Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2012., 16:12   #81
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post

Slicno se slicnom raduje, kaze stara. Zašto mislim? Ako ona gura karijeru a tip se bavi neki poslom koji mu dopusta gomilu slobodnog vremena - on ce malo teze razumjeti zato je ona šefovima na raspolaganju kad treba. To se i vidi iz uvodnog posta.

Tražiš sebi slicnu osobu, dakle ta žena, iz uvodnog posta - nece traziti tipa koji ce joj prigovarati zasto je ostala duze na poslu ili morala ici na poslovni put. Moze ali i ne mora imati veze sa snobizmom. Iz iskustva, dobio sam bio par prigovora oko karijere a ti prigovori su dosli, slucaja radi, od žena koje su imale gomilu slobodnog vremena. Baš čudno.
Tako šta ima puno više veze s stupnjem gluposti dotičnog a ne s poslom kojim se bavi.
Tu je u 90% slučajeva riječ o snobizmu,jer šta će reć ostale kokoške ako vide da je s nekim tko zarađuje manje od nje ili slučajno nije jednako obrazovan.
Prevelika je to sramota.
blort is offline  
Old 09.01.2012., 16:30   #82
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Tako šta ima puno više veze s stupnjem gluposti dotičnog a ne s poslom kojim se bavi.
Zapravo samo djelomicno tocno. Uvijek imas ekipu koja ne razumije kako to da netko radi dan i noc, njima je to nepojmljivo.

Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Tu je u 90% slučajeva riječ o snobizmu,jer šta će reć ostale kokoške ako vide da je s nekim tko zarađuje manje od nje ili slučajno nije jednako obrazovan.
Prevelika je to sramota.
Novac niti u jednom trenu nije bio spominjan. Ona jednostavno ne zeli petljati sa osobom sa kojom se to ne slaze. Dojma sam da se autor par puta opekao sa takvima i da umjesto da prihvati da su ga odjebale zbog njega, pokusava krivnju prebaciti na njih.

Te usput, ma koliko se ne libili reci da je snobizam kriv - jednostavno imas osoba koje su nespojive. Razlike u placi i obrazovanje mogu tu odigrati izrazito bitne faktore.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Old 09.01.2012., 16:50   #83
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Kako ne? Može mu rađati djecu, ne raditi i biti doma, trošit pare i ako joj se sprdne jebuckat se okolo...
Vrlo rado...gdje se prijavljuje za tako privlačno radno mjesto

Vrlo rado bih bila gospođa takvom jednom uspješnom gosponu ali...ali i ja ko zaposlenik imam svoje zahtjeve, kao žena, majka i kućna pomoćnica želim plaćene doprinose kroz to vrijeme obiteljskog života u kojem će on raditi van kuće a ja unutar naša 4 zida + želim u predbračnom ugovoru precizirano da u slučaju razvoda (neovisno o tome koja strana podnese zahtjev za razvod) imam pravo ne na apanažu već barem na trošak obrazovanja pa makar poželjala ja i studirati nakon razvoda...

Ove aranžmane Žena, majka, robinja to više ni mi neuspješne i neambiciozne ne priznajemo a kamoli menadžerice s natprosječnim primanjima....
Libertango is offline  
Old 09.01.2012., 16:54   #84
Quote:
Libertango kaže: Pogledaj post

Ove aranžmane Žena, majka, robinja to više ni mi neuspješne i neambiciozne ne priznajemo a kamoli menadžerice s natprosječnim primanjima....

Tebe niti jedan "normalan" muškarac nece za suprugu.

