Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2013., 19:52   #1
Emocionalna distanciranost u vezi

Pozdrav !

Djevojka i ja proživljavamo neke probleme u našoj četveromjesečnoj vezi, i tražimo neko neutralno mišljenje o svemu tome, jer razgovorima međusobno ne dolazimo do nekih konkretnih zaključaka.

Dakle, cura konstatira kako ja nisam dovoljno emocionalno unesen u vezu. Argument za takvu tvrdnju navodi u činjenicama da ja ne pokazujem brigu i paznju u trenucima kad smo odvojeni (ne sjetim se nazvati, poslati poruku, nabrati joj kitu cvijeća ili donesti kit-kat u random trenutku, nekad.).
Moram napomenuti da je ona pažljiva prema meni, tako da ne traži ništa što i sama ne nudi.

Ja sam i inače nesto rezerviranija osoba i nemam naviku bas pokazivati emocije pretjerano ili pricati o njima, bilo da se radi o odnosu s obitelji, prijeteljima ili u vezi, što ljudi često i komentiraju.

S druge strane, cura je poprilično emotivna i vodi se u većini situacija za emocijama, pa tako među nama često dolazi do sukoba oko manjka emotivnosti s moje strane. Uzevši u obzir da obje strane žele spasiti kvalitetu veze jer nam je stalo do toga, a karakterne razlike nas koče, zanima me postoji li kompromis za ovakve situacije?
Cura kaže kako nije u stanju prihvatiti nesto manje emotivan odnos, a ja se zbilja lomim mogu li to izvesti, pogotovo jos kada uzmemo u obzir da cura odlazi kuci ovo ljeto na 3 mjeseca.
Pomagajte !
štosad is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 20:00   #2
Sličnu situaciju sam imao..završila je tako što smo prekinuli. I sad mi je ža, sad mi je ža
Angažiraj se malo, malo truda, za curu i za vezu.
Zločesti dečko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 20:01   #3
Inače su žene emotivnije od muških, ništa novo niti čudno.
No, opet tu stoji nekoliko caka, a ovdje bitno samo - vidi li ona da je tebi stalo do nje, i da želiš, kao i ona, očuvati vašu vezu što duže ide?
Ako to vidi, onda je ovo o tvojoj emocionalnoj neinvolviranosti nepotrebno.
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 20:09   #4
Ako tvoja cura vidi da ti je stalo do nje, onda malo pretjeruje. Doduše, ima dosta cura koje su emocionalno needy, ništa čudno.

Nego, možeš li ti njoj pružiti to šta traži? Mislim, ti hoćeš kompromis, ali ona ti je rekla da NE može prihvatiti nešto manje emotivan odnos. Ništa ili sve. Choose wisely
__________________
"There is only one difference between a madman and me. The madman thinks he is sane. I know I am mad."
zašto i kako is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 20:11   #5
Sjajno je što oboje želite naći način da uspijete..mislim da bi se trebao potruditi,jer znam po sebi veliki sam emotivac i ako druga ne pridaje tome pažnju nemogu si pomoći,mogu se donekle i ja prilagoditi,ali ne i naviknuti da mi toga manjka.
__________________
divlji cvijetak...
tearosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 20:13   #6
Određena ponašanja se mogu naučiti. Trebao bi i ti osjetiti neko zadovoljstvo dok vidiš da si je usrećio nečime. A ako ti nije stalo do toga da je razveseliš povremeno, onda jebiga
__________________
And with these humble tools we can trigger any emotion we choose.
Melancholia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 20:17   #7
Kad joj pocnes poklanjati vise paznje i kupovati joj takve stvari reci ce ti da ne valja jer "treba prostora". Lijepo ti njoj objasni da si ti takav i da prestane misliti na svoju guzicu i to kako bi samo njoj bilo bolje. Jednostavno si takva osoba i to je skroz ok
dodozgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 20:17   #8
ako ćeš se ponašati drukčije samo da bi njoj udovoljio, a da pritom ti sam ne uživaš u takvom ponašanju/emocionalnoj otvorenosti, onda ništa od toga nažalost... tako da sve ovisi o tebi.

neki ljudi jednostavno nisu jedno za drugo. a opet, znam da nije lako odbacit vezu, pogotovo na temelju nečeg što se možda čini kao sitnica.
srebrni1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 20:29   #9
kužim ja emotivnu zatvorenost i ne pričanje o emocijama... i sama sam takva... više češće nego rijeđe ali mi opet ponekad padne na pamet da dečku ili napravim nekakvu glupost ili kupim čokoladu ili nešto deseto ne zato što mi je on rekao da bi to htio, nego zato što je meni gušt vidjeti njegovu reakciju na iznenađenja i male znakove pažnje

