Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2011., 20:09   #3181
Ahahh, vidiš koliko ih ima.
@NikolaTesla pmf FO
Sparkly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 20:52   #3182
Zna tko gdje mogu nabaviti pitanja sličnim onima koji se daju na maturu, osnovna razina?
Ikstomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 20:55   #3183
iiiiides prosle godine je bilo potrebno 9 bodova za dvojku iz matematike...ili 22% ...zaboravio sam sta sam htjeo dalje napisat..

Quote:
Ikstomi kaže: Pogledaj post
Zna tko gdje mogu nabaviti pitanja sličnim onima koji se daju na maturu, osnovna razina?
skini si onu brosuricu od prosle godine i rjesavaj primjere,imas ih na ncvvo cini mi se

Zadnje uređivanje Lady_D : 07.04.2011. at 03:56.
gozmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 21:23   #3184
Quote:
Sparkly kaže: Pogledaj post
Ahahh, vidiš koliko ih ima.
@NikolaTesla pmf FO
Hahahh. Ali ja ću na FER.
Ima mjesta za sve.
__________________
For you, a thousand time over.
cougar_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 21:04   #3185
meni će ta matematika krv popiti.. ja iz te matematike nekužim ništa..uvijek mi je jako slabo išla i sada prije 15-ak dana sam kreno vježbati ali ko i da nevježbam,a još kada vidim ove logične zadatke hah to još manje kužim..stvarno neznam kako ću ja to proć..
Salee55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 23:48   #3186
Quote:
Salee55 kaže: Pogledaj post
meni će ta matematika krv popiti.. ja iz te matematike nekužim ništa..uvijek mi je jako slabo išla i sada prije 15-ak dana sam kreno vježbati ali ko i da nevježbam,a još kada vidim ove logične zadatke hah to još manje kužim..stvarno neznam kako ću ja to proć..
Matematika ti nije suhoparno strebetanje kao dosta drugih predmeta.Nemoj odustajat,jednom ce ti se prelomiti i sve ce ti poceti ulaziti u glavu,znam iz iskustva
epasadsetimisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 23:57   #3187
Quote:
epasadsetimisli kaže: Pogledaj post
Matematika ti nije suhoparno strebetanje kao dosta drugih predmeta.Nemoj odustajat,jednom ce ti se prelomiti i sve ce ti poceti ulaziti u glavu,znam iz iskustva
Ma kod matematike se prvo treba riješiti tih glupih predrasuda kojima se djecu filuje još prije polaska u osnovnu školu, a tek ju onda ljudi mogu shvatiti.
__________________
Sometimes, the best answer is a more interesting question.
Terry Pratchett
Keenado is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 15:32   #3188
Ja matematiku radim konstantno od početka ove šk. godine. Idem na višu razinu jer mi treba za PMF- KO. Nadam se da neće biti problema
__________________
Živim luksuzno; jedem luk i lijem suze.
nbedeko2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 15:43   #3189
Quote:
epasadsetimisli kaže: Pogledaj post
Matematika ti nije suhoparno strebetanje kao dosta drugih predmeta.Nemoj odustajat,jednom ce ti se prelomiti i sve ce ti poceti ulaziti u glavu,znam iz iskustva
u pravu si ali Salee-tu ima da se "prelomi" do 23.5 inace je u banani!
__________________
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today."-J.D.
Eoin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 09:48   #3190
a učim ja nju i vježbam pa se nadam se da ću uspjeti izvući dvojku..
Salee55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 21:45   #3191
Pitanje!
Mislila sam sama potražiti tu, ali 160 stranica mi je ipak previše
Ugl, gledala sam malo ispitni katalog, i u njemu nema limesa. To me malo začudilo jer smo ih dosta radili u školi. Jel postoji još neka veća cjelina koja se neće ispitivati na maturi ili samo limesi?
iinfinity is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 10:23   #3192
Quote:
iinfinity kaže: Pogledaj post
Pitanje!
Mislila sam sama potražiti tu, ali 160 stranica mi je ipak previše
Ugl, gledala sam malo ispitni katalog, i u njemu nema limesa. To me malo začudilo jer smo ih dosta radili u školi. Jel postoji još neka veća cjelina koja se neće ispitivati na maturi ili samo limesi?
Neće ni integrali biti...
Morrigan69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 11:39   #3193
Da, ovo bez limesa i integrala je bzvz. To znači da je već sada većina učenika "spremna" za maturu. Baš sam jučer rješavao prošlogodišnji test i iznenadio se kako nema ničega što nismo učili.
DT.T is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 12:25   #3194
Ma jel 100% to za limese?
Nema ih ni na višoj razini?
Sparkly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 12:28   #3195
evo za sve ove koji su dosadni sa kalkkulatorima

