Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2004., 01:46   #161
Ima nas cetiri miliona i "malo" smo razjedinjeni, sad trebamo jos crtati mape i dijeliti svako selo?
Zena je lijepo napisala sister in law, potrudila se da objasni kako je najbolje mogla.
Ne zelim vjerovati da je ta vrsta malogradjanstine opceprihvacena danas u HR ( u Zgb-u se kaze to kaze blah... blah.....inace obozavam Zagreb iz mnogo razloga, i pravi Zagrepcani su tolerantni i kulturni ljudi)). Takve podjele su glupe, negativne i ruzne.
Mislim stvarno; na sto se neke pale
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2004., 02:42   #162
Quote:
Karmela kaže:
Ima nas cetiri miliona i "malo" smo razjedinjeni, sad trebamo jos crtati mape i dijeliti svako selo?
Zena je lijepo napisala sister in law, potrudila se da objasni kako je najbolje mogla.
Ne zelim vjerovati da je ta vrsta malogradjanstine opceprihvacena danas u HR ( u Zgb-u se kaze to kaze blah... blah.....inace obozavam Zagreb iz mnogo razloga, i pravi Zagrepcani su tolerantni i kulturni ljudi)). Takve podjele su glupe, negativne i ruzne.
Mislim stvarno; na sto se neke pale
Upravo ovako!
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2004., 06:51   #163
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
kaje, kaje? jesi li prepoznala ulogu koju ti kajtijaznamkakjuzoves daje (za mene, tvoja sogorica)? ha?

Odkako sam na internetu ne mogu vjerovati koliko se izmjenio jednostavan Hrvatski, iako sam ja vani 38 godina ...moram se sjetiti ali slijedeci izrazi u obiteljima su uvijek bili:

Majka /mama
Tata/otac

brat - od milosti braco
sestra- od milosti seka

od strane majke: njezin brat je bio ujak, a njegova zena ujna
mamina sestra je bila teta/tetka

od strane tate: njegov brat je bio stric, a njegova zena strina,
tatina sestra je bila isto teta/tetka.

Od mame i tate otac i majka:
Djeda
Baka

Od majke i tate ;sestrinova i bratova djeca su nam bili :bratici i sestricne.

Od moje sestre sin mi je necak, a kcerka necakinja.

Brat od moje zene mi je sogor, a njegova zena sogorica.

To je pravilni hrvatski koji se je uvijek koristio.

Sada kada se toliko "pravilno govori i imamo cisti hrvatski"...vise ne postoji, nego svatko donosi svoje nazive iz razlicitih predjela bivse jugoslavije.

Za mene ne igra ulugu ,ali nije lijepo za " pravilan hrvatski jezik",
kada se osobe prave i nazivaju "pravim hrvatima".

Ovo je samo primjedba i u niukojem slucaju se ne odnosi na bilo koga privatno nego pokazuje danasnju situaciju sa hrvatskim.


__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2004., 07:48   #164
Cro -cutie, Hobbit je napisao veoma dobro cijelu situaciju.
Vi obadvoje imate svoje navike i "jaku volju"...morate obadva biti u pravu...to se dogadja veoma cesto u brakovima.

Brak je vise nego sex...brak je uspjeo kada ste ljubavnici ali najvaznije od svega prijatelji.
Meni je trebalo veoma dugo da to shvatim.

Drugo ja si i u niukojem slucaju ne bi dozvolio da zena radi za mene /osim ako sam bolestan nesposoban/.

Bio on pravnik ili doktor nema veze, neka nadje neki posao moze i dobrovoljni ,zaboravi da ce on biti pravnik u Kanadi kazali smo ti mnogi vec oko toga.

Poslovi se djele pogotovo ako jedan partner radi...inteledgent osoba moze procitati engleske upute za masinu za pranje vesa, i moze mu se isto pokazati, ocistiti stan sa mashinom nije umjetnost, oprati sudje ,kupaonicu WC...to su stvari koje sam ja radio sa 13 godina dok je majka bila bolesna isto tako i kuhao.