ako ti ni nakon četiri mjeseca veze na dolazi prirodna potreba da joj na taj način pružiš pažnju, sumnjam da će ikad stići al ono... razmisli... pa vidi hoćeš li se tu i tamo sjetiti i ubrati joj ružu u susjedovom vrtu, jer te sjetila na nju ili nešto slično... ako i dalje ne dolazi, a njoj je to važno, onda ne znam... glupo bi mi bilo reći da prekinete, jer to nije neki big deal... ali pitaj isusa kak ćeš se ponašati kad će joj stvarno trebati tvoja pažnja i prisutnost
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 20:35   #10
Ako joj ne kupuje jebeni kit kat ili ju ne zove samo zbog pitanja "di si, sta radis?" ne znaci da ju ne voli Samo je takav, jos vam je lijepo objasnio da tako nije samo sa curom nego sa svima
Sigurno nije napravio temu samo da se hvali kak ga boli kurac za sve Valjda mu je stalo pa pokusava srediti to
dodozgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 20:39   #11
Quote:
dodozgd kaže: Pogledaj post
Ako joj ne kupuje jebeni kit kat ili ju ne zove samo zbog pitanja "di si, sta radis?" ne znaci da ju ne voli Samo je takav, jos vam je lijepo objasnio da tako nije samo sa curom nego sa svima
Sigurno nije napravio temu samo da se hvali kak ga boli kurac za sve Valjda mu je stalo pa pokusava srediti to
pa gdje itko govori da to znači da ju ne voli... ali očito je da curi treba i takva vrsta pažnje, inače ne bi bilo ove teme

a ono... ne može se čovjek baš mijenjati samo tako... ako on nema potrebu to raditi za nju, a njoj je to važno, sumnjam da će to sve skupa potrajati ne zbog njega, niti zbog nje... već zbog puke nekompatibilnosti... mislim.. ima cura koje ne vole takve stvari...
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 20:42   #12
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
pa gdje itko govori da to znači da ju ne voli... ali očito je da curi treba i takva vrsta pažnje, inače ne bi bilo ove teme

a ono... ne može se čovjek baš mijenjati samo tako... ako on nema potrebu to raditi za nju, a njoj je to važno, sumnjam da će to sve skupa potrajati ne zbog njega, niti zbog nje... već zbog puke nekompatibilnosti... mislim.. ima cura koje ne vole takve stvari...
Ako joj je vaznije da dobije kit-kat na random dan umjesto da zna da ju decko voli samo to ne pokazuje cvijecem i kit-katom onda je stvarno ljudski rod u kurac otiso Sebicnost, pohlepa i ljubomora je valjda jedino sta danas vrijedi
dodozgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 20:44   #13
Quote:
dodozgd kaže: Pogledaj post
Ako joj je vaznije da dobije kit-kat na random dan umjesto da zna da ju decko voli samo to ne pokazuje cvijecem i kit-katom onda je stvarno ljudski rod u kurac otiso Sebicnost, pohlepa i ljubomora je valjda jedino sta danas vrijedi
ja mislim da su to bili samo primjeri i da se ne mora stvarno raditi o materijalnim dobrima, već općenito o znakovima pažnje. pažnja se može pokazivati i na načine koji ne uključuju novac uopće.
srebrni1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 20:45   #14
Quote:
dodozgd kaže: Pogledaj post
Ako joj je vaznije da dobije kit-kat na random dan umjesto da zna da ju decko voli samo to ne pokazuje cvijecem i kit-katom onda je stvarno ljudski rod u kurac otiso Sebicnost, pohlepa i ljubomora je valjda jedino sta danas vrijedi
a ček... ti bi bio s nekim tko govori da te voli, ali ti to ne osjećaš? bio bi s nekim s kim nisi kompatibilan samo zato jer te voli?
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 20:45   #15
Quote:
zašto i kako kaže: Pogledaj post
Ako tvoja cura vidi da ti je stalo do nje, onda malo pretjeruje. Doduše, ima dosta cura koje su emocionalno needy, ništa čudno.

