Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2005., 14:02   #61
Moze biti, moze biti. Zato smo tu da razmjenjujemo utiske i saznanja!

Nego, imam jos jednu informaciju. Navodno, meso lososa je jako zdravo za kozu (ten). Da li je to zbog omega-3 kiselina ili...? Ali, zasto onda ne neka druga riba, nego bas losos? Sta on ima sto druge ribice nemaju?
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 18:57   #62

ja ne-znam što bi to bilo, a omege nisu samo u lososu...
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 08:33   #63
Omega 3

Omega 3
Eskimo stanovništvo zapadnog Grenlanda jedva da zna za kardiovaskularna oboljenja. Na primer kod njih je koeficient srčanog infrakta 400 puta rjeđi nego u "civiliziranim" društvima. Hrana eskima (foke, morska riba) je naime, izvanredno bogata nezasićenim masnim kiselinama omega-3, koji su -pored ostalog- važni regulatori cirkulacijskog i imunološkog sustava, metabolizma masti, itd. One smanjuju povišenu razinu kolesterola i trigricerida, pomažu u sprečavanju slepljivanja krvnih pločica u ugruške i tako smanjuju rizik razdvajanja krvnih sudova i nastanka srčanog infrakta. Poboljšavaju transport krvi, što dovodi do znatno bolje cirkulacije, a time i do boljeg opskrbljivanja tkiva kisikom. Masne kiseline Omega-3, odnosno iz njih nastajući prostaglandini i prostaciklini pored poboljšanja cirkulacije, povoljno utječu na organizam i na druge načine. One ublažavaju zapaljenja, mobiliziraju imunološki sistem, stabiliziraju razpoloženje i ublažavaju depresivne pojave i pored svega, štite i uljepšavaju kožu.

Ovoliko o Omega 3,a predložio bih još nešto oko tježine!
Trimex u kombinacija s Digest Ease je i meni pomogao!!!!!!!!

Ja sam također imao problema s prekomjernom težinom,cijeli život sam se borio s viškom kilograma na milijun načina i sve je bilo bezuspješno.Tada sam isprobao, vaše proizvode.Trimex sam kombinirao sa proizvodom Digest Ease i rezultati su se vidjeli.DANAS SAM DRUGI ČOVJEK.I dalje mislim kako je ova kombinacija dva proizvoda pravi izbor.Svima koji imaju problema sa prekomjernom težinom preporučio bih ove proizvode.
Za više informacija pogledajte donji link http://www.prodaja.ilirija.com
 
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 11:53   #64
Quote:
violent_femmes9 kaže:
za tlak ne znam

sto se secera tice - koliko god gorka bila, u nju je dodan secer, jer bi inacae bila nejestiva
Tipičan je primjer za to 99%-tna čokolada... Ja nisam mogao pojesti niti jednu cijelu kockicu... a moja draga tvrdi da joj smrdi po čarapama

Odvratno nešto...

By the usput, kad smo već kod količine šećera u namirnicama... Reče mi frend koji puni, među inim, i Coca-colu, koliko se u dotičnu stavlja šećera: otprilike do četvrtine visine boce.
Meni sve one brojke na etiketi nikad nisu ništa značile; kad mi je na boci pokazao koliko šećera ide unutra, bilo mi je puno jasnije.

Jeza.

Za kraj, topic na kojem seciram MacGregora. Najte zamjeriti netočnosti po pitanju prehrane, ionako topic nije o tome
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 12:02   #65
Re: Omega 3 [offtopic, reply na spam. slobodno obrisati skupa s originalnim postom]

Quote:
stole kaže:
Ovoliko o Omega 3,a predložio bih još nešto oko tježine!
Trimex u kombinacija s Digest Ease je i meni pomogao!!!!!!!!

