Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2015., 15:45   #401
Quote:
anakin01 kaže: Pogledaj post
ono što tebam su savjeti kako pričati i kako se postaviti u situaciji..jerbo, što god sam probao, jaz je samo još veći.
Ajme koliko filozofije ni oko čega.

Ne radi se tu niti o novcima, niti o razmaženosti, niti o sponzoriranju, niti o ... što je sve nabrojano.
Sva ova naklapanja da ona nema pravo vako i onako, da je neodgovorna, simo tamo... Što je to, pobogu, uopće važno? I otkud stav da ona nešto ne bi ili bi trebala? Ona može raširiti noge i tražiti soma eura za sex. Može što god želi. Zašto ne bi zahtjevala da on njoj daje sve novce? Zašto ne bi zahtjevala da on živi na cesti ako treba? Ona može zahtjevati što joj drago. Hoće li to tako i biti, to je već drugi par rukava.
No to niti nije problem.

Ovdje se, najjednostavnije rečeno, radi o slučaju međusobnog nepoštovanja te nedovoljnog samopoštovanja. I ta ravnopravna veza je već gotova, samo se čeka da netko uspostavi njezinu smrt.

Autore, vi niste u ravnopravnom položaju već duže vremena. I oboje ste se stavili u takav položaj. Ti nju stavljaš na nižu razinu i čekaš da ona sazrije pa se popne na tvoju. Ako se tako odnosiš prema njoj, ne možeš niti očekivati da budeš u ravnopravnoj vezi jer nju niti ne stavljaš u ravnopravan položaj sebi.
Ona se stavila u neravnopravan položaj kad je jasno dala do znanja da očekuje od tebe da za vašu egzistenciju ti preuzmeš na sebe više odgovornosti... ona se očito ne osjeća dovoljno zrelom.

Ti poštovanja prema njoj nemaš. Ti čekaš da ona tek dođe na poziciju u toj vašoj vezi za koju će tvoje poštovanje zaslužiti. A to tako jednostavno ne ide. Njezin karakter je takav da će vječito generirati tvoje nepoštovanje.

Najzrelija stvar od tebe bi bila da se prema njoj postaviš kao prema zreloj osobi i tretiraš ju upravo tako. Sa poštovanjem. Reci joj jasno i glasno što joj sve zamjeraš i što sve od nje očekuješ. Ona neka učini isto. A potom, ukoliko ne dođete do nekog sporazuma u kojem nema zamjeranja, učinite ono što jedino proizlazi iz međusobnog poštovanja: prestanite se mrcvariti raznim pogledima "odozgo", raznim "čekam da sazriješ pa da kao i ja vidiš što je najbolje za tebe" i jednostavno prekinete.

Nije li bolje da svaka osoba nađe sebi onoga koji će ju poštovati radi toga što na jest umjesto da se međusobno navlačite u uloge koje same od sebe nisu došle?

I da. Ti nju voliš. Pa možda. Kao ravnopravnu partnericu? Ne. Među partnerima nema kvalitetnog ljubavnog odnosa bez međusobnog poštovanja. A to vama fali. Prema tome, ne bih stavljala preveliku važnost na tvoju izjavu ljubavi.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Old 01.04.2015., 15:59   #402
Quote:
anakin01 kaže: Pogledaj post
Nema više prepiranja..zadnji razgovor koji smo imali, rekao sam što sam imao i to je to. Ona uvijek ima izbor otići ili ostati.
Što se mene tiče, stvar je poprilično jednostavna a ona će pokazati od čega je, ovisno o tome što napravi u narednom periodu.
Imaš i ti. Ali ne želiš. Zašto? Ti si taj kojem način njezinog funkcioniranja ne odgovara. Ali biraš skrštenih ruku čekati da vidiš kako će se i koliko koprcati te hoće li na kraju ipak izaći sve u tvom smjeru.

Ovo je sad igra živaca. Jačeg i slabijeg. Ti ZNAŠ što će se dogoditi. Ti si postavio uvjete u kojima očekuješ da se stvari razviju u tvom smjeru. Čekaš da ona dođe prema tebi kroz vrata za koja ti znaš da su ispravna.

