Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2013., 15:50   #61
dobar odgovor

pitanje je doduše bilo upućeno ProstNicku, jer volim te što "definiraju problem", ali ne znaju predložiti niti jedno rješenje

a ima nešto i u ovome što je napisalo dijetesjene - jednom kad nema aplauza pogube se!
chaterica40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 15:59   #62
Quote:
chaterica40 kaže: Pogledaj post
dobar odgovor

pitanje je doduše bilo upućeno ProstNicku, jer volim te što "definiraju problem", ali ne znaju predložiti niti jedno rješenje

a ima nešto i u ovome što je napisalo dijetesjene - jednom kad nema aplauza pogube se!
Ma,ja sam se javila na temu jer sam prošla i prolazim nešto slično.
Rješenja - nema.
Ono,sad ćemo nešto napraviti i biti će hepi end za sve uključene.
Na ovom cirkusu ona ima priliku odrasti i ne biti više malo dijete koje za sve mora imati odobravanje roditelja.

Samo,postoji jedan crv u meni,a taj je da obično ljudi koje ovoliko potrese roditeljsko neodobravanje - zapravo negdje duboko u sebi nisu toliko sigurni.
A posebna je priča od kuda dolazi ta nesigurnost i ima li realnog temelja...
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 16:13   #63
Mislim da si ti sve super napisala i da razumiješ problem, a ja razumijem to što si htjela reći, ok je.

Naravno da nije sigurna i da traži odobravanje roditelja (jer su je tako "naučili" ili "izmanipulirali" tj. odgojili za njihove potrebe)...mislim da to dobra prilika da "odraste". Baš si to ljiepo napisala!
chaterica40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 17:12   #64
Quote:
chaterica40 kaže: Pogledaj post

pitanje je doduše bilo upućeno ProstNicku, jer volim te što "definiraju problem", ali ne znaju predložiti niti jedno rješenje
ProstNick je još u svojem prvom postu na ovoj temi dala odgovor autorici.
i ProstNick je žensko.
čitaj.
neš ti odgovora. nek se skine s roditeljske sise i amin.
ProstNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 19:37   #65
Ja to gledam ovako.Da se od početka trebaš postavit.Tvoj izbor je samo tvoj izbor.
Danas si sa osobom koja ti po svemu odgovara,isto tako i ti njoj odgovaraš.Normalna stvar roditelji htjeli odmah princa na bijelom konju a ne gledaju ima li taj bijeli princ crnu mrlju u duši.
Danas ste ti i ona.Međusobno zadovoljni.naravno roditelje treba poštivati.Bez daljnjeg.Al kad se zatvorite u Vaša 4 zida ostajete samo vas dvoje i Vaša djeca zajedno sa Vašim problemima.
Problemima koje samo Vas dvoje moćete rješiti.
Naravno ukoliko se dvoje ljudi vole ,poštivaju,cijene,nadopunjuju samo je nebo granica.
Jer danas sutra prirodno gledajuc i prirodni slijed roditelji ce otići u vječnost,djeca svako na svoju stranu.Roditelji ponekad imaju i dobrih ali i loših procjena.U tom slučaju procjenu treba napravit vaše srce.Srce rijetko griješi.
Na kraju cijele ostajete ti i ona.Ona i ti.
Zato treba volit,cijenit i poštivati svoju bližnju osobu.Nastojati joj dati najbolje i sve od sebe a život.....
Život će Vas nagraditi kroz djecu.Za djecu postojimo i za djecu živimo.
Zato živila ljubav
walther9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 12:19   #66
Evo i neke "službene" statistike o tome kolko se roditelji mješaju u ljubavne veze svoje djece.

