Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2010., 22:05   #1
''Hardcore'' znanost / znanstvenici

Znanost ''do srži'' - znanost ''do kosti''.

Tko su ti ljudi koji se strastveno bave jednadžbama, formulama, izučavaju zakone ovog svijeta, strukturu, do sitnih - najsitnijih detalja!?
Što oni traže?
Ranije je svrha (al)kemije bila da se pronađe eliksir života, kamen mudraca. Što je danas srž potrage koje se grčevito drže samo najveći umovi znanosti?
Ranije su to bili Einstein, Newton, Tesla, brojni drugi - što su zaista ti ljudi tražili, a što im je bila prepreka da samo utonu u naslonjač udobne fotelje i sa ženom i djecom svrate misli na nešto jednostavnije, svjetovno?

Pred neko vrijeme je izašla vijest o čovjeku koji je riješio stoljeće staru jednadžbu. Tko je ta osoba i koliko je trebalo truda, volja, strpljenja, talenta da riješi ono što su drugi samo pokušavali!?
Ima li ovdje znanstvenika koji misle da bi mogli, ili koji vole, svoj nauk više od života!?
ŽabaKrastačaKre is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 10:59   #2
Traže istinu i zadovoljstvo života, različiti ljudi uživaju u različitim stvarima,
za pojedince je spoznaja vrhunac doživljaja, mozak oslobađa prirodne opijate pa smo opijeni svojim razmišljanjima

Samo čovjek mora paziti na doziranje da ne postane narkoman, zatvoren u svom svjetu izgubljen od okoline i doticaja sa stvarnošću.

Još jedna stvar, talenat ne postoji, postoje samo sklonosti koje mi možemo obogaćivati i izgrađivati sa svojim radom, radom i samo radom.
Zazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 23:06   #3
Ako smijem primijetiti, ovdje je dosta iskrivljena slika znanstvenika. :

Zanima li koga što znanstvenici rade, može upecati neki od otvorenih dana znanstvenih institucija što se održavaju na proljeće i vidjeti sve to uživo.

Glede tvrdojezgrenosti, više bi me zanimalo što je to "softcore". Jesu li to ljudi koji jesu zaposleni u znanosti, ali zapravo maštaju o kakvom birokratskom poslu, sportu ili poljoprivredi, dok svoju znanost u najmanju ruku ne vole? Možda nešto drugo?
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 00:28   #4
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Ako smijem primijetiti, ovdje je dosta iskrivljena slika znanstvenika. :
Imaš pravo. Upravo zato otvaram temu jer me zanima kakvi su životi osoba koje su strastveno predane znanstvenom radu, skoro pa 24/7, naravno uz pretpostavku da postoje takvi ljudi.

Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Zanima li koga što znanstvenici rade, može upecati neki od otvorenih dana znanstvenih institucija što se održavaju na proljeće i vidjeti sve to uživo.
Hvala. Imat ću to na umu.

Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Glede tvrdojezgrenosti, više bi me zanimalo što je to "softcore". Jesu li to ljudi koji jesu zaposleni u znanosti, ali zapravo maštaju o kakvom birokratskom poslu, sportu ili poljoprivredi, dok svoju znanost u najmanju ruku ne vole? Možda nešto drugo?
Pa da, mogli bi to i tako opisati. Iako, ne bih rekla da postoje oni koji svoju znanost ne vole, već možda samo ne u toj mjeri da bi radi svojih ideja riskirali život, sigurnost, udobnost itd.

Možda naslov nije odgovarajuć - možda bi bolje bilo 'Znanstvenik bez granica', ili sl.
ŽabaKrastačaKre is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 22:07   #5
Quote:
ŽabaKrastačaKre kaže: Pogledaj post
Imaš pravo. Upravo zato otvaram temu jer me zanima kakvi su životi osoba koje su strastveno predane znanstvenom radu, skoro pa 24/7, naravno uz pretpostavku da postoje takvi ljudi.
Ja sam ih možebit vidio po filmovima. Oni stvarni koje znam samo ubiju pokoji vikend ako imaju nešto jako zanimljivo (o tome kako je krasno biti u gotovo praznoj zgradi da ne govorim ), možda ponekad ostanu kasno u noć.


