Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2009., 11:19   #1061
Pitanje:

Pretpostavljam da sotonisti vjeruju u postojanje Sotone. Ako se varam, onda ovo pitanje ide onima koji to vjeruju. Često se postavlja pitanje da li Bog postoji ili ne, koji su dokazi za njegovo (ne)postojanje i slično.

1. Mene zanima kako vi znate da Sotona postoji? Da li ste u potpunosti uvjereni u njegovo postojanje? Ako da, na osnovu čega?

2. Da li ste se u nekim svojim ritualima/obredima (ako ih imate, nisam upoznata) ikad susretali s nekim demonskim silama ili nečim nadnaravnim?
Lady_Lazarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 17:47   #1062
Quote:
huntruder38 kaže: Pogledaj post
Svaki sotonist ima svoj pogled na svijet, pa tako i na to.
Osobno ne vjerujem u sotonu kao palog anđela, jer ne vjerujem ni u JHVH ni u anđele.
ako ne postoje Bog i andjeli,djavo postoji jos manje
Slobodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 11:48   #1063
Quote:
Lady_Lazarus kaže: Pogledaj post
Pitanje:

Pretpostavljam da sotonisti vjeruju u postojanje Sotone. Ako se varam, onda ovo pitanje ide onima koji to vjeruju. Često se postavlja pitanje da li Bog postoji ili ne, koji su dokazi za njegovo (ne)postojanje i slično.

1. Mene zanima kako vi znate da Sotona postoji? Da li ste u potpunosti uvjereni u njegovo postojanje? Ako da, na osnovu čega?

2. Da li ste se u nekim svojim ritualima/obredima (ako ih imate, nisam upoznata) ikad susretali s nekim demonskim silama ili nečim nadnaravnim?
Ako misliš da vjerujemo u kršćansku sliku Sotone u krivu si, ali malo razmisli; evo ti link http://en.wikipedia.org/wiki/Ten_Commandments
Što kaže?
Quote:
You shall not make for yourself an idol, whether in the form of anything that is in heaven above, or that is on the earth beneath, or that is in the water under the earth.
To kaže Biblija, ne radi sebi idole i kipove, no svejedno imate kipove svetaca, Marije i Isusa. Čak i Boga djeci predstavljate kao nekoga dobroćudnog ali strogog starca sa bijelom bradom.....
Naravno da je Sotona onda po vašoj vizualizaciji, ružno rogato biće sa jarećim nogama, crvene kože i što li već. Ne znaš ispravno vjerovati ni u svog Boga a onda me pitaš kako znam da Sotona postoji?
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 13:42   #1064
If You believe in the light it’s because of obscurity. If you believe in happiness its because of unhappiness. If You believe in God than You have to believe in the Devil!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 19:14   #1065
Kako frazetine bolje zvuče na Engleskom, nevjerovatno!
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 01:54   #1066
Quote:
agent kaže: Pogledaj post
If You believe in the light it’s because of obscurity. If you believe in happiness its because of unhappiness. If You believe in God than You have to believe in the Devil!
Ali, mi ne vjerujemo u Vraga! Posebno ne kao zlo!

Ne vjerujemo ni u dobro, ni u sreću i nesreću, ni u mrak i tamu.
Sve je relativno, sve je sivo, sve je kaos.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 21:35   #1067
Talking

Quote:
H-K kaže: Pogledaj post
Kako frazetine bolje zvuče na Engleskom, nevjerovatno!
pa imaš jednu koju vučeš čitavo vrijeme
mr pit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 13:07   #1068
Quote:
huntruder38 kaže: Pogledaj post
Ali, mi ne vjerujemo u Vraga! Posebno ne kao zlo!

Ne vjerujemo ni u dobro, ni u sreću i nesreću, ni u mrak i tamu.
Sve je relativno, sve je sivo, sve je kaos.
Pozz...

Ja uvjek pravim razliku između vjerovati i znati, dakle vjerovat je nešto u što čovjek uvjek u jednom dijelu i sumnja, znati je nešto vječno poput svijetlosti onako simbolički, nešto konstantno, ponovljivo , istinito...

