Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2012., 02:36   #281
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Sad malo DEBELO LAZES.

Pa to nije ni u polarnom krugu, kako moze biti 6 mjeseci mrak??

Ja sam bio oko 800 km sjevernije pa nije bilo toliko mraka (Tromsø, Norge).
Gle,,sad dali je mrak 4 ili 6 mjeseci mislim da je u kontext teme nebitno,,ali znam da je klima zajebana,,,uvijeti zivota itd.Ono,,lazes ti nije u ovom kontextu trebalo jer svatko moze vidjeti na netu kad sunce svane ili zalazi u Umeå.Ja sam iznio podatak(koji je tocan)u vezi posla i dolaska,,istinoljupce.
Maranz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 12:58   #282
Sta znaci zajebana klima, kad sam ja bio u Trondheimu vani je bilo -13 pa sam ja unutra svejedno radio u majici kratkih rukava.

U Tormsu je za tjedan dana napadalo vise od metra snijega, samo bi ocistili i radili svoj posao kako smo zamislili.

Bilo mi je i vruce jer sam imao odlicnu radnu odjecu, prilagodjenu uvjetima, iako je temperatura bila u minusu.

Ljudi se svemu prilagode, bitno je kako ti je sveukupno, a Svedska je odlicna zemlja za zivot.

Sigurno da je na jugu lakse, ali ni na sjeveru nije bas toliko tesko koliko ti to dramatiziras.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 01:09   #283
Čitajući vaše komentare te iskustva forumaša veću plaću može imati jedan zavarivaš argonac ako radi u Njemačkoj. Koji može dobiti mjesečno i do 5000e.
__________________
Kako oblikovati potpise
mario_klis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 12:22   #284
Quote:
mario_klis kaže: Pogledaj post
Čitajući vaše komentare te iskustva forumaša veću plaću može imati jedan zavarivaš argonac ako radi u Njemačkoj. Koji može dobiti mjesečno i do 5000e.
Nije to daleko od istine, iako ne znam da li imaju bas tolike place, ali ako i imaju to nije nista cudno pa i u 3. Maju su imali oko 70kn/h... CNC programer/tokar, zavarivac, bravari, cjevari, industrijski mehanicari i slicna zvanja su vani prilicno cijenjena... A pogotovo u zemljama koje njeguju industriju i strojarstvo kao recimo, Njemacka... Iako ti kod ovakvog tipa zanimanja kao sto je zavarivac-argonac, novac i ne znaci puno posto je takav tip zavarivanja navodno prilicno stetan za zdravlje... Navodno da unistava kalcij u kostima, otpadaju zubi, kosa, povecava se rizik od malignog oboljenja i slicno... Druzim se sa frendovima koji rade u skveru u 3.Maju i V. Lencu pa cujem od njih iz prve ruke... A i na forumu je bila tema o tome... Neka netko napise vise ako je argonac...

https://www.forum.hr/showthread.php?t=327985&page=6
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 03:05   #285
Smile :) Novi Zeland

Pozdrav svima!
Evo samo da se javim i da kažem da ja živim i radim tu na predivnom Novom Zelandu već 8 mjeseci i da sam oduševljena sa svime.
Tu sam da odgovorim svima na sva pitanja i upite jer sam ja prošla trnovit put da dobijem radnu vizu i da sve sredim, platim i dođem tu. Nisam imala nikoga da mi nešto kaže oko papira i vize i sve sam sama to prolazila i sređivala.
No, sad sam sretna i sve je super....

Hrvatska mi jako nedostaje i možda mi je ovo neki način da budem u kontaktu sa svojim ljudima....

Eto, hvala svima unaprijed i sretno svima...

Eva

Zadnje uređivanje Štrikalica : 03.11.2012. at 03:20.
EVA1010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 03:16   #286
Quote:
EVA1010 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Evo samo da se javim i da kažem da ja živim i radim tu na predivnom Novom Zelandu već 8 mjeseci i da sam oduševljena sa svime.
Tu sam da odgovorim svima na sva pitanja i upite jer sam ja prošla trnovit put da dobijem radnu vizu i da sve sredim, platim i dođem tu. Nisam imala nikoga da mi nešto kaže oko papira i vize i sve sam sama to prolazila i sređivala.
No, sad sam sretna i sve je super....

