Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2011., 14:35   #521
Pošto imam šanse ući u nekakvu studiju vezano uz terapiju Copaxonom zanima me da li ima tko kakva iskustva vezano uz te studije. Naime imam MS već dugo vremena , svi nalazi pozitivni, lezije na svakom magnetu u sve većem broju, ali nemam nekakvih velikih ispada niti jakih relapsa. Može li mi ta studiranja na mom tijelu donijeti još veću štetu
Nosonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 14:53   #522
Bok!

Upravo sam se učlanila, s obzirom da ne zna ništa o multipli sklerozi, a nedavno mi je dijagnosticirana...voljela bi s vama podjeliti svoje iskustvo i naučiti šta god vezanog za MS. Imam 22 godine, studentica sam...prvi simptom sam imala prije 4 mjeseca... gubitak vida ( koji se hvala Bogu djelomično vratio ) radili su mi magnetnu te lumbalnu punkciju.....ali ja joooš uvijek čekam nalaze!!! iako mi je doktorica potvrdila dijagnozu , koja mi piše i na otpusnom pismu. Zanima me, a zašto su mi onda radili lumbalna punkcija??


pozdrav vam svima koliko vas ima
kittica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 16:12   #523
Smile

Quote:
kittica kaže: Pogledaj post
Bok!

Upravo sam se učlanila, s obzirom da ne zna ništa o multipli sklerozi, a nedavno mi je dijagnosticirana...voljela bi s vama podjeliti svoje iskustvo i naučiti šta god vezanog za MS. Imam 22 godine, studentica sam...prvi simptom sam imala prije 4 mjeseca... gubitak vida ( koji se hvala Bogu djelomično vratio ) radili su mi magnetnu te lumbalnu punkciju.....ali ja joooš uvijek čekam nalaze!!! iako mi je doktorica potvrdila dijagnozu , koja mi piše i na otpusnom pismu. Zanima me, a zašto su mi onda radili lumbalna punkcija??


pozdrav vam svima koliko vas ima

pozdrav!!!
evo i ja sam nova ,meni doduse nije dijagnostocirana ms...
al kolko ja znam lp su ti radili da ti nekaj vide iz te tekucine kaj ti izvade iz nje!!
nisam bas upucena pa me nemoj drzat za rijec
naime mene zanima dal ti u obitelji imas koga sa ms
i kako je to sve kod tebe pocelo??
drz se ,sa ms se normalno zivi....
veliki pozdrav i molim te za odgovor!!!
mamba123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 16:45   #524
Quote:
martix kaže: Pogledaj post
Što se tiče imanja potomstva: Nekad (unazad 30-ak godina) bilo je kontraindicirano da žena sa MS-om ima djecu. 1997.god kad sam išla na konzultacije kod profesora Sepčića u svezi imanja djece i nasljednosti MS-a Prof. Sepčić mi je rekao da MS nije nasljedna bolest jer više zdravih nego bolesnih majki od MS-a ima djecu koja kasnije obole od MS-a ali da postoji izvjesna genetska sklonost u nasljeđivanju pogotovo ako oba roditelja boluju od MS-a.
Što se tiče broja djece (trudnoća)
-ne savjetuje mi više od jedne trudnoće, jer se je pokazalo da poslije druge trudnoće dolazi do bitnih pogoršanja zdravstvenog stanja u što sam se i sama uvjerila poznavajući osobno više MS-supatnica koje su se sa postavljenom i dijagnozom odlučile za više od jedne trudnoće.
Možda se nešto u međuvremenu promijenilo što se broja trudnoća tiče pa neka me netko to zna više o tome ispravi.
Pozdrav sadašnjim i budućim mamama.
Hvala na info.
Ja sam rodila prije nego sam imala ikakvih tegoba. Moji problemi su počeli u proljeće prošle godine. Teško mi se odlučiti sa ovim trenutnim simptomima. Mislim kada ne bih ništa osjećala možda bi mi bilo lakše.
I suprug i ja bi voljeli još jedno dijete ali ne pod svaku cijenu.
Jesi ti rodila nakon postavljanja dijagnoze?
cc4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 17:09   #525
Quote:
mamba123 kaže: Pogledaj post
pozdrav!!!
evo i ja sam nova ,meni doduse nije dijagnostocirana ms...
al kolko ja znam lp su ti radili da ti nekaj vide iz te tekucine kaj ti izvade iz nje!!
nisam bas upucena pa me nemoj drzat za rijec
naime mene zanima dal ti u obitelji imas koga sa ms
i kako je to sve kod tebe pocelo??
drz se ,sa ms se normalno zivi....
veliki pozdrav i molim te za odgovor!!!
eej.... nemam nikoga u obitelji čak ni u okolini sa Multiplom...
tako da nam je svima to područje nepoznato...
kod mene ti se to odjednom pojavilo LOL pomalo smješno meni...
dan prije sam bila kod frizera, prala mi je kosu hladnom vodom zatim sam bila na propuhu u autu..sve je bilo ok taj dan, ali sutra dan kad sam se probudila vid na jednom oku mi je bilo zamagljen, mislila sam cijelo vrijeme da je to zbog propuha ili nešto slično...ali nije bilo do oka...pa su me slali na magnetnu gdje se pokazalo da ima neki promjena...zatim na lp... to ti je to...