Al jako dobro napisano, sviđa mi se kako eto - žena ako nece roditi (koristim korisnikov termin 'mlađa žena) ostati ce solo, stara i nemocna.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Old 09.01.2012., 17:29   #85
Quote:
Libertango kaže: Pogledaj post
Vrlo rado...gdje se prijavljuje za tako privlačno radno mjesto
Prvi korak na tom putu ti je postati manekenka ili nešto slično i onda naći nogometaša ili kakvog poduzetnika... Dalje je sve jednostavno.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Old 09.01.2012., 18:14   #86
Quote:
Emerencijana kaže: Pogledaj post
ma te koje ne kuhaju samo sraćkaju da ne kuhaju...koja to žena ne zna kuhat?
eto me !
kockasta is offline  
Old 09.01.2012., 18:22   #87
Quote:
kocka.leda kaže: Pogledaj post
eto me !
ma moš mislit...ak niš drugo tijesto i jaje bi znala sigurno skuhat...a i coolinarika je zakon da se hoće )

...ma možemo mi tu pričat ovo ili ono ali phiber ima pravo...netko je tu odbijen i onda je sve drugo krivo osim same osobe...nema tu puno veze ni kuhanje ni vrijeme...
__________________
!amiravts milam es ileseV http://www.youtube.com/watch?v=JGWQJ...eature=related
Emerencijana is offline  
Old 09.01.2012., 18:34   #88
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Prvi korak na tom putu ti je postati manekenka ili nešto slično i onda naći nogometaša ili kakvog poduzetnika... Dalje je sve jednostavno.
Pa pikzibner je u pravu što se toga tiče-za tak nešto sam zbilja "prestarila" (izraz koji voli jedna moja poznanica)

A i ne govorimo o manekenkama i nogometašima i nekakvom polusvijetu, uspješnim poduzetnicima iz Hrvatistana...

Koliko mi se čini muškarci na temi su normalni ljudi (jedino, neke teze koje iznose su malo nenormalne al dobro- to pripisujem inflaciji forumskih tema tipa "Udajte se prije trideset dok vas netko još i hoće)...obrazovani tridesetogodišnjaci sa... tako..malo boljim primanjima...

Postavljač teme kuha i želi to od svoje drage...ja ne vidim da Ivaniševići kuhaju..oni sjede vani i jedu u restaču dok ih Storyjev paparazzo snima a dadilja im čuva klince tam za drugim stolom...dakle oni ni ne spadaju na temu...

Pa me zanima odgovor na moje prvo pitanje koje sam uputila postavljaču ove teme (drugi post u kojem sam kvotala tebe je tako i tako bio zafrkancija) kakav obiteljski život može voditi muškarac koji često radi i prekovremene i ne želi se odreći svojeg tenisa, nogača, izlazaka i sl. što on može pružiti ženi koja želi nešto smireniji život u kojem bi se oba partnera trebala više posvetiti domu i djeci i obiteljskom životu. Kakav suživot on pruža svojoj ženi? I sad će odgovor biti pa daje joj materijalnu sigurnost.

Pa se ja pitam poradi čega je ok da se čovjek (M spola) radi materijalne sigurnosti posveti maksimalno profesionalnom aspektu života a minimalno obiteljskom dijelu svojeg života a ako žena učini taj izbor ona je po stanju stvari čudakinja koja se osudila na usidjelištvo ili ako se nekim čudom i uda i ona i muž će sigurno biti nezadovoljni jer ipak to nije "prava priroda" žene...trčati za lovom....malo nepravedno, zar ne?
Libertango is offline  
Old 09.01.2012., 19:18   #89
Quote:
Libertango kaže: Pogledaj post
kakav obiteljski život može voditi muškarac koji često radi i prekovremene i ne želi se odreći svojeg tenisa, nogača, izlazaka i sl. što on može pružiti ženi koja želi nešto smireniji život u kojem bi se oba partnera trebala više posvetiti domu i djeci i obiteljskom životu. Kakav suživot on pruža svojoj ženi? I sad će odgovor biti pa daje joj materijalnu sigurnost.
Sve ovisi o nečijoj definiciji obiteljskog života, tom muškarcu i njegovoj materjalno osiguranoj ženi je takav obiteljski život izgleda zadovoljavajući.
To što tebi ne bi odgovarao takav život, ne znači da je i drugim ženama isto.
Uostalom da jest, onda ni jedna ne bi bila sa takvim muškarcima. A masovno jesu.