To niti je ljubav iz poštovanja niti ravnopravnost.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Old 01.04.2015., 16:10   #403
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post

To niti je ljubav iz poštovanja niti ravnopravnost.
Ti si nova na temi pa ti možda neće odmah reći

Quote:
anakin01 kaže: Pogledaj post
Tema je suživot i financije..raditi nekakve psihoanalize mene, to smisla nema.
Mada, nikad se ne zna, možda ti pogodiš pravu riječ na koju će reagirati i shvatiti ono što od početka teme ne dopire do njega.

Inače, zanimljivo je kako se jednostavne stvari uspiju enormno zakomplicirati, samo kad osoba nije svjesna da ima pravo izbora i da njezin partner ima to isto pravo.
-honey- is offline  
Old 01.04.2015., 16:29   #404
Pa honey, dopire do mene..i vaših je mišljenja 100..što da sad odgovaram na svaki post i tulim na sto strana..vrtimo se u krug.

Isto tako sam rekao da sigurno nisam savršen a ona jedini krivac..

Njoj sam rekao sve što i vama...razgovarati sam pokušao i pokušavam. kao čovjek, bez ikakvog vrijeđanja, optužbi..čistim činjenicama i konkretnim stvarima...s nikim ne razgovaram s visoka, isto doživim smetlara i frajera u odjelu..ljude vrednujem po onome što govore i kako se ponašaju, ne po onome što imaju i što rade... ona je ta koja sebe stavi ispod!!!

kada razgovaramo, sve doživljava kao napad..odmah u startu..to je obrambeni mehanizam...i odmah krene sa protuoptužbama umjesto da normalno razgovara.

Na kraju krajeva, i tu sam došao po savjete! želim promjeniti stvar...ali sad je opet problem što je to "sigurno krivo radim"...

Više vjerujem da se situacija neće promjeniti nego što mislim da hoće..pa nisam lud.

azloga biti potpuno nezadovoljan.
anakin01 is offline  
Old 01.04.2015., 16:30   #405
Quote:
anakin01 kaže: Pogledaj post
nemam joj pravo soliti pamet gdje će raditi i šta će raditi? Nemam ali ne može od mene očekivati da živimo na moju grbu...dokle god se s poslovima tako ponaša. Sorry ali izdržavaj i traži dalje, kad nađeš - bježi. meni je to odgovorno ponašanje prema partneru i zajedničkom životu.
Ovo je isto diskutabilno.
Da mi je partner kronično nezadovoljan poslom, a ja radim s plaćom koja može gurati oboje, ne bi mi uopće bio problem da živimo 'na moju grbu', i da da otkaz i prije nego što nađe drugi posao. Naravno očekivala bih dogovor. Dogovor je odgovorno ponašanje prema partneru, a ne žrtvovanje na poslu. Bar po mom nekom shvaćanju.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Old 01.04.2015., 16:35   #406
nije li negdje napisao da se borio s minusom kad ona nije radila?
(čak i s obzirom na to da su joj starci plaćali auto za to vrijeme).
anđeo tame is offline  
Old 01.04.2015., 16:55   #407
Quote:
anakin01 kaže: Pogledaj post
Pa honey, dopire do mene..i vaših je mišljenja 100..što da sad odgovaram na svaki post i tulim na sto strana..vrtimo se u krug.

Isto tako sam rekao da sigurno nisam savršen a ona jedini krivac..

Njoj sam rekao sve što i vama...razgovarati sam pokušao i pokušavam. kao čovjek, bez ikakvog vrijeđanja, optužbi..čistim činjenicama i konkretnim stvarima...s nikim ne razgovaram s visoka, isto doživim smetlara i frajera u odjelu..ljude vrednujem po onome što govore i kako se ponašaju, ne po onome što imaju i što rade... ona je ta koja sebe stavi ispod!!!

kada razgovaramo, sve doživljava kao napad..odmah u startu..to je obrambeni mehanizam...i odmah krene sa protuoptužbama umjesto da normalno razgovara.

Na kraju krajeva, i tu sam došao po savjete! želim promjeniti stvar...ali sad je opet problem što je to "sigurno krivo radim"...