hvala ti pozdravi tebi veliki!!!
kittica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 17:15   #526
Quote:
kittica kaže: Pogledaj post
eej.... nemam nikoga u obitelji čak ni u okolini sa Multiplom...
tako da nam je svima to područje nepoznato...
kod mene ti se to odjednom pojavilo LOL pomalo smješno meni...
dan prije sam bila kod frizera, prala mi je kosu hladnom vodom zatim sam bila na propuhu u autu..sve je bilo ok taj dan, ali sutra dan kad sam se probudila vid na jednom oku mi je bilo zamagljen, mislila sam cijelo vrijeme da je to zbog propuha ili nešto slično...ali nije bilo do oka...pa su me slali na magnetnu gdje se pokazalo da ima neki promjena...zatim na lp... to ti je to...

hvala ti pozdravi tebi veliki!!!

samo se drzi i sve ce biti ok...
kao sto sam ti rekla sa ms se zivi normalno....
jest da je gadura podmukla al bit ce sve ok...
drz se i uz tebe sam!!!!!!
mamba123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 17:25   #527
Quote:
mamba123 kaže: Pogledaj post
samo se drzi i sve ce biti ok...
kao sto sam ti rekla sa ms se zivi normalno....
jest da je gadura podmukla al bit ce sve ok...
drz se i uz tebe sam!!!!!!
hvala ti punooo
i ja se nadam da ce sve biti ok, prihvatila sam to normalno..nastavila normalno zivjeti, studirati...samo sto sam malo poradila na zdravijoj hrani
a kakva su tvoja iskustva sa MS? dal netko od tvojih ima ili?
naravno, ako smijem pitati.
kittica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 17:25   #528
Quote:
cc4 kaže: Pogledaj post
Jesi ti rodila nakon postavljanja dijagnoze?
Rodila sam 3 god nakon postavljanja dijagnoze a 9 god. od prvih smptoma MS-a. Na to sam se odlučila nakon konzultacija sa dr. Sepčićem jer sam se bojala nasljednosti bolesti. Trudnoća , porod i postpartalno razdoblje prošli bez bez komplikacija i pogoršanja MS-a. Dijete je, hvala bogu, zasad (12god) zdravo.

