Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2015., 12:25   #221
Mali ispravak.
To se zove sarkastična primjedba.
O pasivnoj agresiji može se više doznati na stranicama koje postavlja struka.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 13:12   #222
Tvoja sakrasticna primjedba je nepotrebna i neprimjerena i u sklopu konteksta u kojem si iznapadala sugovornika koji ima drugo vidjenje ad hominem komentarima, moram rec da bih tu primjedbu prvenstveno okarakterizirala kao pasivnu agresiju

Iz svega procitanog moram uocit da te jako uznemirava tvrdnja: Postoje sretni brakovi. Od te misli mozes krenut i vidjet sta te tolko uznemirava kad se suocis sa tom misli
__________________
Pakao, to su drugi.

Zadnje uređivanje JustForFun : 24.05.2015. at 14:20.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 13:25   #223
zene...

postoje i sretne veze , dok ne skoncaju brakom, a postoje i sretni brakovi, ..dok postoje i ne zavrse razvodom. a postoje i oni brakovi koji traju samo radi ''mira u kuci i susjedstvu''

tako da, postoje i vanbracne zajednice (sa djecom) sretnije i uspjesnije nego mnogi danasnji brakovi koji se sklapaju milom ili silom pa kud puklo.
danas vise nista nije sveto.

svaka cast onima koji uspiju prebroditi poteskoce, a vecina ih to ne uspije. u svakom slucaju, bolje je i biti rastavljen ,u prijateljskom/ili poslovnom odnosu nego u stalnom konfliktu, .. bolje je za vasu djecu

Zadnje uređivanje niptuck : 24.05.2015. at 13:48.
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 14:15   #224
Quote:
Violeta1 kaže: Pogledaj post
Brak uključuje kompromis, odgovornost, obavezu, poštovanje, a ne cjelodnevno držanje za ručice i trčanje po zelenoj livadi punoj šarenog cvijeća.
Zasto bi itko ikad pozelio uci u brak s ovakvim vidjenjem istoga?
Cjelodnevno držanje za rucice bi moralo postat jako dosadno s vremenom i nikome to ne treba. Ali kompromis, pozrtvovnost i postovanje bi trebali proizlazit iz zelje da se ocuva sretan odnos i sreca osobe koju volis i naravno nasa vlastita.
Nije poanta u pozrtvovnosti i muki i patnji. Poanta je u zadovoljstvu i sreci. Sasvim je drugi par cipela sto je nekad potrebno i malo muke i truda da bi se zadovoljstvo odrzalo.
Nije stvar u leptiricima, nego u osmijehu i unutarnjem miru koji nam izazove pogled na voljenu osobu. I dovoljna svijest o tome da to sto je netko s nama u braku ne znači da nece vec sutra otic jer vise nije sretna. Ne treba pazit samo na to da ljudi ne odu. Treba pazit na to da ne pozele otic.

Nije poanta u odabiru bracnog partnera jednom u zivotu. Poanta je u tome da stalno iznova biras istog bracnog partnera. To trebaju obje strane zasluzit. A leptirici...ne valja ni njih bas zanemarit. Svima trebaju leptirici tu i tamo.

Dobro, nisam ja bas kompetentna...a mozda bas i jesam.

Na temu: nemam pametnog savjeta. Los start tesko može rezultirat dobrim ishodom. A uvjeravat covjeka da je on zapravo sretan i nek se tuce nogom u guzicu jer ima zenu koja ga voli...budalastine. Ne znam sto je gore: zivjet s nekim koga ne volis, ili zivjet s nekim tko ne voli tebe.
__________________
Just when the caterpillar thought the world was over, it became a butterfly.
Carandiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 14:22   #225
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Iz svega procitanog moram uocit da te jako uznemirava tvrdnja: Postoje sretni brakoviOd te misli mozes krenut i vidjet sta te tolko uznemirava kad se suocis sa tom misli
Meni se čini da će i tebe uhvatiti na zub...
Opravdavanje loše veze i suvišne žrtve je karakteristično ljudima. Na taj način opravdavamo sebe, svoje obrasce ponašanja i nastojimo dati smisao vlastitoj žrtvi- jest da mi je loše i da se žrtvujem ali to mora vrijediti inače sam- glup i vodim promašen život... a tko je kadar to sebi priznati bar dok ne potone do dna da i sljepcu bude jasno da ta veza ne valja...
Problem je u činjenici da je teško povući razumne granice jer je žrtva u vezi u određenoj mjeri svakako potrebna.. Netko će otići brzo, netko na vrijeme, a netko na žalost prekasno kada već izgubi vlastiti integritet i psihičko zdravlje...
Gdje je Violeta u svemu tome neka si sama razmisli...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 14:32   #226
Quote:
Violeta1 kaže: Pogledaj post
Predlažem temu "Postizanje neizmjerne bračne sreće uz cjelodnevno i cjelonoćnje drndanje po forumima"!
O tome će neki moći puno toga ispričati i posavjetovati druge forumaše.
kandidata masa.

Edit: sad će kratko primirje. Vrijeme je nedjeljnog ručka Čini mi se da je i u vrijeme jutarnje mise nedjeljom manja gužva

Zadnje uređivanje siddharta : 24.05.2015. at 14:56.
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 15:01   #227
Netko ispija kave po selu, netko skuplja traceve na poslu, netko cita zutu stampu, netko cita knjige, netko forumari u slobodno vrijeme, netko seta, netko je vrtu... U slobodno vrijeme dok se osoba ponasa u skladu sa sobom mislim da je na putu da bude sretna, sretnija, najsretnija bila u braku ili ne

A ako cemo broj postova per day gledat mislim da ne prednjacim, posebno jer nemam klona
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 15:10   #228
Quote:
Violeta1 kaže: Pogledaj post
Moj problem je - što? To što ne vidim ludu zaljubljenost i sjaj u očima između ljudi koji su neko vrijeme u braku?
Po većini upisa s bračnom problematikom tipa preljubi i ostala sranja, čini mi se da je mahom riječ o mladim brakovima, uglavnom su tu mala dječica, dakle problem je to neko vrijeme jer uglavnom je riječ o par godina svega. Pa se onda stvarno i zapitaš kakvi su bili motivi ulaska u brak, ako sve ode ukurac za tako kratko vrijeme? Vjerujem da ljudi nemaju ispravnu predodžbu o braku jer brak je zapravo ugovorni odnos, a to uostalom i potpisuješ kod matičara. Ne želim ovim naravno brak svesti isključivo na interesni odnos.
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:10.