Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2012., 17:25   #281
Količine su bitne.
Gledaj, napisala sam ti i na drugoj temi...nije mi cilj demotivirati te, niti osporiti tvoj "uspjeh" (po svom iskustvu,a i iskustvu nekih drugih cura bih rekla da ti je ovo pirova pobjeda), ali prenagli gubitak kila je prenagli gubitak kila. Radilo se tu o osobi koja ima 40 kg viška ili 10 kg viška. Posljedice naglog gubitka kilograma se mogu manifestirati na razne načine.
Koliko sam skužila bmr ti je 2000 kcal na dan. Ako od toga oduzmeš 500 kcal, mršaviš 0,5 kg tjedno, što znači 4-5 kg u 2 mjeseca (računajmo i početni izlazak vode).
Ti si onda fakat u predebelom deficitu, ukoliko si u 2 mjeseca skinula 20 kg. Uspori. Obit će ti se o glavu.
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 17:35   #282
Pa sad i hocu usporit...jer mi je taj pocetak bio bitan za zdravlje..infarkt kuca na vrata. S onakvom tezinom...
Usamljena89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 17:49   #283
Napisala sam već, nagli gubitak kila je jednako nezdrav kao i pretilost. Radilo se tu o osobi koja ima 120 kg na 170 ili osobi koja ima 90 kg na 170. Uopće nije bitno. Tijelu treba vremena da se prilagodi na svaku novonastalu situaciju. Nadam se da nećeš imati većih posljedica prouzročenih naglim skidanjem kila.
Drago mi je da si odlučila usporiti. Nadam se da ćeš i uspjeti.
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 18:28   #284
usamljena, što vježbaš nakon svakog glavnog obroka? kako brojiš kalorije?
__________________
Mi smo Borg. Ništa se ne prima.
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 18:30   #285
Neću pisati jučerašnji ni današnji meni, nemam se baš s čim pohvaliti...
Obiteljsko okupljanje, nisam odolila svemu ali sam se kontrolirala - pojela jedan umjesto 4 kolača! I to je nešto...

Evo prošlo je nekih 10 dana od kad se zdravije hranim i vježbam. Suprotno očekivanjima, ne vidim nikakve pomake na tijelu... Nisam se vagala jer nemam vagu doma, ali očekivala sam da će bar voda sad na početku otići ili nešto kad ono ništa! Čak mi se čini ko da sam se napuhnula
iVioleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 18:34   #286
Quote:
iVioleta kaže: Pogledaj post
Evo prošlo je nekih 10 dana od kad se zdravije hranim i vježbam. Suprotno očekivanjima, ne vidim nikakve pomake na tijelu... Nisam se vagala jer nemam vagu doma, ali očekivala sam da će bar voda sad na početku otići ili nešto kad ono ništa! Čak mi se čini ko da sam se napuhnula
kako znaš da nema rezultata ako nemaš vagu?
ako je ogledalo jedino mjerilo, a vježbaš, očekuj da ćeš u početku i te kako bujati, jer ćeš se preoblikovati. to u početku može izgledati nezgrapno jer dobijaš obline tamo di ih nije bilo, ali ako nastaviš, čeka te novo tijelo.
10 dana je premalo za rezultat koji bi bio vidljiv prostim okom.
__________________
Mi smo Borg. Ništa se ne prima.
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 18:37   #287
Quote:
Kris79 kaže: Pogledaj post
kako znaš da nema rezultata ako nemaš vagu?
ako je ogledalo jedino mjerilo, a vježbaš, očekuj da ćeš u početku i te kako bujati, jer ćeš se preoblikovati. to u početku može izgledati nezgrapno jer dobijaš obline tamo di ih nije bilo, ali ako nastaviš, čeka te novo tijelo.
10 dana je premalo za rezultat koji bi bio vidljiv prostim okom.

ma krivo sam se izrazila, imam vagu samo ne tu na stanu di trenutno živim vagat ću se kad ću ići doma sljedeći put!
hvala na ovome, Kris, trebalo mi malo utjehe i motivacije nadam se da si u pravu!
iVioleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 19:04   #288
Quote:
Kris79 kaže: Pogledaj post
usamljena, što vježbaš nakon svakog glavnog obroka? kako brojiš kalorije?
Steper..sobni bicikl
Usamljena89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 19:40   #289
Quote:
Usamljena89 kaže: Pogledaj post
Steper..sobni bicikl
a daj razgovaraj s nama, nisi na ispitivanju.

znači, nakon svakog obroka sjedaš na bicikl/steper? koliko dugo?
nisi mi odgovorila kako brojiš kalorije. unesene i potrošene?
__________________
Mi smo Borg. Ništa se ne prima.
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 15:06   #290
Konačno je ovo zlo proradilo.