Netko je ranije potegnuo pitanje kakav život pružaju mornari svojim ženama a dobar dio godine ih nema doma.
I opet te veze nekako funkcioniraju, ti ljudi imaju djecu i tako to.

Ako njima paše, zašto bi nas bilo briga za to?

Quote:
Pa se ja pitam poradi čega je ok da se čovjek (M spola) radi materijalne sigurnosti posveti maksimalno profesionalnom aspektu života a minimalno obiteljskom dijelu svojeg života a ako žena učini taj izbor ona je po stanju stvari čudakinja koja se osudila na usidjelištvo ili ako se nekim čudom i uda i ona i muž će sigurno biti nezadovoljni jer ipak to nije "prava priroda" žene...trčati za lovom....malo nepravedno, zar ne?
Pa biologija je nametnula (bar za sada) to da žene rađaju a muškarci samo doniraju sjeme. Takav muškarac može svoje sjeme posijati i imati djecu, pa i ženu doma. Dok sa druge strane žena nije u istoj poziciji. Ako zbog ničeg drugog onda zbog biologije. Porod i imanje djece će barem donekle utjecati na njen posao. Možda to nije pošteno ali nigdje ne piše da je život pošten.

I zapitaj se - koliko bi poslovno uspješnih i 12h dnevno radećih žena u HR pristalo na to da im kućanstvo vodi i malu djecu zbrinjava njihov muž? Ja sam uvjeren da bi čak dosta muškaraca pristalo na to, ali istovremeno ne bih rekao da žene žele takve muškarce. Dok uspješan muškarac može i hoće biti sa kućanicom (kao što praksa i dokazuje).
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Old 09.01.2012., 19:19   #90
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Drugim rijecima, podmeces da žena MORA roditi i da je jedino vrijedna ako RODI, jel tak? Procitaj uvodni još jednom, fino pise da traži da se muško dokaže prije nego ona olabavi gaće.

No, natrag na tvoj post. Meni je jasno da su se na stražnje noge propeli muskarci koji ne zele trpiti karijeristicu koja radi dobar posao, ima vlastiti stan i auto pored sebe jer ocekuju da ce ubrati mlađi cvijetak koji ce roditi dijete. Zbog cega onda petljate sa ovakvom iz uvodnog? Ona ce se naci tipa koji ganja karijeru i koji moze razumijeti sto ona radi i zasto.

Kontra argument, žena od muskarca koji ganja karijeru i kojeg nikad nema doma - nema nikakve koristi.

Te usput, cini mi se da ipak ti ne mozeš odrediti što je to normalni muskarac tako da ti ovaj argument ad populum nije potreban jer je tipican za demagoge.
Ja sigurno bolje od tebe mogu odrediti što prosječnom muškarcu treba - to je normalan obiteljski život. A to sa "karijeristicom" ne može imati. To nije ništa novo - u jednoj točki karijere moraš odrediti - ili karijera ili obitelj. A ove gluposti - da će "karijeristica" naći "dostojnog" sebi - pa će se onda oni viđati jednom mjesečno - i da će je zadovoljavati takva veza i da će to biti dobar nadomjestak za obitelj - to su bajke....
pikzibner is offline  
Old 09.01.2012., 19:26   #91
Iz svega napisanog bi se dalo zaključiti:

Neuspješne žene žele uspješne muškarce.
Uspješne žene žele uspješne muškarce.
Uspješni muškarci mogu birati između uspješnih i neuspješnih žena.

Gdje tu spadaju neuspješni muškarci?