A moja MS polako progredira što je s godinama normalno.
martix is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 17:40   #529
Smile

Quote:
kittica kaže: Pogledaj post
hvala ti punooo
i ja se nadam da ce sve biti ok, prihvatila sam to normalno..nastavila normalno zivjeti, studirati...samo sto sam malo poradila na zdravijoj hrani
a kakva su tvoja iskustva sa MS? dal netko od tvojih ima ili?
naravno, ako smijem pitati.

ma naravno da smijes...
moja ju tetka ima vec godinama...
aj patim od ankcioznosti pa sam pomislila da je nisam mozda nasljedila ....
ma zabrijavam si u glavi svakakve simptome....
uglavnom zene sa ms mogu normalno i rodit i sve.....
ms nije nasljedna nego samo ta nasljedna sklonost......
sto manje se zivciraj i sikiraj i sve ce biti ok.....
a ja i dalje razbijat glavu jer me strah ici kod doktora!!!!
znam...nisam normalna...al sta cu kad se bojim tih bijelih kuta!!!!
mamba123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 17:41   #530
Smile

Quote:
martix kaže: Pogledaj post
Rodila sam 3 god nakon postavljanja dijagnoze a 9 god. od prvih smptoma MS-a. Na to sam se odlučila nakon konzultacija sa dr. Sepčićem jer sam se bojala nasljednosti bolesti. Trudnoća , porod i postpartalno razdoblje prošli bez bez komplikacija i pogoršanja MS-a. Dijete je, hvala bogu, zasad (12god) zdravo.

A moja MS polako progredira što je s godinama normalno.

i ostat ce zdravo!!!!!!
ms nije nasljedna!!!!!!
pusa!!!!!!
mamba123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 18:24   #531
Quote:
mamba123 kaže: Pogledaj post
ma naravno da smijes...
moja ju tetka ima vec godinama...
aj patim od ankcioznosti pa sam pomislila da je nisam mozda nasljedila ....
ma zabrijavam si u glavi svakakve simptome....
uglavnom zene sa ms mogu normalno i rodit i sve.....
ms nije nasljedna nego samo ta nasljedna sklonost......
sto manje se zivciraj i sikiraj i sve ce biti ok.....
a ja i dalje razbijat glavu jer me strah ici kod doktora!!!!
znam...nisam normalna...al sta cu kad se bojim tih bijelih kuta!!!!
draga moja, tebi je to sve u glavi.. tj. psihi
rečeno je da MS nije nasljedna ...stoga uživaj!!! prestani misliti na to, možeš je samo izazvati tim crnim mislima...
think pink

a koji su ti tetki bili simptomi? kako je sad? koliko ima djece?
piši...pišiiiiii mi sve sve me zanima
kittica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 18:35   #532
Smile

Quote:
kittica kaže: Pogledaj post
draga moja, tebi je to sve u glavi.. tj. psihi
rečeno je da MS nije nasljedna ...stoga uživaj!!! prestani misliti na to, možeš je samo izazvati tim crnim mislima...
think pink

a koji su ti tetki bili simptomi? kako je sad? koliko ima djece?
piši...pišiiiiii mi sve sve me zanima

kolko sam saznala(jer ne ispitujem bas) ona ti je oduvijek imala psihickih problema...kolko je meni poznato.....
navodno da je imala i sizofreniju...
sjecam se da je neko reko da je imala kljenost u desnom dijelu tjela(slabost) i dvoslike kad je gledala u desno.....
tako joj je ms dijagnosticirana...
rodila je jednu kcer.....
i rastala se poslje i sad zivi sa nekim drugim covjekom....
dijagnosticiorali su joj ms negdje 1996 kolko se sjecam....
nisam bas s njom u kontaktu ali cujem da normalno zivi i hoda....
ms nije tako "teska"bolest kolko ju iznose u javnosti...
cak 90% bolesnih NIKADA ne zavrsi u invalidskim kolicima...
samo je bitno zdravo se hranit,tjelovjezba i puuuuno vitamina unosit u organizam....
io ono najvaznije NE SE PREDAT OCAJAVANJU I DEPRESIJI........
mlada si ti jos i ja sam sigurna u to da ces se ti super nosit sa time......
mamba123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 20:10   #533
Quote:
mamba123 kaže: Pogledaj post
kolko sam saznala(jer ne ispitujem bas) ona ti je oduvijek imala psihickih problema...kolko je meni poznato.....
navodno da je imala i sizofreniju...
sjecam se da je neko reko da je imala kljenost u desnom dijelu tjela(slabost) i dvoslike kad je gledala u desno.....
tako joj je ms dijagnosticirana...
rodila je jednu kcer.....
i rastala se poslje i sad zivi sa nekim drugim covjekom....
dijagnosticiorali su joj ms negdje 1996 kolko se sjecam....
nisam bas s njom u kontaktu ali cujem da normalno zivi i hoda....
ms nije tako "teska"bolest kolko ju iznose u javnosti...
cak 90% bolesnih NIKADA ne zavrsi u invalidskim kolicima...
samo je bitno zdravo se hranit,tjelovjezba i puuuuno vitamina unosit u organizam....
io ono najvaznije NE SE PREDAT OCAJAVANJU I DEPRESIJI........
mlada si ti jos i ja sam sigurna u to da ces se ti super nosit sa time......
a ne znam....što bi ti rekla osim da se ja super osjećam , nekad i zaboravim na MS posebno sad kad su mi ispiti.... samo vjerujem i znam da cu pobjediti moju novopečenu prijateljicu hvala tebi punooo!!!!
i ja tebi od srca želim da ostaneš dobro i nemoj misliti da imaš MS, ja čak sam još uvijek u nadi da mi nije to ili će se dati nekako spriječiti... ali svejedno prihvatila sam to

