Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2012., 01:31   #321
Quote:
Sparkletastic kaže: Pogledaj post
Ne gledam na to kao da mi soliš pamet jer volim čuti tuđa mišljenja. Utorkom i petkom već godinama ne jedem meso, zato ga danas nije bilo. Špinat je trebao biti s jajima i posnim, al na prethodnoj stranici sam napisala da mi je katastrofa ispao tak da se nije dao jesti. Prezačinila sam ga. Zato sam pojela samo sir.
A gdje su jaja??
Ne znam, tih dana ti je bolje možda jesti verziju ručka s UH - riža s povrćem i to. Ne možeš samo na povrću i siru biti! Ili možeš možda... Ja ne mogu.

Quote:
Sparkletastic kaže: Pogledaj post
I ja sam dobila taj dojam
Ma to je jer nitko ne piše količine. Recimo, zobenih ujutro ja pojedem dosta. Ne znam sad točno reći, ali 6 žlica velikih otprilike - neki dan sam probala vidjeti koliko jedem (inače ih sipam iz vrećice i ne mjerim). Za međuobrok pojedem po nekoliko voćki (danas jednostavno se nisam sjetila pa sam preskočila taj dio), a ručak mi je danas bio obilan - 200 g tih jetrica i otprilike toliko cvjetače. Još ti bademi i ostatak... Prije kad sam bila računala otprilike koliko je to dnevno, ispalo je oko 1400-1500 kcal. S obzirom na to da ja nemam nikakve treninge, mislim da je to okej.
__________________
Sedam jednim udarcem.
Thora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 07:56   #322
Quote:
Thora kaže: Pogledaj post
A gdje su jaja??
Ne znam, tih dana ti je bolje možda jesti verziju ručka s UH - riža s povrćem i to. Ne možeš samo na povrću i siru biti! Ili možeš možda... Ja ne mogu.


Ma to je jer nitko ne piše količine. Recimo, zobenih ujutro ja pojedem dosta. Ne znam sad točno reći, ali 6 žlica velikih otprilike - neki dan sam probala vidjeti koliko jedem (inače ih sipam iz vrećice i ne mjerim). Za međuobrok pojedem po nekoliko voćki (danas jednostavno se nisam sjetila pa sam preskočila taj dio), a ručak mi je danas bio obilan - 200 g tih jetrica i otprilike toliko cvjetače. Još ti bademi i ostatak... Prije kad sam bila računala otprilike koliko je to dnevno, ispalo je oko 1400-1500 kcal. S obzirom na to da ja nemam nikakve treninge, mislim da je to okej.
Jaja su bila dodana u špinat. Dakle špinat i jaja + posni sir je prvobitno bilo zamišljeno... Nažalost, ispalo je tako kako je...
Može biti da zbog nepisanja količine dobijemo pogrešni dojam, kako kod tebe, tako i kod mene.
Sparkletastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 10:09   #323
Quote:
Sparkletastic kaže: Pogledaj post
Pošto se i tebi i Kris čini da je to malo,
Quote:
Sparkletastic kaže: Pogledaj post
I ja sam dobila taj dojam :ne zn a:
Quote:
Thora kaže: Pogledaj post
...
jebem vas u dojam bez preciznih količina
i još kris nešto misli pa se kris treba poslušat, žena zna, jel za-kon, zakon zakona

uglavnom.

kad piše: ručak: piletina i salata. mrak, aj ti pogađaj. možebit sitno, možebit da se ubiješ u tome. ako je 100 gr piceka i 20 gr salate, malo je. ako je 300 gr mesa i 1 kg salate previše je. isto tako, brojke i grami nisu dobro mjerilo. ako si nakon ručka prazna - malo je. ako nemoš disat - puno je .

meni je mjera piletine jedno 200 gr i salate 150-200.
zadnjih dana sam pojačala količine povrća pa sam znala pojesti i 300 gr blitve/brokule/prokulica, malo mesa/tune/jaja i još salatu uz to. pasalo mi malo 'čišćenja'.

