Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2004., 10:11   #81
Nikada ne bih rekla, no mislim da me moj muz nebi niti ozbiljno shvatio, ja sam njegova dobrica
only is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 17:05   #82
voljela bi znati, ali ne da on zna da sam saznala

Tako bi mogla sama odlučiti što dalje, ako ga zbilja volim oprostila bi mu, a on ako voli mene, dovoljno bi se žderao i ne bi mu palo na pamet ponoviti

Ako je veza uspuna, ma doviđenja, plenty of (faithfull) fish in the sea
naranđica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2004., 15:46   #83
ako je bilo slucajno i jedan put , nesto sto nista nije znacilo i sto se nece ponoviti..ja ne bih htjela da znam... stvarno ne bih niti bih rekla ...kad bih ja bila u toj situaciji da prevarim a uopste bez znacaja da bude... to je sebicnost..samo covjek sebi kao da olaksa..ako si skrivio zivi sa posljedicama i sa griznjom savjesti...ne moras povuci i osobu koju volis sa sobom i unistiti joj zivot : )
__________________
You ask me to enter, and then you make me crawl...
acti is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2004., 21:49   #84
Sumnja iliti opravdana sumnja=čista patnja i onda misliš znanje je moć a neznanje balgostanje.
Ipak htio bih znati a da li bih prekinuo ovisi i o drugim stvarima.
__________________
Prosle godine jedanput ove malo manje!
Da istina je,slijep kod zdravih ociju.
chesnjofka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2004., 21:51   #85
Kaj se mene dotikavle ja ne bih morao priznavati.Odao bih se kad tad.To je valjda po onoj mala laž,pa velika i onda se tak zakopaš da se više ni z bagerom nemreš zvleči z jame.
__________________
Prosle godine jedanput ove malo manje!
Da istina je,slijep kod zdravih ociju.
chesnjofka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2004., 17:53   #86
Quote:
acti kaže:
ne moras povuci i osobu koju volis sa sobom i unistiti joj zivot : )
MA KOJE JE OVO SRANJE NAD SRANJIMA (DA PROSTITE)??!?!??!?!?!??!!??????????!!!!!!!!!!!???? ?????!?!?!?!!?!

NEMA-NE POSTOJI LJUBAV AKO VI SVOGA PARTNERA MOŽETE PREVARITI!

NE POSTOJI STJECAJ OKOLNOSTI!

"BILO JE LJETO, NAPILA SAM SE, NIJE MI NIŠTA ZNAČILO.."===BULLSHIT!!!!

AKO NEKOGA VOLITE-VOLITE GA TOLIKO DA ZATOMITE SVOJE OSJEĆAJE, STRASTI, PROHITJEVE RADI NJEGA/NJE!

OVO OSTALO SU SRANJA! I MRZIM TA PROSERAVANJA!!

I OVI LIKOVI ŠTA BRIJU "NE BI MU REKLA DA GA NE POVRIJEDIM" = LICEMJERNO!

LIKOVI ŠTA BRIJU "UPROPASTILA BI VEZU/BRAK AKO BI MU/JOJ REKLA/O" = EGOISTIČNO!

UKOLIKO NEKOGA VOLITE NE MOŽETE GA PREVARITI = NEMOGUĆE, IMPASIBL, 0%, N E M O G U Ć E...

VI KOJI STE PREVARILI-ZAŠTO OSTAJETE U BRAKU/VEZI? RADI ČEGA?
MA NE CIJENITE VI NI SEBE A KAKO ĆETE ONDA DRUGE..ŽALIM VAŠE PARTNERE

(NE, NIJE ME NITKO PREVARIO)
lakisaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2004., 18:33   #87
a sto se ti deres?
jel mislis da ce te se tako bolje razumijeti?