Dakle ni ja ne vjerujem u Sotonu ali znam za njega...nevjerujem ni u Jahvu ali znam za njega a naposljetku znam malo a dal ću znat više nemogu odrediti ja, mogu samo ostati neutralan...ono što prvo nije neutralno su moje emocije a ako one nisu u ravnoteži sve ostalo što je više od emocija nije u ravnoteži...a u emocijama leži i strah a znanje uzima strah dakle strah koji je u emocijama uzima zanje...

Dakle ako je sotona ili jahve samo u našim emocijama onda stvarno ništa neznam
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 13:26   #1069
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Pozz...

Ja uvjek pravim razliku između vjerovati i znati, dakle vjerovat je nešto u što čovjek uvjek u jednom dijelu i sumnja, znati je nešto vječno poput svijetlosti onako simbolički, nešto konstantno, ponovljivo , istinito...

Dakle ni ja ne vjerujem u Sotonu ali znam za njega...nevjerujem ni u Jahvu ali znam za njega a naposljetku znam malo a dal ću znat više nemogu odrediti ja, mogu samo ostati neutralan...ono što prvo nije neutralno su moje emocije a ako one nisu u ravnoteži sve ostalo što je više od emocija nije u ravnoteži...a u emocijama leži i strah a znanje uzima strah dakle strah koji je u emocijama uzima zanje...

Dakle ako je sotona ili jahve samo u našim emocijama onda stvarno ništa neznam
Ja ništa ne znam.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 14:34   #1070
Quote:
huntruder38 kaže: Pogledaj post
Ja ništa ne znam.
ni ja... al bolje je biti svijestan nego nesvijestan... dakle imamo još ono bezuvjetno radosno dijete u nama...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 15:42   #1071
littlehorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 17:48   #1072
Quote:
littlehorn kaže: Pogledaj post
()...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 18:10   #1073
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
()...
littlehorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 18:12   #1074
Quote:
littlehorn kaže: Pogledaj post
Tako i treba ,život shvatiti kao igru i smjeh.
Pozdrav
kretnjaimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 18:15   #1075
Quote:
littlehorn kaže: Pogledaj post
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 18:51   #1076
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
..
littlehorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 22:03   #1077
Quote:
hunt & Innocent kaže: Pogledaj post
Temelj nase vjere je zivot i zivljenje, sloboda, jednakost i tolerancija. Naime u svakoj vjeri koja postoji moze se pronaci po nesto slicno s Mysterium Aloimom pogotovo u starim i mrtvim vjerama koje su kasnije prozvane sotonizmom. To je i ujedno jedini razlog zbog kojeg se i nazivamo Sotonistima. Tog se naziva ne zelimo odreci jer stoji kao podsjetnik kako smo nastali i podsjetnik na nekadasnju vjersku nesnosljivost koja je od mnogih prekrasnih vjera ucinila da one budu nesto mracno i macabre.
(citat s bloga Sotonizam 616)

Ovo je druga trema na ovom forumu o sotonizmu. Prva je zatvorena iz 2 osnovna razloga:
1. neozbiljan uvodni post
2. često postavljanje jednih te istih pitanja, zbog čega rasprava stoji na mjestu

Ova je otvorena s ciljem da na početku razriješimo neke nedoumice, da ne moramo konstantno raspravljati o istim stvarima.
Zato ćemo u nekoliko uvodnih postova dati kratke i sažete odgovore na česta pitanja i zamjerke sotonistima.
Nadamo se i očekujemo žestoke i konstruktivne diskusije

Hail Satan!
lijepa ideologija, sama po sebi iako ne bolja od ostalih religija.
dio od tolerantnosti ne stoji jer se vrijedjaju ostali bogovi a veliča jedan jedini lucifer.
pravo bi trebalo stajati ne bojte se lucifera jer vam nije neprijatelj želi vam pomoći da se razvijate u znanosti, ne osudjujte i ne prosudujte o drugim vijernicima oni teže drugim razlozima nećete ih moći shvatiti kao ni oni vas.
naućite ih da se netrebaju bojati kao što i ja učim vas. bilo koji njihov bog bio samo je tražio da vole, mržnju nije sanjao i nije ju tražio u ljudskom životu
__________________
Breskva je kao jabuka sa tepihom.
derište is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 22:14   #1078
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post

