Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2012., 21:02   #401
Quote:
Freakette kaže: Pogledaj post
Meni se u zadnje vrijeme gade proteini Kad se sjetim da bih za večeru trebala jest tunu, sir ili nešto slično, bez kruha, počne me želudac bolit. Možda jer sam bolesna i jer se osjećam ko da me netko prebio
proljetni umor.
ja sam isto iscjeđena. uopće nemam energije. što je čudno, jer na proljeće obično živnem.
__________________
Mi smo Borg. Ništa se ne prima.
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 07:33   #402
To je i mene začudilo, vani sunce, lijepo vrijeme, idealno za šetnje i boravak u prirodi, a ja ne znam za sebe i samo bi ležala i spavala.
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:50   #403
Quote:
Freakette kaže: Pogledaj post
Meni se u zadnje vrijeme gade proteini Kad se sjetim da bih za večeru trebala jest tunu, sir ili nešto slično, bez kruha, počne me želudac bolit. Možda jer sam bolesna i jer se osjećam ko da me netko prebio
Potpis. I kod mene je isto. Koma živa. Još mi je mala dobila prvu temperaturu u životu pa nigdje ne idemo i samo sam doma cijeli dan i samo bi grickala neku glupost.

Danas je vaga ipak bila milosrdna - 58,2! Još 3 - 3,5 kg i bit će super!

Jučer:
cjeđeni grejp
zobene u sojinom sa redom temne čokolade
mandarina
integr. kuskus sa tikvicama, svježi krastavac
jogurt
posni sa ribanom jabukom

Danas:
cjeđena mandarina i pol limuna
zobene u sojinom sa gorkim kakaom
U planu:
2 manje naribane jabuke sa žličicom mljevenih lješnjaka
integr. pirova tjestenina sa salsom, kuhana brokula
2 mrkve
jogurt
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 15:40   #404
Hej cure!
Vjerovatno je proljeće u pitanju, osjećam se kao da sam u polusvjesnom stanju.
Jučer:
8,00 - zobene 4 žlice, lanene jedna mala žlica i jogurt
11,30 - naranča
15 - manistra sa šalšon i hrpa zelene salate
17 - par fetica delux
19,30 - jedno tvrdo kuhano jaje i salata

ja kad se dohvatim salate -ne znam stati !
Moviana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 15:55   #405
Dobro je dok je salata. Ja tak sa čokoladom.

Danas:
*kava s mlijekom
*zobene
*2 jabuke
I bit će:
*skuša (200g) s prokulicama i zelenom salatom (dobila sam bučino ulje i presretna sam , samo moram paziti da ne pretjerujem s njim )
*bademi
*kava (idem s prijateljicom)
*tuna i posni ili opet skuša, vidjet ću još kad ću uopće večerati
__________________
Sedam jednim udarcem.
Thora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 15:45   #406
Danas:
Z nes s mlijekom
D 3 fete nekog kruha sa sjemenkama, tostiranog, s malo maslaca i ukupno pola kugle mozzarelle, naranča
R pržena pastrva i krumpir salata
M naranča
V kuhana jaja

dosta sam kratka s povrćem u zadnje vrijeme, moram u nabavku
Mala Huba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 13:53   #407
Jučerašnji meni:

11 - cornflakes, 5 šnitica pureće šunke
13 - 2 bombona od limuna
14 - 2 šeflje graha, nekoliko kiselih krastavčića, 1 komadić laskarea
17 - 3 bučnice
20:30 - 2 jaja, 4 komada pršuta, pola krastavca, pola rajčice, kolač koji je mama radila (imali smo goste)
Sparkletastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 14:41   #408
a tu ste A ja vas tražim na Montignac temi

pitanja (komada 4.)

1. vidim da se spominje pašteta od tune. To same radite ili ...? Ako same radite, ja bih lijepo molila recept

2. pokušavam smisliti male užine koje bih nosila sa sobom za grickanje (a da nije jabuka ili kakva slična voćka). Gledala sam malo neke kekse (integralno brašno, sir, začini ,, ), imate li još kakvu ideju? Recimo salatu sa sirom i tunu? Btw, mlinar sad radi neto slično, ali nema tih salata u svim njihovim dućanima. Još je ovaj moj pored srednje škole, tako da drže valjda jedino picete u svim mogućim oblicima

3. razmišljam da jedan obrok/ međuobrok zamijenim shakeom . E sad, ja bih to najradije radila za večeru (odnosno poslije vježbanja), ali malo se bojim unosa ugljikohidrata. Jel bih to mogla raditi za međuobrok (iz točke 2) - moraju li biti svježe napravljeni? Strah me je propadanja vitamina i hranjivih stvarčica . Isto tako, ako imate recepata za shake, dajte

4. pitala sam već na temi Montignac, ali nisam dobila odgovor - čime zamijeniti maslac u kolaču? Kad to rijeim, imam savršenu čokoladnu slasticu

čitamo se..