Kad se netko dere ja ne cujem nis, samo bla bla bla i usta kako se otvaraju
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2004., 00:26   #88
Quote:
lakisaki kaže:

(NE, NIJE ME NITKO PREVARIO)
Jesi siguran?
pokora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2004., 10:56   #89
Quote:
pokora kaže:
Jesi siguran?
Ne bih napisao da nisam..
lakisaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2004., 11:14   #90
Quote:
lakisaki kaže:
NEMA-NE POSTOJI LJUBAV AKO VI SVOGA PARTNERA MOŽETE PREVARITI!

NE POSTOJI STJECAJ OKOLNOSTI!
UKOLIKO NEKOGA VOLITE NE MOŽETE GA PREVARITI = NEMOGUĆE, IMPASIBL, 0%, N E M O G U Ć E...
Divim se tvom bezuvjetnom optimizmu, djetinjoj naivnosti i cvrstom uvjerenju...

budi siguran da se u zivotu dogadjaju upravo one stvari koje NE MOZES savladati svojim snagama, a nadam se da ce tvoja ocekivanja prema osobi s kojom ces zeljeti graditi zivot splasnuti dok je nadjes, jer ce se u protivnom, uvjerena sam, dogoditi upravo ono sto mislis da ne moze.

it's just the way it is. nemos se pouzdati samo u vlastitu sliku zivota, jer time pises bajku, a RL je ipak drugaciji.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2004., 12:25   #91
Re: ...Priznanje...

Quote:
milk kaže:
razmisljam tako...vidim dosta se o prevari raspravlja...zanima me jedna druga stvar..u vezi ste do koje vam je stalo...ajde kad ste vec prevarili nekoga, tocnije kad je netko vas prevario..dal ste razmisljali dal bi zeljeli da vam ova druga osoba to presuti ????...mislim, da nikad ne saznate...ono sto ne znas ne moze ti ni naskodit....ta osoba je napravila glupost..zao joj je i nista ne saznate...daklem nije se ni dogodilo ????...
..a i upitno mi je koliko je to priznanje izraz ljubavi ??? zasto to ne bi bio izraz recimo sebicnosti...priznas samo da sebi olaksas ???...
daklem dal je bolje ne znat i zivjet u miru ?????..
ima li uopce netko da bi htio neznat ?
Da me muz prevari sada - bilo bi mi potpuno svejedno.
Znat ili ne znat, isto mi je.
Ja da prevarim? Nisam nikad ( ne mogu vjerovat ali stvarno nisam!!). Sve ovisi. Za to bi trebao postojat VELIKI razlog, a onda - vjerojatno bi me mucilo i sve bih rekla, cisto zato da stvari izvedem na cistac.
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2004., 12:50   #92
Quote:
putnica kaže:
Divim se tvom bezuvjetnom optimizmu, djetinjoj naivnosti i cvrstom uvjerenju...

budi siguran da se u zivotu dogadjaju upravo one stvari koje NE MOZES savladati svojim snagama, a nadam se da ce tvoja ocekivanja prema osobi s kojom ces zeljeti graditi zivot splasnuti dok je nadjes, jer ce se u protivnom, uvjerena sam, dogoditi upravo ono sto mislis da ne moze.

it's just the way it is. nemos se pouzdati samo u vlastitu sliku zivota, jer time pises bajku, a RL je ipak drugaciji.
Jesam možda (pre)mlad, jesam možda djetinje naivan, i imam možda čvrsta uvjerenja, ali ne vjerujem da ću ta uvjerenja izgubiti i kad odrastem, kad djetinja naivnost iskopni a uvjerenja oslabe pod pritiskom Života.
MOLIM TE objasni mi kako ću izgubiti ideale, čvrsta uvjerenja i savršenu sliku savršene ljubavi?
Uzmemo li cijeli život kao dokazivanje (ponajviše) samom sebi, ispitivanje samoga sebe i, na koncu, traženje samoga sebe, dolazimo do zaključka da je teško ostati principijelan, dosljedan (gledamo li u odnosu na vezu: vjeran). No ako sam sada vjeran/djetinje naivan, to želim (još bolje, Z N A M ) da hoću ostati i kada naivnost prođe.

