zvuka. Indijski yogi, Acarya Nityashuddhananda je bio gost i govorio o utjecaju mantre, dok je neki americki terapeut (ne znam tocno ime?) koji lijeci ljude sa sviranjem u gognove i zvona, govorio o utjecaju zvukova glazbe na um. Pogledajte emisiju, preporucujem! Vise podataka mozete pratiti na:

www.hrt.hr/raspored
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 00:17   #2
Mislio sam da je mantra zvuk ili akt kojeg puštamo ( ommmmmm;-) i kojim odbacujemo bilo kakav vanjski utjecaj prilikom meditacije?!
Šmajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 19:06   #3
Jeste li gledali sinoc emisiju o mantrama i zvukovima gonga? Danas samo zvali HRT da pitamo kada ce biti repriza. Nazvali smo urednistvo za religijski program, ali nam je pater Tonci Trstenjak rekao da to ne spada pod njegovu nadleznost?!
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 19:45   #4
Odlicna emisija. Nisam gledao od pocetka pa me zanima da li su spominjali frekvenciju Om-a u usporedbi sa krscanskim Amen, kojeg vjerujem rijetki izgovaraju na 136.1 Hz
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 20:30   #5
Quote:
r0nin kaže:
Odlicna emisija. Nisam gledao od pocetka pa me zanima da li su spominjali frekvenciju Om-a u usporedbi sa krscanskim Amen, kojeg vjerujem rijetki izgovaraju na 136.1 Hz
+/- 0.1?
baš ću pustiti preko jednog programa pa da čujem. OMMMMMM
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 23:03   #6
Quote:
Fazlija kaže:
Jeste li gledali sinoc emisiju o mantrama i zvukovima gonga? Danas samo zvali HRT da pitamo kada ce biti repriza. Nazvali smo urednistvo za religijski program, ali nam je pater Tonci Trstenjak rekao da to ne spada pod njegovu nadleznost?!
ja gledo. ja i mali medo. pa rekoh - medo, nije li ono zvuk zapravo titranje u podrucju koje moze cuti nase uho? veli medo - mislim da si u pravu. pa, rekoh opet ja, naravno da onda kao i svaka druga frekvencija koja nas okruzuje ima neki utjecaj na nase tijelo... ok?
a medo gladi bradu pa klime... da, da, bit ce da da.
ok, opet cu ja, to je na neki nacin rub znanosti... ali - upitam ja medu, ako mi netko prica o zvuku u vakuumu... to je vec debelo s one strane znanosti. osim ako zvukom ne proglasimo bilo kakvo titranje, magnetskih, gravitacijskih i inih polja... i kojesta... ukratno ako SVE proglasimo ZVUKOM, tek onda je to eventualno rub znanosti...
a medo podize obrve na 2 i pol mesica i kaze - ti vrapca, tak je!

nastade muk.... ali taj muk ne bijase muk.... vec zvukom prozet bijase. zvukom sto na rubu znanosti nije, vec rubom pameti vijuga... zvukom sto gluhima granicu ne predstavlja, vec posljedica je pritiska na crveni gumb - off!
__________________
Eeeeh, what a day!
djidjimidji is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 10:27   #7
Frend mi je nesto pricao o toj emisiji,rekao je da je jucer prosao pokraj nekog dugog puhackog instrumenta koje se spominjalo u emisiji i da se totalno opustio,kao da je spavao 10 dana (njegovim rijecima).E sada nije bitno jel to stvarno stoji ili ne,ali me zanima cisto informativno ako netko zna ime tog instrumenta ili jos koju informaciju vise?
Chu_Chu_Man is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 18:20   #8
Bit ce digeridoo


 
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 23:29   #9
U "Na rubu znanosti" Majnarić je predstavio i instrument koji oponaša zvuk oceana. Zna li netko kako se taj instrument zove? Hvala
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 01:02   #10
mislim da je definitivno najbolje otići do morskih orgulja kod mene u zadar.
tijeom olujnog nevremena. onaj zvuk (RRRRREEEEEEEEE.......RRRREEEEEEEEEE!!!!!) te ustraši dok kosti, jer vidiš snagu prirode.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 12:05   #11
Quote:
Endimion17 kaže:
mislim da je definitivno najbolje otići do morskih orgulja kod mene u zadar.
tijeom olujnog nevremena. onaj zvuk (RRRRREEEEEEEEE.......RRRREEEEEEEEEE!!!!!) te ustraši dok kosti, jer vidiš snagu prirode.
Endić, pa ti si iz Zadra. Živjela sam u Zadru godinu dana, studirala sam i nakon godine dana postala propali student arheologije i povijesti umjetnosti
Bura i jugo ostali su mi u krvavom sjećanju, ni jedno ni drugo nisam baš najbolje podnosila. Moje krhko tijelo preslabašno je za ta čuda prirode koja su u meni ostavila neizbrisiv trag povraćanja i prenošenja moga nježnog tjelešca preko mosta u naletu bure (od strane obazrivog i snažnog Dalmatinca), tako da bih se ipak odlučila za instrument
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 20:51   #12
Evo jos jednih koji koriste mantre:
http://www.mandala.hr/mandala.html

Hrvatsko shingon drustvo (mantrayana)
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 14:48   #13
Nisam gledala Na rubu znanosti, i baš mi je žao...
Ja imam svoju mantru koju i ne koristim..nije mi sjela.
Svaka mantra ima drugačije djelovaje...OM npr. smiruje a mora se pažljivo koristiti jer od prekomjernog ponavljanja otupljuješ....tako kažu!