Meni je neshvatljivo kako netko može ići razbiti vezu svojeg djeteta... danas smo u 21 stoljuću pa bi probleme trebalo rješavati na verbalan način - mirni topli razgovor
__________________
Hottrip.net - mjesto gdje putovanje počinje
đezzba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 12:42   #67
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Stari ljudi ne vole promjene, čak i kada su to možda promjene nabolje.
Mislim da ima nekaj i u ovome. Nedavno sam saznala za "razloge" gdje roditelji nisu prihvaćali novi izbor svoga sina. Bilo mi je ful nejasno zakaj s obz da je ona lijepa, dobra, pristojna, pametna, kvalitetna, uspješna itd uglavnom snaha kakvu bi samo mogli poželjeti a za bivšu samo znam da nije nekaj posebno osim po lošem. Međutim, spoznaja da je njegova sestra najbolja frednica od njegove bivše žene, da joj je mama frendica s njezinom mamom itd itd itd razjasnila mi je zakaj je familija okrenula leđa i njemu i njegovoj novoj ženi. Mislim da se s tim malo tko može nositi. Možda tu jedino vrijeme može učiniti svoje, a ako i ne učini ne treba zaboraviti ko je koga birao za brak i s kim namjerava provesti život ionako nema toga koji bi svakome bio po volji a jedino je bitno da su njih dvoje sretni.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 15:49   #68
Čitam pa mi se čini da ima malo postova s pozicije roditelja.
Uopće se ne radio o tome sviđa li ti se ili ne sviđa izbor tvoga djeteta nego da taj izbor poštuješ,pa ma kako ti se činio pogrešan.
Treba uložiti malo energije i ne popovati,ali reći svoje mišljenje.Pa kad sve možda i "pođekvragu" stisnuti zube i ostati uz svoje dijete i ne tupiti s onim "jesam li ti ja rekla".
Egocentrični i manipulativni roditelji su djeci strašan teret.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 22:17   #69
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Čitam pa mi se čini da ima malo postova s pozicije roditelja.
Uopće se ne radio o tome sviđa li ti se ili ne sviđa izbor tvoga djeteta nego da taj izbor poštuješ,pa ma kako ti se činio pogrešan.
Treba uložiti malo energije i ne popovati,ali reći svoje mišljenje.Pa kad sve možda i "pođekvragu" stisnuti zube i ostati uz svoje dijete i ne tupiti s onim "jesam li ti ja rekla".
Egocentrični i manipulativni roditelji su djeci strašan teret.
ovo je jedna strana medalje, i potpuno stoji.

druga strana, možda ne nužno primjenjiva direktno na ovu temu i na ovaj slučaj autorice teme; jebiga nije da je lako biti i taj roditelj. zamisli da imaš iskustvo koje to tvoje dijete trenutno nema, i znaš unaprijed poprilično tačan ishod situacije u koji se to dijete upušta. ne možeš ga baš pustiti, eto super, ništa, ajd ti sad lijepo slomij nogu tralala, a ne možeš ni branit ili uzimat stvari u svoje ruke živeći za njih i preuzimajući sav teret ishoda situacije na sebe. i koliko ljudi će se uspjet snaći u takvoj situaciji i odradit iole pravu stvar? malo. jer realno nije lako. jer moraš biti jedan od onih koji razmišljaju. jer velika većina ljudi, nevezano za starosnu dob, oduvijek žive po inerciji, ne razmišljaju, a i ono, malo je ne-egocentričnih i ne-manipulativnih osoba općenito, koji onda, kao i u ostalim segmentima svojeg života, bivaju ne-egocentrični i ne-manipulativni i u roditeljstvu.