I gdje je ljubav u svemu tome?
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Old 09.01.2012., 19:27   #92
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post

I zapitaj se - koliko bi poslovno uspješnih i 12h dnevno radećih žena u HR pristalo na to da im kućanstvo vodi i malu djecu zbrinjava njihov muž? Ja sam uvjeren da bi čak dosta muškaraca pristalo na to, ali istovremeno ne bih rekao da žene žele takve muškarce. Dok uspješan muškarac može i hoće biti sa kućanicom (kao što praksa i dokazuje).
Upravo tako,i onda imaju drskosti govoriti o nekoj nepravdi.
Htjele bi izbor i mogućnosti samo za sebe,dok isto osporavaju muškarcima.
blort is offline  
Old 09.01.2012., 19:38   #93
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Upravo tako,i onda imaju drskosti govoriti o nekoj nepravdi.
Htjele bi izbor i mogućnosti samo za sebe,dok isto osporavaju muškarcima.
mislim da muškima ovdje nije nitko nabio na nos uspješnost, atraktivnost, kuhanje i sl...nego je uspješnost nabijena na nos ženi...
__________________
!amiravts milam es ileseV http://www.youtube.com/watch?v=JGWQJ...eature=related
Emerencijana is offline  
Old 09.01.2012., 19:40   #94
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Uspješni muškarci mogu birati između uspješnih i neuspješnih žena.

Gdje tu spadaju neuspješni muškarci?

I gdje je ljubav u svemu tome?
ljubav je tamo gdje se nađu dvoje koji su zadovoljni jedno drugim

neuspješni muškarci također mogu birati: prihvatiti da uspješne žene (u kontekstu ove teme) imaju određen stil života koji ih čini uspješnima ili biti s jednako neuspješnom (ponovo napominjem - u okviru definicije na ovoj temi) ženom koja nije uspjela uloviti uspješnog muškarca
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...
Silencium is offline  
Old 09.01.2012., 19:50   #95
Quote:
JakovM kaže: Pogledaj post
Velika količina poslovnih obaveza gotovo i ne ostavlja vremena za upražnjavanje veze, u jednosobnom stanu nema mjesta za dvoje, a um, navike, potrebe i sve ostalo - također su čvrsto uglavljeni kao jednosobni.
... umjesto da je unaprijed, kučka, kupila barem dvosoban stan... i izgradila navike i potrebe za dvoje...

Quote:
JakovM kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo je da takva žena gotovo uopće ne razumije pojam kompromisa, a muškarca stavlja u vrlo neravnopravan polozaj: ona želi da on jedno dulje vrijeme trpi njenu upper hand poziciju, sve dok ona ne vidi je li to sve njoj odgovara, pa ako se on dokaže, onda će ona možda svoj jednosobni život malo olabaviti. Tu je prisutna kontradikcija: ona želi pravog muškarca, jebača i zaštitinika, ali istovremeno i podložnika koji trpi asimetriju.
ne treba se čuditi što žena želi utvrditi da li joj muškarac odgovara, nije to pitanje ničijeg trpljenja nego normalan proces... uostalom, slobodno vrijeme i ti možeš provoditi u aktivnostima koje te vesele (isto kao i ona)
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...

Zadnje uređivanje Silencium : 09.01.2012. at 20:56.
Silencium is offline  
Old 09.01.2012., 19:51   #96
Quote:
Emerencijana kaže: Pogledaj post
mislim da muškima ovdje nije nitko nabio na nos uspješnost, atraktivnost, kuhanje i sl...nego je uspješnost nabijena na nos ženi...
Nije im nabijena na nos uspješnost nego nerealni kriteriji.
blort is offline  
Old 09.01.2012., 19:53   #97
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Iz svega napisanog bi se dalo zaključiti:

Neuspješne žene žele uspješne muškarce.
Uspješne žene žele uspješne muškarce.
Uspješni muškarci mogu birati između uspješnih i neuspješnih žena.

Gdje tu spadaju neuspješni muškarci?
....oni spadaju u samce ...tko bi njih htio ....

Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
I gdje je ljubav u svemu tome?
...uopće mi je bezvezna ta podjela ljudi na uspješne i neuspješne a još mi je bezveznije predstavljanje uspješnosti/neuspješnosti kao glavnog kriterija za biranje partnera...pa još je stotinu faktora u igri......cijelo to gledište na osobu kroz prizmu uspješnosti je previše robotizirano i usmjereno ka formi...
robijas-- is offline  
Old 09.01.2012., 19:55   #98
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Pa biologija je nametnula (bar za sada) to da žene rađaju a muškarci samo doniraju sjeme. Takav muškarac može svoje sjeme posijati i imati djecu, pa i ženu doma. Dok sa druge strane žena nije u istoj poziciji. Ako zbog ničeg drugog onda zbog biologije. Porod i imanje djece će barem donekle utjecati na njen posao. Možda to nije pošteno ali nigdje ne piše da je život pošten.
ovo je dobra poanta.
i ne samo na posao, nego na život u globalu.
dok se muškarac ne treba odreći apsolutno ničega kako bi imao dijete.

Quote:
Ja sam uvjeren da bi čak dosta muškaraca pristalo na to, ali istovremeno ne bih rekao da žene žele takve muškarce.
e, nemoj bit baš tako uvjeren.
ja bih prva da muž uzme porodiljni nakon prvih par mjeseci, zašto ne?
i baš sam pričala o tome s dosta muškaraca.
i nisu baš bili slobodoumni kad se radi o tome.

znači da, oni bi obitelj, i djecu, i divan obiteljski život, ALI:
- smeta im ako žena ne kuha
- smeta im ako žena radi
- smeta im ako žena nije 100% fokusirana na njih.

pa stani malo. zašto ti ne bi uzeo kuhaču u ruke i primio se porodiljnog?
red bi bio da i muškarci nešto žrtvuju u svrhu 'divnog obiteljskog života'.

pričam općenito, da se ne bi krivo shvatilo.

Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Gdje tu spadaju neuspješni muškarci?
nema ih u jednadžbi.

zezam se.

neuspješni muškarci žele uspješne žene, ali ih žele mijenjati i na neki način 'potčiniti'. oni se osjećaju valjda više vrijedni kada 'zauzdaju' neku neovisnu, samosvjesnu ženu. valjda se tako osjećaju više macho.

gledano čisto logički: šta te više uzbuđuje? ukrotiti mačku ili tigra?
tako je i kod muškaraca.
zato ih toliko i 'bole' karijeristice, tj. ne bih rekla samo karijestice, već sve one koje se ne daju modificirat prema njihovim zamislima.

s druge strane, koliko puta sam čula kukanje kako je ovoj ili onoj xy ženi samo do udaje i djece, da nema nikakvih interesa van kuće, da je samo doma kao baba i sl. pa ako je taj tako razvikani obiteljski život baš toliko poželjan, u čemu je problem? ima cura, a i žena, koje se jedva čekaju udat i rodit par djece jedno za drugim. ali, onda se takve proglašavaju udavačama, priljepcima, sponzorušama koje ne bi doprinosile itd.

pa dajte muškarci, odlučite se više.

koliko sam shvatila, vi bi htjeli ženu koja radi, ali tek tako, neki posao koji joj i nije baš nešto, samo eto, da negdje radi, i da ima koju kunicu za sebe, koja nema nekog života van vaše veze da vas slučajno koji hobi ili prijatelj ne bi izgurao s vašeg primata, i koja će jedva čekati roditi djecu i do kraja života jedino bit majka i supruga i oko toga će joj se vrtit sve živo..

reality check: bila ona karijeristica ili ne, to će se teško dogoditi.
dakle, prihvatiti se kuhače dragi muškarci, i imati više razumijevanja za partnericu i njene potrebe, snove i želje. pa će onda i ona imati i želje i motivacije za kompromisom.

potpis na sve phiberove postove

s obzirom da će me sada napasti vrli muškarci na temi, da nadodam:
nisam karijeristica, ALI ne namjeravam biti ni full-time kućanica.
ne namjeravam svaki dan kuhati razna jela niti mislim da mi highlight of the day bude razmjena recepata sa 60-ogodišnjom tetom, dok gledam na sat kada će mi vrli mužić doći kući s posla.
ako mi puhne daljnje školovanje, školovat ću se. nikakva uvjetovanja s njegove strane tu ne dolaze u obzir. naravno, vrijedi i obrnuto. ako mi se bude mijenjalo poslove, mijenjat ću ih. to je sfera mog individualnog života koja nema veze s njim niti našom vezom.
i ne znam šta su se svi uhvatili kuhanja. pa ima jefinitih cateringa koliko hoćeš, za 70, 80-ak kn dobiješ 3 porcije super jela..