P.S.
meni za danas:
D. kava, 2 integralna tosta, jedan sa skutom, drugi s eko džemom
MO 1: komad čokoladne torte sa šumskim voćem
R: dimljeni tofu u umaku od celera i senfa, brokula s mozzarelom (svašta sam tu natrpala, čistim fridž pa da mi ne propadne)
MO 2: ness
V: mislim da ću napraviti čorbicu od brokule, celera i teletine (možda još neko povrće), s dodatkom pahuljica pira, a to je ujedno i ručak za sutra
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 15:44   #409
Ja od sutra krećem opako, nema više zafrkancije... Ko buhtla sam Kupila sam danas Agramer kruh, onaj našnitani, jel to ok za napravit sendvič?
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 18:01   #410
Quote:
Freakette kaže: Pogledaj post
Ja od sutra krećem opako, nema više zafrkancije... Ko buhtla sam Kupila sam danas Agramer kruh, onaj našnitani, jel to ok za napravit sendvič?
Istu odluku sam i ja danas donijela. Nekako sam malo popustila u strogoći cijeli ovaj tjedan, čemu je uvelike pridonijela i situacija na poslu, tako da fakat moram više discipline uvesti od sutra...

Do sada:
11 - cappuccino
12 - 2 jaja, 3 komada pršuta, pola paradajza, pola paprike, 1 tanka kriška ementalera
14 - juha, komadić teletine, mrvicu mlinaca, salata od rajčice i krastavaca
16:30 - sladoled na štapiću i jabuka

U planu još imam za večeru komadić mesa od ručka i salatu... Možda i naranču...
Sparkletastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 21:32   #411
V: posni sa bademima grožđicama i suhim šljivama!
Mala Huba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 21:35   #412
Quote:
Mala Huba kaže: Pogledaj post
V: posni sa bademima grožđicama i suhim šljivama!
nije ti ovo loše, i ja ću samo prijavit večeru s obzirom da sam spavala dokasno, popila čašu soka od naranče za "doručak" i onda morala ić dečkovoj rodbini na ručak gdje je jedna stvar bila masnija od druge

V: 1 kuhano jaje, 1 tunjevina, zdjelica zelene salate!
Sadie G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 22:34   #413
Quote:
Mala Huba kaže: Pogledaj post
V: posni sa bademima grožđicama i suhim šljivama!
super kradem

mljac
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 12:37   #414
Ispravak! nisu suhe šljive nego smokve!

Anvej, danas:

Z mix žit., posni, jabuka, cimet -> frape
D velika konzerva tune, pola konzerve graška, trećina konzerve leće, pola konzerve pelata + masl. ulje, ocat, sol, papar . To je moja "svježa" proljetna salata. Ugl. sad ne mogu disat
R pureća juha i musaka
V vjerojatno repriza doručka s jajima ili tako nešto
Mala Huba is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 12:41   #415
Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
a tu ste A ja vas tražim na Montignac temi

pitanja (komada 4.)

1. vidim da se spominje pašteta od tune. To same radite ili ...? Ako same radite, ja bih lijepo molila recept

2. pokušavam smisliti male užine koje bih nosila sa sobom za grickanje (a da nije jabuka ili kakva slična voćka). Gledala sam malo neke kekse (integralno brašno, sir, začini ,, ), imate li još kakvu ideju? Recimo salatu sa sirom i tunu? Btw, mlinar sad radi neto slično, ali nema tih salata u svim njihovim dućanima. Još je ovaj moj pored srednje škole, tako da drže valjda jedino picete u svim mogućim oblicima

3. razmišljam da jedan obrok/ međuobrok zamijenim shakeom . E sad, ja bih to najradije radila za večeru (odnosno poslije vježbanja), ali malo se bojim unosa ugljikohidrata. Jel bih to mogla raditiza međuobrok (iz točke 2) - moraju li biti svježe napravljeni? Strah me je propadanja vitamina i hranjivih stvarčica . Isto tako, ako imate recepata za shake, dajte

4. pitala sam već na temi Montignac, ali nisam dobila odgovor - čime zamijeniti maslac u kolaču? Kad to rijeim, imam savršenu čokoladnu slasticu

