Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2023., 23:37   #1
Homocistein

Otvaram ovaj topic jer me poznanik vec duze uvjerava u vaznost mjerenjea Homocisteina kao referentne vrijednosti kvalitete krvnih zila tj. da postoji opasnost od dobijanja tromboze, srcanog ili mozdanog udara ako je Homocistein povisen.
On osobno uzima vitamn b6, b12, komplex b i folacin manje vrijednosti.
Ja sam osobno sa Plivinim Folacinom po preporuci dr smanjivao Homocistein.
Dakle zanima me koliko je on vazan jer sam naime cuo da je u zemljama zapadne Europe isti dio redovite krvne slike kao npr masnoce u krvi dok u Hrvatskoj lijecnici opce prakse odmahuju rukom. Toliko ukratko, pa molim ljude koji su od med struke da izloze svoja misljenja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
SheldonBigBang is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2023., 14:08   #2
Čuo si nešto veliš, de reci u kojim se to točno zemljama zapadne Europe taj homocistein standardno određuje u krvi da odem i ja tamo, jer izgleda da sam u posve krivoj završio budući da se to ovdje gdje sam ja provjereno ne radi. Ni redovno, ni u situacijama u kojima homocistein navodno pomaže.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2023., 17:05   #3
Eto cuo od lika, ajd ti reci jel homocistein toliko vazan i presudan za zile ?
SheldonBigBang is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2023., 17:16   #4
Nisi mi i dalje bio odgovorio na pitanje u kojim se to zemljama zapadne Europe homocistein u krvi određuje redovno. No kako god, čuo si krivo, ne određuje se standardno. Možda na određenim mjestima u sklopu određenih istraživanja i jest standard, ali nije standard u svakodnevnoj kliničkoj praksi. A budući da ta ista istraživanja daju posve oprječne rezultate po pitanju toga koliko se nešto može zaključiti na osnovu razina homocisteina u krvi kada je ljudsko zdravlje u pitanju, prepuštam tebi zaključak koliko je dotični spoj (ne)važan.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2023., 19:33   #5
Zakljucio sam iz tvog posta da je nepoznat utjecaj vrijednosti homocisteina na zdravlje(??), a sto se tice zemalja ne mogu ih imenovati jer mi je bilo receno opcenito izraz ‘zapadna europa’
SheldonBigBang is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2023., 19:45   #6
Tako je, odnosno, nepoznata je njegova uloga u predviđanju bilo čega od u prvom upisu navedenih bolesti. Jer su rezultati različitih ispitivanja dotičnoga spoja proturječni. Pogledaj i sam uostalom.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2023., 23:55   #7
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK554408/
muammar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:50.