Više vjerujem da se situacija neće promjeniti nego što mislim da hoće..pa nisam lud.

azloga biti potpuno nezadovoljan.
sta mislis da joj ovo pokazes? da i ona kaze koju? sta bi ona rekla, kada bi procitala da i mladje cure od nje smatraju da je ona nezrela i razmazena?
ili bi njena prica bila skroz drugacija? kako bi ona drugoj curi objasnila njenu zelju da raspolaze tvojom placom?
moje misljenje je da ti samo mislis kako ste slicni i kako si ti bio kao ona.
ona ima gotovo 30 i njen karakter je gotova stvar. ona nikad nece misliti da se treba za nesto pomuciti ili namuciti, ako ima neko ko moze uletjeti sa lovom. ona nece cijeniti tvoju muku oko necega, mozda to cak smatra i glupim. njeni imaju da plate ratu- prema tome- gdje gori? (ovo mogu biti njene misli).
ovo mi nekako izgleda kao da je ona astroloska vaga, podznak strijelac, a ti jarac, podznak djevica ono- vase zivotne filozofije se ne poklapaju.
njoj je bitno da dok ima-ima. zivi za sada, za ovaj trenutak.
a ti bi neko ztrvovanje, planiranje, znoj i muku i uzivanje u plodovima rada.
i nije nijedno pogresno, nego jednostavno los spoj.
neka dobra verzija veze bi bilo da te ona rastrese i opusti, a ti njoj dajes stabilnost...ali u losijoj verziji je ona za tebe muha bez glave, a ti za nju klesar tadija tegoba
ona ce raditi kad bude morala, ali njeno moranje i tvoje nisu na istoj potenciji moranja. i tesko da ce ikad biti.
i ako se rastanete- ona ce naci nekoga ko dijeli njenu viziju (dok ima, ima), a ti otvori cetvere oci da nadjes neimarku slijedeci put.
OneHitWonder is offline  
Old 01.04.2015., 17:01   #408
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Mada, nikad se ne zna, možda ti pogodiš pravu riječ na koju će reagirati i shvatiti ono što od početka teme ne dopire do njega.
Sad ću ja to.

Quote:
anakin01 kaže: Pogledaj post
Isto tako sam rekao da sigurno nisam savršen a ona jedini krivac.
Ne traži se krivac. Nema krivaca. Nije vaša veza suđenje ili utakmica. Ima odgovornih za situaciju. Oboje ste odgovorni. Podjednako.
Bez obzira na (ne)savršenost.

Quote:
Njoj sam rekao sve što i vama...razgovarati sam pokušao i pokušavam. kao čovjek, bez ikakvog vrijeđanja, optužbi..čistim činjenicama i konkretnim stvarima...s nikim ne razgovaram s visoka, isto doživim smetlara i frajera u odjelu..ljude vrednujem po onome što govore i kako se ponašaju, ne po onome što imaju i što rade... ona je ta koja sebe stavi ispod!!!
Sa partnerom razgovaraj o svojim emocijama. Ne o činjenicama. Nisi na poslovnom sastanku.

Što se tiče razgovora s visoka... činjenica da to povezuješ sa smetlar/frajer u odijelu govori o tome da uopće ne razumiješ na koji način funkcionira poštovanje u vezi.

I na kraju, ona sebe ne stavlja u ravnopravnu poziciju s tobom, a ti tu njezinu poziciju dodatno cementiraš i potičeš svojim ponašanjem.

Quote:
kada razgovaramo, sve doživljava kao napad..odmah u startu..to je obrambeni mehanizam...i odmah krene sa protuoptužbama umjesto da normalno razgovara.
Ona se osjeća napadnuto. Od tebe. Činjenica da tebe to niti najmanje ne brine govori dovoljno o tome koliko ju voliš. Ne pitaš li se ti što ti činiš da se ona osjeća napadnuto? Zašto? Možeš li ti nešto učiniti da joj se u komunikaciji približiš umjesto da sjediš skrštenih ruku i prosuđuješ kako ona ne zna normalno razgovarati.

Jel je tebi do nadjebavanja tko je u pravu ili do toga da vam komunikacija profunkcionira?

Quote:
Na kraju krajeva, i tu sam došao po savjete! želim promjeniti stvar...ali sad je opet problem što je to "sigurno krivo radim"...
I opet. Nije stvar u tome tko što radi krivo. Stvar je u tome da to što radite vas ne vodi nikamo.