Jučer:
Z: jabuka, nes
D: zobena kaša s pola banane i gorkim kakaom
R: povrtna juha, piletina, komad bijelog, veliki , pečen s puno povrća koje je bilo prilog i matovilac s bučinim uljem za salatu
MO: krema od ricotte i smrzutog bobičastog voća ( nije baš bila fail, ali nije da sam se proslavila - nije bila dovoljno pjenasta)
V: piletina s povrćem od ručka, kiseli krastavčići

Danas mi nije do hrane, ali tjeram se jesti. Možda kasnije napišem meni...
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 16:37   #291
Nemam problema s kilama (!još), godinama sam trudim zdravo hraniti i pazim što jedem, nekad je to bilo na granici opsesije (sve mora biti organski, više sam kupovala u bio&bio nego u konzumu, nema šanse da pojedem neki junk food, ili kolač iz slastičarnice). u zadnje vrijeme sam se dosta opustila, i to mi paše, više sam sita nego prije , ali sam primijetila da mi apetit raste i prvi put u životu se bojim debljanja. prije sam jela da bih nešto zdravo pojela, a sad baš guštam. nema zabranjenih namirnica. dobro, ne jedem junk food, ili grickalice, gazirano pijem jako rijetko, ali jedem više kolača i masnije hrane nego prije. evo, jučer sam u devet navečer maznula kremšnitu, još neki kolač i kefir, ali se tješim da sam prije toga planinarila trudim se biti fizički aktivna kad god mogu, pa se nadam da to moje uživanje u hrani neće imati vidljivih posljedica

današnji menu:
* doručak: bebi žitarice s malo corn flakesa u zobenom mlijeku, zdrobljena banana s malo meda.
*MO: roiboss čaj, nezaslađen
* ručak: pileći file u umaku od povrća, brokula i karfiol na lešo, salata zelena i kupus
*MO: zeleni čaj nezaslađen
* MO popodne: malo badema, jabuka, 2 kockice crne čokolade
* večera: njoke u gorgonzoli, matovilac, i možda kolač , šalica kefira.
Večera će biti za uživanje , al' nastojat ću uzeti malo od svega.

Zadnje uređivanje fleur amour : 12.03.2012. at 17:07.
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 18:59   #292
Quote:
Usamljena89 kaže: Pogledaj post
Steper..sobni bicikl
nakon svakog obroka?
koliko dugo?

pitam iz znatiželje?

i ja pokušavam balansirati prehranu na oko 1500 Kcal
i u 2 mjeseca otišlo je 6kg, a ne 20

ja sam sa svojim rezultatima zadovoljna, jer niti ne stignem vježbati svaki dan, a pogotovo ne nakon svakog obroka

a i mislim da je bolje ovako polako
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 20:07   #293
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
nakon svakog obroka?
koliko dugo?

pitam iz znatiželje?

i ja pokušavam balansirati prehranu na oko 1500 Kcal
i u 2 mjeseca otišlo je 6kg, a ne 20

ja sam sa svojim rezultatima zadovoljna, jer niti ne stignem vježbati svaki dan, a pogotovo ne nakon svakog obroka

a i mislim da je bolje ovako polako
ovo tvoje mršavljenje je definitivno zdravije... i mislim da nije dobro vježbati odmah nakon obroka nego počekati malo da ti ne pozli...

danas sam spavala do 12, živio neradni ponedjeljak!
13:00 – int pecivo, ABC, jogurt
15:00 - banana i jabuka poslje treninga
17:00 - bijela piletina, rizi-bizi, kiselo zelje, sok

Nemam ideje za večeru? Nisam baš gladna, vjerojatno ću pojesti neko voće
iVioleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 05:38   #294
Pa pricekam kad pojedem sat vremena da se sve slegne...unesene mjerim prema tablicama kalorijskih vroijednosti na proizvodima..ako nema ima na internetu..a potrosim 500 nakon svakog obroka...u nekih pola sata odvozim...u pocetku nisam mogla tako..s vremenom dok se tijelo naviklo...
Usamljena89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 06:17   #295
Evo i ja se pridružujem. Stanje je postalo alarmantno. Totalno sam zakazala u prehrani, jedem smeće konstantno i to se pokazalo na tijelu. Dobila sam 6 kg, i želim ih se riješiti što je prije moguće.
Računala sam na zdravoj kravi idealnu težinu, i s tih 6 kg viška piše da je idealna. Ali meni nije.
Ne osjećam se dobro, brže se umaram, gladna sam stalno i nemogu prestat jest te gluposti pizze, hot-dogove i sl. Čim dođem na posao razmišljam o hrani, i gladna sam.
Hodam svaki dan (imam psa), barem nekoliko km. Ali ne pomaže. Naravno jer je prehrana u k****.