Ja sam također imao problema s prekomjernom težinom,cijeli život sam se borio s viškom kilograma na milijun načina i sve je bilo bezuspješno.Tada sam isprobao, vaše proizvode.Trimex sam kombinirao sa proizvodom Digest Ease i rezultati su se vidjeli.DANAS SAM DRUGI ČOVJEK.I dalje mislim kako je ova kombinacija dva proizvoda pravi izbor.Svima koji imaju problema sa prekomjernom težinom preporučio bih ove proizvode.
Za više informacija pogledajte donji link
Ja sam također imao problema s tastaturom, cijeli sam se život borio s uskličnikom koji se neprestano zaglavljivao i sve je bilo bezuspješno. Tada sam isprobao IBM-ovu mehaničku tastaturu. IBM-ovu sam tastaturu kombinirao s programom gtypist i rezultati su se vidjeli. DANAS VIŠE NE KORISTIM CAPS LOCK, OSIM U IZNIMNIM PRIGODAMA, a iza interpunkcije stavljam razmak. I dalje mislim da je kombinacija ovih dvaju proizvoda pravi izbor, naročito u kombinaciji s pravopisom i gramatikom. Svima koji imaju problema s tastaturom preporučio bih ove proizvode.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 12:35   #66
Quote:
Jedna Tanja kaže:

Drugo, ko ti je rekao da u tanjiru treba da bude sto sarenije?!? Pa cak ni dvije vrste povrca nije pozeljno jesti u isto vrijeme, a kamoli recimo povrce, hljeb, meso... Svaka namirnica ima svoju duzinu varenja u stomaku, pa je pozeljno unositi ih sukcesivno, a ne zajedno. Ne preporucuje se ni bjelancevine razlicitog porijekla unositi zajedno; recimo istovremeno grah i meso, ili soju i pecurke...
Uh, otkud ti ovo?
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 13:44   #67
Re: Omega 3

Quote:
stole kaže:
Omega 3
Eskimo stanovništvo zapadnog Grenlanda jedva da zna za kardiovaskularna oboljenja. Na primer kod njih je koeficient srčanog infrakta 400 puta rjeđi nego u "civiliziranim" društvima. Hrana eskima (foke, morska riba) je naime, izvanredno bogata nezasićenim masnim kiselinama omega-3, koji su -pored ostalog- važni regulatori cirkulacijskog i imunološkog sustava, metabolizma masti, itd. One smanjuju povišenu razinu kolesterola i trigricerida, pomažu u sprečavanju slepljivanja krvnih pločica u ugruške i tako smanjuju rizik razdvajanja krvnih sudova i nastanka srčanog infrakta. Poboljšavaju transport krvi, što dovodi do znatno bolje cirkulacije, a time i do boljeg opskrbljivanja tkiva kisikom. Masne kiseline Omega-3, odnosno iz njih nastajući prostaglandini i prostaciklini pored poboljšanja cirkulacije, povoljno utječu na organizam i na druge načine. One ublažavaju zapaljenja, mobiliziraju imunološki sistem, stabiliziraju razpoloženje i ublažavaju depresivne pojave i pored svega, štite i uljepšavaju kožu.

[/URL]
ovo sve je točno, ali to je samo dio priče o eskimima ...
eskimi imaju zdravo srce ali zato pate masovno od artritisa i osteoporotze jer u svojoj prehrani nemaju voća i povrća, a ne čudi me niti zašto ..

takvih sličnih priča i istraživanja ima za svaki dio svijeta, jedni imaju više ovoga a manje onoga, i tako svugdje .. i bilo kakvo tumačenje o pripadnosti određenoj klimi i području u vezi prehrane samo djelomično "drži vodu" ....
ali zato se znanost pobrinula da sva ta saznanja o prehrani stavi na hrpu i napravi najbolji mogući omjer onoga što je organizmu potrebno ..

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
math_baby reče:
samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
--------------------------------------------------------------------------------

vidim da si na dobrom glasu, ti si olimopijski pobjednik u _______________ ? ... svaki daljnji komentar je suvišan ..
__________________
Alba Gu Brath !!!
MacGregor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 17:46   #68
reply

Evo vidim da se tu prica o zdravoj prehrani i takvim temama...
bas sam nedavno naletio na dobar site http://www.hr-fitness.net
na kojem mozete stvarno puno toga naci sto se tice pravilnog nacina prehrane,sto je zdravo sto nije ...
decko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 17:48   #69
Re: Re: Omega 3

Quote:
MacGregor kaže:
ovo sve je točno, ali to je samo dio priče o eskimima ...
eskimi imaju zdravo srce ali zato pate masovno od artritisa i osteoporotze jer u svojoj prehrani nemaju voća i povrća, a ne čudi me niti zašto ..
zašto???

jer nemaju mcgregora!!!
magriz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 21:59   #70
Re: Re: Re: Omega 3

Quote:
magriz kaže:
zašto???