Smijem li ja na ispitu iz matematike i fizike koristiti kalkulator: CASIO fx-82ES, CASIO fx-991ES?
Smijete. Zadaci su prilagođeni tako da karakteristike ovog kalkulatora ne mogu donijeti prednost u
odnosu na jeftinije znanstvene kalkulatore.
Ako želite sudirati na nekom tehničkom fakultetu taj Vam kalkulator može biti koristan kasnije
tijekom studija, no npr. na Fer-u Vam nede biti dozovoljeno njegovo korišenje na ispitu matematike.

izvor : http://dokumenti.ncvvo.hr/Drzavna_ma...-04-06/faq.pdf
Ikstomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 12:48   #3196
Quote:
Sparkly kaže: Pogledaj post
Ma jel 100% to za limese?
Nema ih ni na višoj razini?
Izgleda da nema, jer ne piše nigdje ništa za njih u katalogu.. Ajd za integrale i razumijem, al' mi je bezveze što nema limesa na višoj razini..
Morrigan69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 12:58   #3197
Quote:
DT.T kaže: Pogledaj post
Da, ovo bez limesa i integrala je bzvz. To znači da je već sada većina učenika "spremna" za maturu. Baš sam jučer rješavao prošlogodišnji test i iznenadio se kako nema ničega što nismo učili.
Ma daj, zezaš!!!

Uopće nije cilj mature da vam daju nešto što niste učili. Nego da vide što ste zapamtili od onoga što ste učili.
Također je cilj da se u jednom zadatku poveže više gradiva (modeliranje).

@Ikstomi

Nisu dozvoljeni kalkulatori s nazivima CAS ili GRAPH ili GRAPHIC u nazivima i oni koji mogu integrirati i derivirati funkcije.

U svakom slučaju, dežurni nastavnik će popisati za svakog učenika model i tip kalkulatora.
Shokica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 13:39   #3198
Quote:
Sparkly kaže: Pogledaj post
Ma jel 100% to za limese?
Nema ih ni na višoj razini?
U više izvora sam vidio da se navodi da ih neće biti. U knjizi po kojoj radim trenutno (Demistificirana matematika), ima nešto riječi o tome, ali kratko i sitnim slovima ispisano, baš zbog toga jer ih kao nema na DM.
Charobniak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 15:41   #3199
Quote:
Shokica kaže: Pogledaj post
Ma daj, zezaš!!!
Uopće nije cilj mature da vam daju nešto što niste učili. Nego da vide što ste zapamtili od onoga što ste učili.
Također je cilj da se u jednom zadatku poveže više gradiva (modeliranje).
Krivo si me shvatila. Nismo radili integrale i tog neće biti... Pa sam se iznenadio vidjevši da već sada mogu riješiti test.

Quote:
Ikstomi kaže: Pogledaj post
CASIO fx-991ES?
Zadaci su prilagođeni tako da karakteristike ovog kalkulatora ne mogu donijeti prednost u
odnosu na jeftinije znanstvene kalkulatore.
Da, možda ovaj fx-991ES ne može donijeti prednost nekome tko se ne zna njime služiti, ali ovim se kalkulatorom može riješiti zadatak poput ovoga u 2 minute -->

Istina je da se i ovakav zadatak može riješiti bez korištenja papira s ostalim kalkulatorima, ali ovaj to omogućava puno brže.
Isto tako, zadaci s kompleksnim brojevima postaju trivijalni kod korištenja ovakvog kalkulatora. Može napisati trigonometrijski oblik, modul kompleksnog broja itd...

Mislim, ja imam ovaj kalkulator te mi je drago što ga smijem koristiti, ali nekako mi je čudno da oni ne smatraju da je navedeno velika prednost.

Zadnje uređivanje DT.T : 10.04.2011. at 15:52.
DT.T is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 17:11   #3200
Quote:
DT.T kaže: Pogledaj post
Krivo si me shvatila. Nismo radili integrale i tog neće biti... Pa sam se iznenadio vidjevši da već sada mogu riješiti test.



Da, možda ovaj fx-991ES ne može donijeti prednost nekome tko se ne zna njime služiti, ali ovim se kalkulatorom može riješiti zadatak poput ovoga u 2 minute -->

Istina je da se i ovakav zadatak može riješiti bez korištenja papira s ostalim kalkulatorima, ali ovaj to omogućava puno brže.
Isto tako, zadaci s kompleksnim brojevima postaju trivijalni kod korištenja ovakvog kalkulatora. Može napisati trigonometrijski oblik, modul kompleksnog broja itd...

Mislim, ja imam ovaj kalkulator te mi je drago što ga smijem koristiti, ali nekako mi je čudno da oni ne smatraju da je navedeno velika prednost.
Šuti, još će ti ga uzeti
__________________
Živim luksuzno; jedem luk i lijem suze.
nbedeko2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:09.