također, zadnjih dana doručkujem voćne kašice. ne kupovne, miksam. 1 banana + 1-2 jabuke + dodaci tipa cimet, žlica zobenih, još neko voće u manjim količinama čisto da okus ne bude monoton. uživam ko vepar u kljuži

kalorijski dođe na otprilike isto ko moj standardni doručak žitaričnog mixa i jogurta. a osjećam se lakše i probava je sretna.
__________________
Mi smo Borg. Ništa se ne prima.
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 11:19   #324
Quote:
5rich kaže: Pogledaj post

edit- vrlo važna napomena - pišite količine pojedenog.
Osjećam se ko papagaj.

Iako se kroz moje stare postove može vidjeti koliko jedem, budem pisala točne količine:

Danas:

Z: jabuka, velika, 220 g, ness (2,5 dcl vode + 0,5 dcl mlijeka)
D: 2 muffina s tikvicama, posnim i deluxe šunkom , 320 g, jogurt, 2dcl
bit će:
R: pastrva punjena orasima, 200 g, kuhana blitva, 300 g, s komadićima gorgonzole po sebi (30 g)
MO: posni sir, 100 g, izmiksan s oko 75 g smrznutog šumskog voća
V: sala s tunjevinom (150 g), 50 g zelene salate, 50 g radiča, 20 g mozzarelle


I ovo je cca 1500 kcal (uračunate 2 žlice ulja za pastrvu,blitvu i salatu za večeru). Količinski, puno hrane.
Pogledajte moj meni i promislite koliko jedete.

Zadnje uređivanje 5rich : 14.03.2012. at 11:26.
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 11:30   #325
Mene lovi totalna malodušnost... Jedva si stignem kuhat, niš mi nije fino više, oću samo hrenovke i pizzu i čokoladu i sok i tjesteninu s vrhnjem i argh

On topic... doručak i večera kukuruzni s malo posnog i pureće deluxe, ručak 1 punjena paprika i 2 minijaturna krumpira (zašto je krumpir toliko kaloričan? ), međuobroci će bit rižini keksi i 2 komada slane pite jer sam opet 8 sati na faksu.

Što se mojih količina tiče, uvijek se držim 1300-1600 kcal.
Sadie G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 11:34   #326
pa mnoge cure nemaju kuhinjsku vagu, nemam ni ja...
mogu okvirno pisat(npr. znam da ako napunim pola čaše za jogurt s npr.rižom koliko je to otprilike, ali nikada neznam koliko ima šnita sira kalorija/grama ili tako slično?

i 5rich: kako napraviš tu pastrvu?? inače obožavam pastrve, ali ovu kombinacju nisam još nikad čula...
marty_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 11:38   #327
Ak me nekaj cijeli život u zdrav mozak, onda je to određivanje metara (npr. koliko m do skretanja ) i količine u gramima (osim ak ne pročitam na ambalaži). Inače uvijek ispitujem npr. koliko je to žlica, šalica i sl... Ak ne budem mogla ocijeniti točnu količinu, služit ću se opisima poput: veličine šake, 3 žlice itd. U stanu trenutno nemam kuhinjsku vagu.
Molim da uvažite moj defekt i ne zamjerite...
Sparkletastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 11:39   #328
Quote:
Sparkletastic kaže: Pogledaj post
Jaja su bila dodana u špinat. Dakle špinat i jaja + posni sir je prvobitno bilo zamišljeno... Nažalost, ispalo je tako kako je...
Može biti da zbog nepisanja količine dobijemo pogrešni dojam, kako kod tebe, tako i kod mene.
Aaa, nisam pažljivo čitala.
A onda je. Idemo skupa gledati meni koji je 5rich napisala i razmišljati kako je fino.

