Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2010., 13:15   #41
Quote:
Zazum kaže: Pogledaj post
U koliko si empirijskih dokaza sudjelovao,ako je odgovor nula, onda si samo vjernik (rekla-kazala)

Kako možete tako cinično tvrditi vašu ispravnost unaprijed odbacujući tuđa razmišljanja kao idiotarije uopće ne saslušavši ni riječi, ili vas je strah da vaša nabubana teorija postane prazno slovo na papiru.
Kažite mi tko je dosad uopće potvrdio empirijski E=mxc^2 (u potpunosti se slažem da je energija ekvivalentna masi s nekim omjerom) ,o kakvim dokazima govorite, Einstein je tvrdio da je brzina svjetlosti najveća brzina u svemiru, dok je čovjek koji se igrao cijeli život u laboratoriju (Tesla) tvrdio da je izmjerio val brži od svjetla, ali ne, teze koje vam neidu u prilog bivaju beskrupulozno ismijavane bez razmatranja.
Zbog čega bih izbacio skalarni dio nekog broja, radi lakšeg računanja da, jer mi taj dio nije potreban u trenutnim problemima, ali nikako ne radi toga što sam „JA“ rekao da to nemože biti tako,naravno ako se ne krši sa zakonima matematike,a u ovom slučaju se krši samo sa teorijama fizike.
Kolika je izmjerena masa atoma vodika u CERN-u kad se ubrzava do graničnih brzina?
Iz kojeg bi razloga moja masa rasla u beskonačno kad bi se gibao brzinama EMV-ova,kažete da bi izrastao do nevjerovatnih proporcija, možda bih postao i crna rupa.

Nisu li u staroj Grčkoj filozofi svugdje vidjeli dokaze gradnje univerzuma iz četri elementa,
Nisu li Galileove formule bile točne dok nije Einstein dokazao odstupanje.
Ovo je sve off topic,osim možda zadnje rečenice, pa ako želite kažite pa ću vas ostaviti da živite u jednoumlju.

Evo jedan zanimljiv(drugačiji) pogled gravitacije/antigravitacije:
http://rapidshare.com/files/41651166...ravitacija.pdf
Ne znam jel' pišeš gluposti zato da trolaš ili zaista tako misliš, ali znaj da ću te ubuduće u oba slučaja kartonirati.
Imaš Alternativu i tamo zaglupljuj naciju.

Već smo jednom prošli Bosnićev antigravitacijski uređaj, permabanali autora i ne treba nam to prolaziti ponovo.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 23:05   #42
Stvarno se ispričavan svim forumašima koje sam iznervirao, osim JPK-a,ali on to nije ni pogledao.
P. Bosanić je napisao samo jedan kvalitetan rad(izuzev pojedinih dijelova sa fizikalnim trabunjanjem) od četiri koje sam pročitao, pod naslovom "nova fizika", ovaj(antigravitacijski) je stavljen tu da sebi dokažem dali neko nešto pročitao prije argumentiranja, moj osobni stav glede gravitacije i antigravitacije je prethodno ukratko iznešen, foton smatram pojednostavljenjem izraza jer mislim da je priroda svjetla kompleksnija, nemogu tvrditi da je brzina svjetla najveća brzina u svemiru,ali to ne smeta upotrebljivosti kvantne fizike na današnjem uporabnom nivou. Još jednom se ispričavam fer ljudima koji su izgubili svoje cijenjeno vrijeme na pobijanje mojih (i ponekih ne baš mojih) argumenata.

Quote:
Rinnma kaže:
Rasla bi masa u smislu da je potrebno više energije da ubrzaš u odnosu na nešto što "miruje". U odnosu na putnike u svemirskom brodu koji piči sa c, nebi.
Tako je, meni je samo glupo da tu koristimo riječ rast mase (nemogu reći da je fatamorgana brod iako mi tako izgleda), jer laik može to stvarno tako svatiti.

Ubuduće ću se suzdržati od karikiranja.

Quote:
El Ninho kaže:
Imaš Alternativu i tamo zaglupljuj naciju.
Mislim da ih nema potrebe više zaglupljivati.
Zazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 23:30   #43
A neznam, meni je baš lijepo legla sa konceptom prividne mase iako sam pročitao da su fizičari odbacili takvo tumačenje u prilog invarijantnoj masi.
__________________
.
Rinnma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:13.