Hrvatska mi jako nedostaje i možda mi je ovo neki način da budem u kontaktu sa svojim ljudima....

Eto, hvala svima unaprijed i sretno svima...

Eva
Baš sam htjela tvoj post kopirati i na topic o Novom Zelandu, a onda vidjela da si to učinila i sama na svim relevantnim topicima. Vrlo lijepo od tebe, vjerujem da će i forumaši pozdraviti tvoju ljubaznost i dobru volju.

Drago mi je što si našla sreću na prekrasnom NZ i želim ti dobrodošlicu na Dijasporu. Ukoliko i ti, kao friški forumaš, imaš kakvih pitanja, slobodno nam se obrati.

Zadnje uređivanje Štrikalica : 03.11.2012. at 04:12.
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 04:02   #287
Hvala na lijepoj dobrodošlici!

Nadam se da ću biti od koristi.

Zadnje uređivanje Štrikalica : 03.11.2012. at 04:12.
EVA1010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 17:43   #288
Eva može jedno pitanje.

Kojim se poslom tamo baviš?
Čuja sam da je tamo veća potražnja za muškarcima jer su navodno u manjini (gledajući Gorana Milića svašta saznaš).
Koji poslovi su traženi od stranaca a da nisu VSS nego SSS?


Imam 24 godine. Vozač sam ali se znam nosit i raditi većinu SSS poslova.
__________________
I'm not crazy, my mother had me tested!!!
mikrofonija18si is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 05:51   #289
Quote:
mikrofonija18si kaže: Pogledaj post
Eva može jedno pitanje.

Kojim se poslom tamo baviš?
Čuja sam da je tamo veća potražnja za muškarcima jer su navodno u manjini (gledajući Gorana Milića svašta saznaš).
Koji poslovi su traženi od stranaca a da nisu VSS nego SSS?


Imam 24 godine. Vozač sam ali se znam nosit i raditi većinu SSS poslova.
Hey!
Prvo, hvala na pitanju .
Ja sam ti u vinarskoj industriji. Zaposlena sam u jednoj velikoj vinariji u vinogradarskoj pokrajini Marlborough na Južnom otoku.
Ma Milić je zakon i njegovi su putopisi jako korisni i svašta saznaš da, ali moram reći da je jednaka potražnja za oba spola. Nisam dosada vidjela nikakve razlike u tome na tržištu rada.
Pa oni su dosta u poljoprivredi i to im je jedna od glavnih djelatnosti. Tu traže dosta ljudi sa iskustvom i nešto i bez.
Imaš prednosti zbog godina definitivno i postoji i lista nedostatnih zanimanja za NZ. Javi mi se u inbox pa ti mogu poslati neke korisne linkove sa stranicama za poslove.
Eto, čujemo se....
Pozdrav s predivnog Novog Zelanda !
Eva
EVA1010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 18:44   #290
Thumbs up da malo zasolim