Molim te, još jednom, objasni mi kako ću izgubiti tu sliku? Kako si je ti izgubila? Jesi li je uopće izgubila ili je, možda, nikada nisi niti imala? Jesi se trudila zadržati ideal? Jesi ga pokušala ostvariti? Jesi li bila dovoljno ustrajna?

Stvar koju kod Waltera ne razumijem jest što kaže da nikada nije prevario svoju djevojku/curu/ženu a ipak pristaje na to da "ne zna" ukoliko bi ona njega prevarila i to iz razloga (što meni apsolutno nije jasno) je postao svjestan "vlastitih ograničenja" (ili u tom smislu). Molim da mi odgovori-na što je konkretno mislio?
lakisaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2004., 14:32   #93
Quote:
lakisaki kaže:
Jesam možda (pre)mlad, jesam možda djetinje naivan, i imam možda čvrsta uvjerenja, ali ne vjerujem da ću ta uvjerenja izgubiti i kad odrastem, kad djetinja naivnost iskopni a uvjerenja oslabe pod pritiskom Života.
Nećeš izgubiti uvjerenja i ideale, samo ćeš (možda) izgubiti energiju da se boriš za njih.

Život ponekad nosi nevjerojatno teške periode, u kojima čovjek misli da nije dovoljno jak i ne vjeruje da može podnijeti teškoće nekog trenutka.

Onda posrneš, gonjen sumnjom u samog sebe i tako...

Poslije vidiš da si bio lud, blesav, ne znam...

Ipak, uz čvrsta uvjerenja lakše je prebroditi krize i dobro je vjerovati u sebe.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2004., 14:52   #94
Quote:
lakisaki kaže:
Jesam možda (pre)mlad, jesam možda djetinje naivan, i imam možda čvrsta uvjerenja, ali ne vjerujem da ću ta uvjerenja izgubiti i kad odrastem, kad djetinja naivnost iskopni a uvjerenja oslabe pod pritiskom Života.
MOLIM TE objasni mi kako ću izgubiti ideale, čvrsta uvjerenja i savršenu sliku savršene ljubavi?
Uzmemo li cijeli život kao dokazivanje (ponajviše) samom sebi, ispitivanje samoga sebe i, na koncu, traženje samoga sebe, dolazimo do zaključka da je teško ostati principijelan, dosljedan (gledamo li u odnosu na vezu: vjeran). No ako sam sada vjeran/djetinje naivan, to želim (još bolje, Z N A M ) da hoću ostati i kada naivnost prođe.

Molim te, još jednom, objasni mi kako ću izgubiti tu sliku? Kako si je ti izgubila? Jesi li je uopće izgubila ili je, možda, nikada nisi niti imala? Jesi se trudila zadržati ideal? Jesi ga pokušala ostvariti? Jesi li bila dovoljno ustrajna?

Stvar koju kod Waltera ne razumijem jest što kaže da nikada nije prevario svoju djevojku/curu/ženu a ipak pristaje na to da "ne zna" ukoliko bi ona njega prevarila i to iz razloga (što meni apsolutno nije jasno) je postao svjestan "vlastitih ograničenja" (ili u tom smislu). Molim da mi odgovori-na što je konkretno mislio?
bit je u ovome: ne mozes svoj nacin razmisljanja, koliko god on ispravan, moralan i dosljedan bio automatski preslikati na osobu s kojom si u vezi.

tvoja su ocekivanja od ljudi velika, a samim time otvaras put tome da se razocaras, jer kakav god bio na pocetku veze, covjek se u samoj zajednici/partnerstvu/braku mijenja. i mijenja se upravo u onom pravcu kakav mu poticaj daje druga strana.