sad mi samo nebi škodili savjeti...koju hranu da izbjegavam i slično?
kittica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 20:23   #534
Smile

Quote:
kittica kaže: Pogledaj post
a ne znam....što bi ti rekla osim da se ja super osjećam , nekad i zaboravim na MS posebno sad kad su mi ispiti.... samo vjerujem i znam da cu pobjediti moju novopečenu prijateljicu hvala tebi punooo!!!!
i ja tebi od srca želim da ostaneš dobro i nemoj misliti da imaš MS, ja čak sam još uvijek u nadi da mi nije to ili će se dati nekako spriječiti... ali svejedno prihvatila sam to

sad mi samo nebi škodili savjeti...koju hranu da izbjegavam i slično?
Ne jesti mliječne proizvode s 1% ili više mliječne masti, maslaca
Možete jesti koliko god želite nemasno mlijeko, obrano mlijeko, bez mliječne masti, kondenzirano obrano mlijeko, kondenzirano nemasno mlijeko, isprani kravlji sir niske masnoće, suhu skutu, sireve do 1% mliječne masti , nemasni jogurt.
Ne jesti prerađene namirnice koje sadrže zasićenu mast.
Ne više od 15 grama ili 3 čajne žličice zasićene masti dnevno, šalica neobranog mlijeka sadrži 5 grama zasićene masti, jedna jušna žlica maslaca 7 grama, a 30 grama krem sira ili sira cheddar, 6 grama.
Najmanje 4 i najviše 10 čajnih žličica nezasićene masti dnevno, kao što je suncokretovo ulje, kukuruzno, pamučno, sojino, sezamovo, ulje pšeničnih klica, laneno ulje, ulje kikirikija i maslinovo ulje.
Jedna čajna žličica bakalarovog ulja dnevno, te obrok ribe dva do tri puta tjedno, u prosjeku 30 grama hrane podrijetlom iz mora dnevno.
Ovakvom pehranom nećete ništa izgubiti osim kilograma što u situacijama kada se radi o bolesniku koji ima previše kilograma može samo olakšati tegobe.



eto....to sam nasla na netu...
al vazno je da izbjegavas crveno meso a pogotovo svinjetinu.....
tako sam bar cula.....


citam postove od femmelatin mislim da bi ti ona dala najbolje odgovore jer vidim da je zena stvarno upucena u sve.....