Težiš li tome da budeš ispravan dok prosuđuješ kako je ona kriva ili tome da joj se približiš i sporazumiješ se s njom?
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Old 01.04.2015., 17:17   #409
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
nije li negdje napisao da se borio s minusom kad ona nije radila?
(čak i s obzirom na to da su joj starci plaćali auto za to vrijeme).
Ne znam više, kasnije je napisao da bi ih mogao oboje financirati.
Pa je malo borac, malo bježi pred prvim problemima, pogubila sam se.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Old 01.04.2015., 17:21   #410
sad sam se i ja pogubila
pogotovo jer je napisao da ima tako visoku plaću da će jako jako teško naći neku koja više zarađuje
anđeo tame is offline  
Old 01.04.2015., 17:24   #411
Placa je rasla zadnjih 6mj. Do tada je bila visoka ali ne toliko da pokrije sve troskove + ulaganja u stan..bilo je nekih nepredvidjenih stvari takodjer..
anakin01 is offline  
Old 01.04.2015., 17:25   #412
Higijenicarka, tvoj zadnji post mi je dao za razmisljati..sad stvarno idem off, hvala svima.
anakin01 is offline  
Old 01.04.2015., 19:58   #413


Ode čovjek sa poluvjerenjem da mu je cura šmrc mnogo uvređena i iznenađena jer nije ona kriva kaj želi živjeti izand svojim moogućnosti.
On je kriv kaj to ne prihvaća. Da onaj tko im više više treba dati... i da se ne smije nekome reći da je sam kriv za svoje financije.

Ode čovjek sa novom grižnjom savjesti jer je on ah neobziran pa mu smeta kaj ona misli da može živjeti na njegov račun.
Ah on je povrijedio njene uzvišene osjećajčiće i on je kriv ako se ona loše osjeća buhuhuu, doista je pa ovaj škrt (treba svu plaću dati raspašojki u ruke nego kaj) i... oboje su odgovorni.
Za to kaj njemu smeta da je sponzor.



Oboje su krivi.
On kaj od nje očekuje fer i odgovornost a ona kaj od njega ne očekuje sponzorstvo ne samo u režijama i hrani nego i u ostalim šoping željama
Ma kak' se usudi procjenjivati da je za njen kredit i financijske probleme... ona kriva.

Kak' se usudi ne tješiti je dok kuka i tutnuti joj sto ojrića ?

Kaj got ! Jasno je da je on kriv. Naravno da se ona osjeća napadnuto.
Ona se treba osjećati opušteno i prekosretno.
Rješenja ?
Da joj daje svu plaću a sebi ostavi za gablec ne bi ona bila uzrujana, ne bi mu govorila da je škrt i ne bi kukala i žicala lovu... i problem riješen.
Još da joj on plaća ratu kredita... ma raj ljudi raj.


Zato sram ga bilo... kako pokazuje nezadovoljstvo i nju smatra odgovornom za njene financijske probleme.. ma kako smije ? !
Zar on ne shvaća da mu ona daje svoj auto.
Da treba biti sretan jer bi se inače vozio triciklom.
Nije čudo da se ona osjeća loše. Ma sve je on kriv.
On ništa ne cijeni i samo je napada i napada.

Jedini način da se sve riješi je da on umukne dok ona njega pljucka ali da ju onda milki po glavušici dok kuka i da joj čim dobije plaću da svu lovu i kartice.
Kaj si on uopće ima kupovati nešto od svoije plaće ?
Plejku ? U vezi tako kratkoj sve se žena treba pitati inače se žena osjeća loše.

Sa suzom u očima on treba reći "Dušo oprosti što sam neobziran i što u potpunosti ne ispunjavam sve tvoje i tvoje mame financijske prohtjeve... ajmo razgovarat, daj mi šansu, jaćse promijenit... sva lova tebi treba ići.Ti si tako skromna i zrela djevojka... ja to ne cijenim. Jaćse promijenit."

Onda će ona sve shvatiti, oni će se međusobno približiti i ljubav će procvjetati.
Sad ide svetačka glazba, suze u očima i zagrljaji.

E da a ona će postati skromna i realna nadasve nezahtjevna po pitanju fiancija.
Još samo treba 234678 puta sa njom umilno razgovarati.
Pa strplivo čekati dok joj ne svane a bude... jer ona jednostavno bez ozbiljnog razgpovora ne kuži da nije u redu živjeti na muškarčev račun i voziti auto koji si nemreš priuštiti bez toga muškarca.

Jer u njenoj se duši krije skromna i zahvalna cura samo ju on sram ga bilo ne zna odkopati. Ozbiljnim razgovorom.




I love Forum hr.

Odjavljujem se sa teme.Živjele pametne cure.
pozitivax is offline  
Old 01.04.2015., 20:37   #414
Mislim da smo se poceli vrtiti u krug. Ako autor izrazi zelju da nesto doda, otvorit cu opet temu.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.