ono sto zelim reci, a blizu je Waltovom postu jest da ti trebas davati sebe onako najbolje kako znas, bez obzira na drugu stranu, inace je to trgovina. za sto ti sa svojim stavom imas fantasticne predispozicija, ali dok gledas samo sebe, a ne ocekujes to i od partnera.

sto onda ako te cura/zena prevari? da li time ti manje vrijedis? ne. time ona manje vrijedi, ona je sebe ponizila, ne tebe. ciao, do vidjenja, have a nice life i odes sretan da si se na vrijeme rijesio.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2004., 15:09   #95
Quote:
lakisaki kaže:
Molim te, još jednom, objasni mi kako ću izgubiti tu sliku? Kako si je ti izgubila? Jesi li je uopće izgubila ili je, možda, nikada nisi niti imala? Jesi se trudila zadržati ideal? Jesi ga pokušala ostvariti? Jesi li bila dovoljno ustrajna?
definitivno dobra pitanja

ja sliku tek nalazim, onu pravu, kakva doista jest.

a to je otprilike da svoje ideale mozes drzati dok pustas drugima da drze svoje...sto iziskuje odredjenu "slobodu duha". ne mislim tu na slobodne veze u kojima je sve dozvoljeno, nego na to da u sasvim obicnoj vezi temeljenoj na povjerenju i ljubavi, tvoj partner ima ocekivanja potpuno drugacija od tvojih i da morate na uzajamnom davanju i odricanju oboje rasti.

put do stvarne slobode i ljubavi je preko umiranja, odricanja sebe i svojih ideala, zelja za posjedovanjem duse, tijela ili misli.

kada nekog pustis da raste onako kako ga tvoja ljubav - nesebicna zalijeva i oblikuje, a ne skare cenzorove koje zude sasjeci sve sto strsi iz njegove idealne slike, onda dobijes i plod, rezultat tvojega truda rada na sebi, a ne na drugome.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2004., 20:02   #96
Quote:
8patuljak kaže:
Bas iz ovog razloga zelim znati, moram znati, a zatim bih naravno napravio glupost i sve srusio , valjda se radi o egu, ali svi moji odnosi(ne samo veze) se temelje na povjerenju ili pomanjkanju istog(cesce)naravno vezano sve uz postovanje i takva jedna situacija bi definitvno i neodgodivo znacila KRAJ svega. Ako se medjusobno ne postujemo ne moze biti nista medju nama. I neprijatelje treba postovati...a kamo li one s kojima se namjerava provesti zivot ili makar jedan dio zivota.
Prvo, kao i svi mi volila bi da mi se to ne dogodi. Ako se već moralo dogodit voljela bi znat, makar znam da bi to za mene bio definitivno KRAJ naše veze. Po meni. ljubav mora poćivat na povjerenju i uzajamnoj vjernosti. Ostavila bi ga ne zbog povrijeđene taštine, nego zato što onda više ne bi vjerovala u njegovu ljubav pa čak i da mi ispriča da je to učinio mrtav pijan i još pri tome recimo iskoristi argument kako je to za muškarce samo gimnastika.
Bila boja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2004., 04:58   #97
Quote:
putnica kaže:
budi siguran da se u zivotu dogadjaju upravo one stvari koje NE MOZES savladati svojim snagama, a nadam se da ce tvoja ocekivanja prema osobi s kojom ces zeljeti graditi zivot splasnuti dok je nadjes, jer ce se u protivnom, uvjerena sam, dogoditi upravo ono sto mislis da ne moze.
1) sve se može kad se hoće
2) zašto bi očekivanja, kao takva, morala splašnjavati? treba samo biti svjestan te osobe, a i sebe samog. heheh, da, samo...
3) prijevara je točno to što riječ kaže, a koliko je dobro živjeti u laži (a, pogotovo, da ni ne znaš), vidjet će se.
omexochitl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2004., 05:16   #98
ne znanje je u ovom slucaju blazeno stanje
__________________
ako sam veslo sisala nisam brod progutala
nivle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:22.