Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2009., 19:50   #1121
Bok, ekipa, evo ja sam nova na ovome postu i mene zanima kolike su realne šanse da se na Carnivalu dobije posao recepcionera? Inače, engleski mi je dobar, pričam i talijanski, al sam nekako skeptična, ima li ko kakvu informaciju?
miha22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 20:45   #1122
Quote:
notinitro kaže: Pogledaj post
Zna li tko postoje li firme u Hrvatskoj koje krcaju Secutity osoblje na crusere.
www.ssm.hr je to napravio samo jednom, 2006, za Princess.

placa je bila $1.500, sa $50 povecanjem svakih 6 mjeseci.
prilicno bijedna placa, ali jako dobar pocetak za nesto vece.

Pitaj ih da li planiraju ponovo, ali mislim da se nisu proslavili.
Od 30-ak ljudi primili su nas 3. Dvojica su dala otkaz jos na prvom ugovoru, a ja sam odgulio 3 ugovora od 6 mjeseci i nasao nesto bolje.
top_dog_is_online is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 15:59   #1123
Svima lijepi pozdrav!

Da li mi neko moze reci u Rijeci i okolici kome se dobro javiti vezano za rad na cruiserima, i koliko se na pocetku novaca treba uloziti jer trenutno nisam bas u nekoj novcanoj situaciji ali imam zelju raditi kao shoper na brodu, govorim strane jezike i sama sam prodavac po struci.(24 god.) U naprijed hvala svima na informacijama
Mancy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 17:48   #1124
Quote:
Mancy kaže: Pogledaj post
Svima lijepi pozdrav!

Da li mi neko moze reci u Rijeci i okolici kome se dobro javiti vezano za rad na cruiserima, i koliko se na pocetku novaca treba uloziti jer trenutno nisam bas u nekoj novcanoj situaciji ali imam zelju raditi kao shoper na brodu, govorim strane jezike i sama sam prodavac po struci.(24 god.) U naprijed hvala svima na informacijama
Imaš firmu A priori koja posreduje u zapošljavanju.
Evo ti mail od gospođe od koje ćeš dobiti sve informacije:
[email protected]

A Priori d.o.o.
51 415 LOVRAN
M. Tita 13
CROATIA
+385 (98) 178 37 42
miha22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 18:45   #1125
Talking firme

Može li mi tko reći gdje mogu naći popis svih firmi (i njihovove mailove) u hrvatskoj ili njih berem većinu, ili bolje, koje ukrcavaju pomorce.
notinitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 19:25   #1126
Quote:
notinitro kaže: Pogledaj post
Može li mi tko reći gdje mogu naći popis svih firmi (i njihovove mailove) u hrvatskoj ili njih berem većinu, ili bolje, koje ukrcavaju pomorce.
Pokušaj tu
__________________
Nije važno odakle sam sve dok znadeš kuda putujem
deralo me sedam mora, gorka kora, ljute nevolje
to što brodi ne mogu da prevale čovjek umije, meni se dušo od tebe ne rastaje...
P.Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 20:36   #1127
...

Quote:
P.Candy kaže: Pogledaj post
Pokušaj tu
Pomoći će

HVALA!!!
notinitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 12:51   #1128
Cruiseri

Ima li tko i popis firmi koje krcaju razne kadrove na cruisere, ako može koji link za doći do kakvog popisa njih.
notinitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 20:44   #1129
Quote:
miha22 kaže: Pogledaj post
Imaš firmu A priori koja posreduje u zapošljavanju.
Evo ti mail od gospođe od koje ćeš dobiti sve informacije:
[email protected]

A Priori d.o.o.
51 415 LOVRAN
M. Tita 13
CROATIA
+385 (98) 178 37 42
Hvala ti puno :-))))
Mancy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 19:11   #1130
Quote:
Pile the mighty kaže: Pogledaj post
Dakle, da i ja dam svoj skromni doprinos raspravi...