Ja sam razmišljala o tome da promijenim doručak malo, ali kad ja te zobene tako volim. Kad idem spavati navečer, zobene su zadnja stvar na koju pomislim i blaženo zaspim s osmijehom. A probala sam stavljati neko voće u njih i nije mi se to baš svidjelo. Ali večeru definitivno moram jer mi se uopće ne da jesti ako razmišljam o tuni i posnom. Ma jedva čekam da još zatopli i da povrće postane jeftino!
__________________
Sedam jednim udarcem.
Thora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 11:48   #329
Ne važem niti ja svaki dan. Ali, vagala sam jedan dulji vremenski period i stekla dojam o količinama. Sad važem tu i tamo samoprovjere radi. Ukoliko ne stekneš dojam o količini namirnica koje unosiš, jako se lako prevariš. Kad si spomenula sir - ja sam bila u šoku kad sam shvatila da jedna šnita goude, rezana na 3mm (sirevi tipa gouda, tilzit, itd) bi se trebali rezati na debljinu od 3 mm, ima 30g, što je cca 105 kcal. A kaj ti je jedna šnita sira Ni za pod zub

Što se pastrve tiče, inače je to recept za šaran, ali meni je šaran sam po sebi premastan, pa mu još je trebaju orasi. Zato pastrvu i skušu ponekad punimo orasima Prepržiš malo luka dok ne postane staklast, na to dodaš crvenu slatku papriku i orahe. Na 5 pastrva mi obično uzmemo jedan mali luk, pola žlice paprike i žlicu oraha. I s tom smjesom puniš utrobu I pastrvu premažeš s malo ulja i staviš peći u rolu.
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 12:29   #330
Quote:
Thora kaže: Pogledaj post
Ja sam razmišljala o tome da promijenim doručak malo, ali kad ja te zobene tako volim. Kad idem spavati navečer, zobene su zadnja stvar na koju pomislim i blaženo zaspim s osmijehom. A probala sam stavljati neko voće u njih i nije mi se to baš svidjelo. Ali večeru definitivno moram jer mi se uopće ne da jesti ako razmišljam o tuni i posnom. Ma jedva čekam da još zatopli i da povrće postane jeftino!
probaj ovo što sam ja danas doručkovala: kaša od banane i jabuke i u to zobene. i sve blendala. ispane ko frutolino/keksolino. te zobene povuku vodu/slatkoću iz voća, nabubre i postanu slatke. ja nisam fan zobenih, ali ovo me oduševilo.
__________________
Mi smo Borg. Ništa se ne prima.
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 12:38   #331
Quote:
5rich kaže: Pogledaj post
Ne važem niti ja svaki dan. Ali, vagala sam jedan dulji vremenski period i stekla dojam o količinama. Sad važem tu i tamo samoprovjere radi. Ukoliko ne stekneš dojam o količini namirnica koje unosiš, jako se lako prevariš. Kad si spomenula sir - ja sam bila u šoku kad sam shvatila da jedna šnita goude, rezana na 3mm (sirevi tipa gouda, tilzit, itd) bi se trebali rezati na debljinu od 3 mm, ima 30g, što je cca 105 kcal. A kaj ti je jedna šnita sira Ni za pod zub

Što se pastrve tiče, inače je to recept za šaran, ali meni je šaran sam po sebi premastan, pa mu još je trebaju orasi. Zato pastrvu i skušu ponekad punimo orasima Prepržiš malo luka dok ne postane staklast, na to dodaš crvenu slatku papriku i orahe. Na 5 pastrva mi obično uzmemo jedan mali luk, pola žlice paprike i žlicu oraha. I s tom smjesom puniš utrobu I pastrvu premažeš s malo ulja i staviš peći u rolu.
ajmeee moj omiljenii sir, tako kaloričan ignoriram prvi dio posta