Ja sam u prvoj godini braka i drugoj kada je doslo djete radio mnogo toga...prali smo ves na ruke zajedno na rifljacoj masini
ja sam znao koji puta skuhati nesto ako sam dosao kuci ranije...
a to je bilo vrijeme kada su nas zvali papucarima, ako pomognes zeni...vrijeme se mjenja...moji sinovi djele posao iako rade.
(nije sve bilo kurvanje to je doslo kasnije/znades o cemu govorim/).

Ali ima jedna razlika mi smo zivjeli u siromastvu i borili se za ondasnji svaki dinar u jednoj sobi....dok vi obadva od dosade ne znadete sta bi...nije li istina?

I znades sta ja sam dosao u australiju 20/11/69...putovao 3.000
km, i 24/11/69 sam poceo raditi jos sam imao JET LAG ,sta se onda nije niti govorilo.
Niti sam govorio engleski ,ali sam odmah zaradjivao.

Tvojemu dragome je pala sjekira u med to sam ti vec kazao.

Malo ti to sredi podjelite poslove...nije on BOG...nego samo suprug i mora i duznost mu je da doprinosi ili radi vani ili kod kuce, a isprike jato ne znadem mogu ostati cijeli zivot.

I kao sta je Hobbit kazao manje forum i plystation i vise drugih stvari.Pa nije da se znadete samo par dana sa nekim imati djete
mora se dobro znati osobu i vec biti sa njom dosta upoznata i znati kakova je osoba po naravi i sta od nje se moze ocekivati.

Malo prekritizirano ,ali istinito.

Zelim vam sve najbolje, kako kazu dva puta promisli jednom kazi!

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2004., 13:27   #165
cc, jel moguće da on negdje volontira kao pravna pomoć za početak, dok ne dobije mogućnost zaposlenja? (ako smo konačno riješili pitanje badženaka, davdežnjaka i ostalih )
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2004., 13:32   #166
Quote:
VILKO kaže:
pokazuje danasnju situaciju sa hrvatskim.
pa, osim što tu i tamo na rtl-u jedan kajka, a drugi forsa čakavštinu, nisam primijetila da se u javnim institucijama nešto naročito govori neknjiževni jezik, a u privatnom životu svatko može govoriti kako hoće, i to mi ne izgleda kao negativnost za jezik.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2004., 15:44   #167
nemam ništa protiv lokalizama, i definitivno su bogatstvo (jezično) HR. ali, imam protiv toga da se neke stvari definiraju kao da su npr zagrebačke, a nisu!
kao što nikome neće pasti na pamet da govori kaj u dalmaciji ili da tvrdi da je to u dalmaciji normalno, tako se i u zagrebu koristi jako malo turcizama (džezva naravno izuzeta ) i nitko tko je iz zagreba ne govori tako.
jedno od obilježja nekih dijelova Hrvatske je etnička zatvorenost. zato sad npr. postoje Gradišćanski Hrvati. tako postoje i obitelji koje su došle u nekom momentu u zagreb (npr. nakon IIsv.rata) i tu su već generacijama, ali njihovo nasljeđe ostaje. možda je najupečatljiviji primjer Ljilje Vokić koja je kao ministrica izjavila da je odgojena da svaki put kada muškarac uđe u sobu da ona ustane.
ili znam drugu ili treću generaciju zagrebačkih hercegovaca (mojih dragih prijatelja, da sad ne bi bilo zabune) koji govore kao da nikada zagreba vidjeli nisu. izrazi, naglasak, sve je lokalno, ništa zagrebačko.
jel to problem, nije. jezik se miješa i to je prekrasno. ali, na žalost kada nam Cro Cutie napiše sister in law svi znamo što je to, a ove zaboravljene izraze (koje moram priznati nisam ni čula do sada --BadžO), možemo ostaviti sa strane.