Isprintala sam savjete iz prvog posta, i nadam se najboljem.
Tillea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 08:14   #296
Jučerašnji meni:

5:30 – pureća prsa, 3 integralna krekera
11 – jabuka
13 – salata od 2 jaja, purećih prsa i 1 paprike
17 – pola šalice zobenih s par brusnica
19 – 1,5 kom teleće šnicle, 2 kockice tamne čokolade

Molim vas za savjet: kupila sam smrznuti špinat i krivo ga napravila danas za posao... Tako da se ne radujem gablecu... Ako netko ima neki dobar recept sa špinatom, molila bih da mi napiše jer ovo što sam gledala po netu ima i brašna i vrhnja... A ja sam išla radit na neki svoj način i nije dobro ispalo. Ovak sam ga radila: stavila nekoliko kockica špinata u vodu i pustila da prokuha i zgusne se, zatim sam dodala 1 jogurt. Kad je to prokuhalo, umješala sam još 2 jaja te dodala malo papra i muškatnog oraščića... Prejak mi je okus pa sam ponijela i posni sir i molim Boga da ublaži okus... Ah... Tak da mi treba recept za preostali špinat...
Sparkletastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 08:37   #297
Sparkle, ja planiram ovo radit kad dospijem.
Sadie G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 12:16   #298
Quote:
Usamljena89 kaže: Pogledaj post
Pa pricekam kad pojedem sat vremena da se sve slegne...unesene mjerim prema tablicama kalorijskih vroijednosti na proizvodima..ako nema ima na internetu..a potrosim 500 nakon svakog obroka...u nekih pola sata odvozim...u pocetku nisam mogla tako..s vremenom dok se tijelo naviklo...
A čime brojiš potrošnju?
Mora da svojski tjeraš bicikl da u pola sata potrošiš 500 kcal.
Quote:
Sparkletastic kaže: Pogledaj post
Jučerašnji meni:

5:30 – pureća prsa, 3 integralna krekera
11 – jabuka
13 – salata od 2 jaja, purećih prsa i 1 paprike
17 – pola šalice zobenih s par brusnica
19 – 1,5 kom teleće šnicle, 2 kockice tamne čokolade

Molim vas za savjet: kupila sam smrznuti špinat i krivo ga napravila danas za posao... Tako da se ne radujem gablecu... Ako netko ima neki dobar recept sa špinatom, molila bih da mi napiše jer ovo što sam gledala po netu ima i brašna i vrhnja... A ja sam išla radit na neki svoj način i nije dobro ispalo. Ovak sam ga radila: stavila nekoliko kockica špinata u vodu i pustila da prokuha i zgusne se, zatim sam dodala 1 jogurt. Kad je to prokuhalo, umješala sam još 2 jaja te dodala malo papra i muškatnog oraščića... Prejak mi je okus pa sam ponijela i posni sir i molim Boga da ublaži okus... Ah... Tak da mi treba recept za preostali špinat...
Pojačaj ove obroke ujutro
Općenito mi se to sve skupa čini malo, ali ovo ujutro je jako malo

Ja ga ovak radim:
Stavim žlicu mas ulja, na vruće ulje stavim češnjak i žlicu brašna (neće te žlica brašna ubiti), kad brašno dobije malo boje, stavim par kockica špinata i zalijem s malo vode, stavim začine, pustim da prokuha i za kraj dodam malo mlijeka, niti pola deci, čisto dabude kremasto

Jučer sam jela:
Z: ogromnu jabuku Jedva sam ju pojela , nes
D: 4 wasa krekera, pašteta od tune
R: pileća jetrica i tabouleh salata*
MO: banana
V: zrnati sir s malo bućinog ulja i mladim lukom

* Recept za tabouleh salatu sam našla u časopisu Hrana i vino. Rijetko koji recept iz tog časopisa me zaintrigira - ovaj je bio jedan od tih. Doduše, ja nisam stavila metvicu, jer nisam imala, drugi put ću. Više bi pasala uz neku piletinu/puretinu na grillu, ili neki popečak od povrća, nego uz jetrica, znam za drugi put.
Evo recept:
za 2 osobe:
1 šalica kuhanog bulgura
1 šalica nasjeckanog paradajza
2/3 šalice svježeg krastavca narezanog na kockice
4 žlice peršina
1 pero mladog luka
1 žlica svježe metvice
bijeli papar
mas. ulje
limunov sok
sol

Bulgur skuhati, paradajz.krastavce i mladi luk narezati (i metvicu ako imate),zalinite paprom,uljem,limunovim sokom i solju i stavite na hladno.

5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 14:13   #299
Quote:
Usamljena89 kaže: Pogledaj post
Pa pricekam kad pojedem sat vremena da se sve slegne...unesene mjerim prema tablicama kalorijskih vroijednosti na proizvodima..ako nema ima na internetu..a potrosim 500 nakon svakog obroka...u nekih pola sata odvozim...u pocetku nisam mogla tako..s vremenom dok se tijelo naviklo...
Nema šanse da toliko potrošiš za pola sata sobnog bicikla.Ne potrošiš ni pola.
yuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 16:14   #300
Ma šta mi znamo yuma Ona je u 2 mjeseca skinula 20 kg, jela sve i vježbala, a bila je u deficitu od 500 kcal dnevno
A mi smo blesače koje se mjesecima i godinama mučimo s 10 kg viška.

http://www.youtube.com/watch?v=ETO3-MxMe2Q
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.