Nego, možeš li ti njoj pružiti to šta traži? Mislim, ti hoćeš kompromis, ali ona ti je rekla da NE može prihvatiti nešto manje emotivan odnos. Ništa ili sve. Choose wisely
Ja sam recimo emocionalno needy . I dosad savrseno funkcioniram sa ljudima koji ne pokazuju tu svoju emotivnost prema van u tolikoj mjeri kao ja. Zapravo mi je vecina najdrazih i najblizih ljudi takva. Opet, vi ste tek 4 mjeseca zajedno i nemoj shvatiti krivo, normalno da postoje emocije, ali tvoja cura malo pretjeruje. Ne mozes promijeniti svoju osobnost da bi nekog usrecio. Naravno da mozes nauciti neke geste, sitnice, ali dalje od toga ne bi trebalo ici.
__________________
Cause you are my heaven.
malečka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 20:49   #16
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
a ček... ti bi bio s nekim tko govori da te voli, ali ti to ne osjećaš? bio bi s nekim s kim nisi kompatibilan samo zato jer te voli?
Sigurno je rekao curi vec da ju voli, samo ju ne voli kroz znakove paznje Nije da nisu kompatibilni (zato i je tu tema ocito) nego samo ona odjednom zahtjeva znakove paznje. Da meni cura kaze volim te samo te necu zvati svako malo i kupovati gluposti samo da znas da sam te se sjetila ne bi mi smetalo...
dodozgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 20:54   #17
Quote:
malečka kaže: Pogledaj post
Ja sam recimo emocionalno needy . I dosad savrseno funkcioniram sa ljudima koji ne pokazuju tu svoju emotivnost prema van u tolikoj mjeri kao ja. Zapravo mi je vecina najdrazih i najblizih ljudi takva. Opet, vi ste tek 4 mjeseca zajedno i nemoj shvatiti krivo, normalno da postoje emocije, ali tvoja cura malo pretjeruje. Ne mozes promijeniti svoju osobnost da bi nekog usrecio. Naravno da mozes nauciti neke geste, sitnice, ali dalje od toga ne bi trebalo ici.
A postoji inače nekakav rok nakon kojeg smiješ pokazivati emocije ili ne.

A napucaj ti nju i nađi si nekog muškoga koga ćeš jebati. Ona ti ionako očito samo za jebanje sluzi.
Meni nije jasno zašto biti u nečemu gdje se jednostavno ne pronalaziš. Ako ti smeta ženska emocionalnost jednostavno počneš igrati za susjednu ekipu, imaš muškaraca oko sebe koliko hoćeš.(neće sada frendovi pomisliti da si čudan i ništa, možda i ostali počnu ići tvojim stopama pa spase veliki broj žena muke)
Drugo; ja uopće ne bih bila u nekakvoj vezi s nekime tko me živcira. No čisto sumnjam da je tebi do veze jer te sve živcira.

Meni stvarno nije jasno zašto muškarci kraj svih onih rasnih i čvrstih, uskih muških guza izabiru i dalje bića koja imaju veliki postotak masti u svom tijelum koje pere pms, pate od nadrkanosti prevelike emotivnosti, mrze seks ili se često prave da ga vole i glume orgazme. O Bože zašto ? Treba biti svjestan da odabrati svoga frenda za svoga spolnoga partnera, a okrenuti leđa ženskome rodu ne znaći da ste GAY (ne, to vas ne čini manjim muškarcem), nego jednostavno to znači podići razinu vašeg odnosa s dlakavim, smrdljivim frendom na veću razinu. Produbiti ga.

Zadnje uređivanje TWO8 : 13.05.2013. at 21:06.
TWO8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 21:03   #18
Quote:
TWO8 kaže: Pogledaj post
A postoji inače nekakav rok nakon kojeg smiješ pokazivati emocije ili ne.

A napucaj ti nju i nađi si nekog muškoga koga ćeš jebati. Ona ti ionako očito samo za jebanje sluzi.
Meni nije jasno zašto biti u nečemu gdje se jednostavno ne pronalaziš. Ako ti smeta ženska emocionalnost jednostavno počneš igrati za susjednu ekipu, imaš muškaraca oko sebe koliko hoćeš.(neće sada frendovi pomisliti da si čudan i ništa, možda i ostali počnu ići tvojim stopama pa spase veliki broj žena muke)
Drugo; ja uopće ne bih bila u nekakvoj vezi s nekime tko me živcira. No čisto sumnjam da je tebi do veze jer te sve živcira.
Ma nisam mislila na to. Nego da cura trazi da on promijeni svoju osobnost i nacin na koji funkcionira nakon samo 4. mj ( sto nikad ne dolazi u obzir da napomenem ).
__________________
Cause you are my heaven.
malečka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 21:06   #19
Quote:
dodozgd kaže: Pogledaj post
Sigurno je rekao curi vec da ju voli, samo ju ne voli kroz znakove paznje Nije da nisu kompatibilni (zato i je tu tema ocito) nego samo ona odjednom zahtjeva znakove paznje. Da meni cura kaze volim te samo te necu zvati svako malo i kupovati gluposti samo da znas da sam te se sjetila ne bi mi smetalo...
nisi mi odgovorio na pitanje...

nego šta su nego nekompatibilni, ako je njoj važno nešto što njemu nije?
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 21:16   #20
Quote:
dodozgd kaže: Pogledaj post
Sebicnost, pohlepa i ljubomora je valjda jedino sta danas vrijedi
To je kit-kat. 4,99 kn u Konzumu, dva puta mjesečno. Nije Cartierova narukvica. I koja poruka tu i tamo. Sms, sjebanog pravopisa, a ne pismo od 5 stranica. Je li to zbilja tako puno?
__________________
And with these humble tools we can trigger any emotion we choose.
Melancholia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:54.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger