Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2017., 15:42   #1981
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
otkud nama pravo sumnjati u 70 svojstava vode
zato što je jedna od osnovnih znanstvenih metoda sumnja, pogotovo sumnja u autoritet

u znanosti nije istina zato jer je neko tako rekao, nego zato što je istina
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 16:00   #1982
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
zato što je jedna od osnovnih znanstvenih metoda sumnja, pogotovo sumnja u autoritet

u znanosti nije istina zato jer je neko tako rekao, nego zato što je istina
take mudrijase smo do jucer palili na lomaci al onda se nasla neka udruga za ljudska prava polijevat ih vodom. e onda dosla druga udruga za prava zive vode i zabranila koristenje vode prilikom gasenja. ma konfuzija opca.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 02:31   #1983
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
- voda također može postojati i u plazma stanju
Kako????


Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Zar Viktor Schauberger nije spominjao ta svojstva vode prije 100 godina ?
ITGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 13:34   #1984
Znanstveno dokazano

Voda zapravo nije jedna tekućina, već dvije

Ovisno o tome jesi li spinovi poravnani u istom ili suprotnom smjeru, postoji orto-voda i para-voda.

https://www.index.hr/Vijesti/clanak/...e/2003618.aspx

a vi mislili da se o vodi sve zna, znanstveno
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 15:12   #1985
Voda ne može postojati u stanju plazme. Ovaj izgleda i ne zna šta je plazma čim je mogao iznijeti takvu tvrdnju.
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 17:38   #1986
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
Znanstveno dokazano

Voda zapravo nije jedna tekućina, već dvije

Ovisno o tome jesi li spinovi poravnani u istom ili suprotnom smjeru, postoji orto-voda i para-voda.

https://www.index.hr/Vijesti/clanak/...e/2003618.aspx

a vi mislili da se o vodi sve zna, znanstveno
O vodi kao i o svemu će se saznati još milijun novih stvari. Znanost napreduje, otkrivaju se nove stvari. Ali ako se referiraš na temu, idemo na početak,i dalje nije živo biće. I to nema veze sa spinom elektrona.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 19:46   #1987
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
O vodi kao i o svemu će se saznati još milijun novih stvari. Znanost napreduje, otkrivaju se nove stvari. Ali ako se referiraš na temu, idemo na početak,i dalje nije živo biće. I to nema veze sa spinom elektrona.

pa za neke poput tebe nije ali za veoma velik broj ljudi na svetu voda jeste ziva...

dok sam odrastao sam ucen kako je voda krvotok nase planete zemlje koja je ziva.. i tako su uceni i oni pre mene.. znaci neko je uvek tako razmisljao da je voda ziva...

danas imas ogroman uticaj zvanicnih i opstepriznatih pretpostavki koje se ne smeju bas ni preispitivati jel ljudi lete sposla ako razmisljaju a ne samo ponavljaju kaj papige i onda dobijes hrpu umisljenih ljudi koji ne znaju da je voda zapravo itekako ziva
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 22:43   #1988
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
pa za neke poput tebe nije ali za veoma velik broj ljudi na svetu voda jeste ziva...
Kažem ti ja da hrpa ljudi vjeruje i u štrumpfove. A i boje se hodat šumom zbog trolova. A što ćeš...djetinstva nose određene osjećaje, traume...

Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
dok sam odrastao sam ucen kako je voda krvotok nase planete zemlje koja je ziva.. i tako su uceni i oni pre mene.. znaci neko je uvek tako razmisljao da je voda ziva...
Možda je netko više trebao pažnje usmjeriti da te nauči pravopisu (veliko Z u Zemlja) ili osnovnim prirodnim znanostima, matematici, fizici, kemiji...taj netko tko te učio, te trebao učiti graditi kuću od temelja, ne od prozora...a posljedice se nažalost vide.

Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
danas imas ogroman uticaj zvanicnih i opstepriznatih pretpostavki koje se ne smeju bas ni preispitivati jel ljudi lete sposla ako razmisljaju a ne samo ponavljaju kaj papige i onda dobijes hrpu umisljenih ljudi koji ne znaju da je voda zapravo itekako ziva
Vidiš, nema niti jedan primjer gdje ljudi lete s posla jer razmišljaju. Ali kad doktor radi s pacijentima i ugrožava živote ljudima svojim "stavovima" onda ga ne treba potjerat nego zatući. Na licu mjesta. A isto tako ako dokaže da radi ispravno, pomogne ljudima i spasi ih, treba ga nagraditi i promovirati višestruko. Pa da vidimo onda bi li svi takvi promovirali svoje stavove. Odgovornost za izrečeno, to je glavni problem "alternativaca".
Jer nije svaka alternativa loša, ali je svaka neprovjerljiva alternativa loša. I tu je poanta koju ti ne razumiješ.
Nije problem to što ti tvrdiš da je voda živa, nego što ti ne možeš NIČIM, baš ničim to dokazati. Tvoji tzv "dokazi" su sprdnja iormase. Vrišteća voda u cijevima je sprdačina do bola. Dokaži da voda ima i jednu od osobina živog bića i odmah ćeš postati priznat.

Problem je u tome da TI ideš od zamantranih postavki "alterntivnog" shvaćanja i ne usudiš se uopće misliti na drugačiji način. I probati nešto svoje dokučiti. I onda to dokazati. A tuđe dokaze ti je teško ponovo dokazivati ako nemaš znanje. i onda iz frustracije vrijeđaš sve školovane ljude i tvrdiš nebuloze u koje ni sam ne vjeruješ. Zato si agresivan, zato si histeričan i zato reagiraš kako reagiraš. Umjesto uvredama, rasturi argumentima (pročitaj definiciju tog pojma prije toga-ponovljivost, jednoznačnost, provjerljivost i univerzalnost) i svatko će ti skinuti kapu.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 07:21   #1989
Obzirom da se ljudsko tijelo sastoji se od oko 75% vode, a krv od 90%, a 85% mozga je isto voda a čovjek je živo biće pa nam to nam govori da je i ona "živa". Voda je glavni pokretač svega - izmjene tvari u organizmu koja se obavlja kolanjem krvi od srca do pluća i bubrega.
Bez vode čovjek može izdržati samo 4 dana. Dovoljna količina vode znači i normalnu gustoću krvi, normalni krvni tlak, normalni dotok kisika do mozga, mišića i ostalih organa. Regulira i izlučivanje otpadnih tvari iz tijela. Dakle, ako je sposobna sve to regulirati onda i ona mora biti neka vrsta "živog bića". Slično je i sa drugim "živim" stvorenjima, biljkama itd. Meduze su isto "živa bića" a gotovo u potpunosti se sastoje od vode (preko 90%). Dakle, voda mora biti živo biće kako god okreneš. Čim ona nešto "radi" i "organizira", "regulira", "nadgleda"- nema nikakve dileme. Živa je.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 11:13   #1990
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Obzirom da se ljudsko tijelo sastoji se od oko 75% vode, a krv od 90%, a 85% mozga je isto voda a čovjek je živo biće pa nam to nam govori da je i ona "živa". Voda je glavni pokretač svega - izmjene tvari u organizmu koja se obavlja kolanjem krvi od srca do pluća i bubrega.
Bez vode čovjek može izdržati samo 4 dana. Dovoljna količina vode znači i normalnu gustoću krvi, normalni krvni tlak, normalni dotok kisika do mozga, mišića i ostalih organa. Regulira i izlučivanje otpadnih tvari iz tijela. Dakle, ako je sposobna sve to regulirati onda i ona mora biti neka vrsta "živog bića". Slično je i sa drugim "živim" stvorenjima, biljkama itd. Meduze su isto "živa bića" a gotovo u potpunosti se sastoje od vode (preko 90%). Dakle, voda mora biti živo biće kako god okreneš. Čim ona nešto "radi" i "organizira", "regulira", "nadgleda"- nema nikakve dileme. Živa je.
To se zove banaliziranje.
Ljudsko tijelo sastoji se od kalcijam ugljika, fosfora...pa po toj logici ispada da su kemijski elementi živi. Barem oni od kojih su živi organizmi građeni.
Nije čudno da civilizacija ide u kurac kad su ljudi ovako...glupi.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 11:58   #1991
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Bez vode čovjek može izdržati samo 4 dana.
Bez zraka već nakon nekoliko minuta mozak počinje odumirati. Ergo, zrak je živ
jednoumlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 19:37   #1992
Quote:
jednoumlje kaže: Pogledaj post
Bez zraka već nakon nekoliko minuta mozak počinje odumirati. Ergo, zrak je živ
Zivot jos uvek nije tacno definisan naucno tako da je to priznato medju svim naucnicima , kamoli ljudima...

u svakom slucaju radjeni su testovi razno razni gde se pokazuje kako cak i sintetike same reaguju na neke stvari koje se dogadjaju hiljadama kilometara dalje od njih...

tako da je lako moguce sto kazes te da ne samo da je vazduh vec da je sve zivo sto postoji a dosta ispitanika tako i
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 20:05   #1993
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
To se zove banaliziranje.
Ljudsko tijelo sastoji se od kalcijam ugljika, fosfora...pa po toj logici ispada da su kemijski elementi živi. Barem oni od kojih su živi organizmi građeni.
Nije čudno da civilizacija ide u kurac kad su ljudi ovako...glupi.
Ovdje je tema - voda, znanstveniče sa "biljnom" frizurom. Svi ti elementi koje si nabrojao se nalaze upravo u vodi koja ih onda raspoređuje na dužnosti.
Baš kao što je iormas rekao - voda je i krvotok i generator zemaljske kugle, ona je živa i daje i uređuje - život. Gdje nema vode - sve je mrtvo. Mjesec i druge planete gdje nema vode - odišu "smrću". Znači gdje je voda tu je - život, a gdje je nema - smrt.
Ne pada mi na pamet niti pipnuti Wiki i internet jer se i ovdje radi o stvarima koje su vezane za suštu inteligenciju iliti pronicljivost i sposobnost logičnog razmišljanja.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 20:31   #1994
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Zivot jos uvek nije tacno definisan naucno tako da je to priznato medju svim naucnicima , kamoli ljudima...
u svakom slucaju radjeni su testovi razno razni gde se pokazuje kako cak i sintetike same reaguju na neke stvari koje se dogadjaju hiljadama kilometara dalje od njih...
tako da je lako moguce sto kazes te da ne samo da je vazduh vec da je sve zivo sto postoji a dosta ispitanika tako i
Ma jasno. Kad bi sada išli ulaziti u sve pore ne bismo nikuda dogurali.
Jednoumlje spominje zrak a u njemu značajni dio isto čini voda.
Higrometrom možeš izmjeriti i 80% vlage u zraku.
Ljudska beba ima 86% vode, a meduza je zapravo - čista voda (99%).
Voda nema samo 3 agregatna stanja, nego čak 19.
Itd....
Na Mjesecu nema vode, pa nema tko niti organizirati život.
Čim ona ima sposobnost neke vrste "razmišljanja" - komotno je možemo svrstati u "živa bića", a to bi bio i odgovor na pitanje iz naslova teme.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 01:27   #1995
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Zivot jos uvek nije tacno definisan naucno tako da je to priznato medju svim naucnicima , kamoli ljudima...
Glupost. Život je točno definiran svojim osobinama i koje u zbroju mora imati svaka tvar da bi se smatrala živom.
Rađanje-razvoj-prehrana-razmnožavanje-umiranje. >Vrlo jednostavno.

Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
u svakom slucaju radjeni su testovi razno razni gde se pokazuje kako cak i sintetike same reaguju na neke stvari koje se dogadjaju hiljadama kilometara dalje od njih...
Kakve to veze ima s H2O? Vodom? Ona je tema ovog topica.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 01:34   #1996
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Ovdje je tema - voda, znanstveniče sa "biljnom" frizurom. Svi ti elementi koje si nabrojao se nalaze upravo u vodi koja ih onda raspoređuje na dužnosti.
Baš kao što je iormas rekao - voda je i krvotok i generator zemaljske kugle, ona je živa i daje i uređuje - život. Gdje nema vode - sve je mrtvo. Mjesec i druge planete gdje nema vode - odišu "smrću". Znači gdje je voda tu je - život, a gdje je nema - smrt.
Potpuna neupućenost i neznanje rezultiraju ovakvim izjavama. Dokazano je postojanje molekula proteina u "morima" tekućeg metana, tekućeg sumporovodika u planetama sunčevog sustava, a pri ekstremno niskim temperaturama, već se istražuju molekule silikovodika jer se forme koje su slične primitivnom životu na Zemlji, tamo javljaju bazirane na siliciju umjesto na ugljiku. Dakle..netočno.

Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Ne pada mi na pamet niti pipnuti Wiki i internet jer se i ovdje radi o stvarima koje su vezane za suštu inteligenciju iliti pronicljivost i sposobnost logičnog razmišljanja.
Vidi se uokolo po temama koje su posljedice toga.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 12:21   #1997
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Ma jasno. Kad bi sada išli ulaziti u sve pore ne bismo nikuda dogurali.
Jednoumlje spominje zrak a u njemu značajni dio isto čini voda.
Higrometrom možeš izmjeriti i 80% vlage u zraku.
Ljudska beba ima 86% vode, a meduza je zapravo - čista voda (99%).
Voda nema samo 3 agregatna stanja, nego čak 19.
Itd....
Na Mjesecu nema vode, pa nema tko niti organizirati život.
Čim ona ima sposobnost neke vrste "razmišljanja" - komotno je možemo svrstati u "živa bića", a to bi bio i odgovor na pitanje iz naslova teme.
Bog te jebo!
19 agregatnih stanja?
Velim da uopće nije čudno što svijet ide u kurac.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 13:14   #1998
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Kažem ti ja da hrpa ljudi vjeruje i u štrumpfove. A i boje se hodat šumom zbog trolova. A što ćeš...djetinstva nose određene osjećaje, traume...
Ne znam monty skim se ti druzis ali licno ne znam nikoga ko veruje u strumfove ... no sad kontam sto si tako cudan.. pa kad si okruzen takvim ljudima koji veruju u strumfove.. ne bi me cudilo da se javljas sa nekog odeljenja ustvari krisom...

no evo jedan videic kojeg ako bi znao srazumevanjem pogledati ond bi ti se promenilo misljenje o vodi.. no naravno verujem da ces po obicaju zesce promasiti sustinu i krenuti se frljati glupostima.. svejedno...

https://www.youtube.com/watch?v=QPOkKJq2mW8
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 13:43   #1999
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Bog te jebo!
19 agregatnih stanja?
Velim da uopće nije čudno što svijet ide u kurac.
Šta nisi znao da voda zapravo nema 3 nego 19 agregatnih stanja???? To se pak nisam nadao od ovakvog stručnjaka.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 14:15   #2000
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
O vodi kao i o svemu će se saznati još milijun novih stvari. Znanost napreduje, otkrivaju se nove stvari. Ali ako se referiraš na temu, idemo na početak,i dalje nije živo biće. I to nema veze sa spinom elektrona.
daklen, vako

sve koje znan, a bave se znanošću u bilo kojem obliku, uglavnom su ljudi kojima je sve bijelo ili crno, jako malo sive, a kamoli 50 nijansi

ono što tim ljudima fali je mašta, ukalupljeni su u neke svoje šeme i teško im je probiti se iz njih.

recimo vako, kada sam pročitao taj članak ja sam odma pomislio da je orto-voda muško, a para-voda žensko

sutra će to možda biti i znanstveno dokazano no njima će trebati mjeseci i godine za saznati nešto novo o vodi, kao što im je trebalo za ovo.
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:08.