Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2008., 18:20   #1
Oko mi ide ukrivo!

Nemojte se smijati...
sad sam se dulje gledala u ogledalu i da....jedno mi (tj. desno) oko ide malo ukrivo, prema van gleda. Kao kameleonu! Samo manje izrazeno. Nisam to do sad primjetila, možda zato jer nisam htjela ili kako god, ali...u šoku sam

Sjetila sam se da mi je okulistica prije 2-3 godine rekla da imam poremećenu konvergenciju očiju i rekla mi je da radim vježbe s olovkom. Dakle gledam vrh olovke u ravnini očiju i pomičem je od sebe i prema sebi ne skidajući pogled. Naravno, ja taj njen savjet nisam poslušala jer me je jako boljela glava, tj.oči kad bih to radila par puta.

I sad izgledam kao kameleon. Možda se to može popraviti. Zna li tko još kakve vježbe, ima li tko "iskustva" s tim.

P.S. Sad sam se sjetila jedne slike na kojoj mi oko ide ukrivo, a ja sam krivila fotoaparat. Kako glup od mene.
Sad mi se dođe ubiti. (a čak nisam ni emo)


Kako ću to popraviti???
Želim gledati tamo gdje gledam, a ne u desno.

Sorry ako već postoji tema, ali sumnjam.
vrkt253 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 18:58   #2
Pa samo uvijek drži glavu ulijevo i još ak ti raste brada, gladi se po bradi pa će ljudi mislit da si pametna.
Shifty Gypsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 19:14   #3
LOL
LOL
LOL


...a sad neka se javi netko tko neće ismijavati....
@Gypsy: nemam bradu jer nisam muško, a nisam ni žensko s viškom testosterona

Hm....možda da preimenujem temu u Strabizam?
vrkt253 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 20:11   #4
e napiso sam cijeli esej o strabizmu, al neš veza pucala pa nije objavilo
ev ukratko

to je stanje u kojem samo jedno oko gleda pravilno, dok dugo nekotroliranu bježi, strabizam je često posljedica očnih poremećaj, oslabljenosti mišića, razlika u strukturi mišići, ili usljed paraliziranja živca koji upravlja kretnjama očnog mišića(zbog postojanja neke tvorbe), uglavnom moraš kod oftamologa da ti odredi dioptriju(ak je imaš), onda ti slijede naočale (koji samanjuju dioptriju i strabizam, učinak je veći što manje godina imaš) kod odraslih ljudi, ali i kod djece s jako izraženim strabizmom izvode se operacije skaraćivanja ili produživanja mišića, velika većina mora nositi i povez preko zdravog oka te tako prisiljava bolesno oko da se više koristi iz nelječenog strabizma mogu se javiti neki još opasniji oblici bolesti oka
isto sam morao gledat glupe špiceve od olovke
ja sam imao konvergenti strabizam, oko mi je bježalo prema gore pri pogledu prema nosu(čak sam jedan period imao dvoslike) al je bit u tome što sam ja oko mogao kontrolirat, nosio sam naočale i kasn9je se sve dobro prošlo, strabizma je sad minimalan
livmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 20:23   #5
A joj, sorry, nisam mogao odoljet, al evo čovjek zna, u svakom slučaju nemoj radit ovo što sam ja preporučio.
Shifty Gypsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 12:13   #6
@Gypsy: ma nema problema
a i ne vidi se baš toliko da sam iskompleksirana
@livmed: hvala na postu. nosim već leće, kratkovidna sam na oba oka...
mislim da bih mogla tu i tamo vježbati s olovkom...
mogu vidjeti i po dvije slike odjednom, ne znam je li to slučaj sa svima, ali ih voljno spojim u jednu (što je valjda znak da još uvijek ja kontroliram stvar). malo bolesno
vrkt253 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 14:27   #7
a jel tebi oko povremeno bježi ili je stalno malo izvan centra?
meni desno bježi, ljudi me gledaju kao kakvog debila.
pokušavam se kontrolirat, što mogu kad sam ispavana i odmorena, ali čim sam umorna svako oko na svoju stranu
i ja sam prošla sve vježbe koje su navedene; olovka do nosa, crtaj jednim okom prekrivenim, stavi mačku u prozor/auto u garažu . . .
jel se jeća tko stavljanja mačke u prozor?!?
no, meni je puno bolje od kada nosim leće.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 18:53   #8
I ja imam strabizam....ali nisam isao na kontrole...nenosoim naocare.....pojavio mi se pre dve god....kad sam umoran i neispavan malo se iskomplikuje ali ovako je delimicno u redu.
Doktor X is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 22:04   #9
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
a jel tebi oko povremeno bježi ili je stalno malo izvan centra?
meni desno bježi, ljudi me gledaju kao kakvog debila.
pokušavam se kontrolirat, što mogu kad sam ispavana i odmorena, ali čim sam umorna svako oko na svoju stranu
i ja sam prošla sve vježbe koje su navedene; olovka do nosa, crtaj jednim okom prekrivenim, stavi mačku u prozor/auto u garažu . . .
jel se jeća tko stavljanja mačke u prozor?!?
no, meni je puno bolje od kada nosim leće.
Moj sin ima strabizam,i on je stavljao mačku u prozor, vojnika u kućicu,a kad se samo sjetim koliko je ogrlica od pašte napravio...
beba ili sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 12:15   #10
Quote:
vrkt253 kaže: Pogledaj post
@Gypsy: ma nema problema
a i ne vidi se baš toliko da sam iskompleksirana
@livmed: hvala na postu. nosim već leće, kratkovidna sam na oba oka...
mislim da bih mogla tu i tamo vježbati s olovkom...
mogu vidjeti i po dvije slike odjednom, ne znam je li to slučaj sa svima, ali ih voljno spojim u jednu (što je valjda znak da još uvijek ja kontroliram stvar). malo bolesno
To je tipičan strabizam, ja ga imam od malih nogu. Idi očnom, neka ti napravi pregled i dobiješ nove specijalne naočale. Ovo sa zavojem nemoj pristajati nikako, to samo šteti, meni su pokvarili vid sa tim za 2 dioptrije.

Operacije kod strabizma su jako rizične pa nemoj ni na to da te nagovore. Nema ti druge osim naočale ili leče nove koje će to držati pod kontrolom.

Svaki dan bez posebne dioptrije za strabizam pogoršavaš situaciju.
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 13:30   #11
meni je desno oko bježalo prema unutra, to su otkrili dok sam bila mala. i ja sam išla na vježbe, stalno gledala one vojnike, mačke, dječake s kanticama i slične stvari, nosila oko pokriveno (preko naočala, jer sam i dalekovidna), i situacija se popravila. sad mi oko zna samo malo pobjeći kad sam umorna

ma samo nemoj paničariti, nije to ništa strašno... vidi što će ti oftalmolog reći...
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:31.