jebeno.
ProstNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 08:12   #70
roditelji su skloni pružat svoja krila, dok im se ne potkrešu.
a svaka osoba bi trebala znati dokle seže poštovanje prema roditelju i počinje sloboda i pravo da si sama uredi život.
ne ostavljati mjesta diskusiji i napravit po svome, što god to "svoje" bilo.
prežive oni sve, mada drame kad im se krila krešu sve u 16.
nisam dala da se petljaju u moje izbore, a bila sam odgajana kao kakva principessa. šok mog tate kad je saznao za mog starijeg dečka i moje namjere da se selim njemu bio je nemjerljiv. drama je sezala dotle da je samodijagnosticirao predstojeći (nikad hvala Bogu dočekani) herz ćop.
i ja sam napravila po svome.
neki dan smo pričali i rekla sam kako bi možda jednom ja usvojila dijete (s obzirom da mi nije bitno razmnoziti se) , na što se opet snebivao da to nije normalno i da ja očito volim probleme u životu
onda su ga zezali da bi šetao "malog crnca", a on već unaprijed pada u nesvijest točno kao da bi sutra posvojila.
mislim da roditeljima zbilja svojom odlučnošću treba dati do znanja DA SE NEMAJU ŠTO PETLJATI, DA IH SE NE TIČE I NE IH PITATI kod donošenja životno važnih odluka. Obavijestiti ih - da, ali ne tražiti "dogradnju" svojoj odluci ili izboru u vidu njihova odobrenja ili "blagoslova". jer upravo je to taj prostor gdje oni vide prostora za manipulaciju.
Le Pen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 10:00   #71
Moji roditelji niš ne prihvačaju! Toliko su zaostali da ne prihvačaju centralno grijanje a kamoli partnera.Ko pita roditelje!
jade2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 15:18   #72
Quote:
Le Pen kaže: Pogledaj post
roditelji su skloni pružat svoja krila, dok im se ne potkrešu.
a svaka osoba bi trebala znati dokle seže poštovanje prema roditelju i počinje sloboda i pravo da si sama uredi život.
ne ostavljati mjesta diskusiji i napravit po svome, što god to "svoje" bilo.
prežive oni sve, mada drame kad im se krila krešu sve u 16.
nisam dala da se petljaju u moje izbore, a bila sam odgajana kao kakva principessa. šok mog tate kad je saznao za mog starijeg dečka i moje namjere da se selim njemu bio je nemjerljiv. drama je sezala dotle da je samodijagnosticirao predstojeći (nikad hvala Bogu dočekani) herz ćop.
i ja sam napravila po svome.
neki dan smo pričali i rekla sam kako bi možda jednom ja usvojila dijete (s obzirom da mi nije bitno razmnoziti se) , na što se opet snebivao da to nije normalno i da ja očito volim probleme u životu
onda su ga zezali da bi šetao "malog crnca", a on već unaprijed pada u nesvijest točno kao da bi sutra posvojila.
mislim da roditeljima zbilja svojom odlučnošću treba dati do znanja DA SE NEMAJU ŠTO PETLJATI, DA IH SE NE TIČE I NE IH PITATI kod donošenja životno važnih odluka. Obavijestiti ih - da, ali ne tražiti "dogradnju" svojoj odluci ili izboru u vidu njihova odobrenja ili "blagoslova". jer upravo je to taj prostor gdje oni vide prostora za manipulaciju.
Vrlo jednostran stav.
Roditelji se ne smiju petljati i ne treba ih ništa pitati,a od njih se očekuje - što točno?
Zanimljivo je to da djeca očekuju od roditelja da "se ne petljaju" ,a kad oni to pokušaju provesti onda ih se proglašava nezainteresiranima,sebičnima,hladnima...
I to smo prošli.
Pa se vratili na početak i to u trenutku kada su stvari krenule po zlu ili barem ne onako kako je bilo očekivano.
Ponavljam - moje dijete ima pravo na pogrešku,ali ne i na neodgovorno ponašanje čije posljedice ispravljaju roditelji.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 14:43   #73
Quote:
NaBalkonu kaže: Pogledaj post
Kradem temu ...
Slična situacija, nakon rastave uplovila sam u novu vezu koja mojim roditeljima nije nikako sjela .. do te mjere da mi mama prijeti izbacivanjem iz kuće, odzimanjem djeteta i razbaštinjenjem ... zato jer je moj odabranik musliman.
Prijeti jer ništa drugo ni ne može, btw ne može ni boldano, bar ne tek tako.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:26.