Kakve su to besmislice,da svatko može vjerovati u što god hoće i činiti što god hoće i svi se strpati u istu grupu.
Opet, jedino logično ime je anarhija,kaos,nered...
I to još pod imenom "sotonisti".
ili jednostavno ljudi, svi su u istoj grupi jer svi su ljudi
__________________
Breskva je kao jabuka sa tepihom.
derište is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 09:59   #1079
Quote:
derište kaže: Pogledaj post
lijepa ideologija, sama po sebi iako ne bolja od ostalih religija.
dio od tolerantnosti ne stoji jer se vrijedjaju ostali bogovi a veliča jedan jedini lucifer.
pravo bi trebalo stajati ne bojte se lucifera jer vam nije neprijatelj želi vam pomoći da se razvijate u znanosti, ne osudjujte i ne prosudujte o drugim vijernicima oni teže drugim razlozima nećete ih moći shvatiti kao ni oni vas.
naućite ih da se netrebaju bojati kao što i ja učim vas. bilo koji njihov bog bio samo je tražio da vole, mržnju nije sanjao i nije ju tražio u ljudskom životu
Nitko nije Lucifera spominjao, eh?
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 01:00   #1080
Prvo,vi sta se nazivate sotonistima,jeste li svjesni kako je u paklu vruce???Mislim cisto informativno nema van tamo klime.
Drugo,zagovarate neku slobodu covjeka,a sta je meni tj. nama svima Dragi Bog dao nego slobodu.Slobodu da na ovozemaljskom zivotu radis sto god hoces,ali da za sve svoje postupke jednom odgovaras.Dakle sve po zaslugama,ali i da napravis dosta losih stvari Bozja milost nema granice,pa ce ti ako se pokajes sve bit oprosteno.Po cemu to te Bog sputava u tvojoj slobodi.Bog je SLOBODA i ISTINA.Vidim dosta se spominjalo 10 Bozjih zapovijedi,to nisu zapovijedi(ko poznaje teologiju zna to),to su Bozje UPUTE,dakle 10 Bozjih UPUTA kako vodit sretan i ispunjen zivot(na ovom svijetu i poslije).Sta to vama smeta kod krscanstva,da ne mozete bit slobodni,osim vase prepotencije i bahatosti.Ovaj svijet ti je prilika da zasluzis vjecnu radost,a sta ti je ovih 60-80 god. u usporedbi s cijelom vjecnoscu???
ZASTO SE PRAVITE SLIJEPI KAD VAM JE BOG DAO ZDRAVE OCI???

Dalje,ne razumijem jednu stvar,otvorili ste ovaj topic da predstavite sotonizam i kazete dobrodosle su konstruktivne rasprave,a kad god vam je neko napisao nesto argumentirano vi ste skrenili s teme i pisali nesto deseto.Kako imate obraza pricat o nekoj toleranciji i slobodi,kad na vecini linkova koje ste ostavili se zagovaraju crne mise,zrtvovanja ljudi,ismijavanja krscana,silovanja,bacanja kletvi,dozivanje vraga...???Prije svega bih zamolio odgovor na to pitanje.

Sotonizam je stovanje vraga i nista drugo.A to sta vi nazivate modernim sotonizmom u kojem se ne spominje vrag nego sloboda i tolerancija,to nije sotonizam nego ateizam,ali vam je vjerojatno bilo glupo deklarirat se kao ateisti(jer je stvarno kretenski ne vjerovat u nista osim samoga sebe) pa ste izmislili to.Kako se moze vjera zvat sotonizam a da se ne stuje sotona,to bi bilo isto kao krscanstvo bez Krista.Dajte malo razmislite administratori koji pustate ove kvazi-sotoniste da regrutiraju ovdje po forumima.
A vi sotonisti shvatite da te spike kako vi ne stujete vraga,nego toleranciju i slobodu,ne pusi vise niko.Ovo sve vam nisam pisao u nikakvoj zloj namjeri,nego jednostavno da vam kazem da nije kasno,da imate vremena vratit se na pravi put.I ne nisam vjerski fanatik,nwego covijek koji grijesi isto ko i svi,od krvi i mesa.Bog vas voli.
p.s.skuzajte na duzini posta

VASA VIRA,VAS SPAS
Th 1950
st-ultra1950 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:44.