jer nemaju mcgregora!!!
-
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 22:01   #71
Zasto je cimet dobar lijek protiv secerne bolesti, sta ga cini takvim? Znate li jos neke namirnice, koje su preporucljive "shecerashima"?
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 22:33   #72
Ovaj stole je grgin klon ili radi u istoj ekipi ......
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 12:14   #73
Re: Re: Re: Omega 3

Quote:
magriz kaže:
zašto???

jer nemaju mcgregora!!!
haha, dobra fora, zaista, svaka čast ..

dao si mi ideju, odoh ja malo gore ...

dobio sam jednu informaciju u vezi islanda (blizina sjevernog pola nije zanemariva, valjda tam ima i koji eskim .. ):

island ima cca 270.000 stanovnika i ove proizvode koristi oko 10.000 ljudi ...
hrvatska ima oko 4 mil. i ove proizvode koristi cca 3000 ljudi ...

znam da ostali samo čekaju na mene ...

Quote:
bodul kaže:
Ovaj stole je grgin klon ili radi u istoj ekipi ......
nije, ne poznajem čovjeka, al ak se predomisli uvijek može pristupiti, svima su vrata širom otvorena ..
__________________
Alba Gu Brath !!!
MacGregor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 14:47   #74
nije, ne poznajem čovjeka, al ak se predomisli uvijek može pristupiti, svima su vrata širom otvorena ..
---------------------------------------------------

- Samo ti njih vrbuj, ali...da napravimo mi ipak nekakav dil!?
Koliko god da ih namamis, tvoji su, nema frke, ali postove ovde pisi samo ti (dosta vam je jedan predstavnik, jedan ali vrijedan.... evo, kao ti)... ok?

__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 16:26   #75
klon

Vrlo je ljepo gledati ljude kako razmišljaju,

Ovaj stole je grgin klon ili radi u istoj ekipi ......

ali nisu uvijek u pravu.Ja sam samo dao gore jedno mišljenje
od nekoga kome su proizvodi pomogli,a naveo sam još par
sitnica o Omega 3 i gdje možete pročitat više o tome i ništa drugo. Ako se vama to ne svidža žao mi je.
 
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 19:05   #76
Ne jezi se, clovek:)

Quote:
stole kaže:
Vrlo je ljepo gledati ljude kako razmišljaju,

Ovaj stole je grgin klon ili radi u istoj ekipi ......

ali nisu uvijek u pravu.Ja sam samo dao gore jedno mišljenje
od nekoga kome su proizvodi pomogli,a naveo sam još par
sitnica o Omega 3 i gdje možete pročitat više o tome i ništa drugo. Ako se vama to ne svidža žao mi je.
- Ma to je interna sala koja se vise odnosi na "Grgu", nego na tebe! Ne daj se deranzirati! Pozdrav!
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 19:09   #77
famozno zumance

Stalno se prica kako je zumance (zumanjak?) puno hoesterola, bla-bla-bla!... A ja opet citam o tome da ima mnogo vise hranjivih materija od bjelanca!

Saznala sam da Kinezi koriste zumance kod nesanice, mucnine, razdrazljivosti i - grceva (spazama)!

Ko zna jos nesto o tome, neka izvoli!
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 23:46   #78
Re: famozno zumance

Quote:
Jedna Tanja kaže:
Stalno se prica kako je zumance (zumanjak?) puno hoesterola, bla-bla-bla!... A ja opet citam o tome da ima mnogo vise hranjivih materija od bjelanca!

...
__________________
Alba Gu Brath !!!
MacGregor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 01:25   #79
Re: Re: famozno zumance

Quote:
MacGregor kaže:
...
- Hajde, molim te, ne zachatavaj mi topic! Jos uvek lepo molim!
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 23:13   #80
Re: Re: Re: famozno zumance

Quote:
Jedna Tanja kaže:
- Ma to je interna sala koja se vise odnosi na "Grgu", nego na tebe! Ne daj se deranzirati! Pozdrav!
Quote:
Jedna Tanja kaže:
- Hajde, molim te, ne zachatavaj mi topic! Jos uvek lepo molim!
vrlo je zanimljivo kako se voliš šaliti na tuđi račun ali na svoj ti to baš ne izgleda zabavno .. poradi malo na tome, možda je i to uzrok tvoje alergije ...
__________________
Alba Gu Brath !!!
MacGregor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.