Zadnje uređivanje Meadow : 09.01.2012. at 20:03.
Meadow is offline  
Old 09.01.2012., 19:59   #99
Quote:
robijas-- kaže: Pogledaj post
...uopće mi je bezvezna ta podjela ljudi na uspješne i neuspješne a još mi je bezveznije predstavljanje uspješnosti/neuspješnosti kao glavnog kriterija za biranje partnera...pa još je stotinu faktora u igri......cijelo to gledište na osobu kroz prizmu uspješnosti je previše robotizirano i usmjereno ka formi...
u pravu si.

ljudi koji ne mogu međusobno uskladiti svoja očekivanja i stilove života jednostavno nisu jedno za drugo, neovisno o faktorima koje autor teme vidi kao glavni problem
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...
Silencium is offline  
Old 09.01.2012., 20:00   #100
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Sve ovisi o nečijoj definiciji obiteljskog života, tom muškarcu i njegovoj materjalno osiguranoj ženi je takav obiteljski život izgleda zadovoljavajući.
To što tebi ne bi odgovarao takav život, ne znači da je i drugim ženama isto.
Uostalom da jest, onda ni jedna ne bi bila sa takvim muškarcima. A masovno jesu.

Netko je ranije potegnuo pitanje kakav život pružaju mornari svojim ženama a dobar dio godine ih nema doma.
I opet te veze nekako funkcioniraju, ti ljudi imaju djecu i tako to.

Ako njima paše, zašto bi nas bilo briga za to?



Pa biologija je nametnula (bar za sada) to da žene rađaju a muškarci samo doniraju sjeme. Takav muškarac može svoje sjeme posijati i imati djecu, pa i ženu doma. Dok sa druge strane žena nije u istoj poziciji. Ako zbog ničeg drugog onda zbog biologije. Porod i imanje djece će barem donekle utjecati na njen posao. Možda to nije pošteno ali nigdje ne piše da je život pošten.

I zapitaj se - koliko bi poslovno uspješnih i 12h dnevno radećih žena u HR pristalo na to da im kućanstvo vodi i malu djecu zbrinjava njihov muž? Ja sam uvjeren da bi čak dosta muškaraca pristalo na to, ali istovremeno ne bih rekao da žene žele takve muškarce. Dok uspješan muškarac može i hoće biti sa kućanicom (kao što praksa i dokazuje).
Mene i nije briga, ja nisam postavila takvu temu, kao što nisam nikad postavila temu o tome o čemu pričaju jedan SSS i VSS ili temu Obrazovanje i ljubav...legendarnija tema...

Ah čuj, onda uistinu nema nikakvih problema i tema je nepotrebna, čovjek se oženi za frizerku ili trgovkinju ili službenicu koja radi do 16.00 i ne otvara ovakve teme...ali uspješne samice, ekonimistice i managerice iz nekog (samo njima znanog) razloga "žuljaju" mnoge forumaše, analizira ih se, pretumbava njihova "psihologija", nazivlje ih se pogrdnim imenima (ne na ovom pdf ak izostavimo mišljenje kolege pikzibnera al na LJESU je bilo zbilja svakakvih upisa)...pa se pitam čemu to uopće služi...osim da bi se istresle vlastite frustracije...

Uostalom što reć na upis tipa "Ja kuham pa zašto ne bi i moja supruga, što ona meni ima za ponuditi?" koji se nudi kao argument na temi...

To je smisleno kao i reći da se netko bavi maketarstvom pa bi onda izrađivanje drvenih aviončića trebalo biti silno napeto i njegovom partneru.
Libertango is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:27.