a nekako si nemogu zamislit tu kombinaciju luka i oraha... budem baš probala, iako mi doma uvijek pastrve jedemo omotane u kukuruzno brašno pa na tavicu...
jel staviš to peć na masni papir ili samo tako? i kolko dugo? (bude me uvijek kad pečem ribe strah da nisu dovoljno pečene)
marty_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 12:38   #332
Quote:
Kris79 kaže: Pogledaj post
probaj ovo što sam ja danas doručkovala: kaša od banane i jabuke i u to zobene. i sve blendala. ispane ko frutolino/keksolino. te zobene povuku vodu/slatkoću iz voća, nabubre i postanu slatke. ja nisam fan zobenih, ali ovo me oduševilo.
Banane sam nekad prije znala umiksati i to mi je bilo okej, ali nemam ja blender nikakav pa ništa od tih kombinacija.
__________________
Sedam jednim udarcem.
Thora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 12:53   #333
curke kakav kruh jedete? tj. di nađete neki normalan integralni ili kuruzni kruh? jedno vrijeme sam jela nekakav okrugli kukuruzni i odličan je bio,tvrd fino miriši i imao je čak komadiće kukuruza unutra...nekak ne vjerujem više ovima iz pekare imam osječaj da je sve to obojano.
desaparesido is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 13:00   #334
Quote:
Thora kaže: Pogledaj post
Banane sam nekad prije znala umiksati i to mi je bilo okej, ali nemam ja blender nikakav pa ništa od tih kombinacija.
meh.
bananu nagnječiš vilicom, jabuke naribaš.
__________________
Mi smo Borg. Ništa se ne prima.
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 17:48   #335
nakon što sam ovom prehranom izgubila dvije kile, vratila sam se staroj, zapustila topic i dobila tri kilograma sad sam opet tu u namjeri da budem zdrava dugo sam se mislila napisati nešto ili ne, ali prvi put mi je uz vas bilo daleko lakše jesti zdraviju hranu, nego da kroz to prolazim sama.

posni mi se jos uvijek zadrzao u prehrani, kao i više ribe i nekako manje mesa.

današnji meni!

doručak: čaša soka (3dcl) od naranče
(kasno se budim , pa mi je to do ručka dovoljno)
ručak: integralna tjestenina s umakom od rajčice i tune
večera budu ostaci od ručka + salata.
idač is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 21:40   #336
Joj ja već dva dana griješim s nezdravom hranom ujutro jer se nešto fešta na poslu (sendvići s majonezom, kolači, bureci..). a nažalost neki put fakat ne možeš odbit, ali kao , nadoknađujem laganom večerom: danas tikvice i posni a jučer posni s jabukom i cimetom.

Da li sam napisala da Lidl ima svoju verziju švedskog? Jako je fin (doduše ne kao švedski) i malo mekši od njega. Cijena je nekih 2-3 kn manja, ako se ne varam, ima i 100g manje.
Mala Huba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 00:13   #337
D -3 zlice zobenih sa mlijekom i susenim voćem, banana
R – pileća prsa komad većine šake, jedna "grabilica" riže
MO – mix susenog voća
-trening
V – 2 šnite integralnog, oko 100g posnog, jogurt
jel smijem još bananu, neki glad me lovi?

jel to dobro?
iVioleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 07:55   #338
Precizniji jučerašnji meni:

5:30 – 2 hrenovke, jogurt, 3 krekera 18g
11 – šaka brusnica i brazilskih oraha
13 – jogurt, zobene pahuljice – 5 velikih žlica, nekoliko brusnica
17 – komadić teletine veličine dlana
20 – 3 velike žlice špinata, 2 bataka bez kožice (pile kupljeno u Konzumu)
Sparkletastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 10:05   #339
Quote:
Mala Huba kaže: Pogledaj post
Da li sam napisala da Lidl ima svoju verziju švedskog? Jako je fin (doduše ne kao švedski) i malo mekši od njega. Cijena je nekih 2-3 kn manja, ako se ne varam, ima i 100g manje.
trokut kruh? meni mrak
__________________
Mi smo Borg. Ništa se ne prima.
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 10:30   #340
Bok curke Upravo doručkujem zobenu kašu s jagodama pa sam vas se sjetila
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.