čitamo se..
1. Ja radim ovako. Ocijedim konzervu tune, u tunu dodam jedno tvrdo kuhano jaje, par nasjeckanih krastavcica i maslina, ako imam kapara i slanih srdela dodam i to, zlicicu senfa, sol, papar, mix zacina i zlicu abc sira. Izmiksam stapnim mikserom i ohladim. 2. Prolistaj teme, naci ces sto te zanima 3. Kako to mislis bojis se UHica? Nakon vjezbanja ti trebaju uhici (i proteini). Moj brat pije shake od banane, mlijeka/jogurta, posnog, zobenih i meda nakon vjezbanja. To moze zamijeniti obrok. 4. Nicim. Smanji koliko je moguce i uzivaj i daj recept.
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 17:40   #416
Ja sam jednom iz čiste dosade odlučila napraviti zdravu verziju tuna-paštete (bez majoneze i svakojakih dodataka) i jednostavno sam pomiješala posni sa tunom (da bude "mazivo" ), dodala malo narezanih kiselih krastavaca, soli i papra i voila! Izvrsno je ispala, toplo preporučam
Bibii is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 17:55   #417
Quote:
Freakette kaže: Pogledaj post
Ja od sutra krećem opako, nema više zafrkancije... Ko buhtla sam Kupila sam danas Agramer kruh, onaj našnitani, jel to ok za napravit sendvič?
meni je taj kruh odličan

Ajd da i ja nabacim rečenicu-dvije na ovu temu...

Iako mijenjam raspoloženje svakih 20min ( a nisam u pms-u cijeli mjesec! ), dobro mi ide...iako se i dalje borim dal ću kupit u dućanu običan jogurt ili kroasan... razum nadvlada slabost... vježbam po sat vremena dnevno - napokon! i sad kako se dan produljio, nadam se da ću se i vani vozit biciklom... susjeda je odlučila da bi se i ona mogla rekreirat pa potičemo jedna drugu..kako smo prije poticale jedna drugu da naručimo pizzu,tako sad skupa trčimo i vozimo bic

Uglavnom,imam ja još hrpetinuuu poslaaaa, ali bitno mi je da znam reći NE. I da,izbacila sam glupe grickalice,sad umjesto čokse navečer gricnem bademe ako je baš frka.

Proljetno čišćenje uma,duha,tijela,ma svega
__________________
Ne podučavaj svinje pjevanju. Trošiš vrijeme i nerviraš svinju.
pure evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 21:57   #418
Quote:
pure evil kaže: Pogledaj post
meni je taj kruh odličan
Ajd super, i meni je prefin, onda ga možemo klopat
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 22:37   #419
pure: koje vježbe vježbaš??
ja sam proši tjedan 3* jillian po 20 min... a tako mi je muka, teško, neda mi se... a u ri bicikl i nije baš neka opcija... sama uzbrdica
marty_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 01:06   #420
Pozdrav svima!
Prije 3 i pol mjeseca sam rodila i vrijeme je za suočavanje s kilogramima

Molila bih da netko iskusniji od vas prokomentira primjere mojih jelovnika, htjela bih smršaviti nekih 4-5 kg. Po mome BMR potrebno mi je oko 1300 kcal dnevno, te uz laganu aktivnost (kućanske poslove, te vježbanje 3 puta tjedno sat vremena vježbe snage) valjda oko 1800 kcal za održavanje težine. Htjela bih na zdrav način smršaviti 2 kg mjesečno. Jesam li na pravom putu, nemam iskustva s mršavljenjem (osim intenzivnim aerobnim vježbanjem, za koje nemam vremena jer imam 2 djece)

Jučer:
D: 1 dl jogurta, 80 grama integralnog kruha, 30 gr gaude
U1: jabuka
R: varivo od ječma (ječam 50 gr, mrkva 50 gr, luk 50 gr, panceta 10 gr)
U2: 25 gr integralnog kruha, 50 gr posnog, jabuka
V: 90 gr mozzarelle, 200 gr rajčica, 10 gr maslinovog ulja

Danas:
D: 50 gr kruha, 15 gr gaude, 15 gr pik šunke, 1 dl jogurta
U1: 1 klementina, 1 kruška
R: 200 gr blitve, 100 gr kuhanog krumpira, 10 gr maslinovog, 1 jaje kuhano, 50 gr integralnog kruha, 10 gr abc sira
U2: jabuka, 1 dl jogurta sa 2 žličice sjemenki lana
V: bistra pileća juha, 120 gr posnog, 1 rajčica, 10 gr maslinovog ulja
leanne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:41.