nemam stvarno snage citat sve redom, čini mi se da si briju na US Can AUS DE AU NOR SWE FIN GB ..e a ja nebi
mene zanima ili nigeria ili kenia, možda filipini rad engleskog..zemlje sa niskim standardom, gdje se može živjet sa malo novca..
svi prijedlozi dobro dosli
crotwar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 13:44   #291
Quote:
crotwar kaže: Pogledaj post
nemam stvarno snage citat sve redom, čini mi se da si briju na US Can AUS DE AU NOR SWE FIN GB ..e a ja nebi
mene zanima ili nigeria ili kenia, možda filipini rad engleskog..zemlje sa niskim standardom, gdje se može živjet sa malo novca..
svi prijedlozi dobro dosli
Nigeria bas i ne, Kenija tako tako, Filipini bez problema... A sto bi radio, za sto si kvalificiran?
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 23:40   #292
Quote:
crotwar kaže: Pogledaj post
nemam stvarno snage citat sve redom, čini mi se da si briju na US Can AUS DE AU NOR SWE FIN GB ..e a ja nebi
mene zanima ili nigeria ili kenia, možda filipini rad engleskog..zemlje sa niskim standardom, gdje se može živjet sa malo novca..
svi prijedlozi dobro dosli
Ja sam ovo ljeto putujuci vlakom upoznao covjeka koji zivi u Sengalu (Dakar), prodaje naocale na veliko, rekao da mu je super i ne bi se vratio u Evropu za nista, dosao u godisnji posjet roditeljima i braci/sestrama.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 03:22   #293
Quote:
EVA1010 kaže: Pogledaj post
Pozdrav s predivnog Novog Zelanda !
Eva
Bok Eva Uf, Novi Zeland!
Ne znam ni gdje da počnem s pitanjima... Trnovit put, veliš. Možeš li za početak reći koji su ti bili prvi koraci u sređivanju seljenja? Koliki ti je kapital bio potreban za odseliti? Jesi posao našla prije nego si odselila ili tek kad si došla?

Kakav dojam imaš o Novozelanđanima, generalno i u prosjeku? Kakvo je opće mentalno stanje nacije, jesu li liberalni, otvoreni i tako to?

Nadam se da i dalje svraćaš ovamo, pozdrav!

Zadnje uređivanje shunyata : 16.12.2012. at 03:27.
shunyata is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 23:43   #294
Na koliko mogu maksimalno dobiti turističku vizu za Kanadu ? Mislim otići turistički tamo i tražit neki posao i ostati na crno ako se može ? Imam 19 godina bez radnog iskustva SSS da li je to moguće ?
aragon6151 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 14:19   #295
Volio bi se zaposliti u švedskoj,i jako sam zainteresiran za to sve ali nemogu nikako da saznam odakle poćeti tražiti sve to... pa bih molio bilo koga da mi pomogne da se snađem u tomu svemu...
junior29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 21:07   #296
Strpi se do 01.07, tada ces moci u Svedsku otici kao da ides u drugi dio Hrvatske.

Do tada uci jezik.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 23:07   #297
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Strpi se do 01.07, tada ces moci u Svedsku otici kao da ides u drugi dio Hrvatske.

Do tada uci jezik.
po tebi dali će biti zabrana rada u npr Njemačkoj ili Austriji nakon našeg ulaska u Eu 1.7.?

Do jučer sam bio uvjeren da ove dvije zemlje nam neće uvodit zabrane za rad danas bio na burzi ženska kaže da će najvjerovatnije biti zabrana od 2 godine slobodnog traženja posla u D i A.

imam rodbine u Njemačkoj, mogao bi bit kod njih dva tri mjeseca dok se ne snađem, problem je ta radna dozvola...
pas mater i neizvjesnosti. ne vidim se u lijepoj našoj. jednostavno zemlja je na rubu propasti.
silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 23:52   #298
I zabrana se moze zaobici otvaranjem obrta, ako ne u Njemackoj onda u Hrvatskoj.

Mnogu ljudi uopce jos nisu niti svjesni koje nam se sve mogucnosti otvaraju od 01.07.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 19:01   #299
Mene zanima kako će se promijeniti situacija oko useljavanja u zemlje Eu kada uđjemo 1.7. u EU?
Ciljano me zanima za UK
__________________
UZet ću ti mjeru ja
pollq is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 19:37   #300
Ja i muz smo mjesani brak zivimo sa dvoje male djece, u takvom okruzenju gdje nismo pozelni jer sam ja rodjena u Hrvackoj, a posto sam ja prosla ponizavanja u okolini gdje zivim razmisljamo da se iselimo u Australiju. Ja imam 25 godina, i pozanimanju sam CVECAR- VRTLAR, a muz mi je pekar ima 24 godine, djeca su nam od 4 i 1 godinu. Kakve sanse mi imamo da dobijemo iseljenicku vizu?
RolnaPVCfolije is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:35.