al ga udavih!
Alopex is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2004., 17:09   #168
Quote:
Karmela kaže:

...
Ne zelim vjerovati da je ta vrsta malogradjanstine opceprihvacena danas u HR ..
htjela u to vjerovati ili ne u Zgb je to postao standard ponašanja

Quote:
Karmela kaže:

( u Zgb-u se kaze to kaze blah... blah.....inace obozavam Zagreb iz mnogo razloga, i pravi Zagrepcani su tolerantni i kulturni ljudi)). Takve podjele su glupe, negativne i ruzne.
Mislim stvarno; na sto se neke pale
pravi Zagrepčani su vrsta koja izumire pred najezdom još "pravijih"

ali, svaka budala ima svoje zadovoljstvo .. ma kako jadno ono bilo
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2004., 17:55   #169
ovaj, a šta su ti pravi zagrepčani, jel to nešto slično kao pravi hrvat, npr?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 14:36   #170
Quote:
alexxx kaže:
ovaj, a šta su ti pravi zagrepčani, jel to nešto slično kao pravi hrvat, npr?
... isto samo shto nisu u tramvaju sjedili 5 puta
__________________
sve sam mangup do mangupa - gospodo
kosta vujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 14:34   #171
Quote:
Cro-cutie kaže:

Trenutno ne radi, pa mislim da ga to malo ubija u pojam (jel - žena radi, on kod kuće) iako meni to nije problem, al muški se osječaju jadni kad niš ne rade. (bar tako mislim)
To ga sigurno cini nezadovoljnim i pospjesuje svadje...
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 15:26   #172
Quote:
Cro-cutie kaže:
Trenutno ne radi, pa mislim da ga to malo ubija u pojam (jel - žena radi, on kod kuće) iako meni to nije problem, al muški se osječaju jadni kad niš ne rade. (bar tako mislim)
Evoga...pravo u sridu!! Naravski da je nervozan i nikakav kada po cijele dane sjedi u kući i vegetira!...čim nađe posao odmah če biti sve puno bolje!! ( valjda )

Osobno bih udarao glavom o zid i kukao o nesretnom životu da sam na njegovom mjestu!
Činjenica da se brzo pomirite znači da uzrok njegovog nezadovoljstva neleži u tebi i njegovom odnosu sa tobom....več više na "opčoj situaciji"...jebiga..
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 09:49   #173
Evo baš jučer navečer meni moj dragi (uskoro 11 godina braka) objašnjava čitajući knjigu o FENG SHUIU gdje se treba raspravljati tj. svađati (nešto kao nasuprot nosivog zida, na SZ strani kuće - ne znam da li sam dobro zapamtila jer ga očito nisam baš pažljivo slušala ). Uglavnom, zaključili smo da nam te koordinate općenito ne trebaju i koncentrirali se na nešto puno ljepše
__________________
Ring of fire
Sunny Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 01:14   #174
Re: 1 godina - najgora! Istina??

Quote:
Cro-cutie kaže:
Ja i dragi smo u braku cca. 4 mjeseca.

Jako se volimo (normalno) al otkad živimo zajedno, stalno se svađamo. Nije normalno koliko se svađamo, pa se pomirimo, pa opet svađa. Zbog glupe stvari.

Sve moje udate frendice kažu da je normalno, da je prva godina najgora i da su se one mogle rastat 100 puta u toj prvoj godini. Normalno da se nečemo rastat ali zanima me kako je vama bilo.

Ja nemogu vjerovati koliko se svađamo zbog najmanje sitnice, ali ponekad mi je strah jer fakat se svađamo pa se opet pomirimo nakon 10-15 minuta.

Samo mi recite ak je normalno.....pliz....
Trebaš se zabrinuti ako ne padne pomirbeni seks. Onda je opasno da se raziđete. Inače za dva mjeseca će te se već razići
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:59.