Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 18.07.2006., 20:42   #1
Cipralex - pomanjakanje seksualne želje

Dijagnosticiran mi je anksiozni poremećaj i od svibnja ove godine svakodnevno pijem tablete Cipralex, u početku pola tablete, a nakon tjedan dana 1 tabletu na čemu sam stao. Nakon početnih nuspojava koje su trajale 2-3 dana, te nakon nekih 5-6 tjedana u kojima nije bilo gotovo nikakvih poboljšanja tj. vrlo malih, lijek je počeo djelovati i osjećam se puno bolje i produktivnije u zadnje vrijeme, lakše se koncentiram, s lakoćom obavljam stvari koje su mi prije bile teške, bolje spavam, ne zabrinjavam se oko nebitnih stvari koje su me prije opterećivale, bolje komuniciram s ljudima... Uglavnom, zamjetno pozitivno poboljšanje. Međutim, u zadnje vrijeme uopće ne osjećam seksualnu želju niti uzbuđenost, tijekom prvih par tjedana s tim nisam imao problema iako mi je seksualna želja i uzbuđenje bilo nešto manje. Sada se gotovo uopće ne mogu uzbuditi... Pitanje je: trebam li mijenjati terapiju s obzirom na to da mi u svemu ostalom sjajno funkcionira ili trebam sačekati i nastaviti piti tablete još nekoliko mjeseci i postoji li mogućnost da mi se vrati seksualna želja za vrijeme uzimanja tableta ili sam osuđen na ovakvo stanje dok ih pijem... Mrzim ovaj osjećaj aseksualnosti... Ali then again, pošto lijek savršeno dobro djeluje... To me ne zabrinjava toliko

Dakle, molim Vas da napišete svoja iskustva s Cipralexom (ili nekim sličnim antidepresivom) i vaše viđenje problema... Pozdrav i hvala svima sa inteligentnim odgovorima.
Snooch is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:25.