Nisam bio na brodu, ali imam namjeru čim rješim faks. Poznam puno ljudi koji su bivši ili sadašnji pomorci. Večina te ekipe plovi (plovila je) po raznim tankerima , kemikalcima, bulkovima, suplyerima itd... tako da nebih ulazio u priče o cruiserima, iako su po ono malo informacija koje sam čuo obečana zemlja u pomorstvu...

Što se tih teretnjaka tiče, nije baš bajno... Ture uglavnom traju po 4 - 6 mjeseci, i ljudi se ubijaju i tuku more godinama za 2 - 2 sa stalnom plajom il tako nešto... Plaje su vrlo solidne, pogotovo po našim standardima. Ali, to je mala utjeha za 6 mjeseci s 10 istih lica u metalnom sanduku... Big Brother bez kamera i nominacija... Ono što je svim pričama zajedničko je dosada i rutina... U takvoj situaciji često dolazi do razmirica i svađa. Fizičko nasilje je strogo zabranjeno, pa se sve u glavnom rješava spačkama, smicalicama i ,"s guza" ... Posao sam po sebi nije kompliciran... Nautičari upravljaju brodom, a strojari ga drže u plovnom stanju... Naravno, količina posla ovisi o stanju broda, dakle o kompaniji. Nemojte mislit da je nautici dječija igra... Nije lako stajat u guardiji na palubi 8 sati na teškom moru u oluji s ledenom kišom /vjetrom. Nekada su se pomorci nagledali svijeta, ali ni to više nije tako. Brzina ukrcaja i iskrcaja tereta se drastično povečala, tako da je brod u glavnom na vezu prekratko da bi bilo šta vidio, a kamo li negdje išao. Gradovi tipa Rijeke, gdje je luka praktički u centru su rijetki... Najčešće je grad udaljen i po 20 - 30 kilometara od svoje luke. Prekooceanske rute su donekle i bolje jer su luke jako udaljene... Po Europi se zna zalomit da su luke jako blizu, pa nema spavanja... Velik broj luka i gradova su poprilično opasni pa se izlazak uopće ne preporuča. Tu vrijedi zlatno pravilo "Kad si u engleskoj, ponašaj se kao englez". Kršenje tog pravila također može bit opasno. Gusare neću ni spominjat... Tema za sebe. Često se ljudi žale i na hranu, u glavnom na filipinca sa sirovom ribom i rižom 7 dana u tjednu...

Danas se više ne isplati ukrcavat na brod bez fakulteta. Ima još masu ljudi koji plove na visokim pozicijama bez VSS, ali mi mladi smo prisiljeni na fax. Inače, osim kao mornar, kuhar ili konobar, na brod ni nemožeš bez pomorske škole.

Evo i jedne neprovjerene brodske priče... Navodno si je jedan kapo makine kupio lutku (za kračenje vremena ). Par ljudi kojima se zamjerio je to saznalo, uletilo mu u kabinu, i prikratilo si vrijeme . Sve bi bilo ok, samo da neko od njih nije imao HPV il neku drugu zaraznu pizdariju... Did you get the point?

Ma sve u svemu, isplativ posao za ljude koji se ne boje takvih pizdarija, u stanju su po 6 mjeseci ne vidit obitelj, i dovoljno su inteligentni da se ne kače s krivim ljudima... da se karijera solidna napravit. Pa ko voli, nek izvoli... Ne kaže se uzalud da je to kruh sa sedam kora...
Sorry al nemogu se slozit s tobom. Jedino istinito sta si napisao je Kruh sa 7 kora.
Inace navigam na bulk carrierima i kontejnerima. Place na trgovackim brodovima su puno vece nego na cruiserima. Dok jedan motorman na cruiseru ima oko 1500 dolara ,na trgovackom ima oko 2300 - 2500 EURA.