Zadnje uređivanje mamba123 : 16.02.2011. at 20:39.
mamba123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 22:10   #535
Quote:
mamba123 kaže: Pogledaj post
Ne jesti mliječne proizvode s 1% ili više mliječne masti, maslaca
Možete jesti koliko god želite nemasno mlijeko, obrano mlijeko, bez mliječne masti, kondenzirano obrano mlijeko, kondenzirano nemasno mlijeko, isprani kravlji sir niske masnoće, suhu skutu, sireve do 1% mliječne masti , nemasni jogurt.
Ne jesti prerađene namirnice koje sadrže zasićenu mast.
Ne više od 15 grama ili 3 čajne žličice zasićene masti dnevno, šalica neobranog mlijeka sadrži 5 grama zasićene masti, jedna jušna žlica maslaca 7 grama, a 30 grama krem sira ili sira cheddar, 6 grama.
Najmanje 4 i najviše 10 čajnih žličica nezasićene masti dnevno, kao što je suncokretovo ulje, kukuruzno, pamučno, sojino, sezamovo, ulje pšeničnih klica, laneno ulje, ulje kikirikija i maslinovo ulje.
Jedna čajna žličica bakalarovog ulja dnevno, te obrok ribe dva do tri puta tjedno, u prosjeku 30 grama hrane podrijetlom iz mora dnevno.
Ovakvom pehranom nećete ništa izgubiti osim kilograma što u situacijama kada se radi o bolesniku koji ima previše kilograma može samo olakšati tegobe.



eto....to sam nasla na netu...
al vazno je da izbjegavas crveno meso a pogotovo svinjetinu.....
tako sam bar cula.....


citam postove od femmelatin mislim da bi ti ona dala najbolje odgovore jer vidim da je zena stvarno upucena u sve.....
hvala ti draga...moram se i ja baciti na surfanje, a zašto se ti s tim baviš kad nemaš MS nije mi jasno?! vidim da si mnogo više upućenija neg ja
kittica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 22:41   #536
Smile

Quote:
kittica kaže: Pogledaj post
hvala ti draga...moram se i ja baciti na surfanje, a zašto se ti s tim baviš kad nemaš MS nije mi jasno?! vidim da si mnogo više upućenija neg ja


ma....ja i moja hipohondrija izgleda....
bar se nadam.....
a reci mi jel te boli oko???

Zadnje uređivanje mamba123 : 16.02.2011. at 22:54.
mamba123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 23:02   #537
Quote:
mamba123 kaže: Pogledaj post
ma....ja i moja hipohondrija izgleda....
bar se nadam.....
a reci mi jel te boli oko???

aaa dobro si to rekla...sigurna sam da si hipohonder
a oko me ne boli...nistaaa draga moja, samo sam imala taj gubitak vida koji se vratio vitaminskom terapijom ali djelomično a inače sam razrooka tako da mi to nije baš smetalo
kittica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 23:07   #538
Question

Quote:
kittica kaže: Pogledaj post
aaa dobro si to rekla...sigurna sam da si hipohonder
a oko me ne boli...nistaaa draga moja, samo sam imala taj gubitak vida koji se vratio vitaminskom terapijom ali djelomično a inače sam razrooka tako da mi to nije baš smetalo
i jos samo da te pitam jel ti ta zamagljemost bila stalno ili samo na trenutke??
znam,dosadna sam vec i sama sebi,al nemrem si pomoc....
i da te pitam dal te mozda ima na fb???
mamba123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 23:19   #539
Quote:
mamba123 kaže: Pogledaj post
i jos samo da te pitam jel ti ta zamagljemost bila stalno ili samo na trenutke??
znam,dosadna sam vec i sama sebi,al nemrem si pomoc....
i da te pitam dal te mozda ima na fb???
zamagljenost mi je bila stalno... iiii sad se sjetila imala sam bolove u lijevom dijelu glave tj. gdje mi je i oko to bilo zamagljeno...i to je to!
a ima me na fb...ali nisam ti za davanje ovdje fb podataka....sorry bar ne još
tek sam se danas priključilaa
kittica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 23:21   #540
Smile

Quote:
kittica kaže: Pogledaj post
zamagljenost mi je bila stalno... iiii sad se sjetila imala sam bolove u lijevom dijelu glave tj. gdje mi je i oko to bilo zamagljeno...i to je to!
a ima me na fb...ali nisam ti za davanje ovdje fb podataka....sorry bar ne još
tek sam se danas priključilaa


ma sve ok...
nego sam mislila da se tamo dopisujemo....
lakse bi nam bilo....
mamba123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.