Quote:
Pa da, mogli bi to i tako opisati. Iako, ne bih rekla da postoje oni koji svoju znanost ne vole, već možda samo ne u toj mjeri da bi radi svojih ideja riskirali život, sigurnost, udobnost itd.
Zašto ne? Upadneš kod nekog profesora koji ti dadne u zadatak nešto posvema besmisleno i odluči ne trpjeti prigovora ni tvojih ideja. Dovoljno da te potjera nekud dalje. Istina, i takav će pehist kad-tad naći mjesto koje mu bude po volji pa nisam baš uzeo bogznakakav primjer.

Žrtvovanje udobnosti? Upadaju li u to pokusi u kojima se možeš ozlijediti?

Quote:
Možda naslov nije odgovarajuć - možda bi bolje bilo 'Znanstvenik bez granica', ili sl.
Ne bih prigovorio ni ovom prvom. :
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 15:34   #6
cega sam se ja odrekla da bih imala ovaj zivotni stil? jer ovo je stil zivota, ne posao ili zanimanje.
hm, odrekla sam se zivota u blizini mnogih ljudi koje volim, pristala sam godinama zivjeti kako ne mislim da je udobno i lijepo, nedavno sam se odrekla bitno vece place i vile s pogledom na pacifik, zadnje sam se odrekla jedrilice
odrekla sam se i nekih ozbiljnijih stvari ali to je privatno a ovo je ionako samo chatlab, pa neka je radije light
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 18:33   #7
Eh ta ljubav radi koje si se odrekla vile i jedrilice. Kad narastem, želim biti kao i ti. (razlika je što se ja ne bih vile odrekla )
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 19:50   #8
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Eh ta ljubav radi koje si se odrekla vile i jedrilice. Kad narastem, želim biti kao i ti. (razlika je što se ja ne bih vile odrekla )
jao, nemoj- jadna buduca ti

al imas prav, mozda sam se zajebala za vilu na pacifiku taj paket je ukljucivao ne samo vilu, nego i veliku placu i pristojnu slavu. ali eto, cinilo mi se da me nece veselit a prestara sam da ignoriram instinkt. do sad me dobro sluzio...
za jedrilicu sam odlucila na time-sharing za sad i cekat jos koju godinu da zivot postane manje sumanut. tako da ima jos nade za mene
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 20:12   #9
Ajme luca pa koji ti je vrag. Još mi govoriš da paket ne uključuje samo vilu, nego i SLAVU?! Tko šljivi instinkt, da si lijepo prihvatila vilu, novce, slavu, ja bih se odmah prijavila za ispomoć oko kuće. (naravno, samo ako ta vila uključuje i bazen)

p.s. Jesi bila u domovini ovo ljeto?
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 11:20   #10
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Ajme luca pa koji ti je vrag. Još mi govoriš da paket ne uključuje samo vilu, nego i SLAVU?! Tko šljivi instinkt, da si lijepo prihvatila vilu, novce, slavu, ja bih se odmah prijavila za ispomoć oko kuće. (naravno, samo ako ta vila uključuje i bazen)

p.s. Jesi bila u domovini ovo ljeto?
kad dodjes u moje drevne godine, nije ti vise ni do slave

jes, bila sam u HR, nazalost i povodom toga da ispratim na drugi svijet predzadnjeg clana moje obitelji
imao je samo 30 godina...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 17:23   #11
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
kad dodjes u moje drevne godine, nije ti vise ni do slave

jes, bila sam u HR, nazalost i povodom toga da ispratim na drugi svijet predzadnjeg clana moje obitelji
imao je samo 30 godina...
Meh, nisi ti stara. Ne tepaj si.

Ah luca, užas. Moje saučešće. Nemam što reći.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 11:14   #12
Quote:
Zazum kaže: Pogledaj post
Još jedna stvar, talenat ne postoji, postoje samo sklonosti koje mi možemo obogaćivati i izgrađivati sa svojim radom, radom i samo radom.
Ne slažem se, talent postoji kao i sklonost prema tom talentu
__________________
hic Rhodus, hic salta
livmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 22:25   #13
I've got two words for you:

Science groupies

__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 21:01   #14
čemu služi nepčana resica?
__________________
><((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((º> ¸.·´¯`·
stidljiva ljubičica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:49.