Neki dan sam loudala neuro-programer kojim (kao) možeš postići bolju koncentraciju , povećanje inteligencije, bolji san, relaksaciju, promijeniti životne navike......a radi na principu ponavljanja pulsirajućih zvukova koji djeluju na moždane valove tj. dovode ih u tzv. alfa, beta, delta i theta nivo. U svakom od ovih nivoa ljudi se različito ponašaju..... tako ako želimo bolje učiti najbolje je biti u alfa nivou....u kojem smo uglavnom bili dok smo bili djeca....
onli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 20:07   #14
Quote:
onli kaže:
Nisam gledala Na rubu znanosti, i baš mi je žao...
Ja imam svoju mantru koju i ne koristim..nije mi sjela.
Svaka mantra ima drugačije djelovaje...OM npr. smiruje a mora se pažljivo koristiti jer od prekomjernog ponavljanja otupljuješ....tako kažu!

Neki dan sam loudala neuro-programer kojim (kao) možeš postići bolju koncentraciju , povećanje inteligencije, bolji san, relaksaciju, promijeniti životne navike......a radi na principu ponavljanja pulsirajućih zvukova koji djeluju na moždane valove tj. dovode ih u tzv. alfa, beta, delta i theta nivo. U svakom od ovih nivoa ljudi se različito ponašaju..... tako ako želimo bolje učiti najbolje je biti u alfa nivou....u kojem smo uglavnom bili dok smo bili djeca....
odlično.
a koje su frekvencije ti zvučni valovi?
kladim se da nisu od 16 kHz uz pulsiranje od kojih 5 Hz. to na mene strašno djeluje
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 21:30   #15
Quote:
Endimion17 kaže:
kladim se da nisu od 16 kHz uz pulsiranje od kojih 5 Hz. to na mene strašno djeluje
htjela bi to čuti
onli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 22:58   #16
Quote:
onli kaže:
htjela bi to čuti
evo
http://www.nch.com.au/action/tnsetup.exe
pa se zabavljaj. ovaj zakon programčić je shareware, a ako se želiš još zabavljati, kupi ga ili crackiraj. s tim da je ovo drugo kriminalno djelo i ja te odvraćam od toga
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 21:01   #17
S obzirom da ne znam koji je spoj šumova sa zvukovima kojih frekvencija i koje učestalosti ponavljanja prepuštam ti da otkriješ sam(ako ti se da)...ako u međuvremenu saznam nešto više....
Igrala sam se s onim tvojim programčićem i mislim da su sve frekvencije alfa.theta.... nivoa jako niske....daleko od 16kHz
Bilo bi fora uvijek imat sa sobom cd sa tim frekvencijama te po potrebi smiriti strasti ili ih povećat

http://www.transparentcorp.com/products/np/index.php
onli is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 21:13   #18
Jel bi netko, tko zna, htio u kratkim crtama objasniti te alfa, teta nivoe, frekvencije, kako to utječe na raspoloženje, kakva su to programiranja svijesti (ako jesu) pomoću glazbe tj. pomoću tih frekvencija. Mislim, ja to ništa ne kužim, a čini mi se zanimljivo. Tnx
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 21:04   #19
Quote:
diki kaže:
Jel bi netko, tko zna, htio u kratkim crtama objasniti te alfa, teta nivoe, frekvencije, kako to utječe na raspoloženje, kakva su to programiranja svijesti (ako jesu) pomoću glazbe tj. pomoću tih frekvencija. Mislim, ja to ništa ne kužim, a čini mi se zanimljivo. Tnx
Da i ja sam nedavno saznala za to pa baš i ne znam previše....ali ovako...mala djeca su uglavnom u tom alfa nivou u kojem imaju sposobnost brzog i dugotrajnog pamćenja...i u tom smo nivou kad smo hipnotizirani ...što si stariji to prelaziš u viši nivo a to je beta u kojem se pojavljuje stres. Svaki nivo funkcionira na određenoj frekvenciji. U alfa nivou su i životinje....pa one zato lakše osjećaju ljudsko emocionalno stanje. Theta nivo je koliko se sjećam nivo u kojem smo na rubu sna. Za deltu ne znam. S obzirom da svaki nivo ima svoje pozitivne i negativne strane za rješavanje određenih problema možemo se slušanjem neke frekvencije dovesti u nivo u kojem je određeni problem najlakše riješiti.....najbolje je pri slušanju što više izolirati sve druge podražaje (najčešće audio-vizualne) pa je npr. poželjno zatvoriti oči....moguće je istovremeno zatvorenih očiju "gledati" bljeskanje svjetla kako bi efekt bio brži. Dakle možemo si pomoći u učenju, u odvikavanju od svih vrsta ovisnosti, u opuštanju, u boljim rezultatima u sportu, kod PMS-a, kod glavobolje itd.

Potrebno je oko dva- tri tjedna prakse da se lakše prelazi u željeni nivo.
Ne znam da li ti ovo gore nešto znači ali ako te zanima više odi na

http://www.nch.com.au/action/tnsetup.exe
onli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:55.