Imao sam slicno misljenje o brodu kao ti ,al kad sam dosao na isti promjenio sam ga. Zavolio sam brod i naviganje. Biti 6 mjeseci s istih 22 covjeka ( a ne 10) je ok. Tolko se skompate da to postane totalni team work. Ne samo posao nego i zajednicko cuganje poslije sljake. Pusti big brother i one prebogate i razmazene klince. Sto se tice te lutke,mislim da je to totalni bullshit. Ja sam na zadnjem brodu 5 puta posjecivao luku u Tajlandu. Jeftina cuga , teska mjuza i najljepse zene na svijetu. Kad se hoce uvijek se moze izaci van. Sto se tice hrane; Pa nijedna kompanija nije luda stavit filipinskog kuhara da kuha hrvatima , il obrnuto. Ne samo zbog lose hrane nego i zbog nekih vjerskih obicaja. Ja sam bio na brodu s 22 hrvata. Hrana je bila zakon. Dvaput tjedno smo pekli janje ili odojka na krmi. Ako ne vjerujete mogu stavit sliku.

Uglavmo, brod je super ,pogotovo za mlade ljude koje jos nemaju zenu i djecu. Bas da su mi falili starci na brodu i nisu. Vidit cete svijeta sto mozda nikad u zivotu ne biste vidjeli osim na razglednici,upoznati ljude drugih rasa i religija i komunicirati s njima. Jedna velika avantura.
Ajkoola is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 08:49   #1131
Quote:
Ajkula77 kaže: Pogledaj post
Pa nijedna kompanija nije luda stavit filipinskog kuhara da kuha hrvatima , il obrnuto.
a ima i takvih, ima... mm je na brodu je bilo 6 filipinaca, a ostalo sarena postava od danaca, norvezina, talijana do nasih... i filipinac kogo. istina, momak je bia ok, kuha je internacionalnoj kuharici tako da je svak nasa nesto za sebe, al ga je mm toliko zavolia (jer je za razliku od prosog mu koga na tom brodu, covik bia i kuha prva liga) da mu je sljedeci ugovor sa sobom ponia dalmatinsku kuharicu na engleskom i od onda (bio je tamo jos dva ugovora) je bilo svega... od riblje juhe (bez kokosjih glava) priko sarmi, brudeta do rozate...
i danas se zna pozalit na spizu i zafali mu "onaj filipinac ca je kuva bolje od svih drugih".

btw. RCI ima tromjesecni kurs koji prolaze kuhari prije dolaska na brod, i masu glavnih su filipi...
 
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 12:56   #1132
A evo ja sad se vratio s pregleda broda gdje su mornari Burmanci - ostala ekipa ih smislit ne može, i vele da su Filipinci za njih doktori znanosti...
...natrag na temu: evo sedamsto i kusur trgovačkih brodova na čekanju pred Singapurom, pa se ekipa pita kad će i gomila kruzera na čekanje...
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 15:08   #1133
pozdrav!

zna li netko e-mail od agencije u Kopru??
ribek17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 17:28   #1134
pozdrav!

imam zavrsen fax u americi, prvo stupnik! (kosarkaska stipendija) diploma se zove Interdisciplinari studies - with concentration in business and psychology. dali moja diploma vrijedi ista kad se ide na kruzera,i dali mi se uopce isplati ici? plus imam 2 metra,a vidim da vecina vas pise kako su kabine malene...

zahvaljujem
chosen-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 08:39   #1135
mogla bi vrijedit, posebno ako se javljas na americku firmu i za pozicije tipa sport ili youth staff...
 
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 09:07   #1136
a reci mi molim te koja je placa za te pozicije? sport ili youth staff....
chosen-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 09:34   #1137
ne znam, ali netko ce ti sigurno znat i odgovorit
ili pogledaj tu...
 
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 11:54   #1138
traze 50 dolara samo za job aplication!! mamicu im...ja stvarno neznam sto bi ja tamo volia radit...al stvarno nude svasta! :-)
chosen-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 12:24   #1139
ma samo pogledaj, nisam rekla da se prijavis priko njih... royal je nedavno preuredio stranicu i mislim da su poceli uzimat i staff bez posrednik (nisam sigurna), a izlaze im kroz godinu i po dva broda za koja ce im trebat ljudi pa ono... good luck!
 
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 13:01   #1140
fala stara... ;-)
chosen-1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:08.