Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2017., 23:27   #1481
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Ha! Zanimljivo.
Istu takvu retoriku je koristio jedan nacist preko jednog foruma oko 2003. kada sam pokušavao diskutirati s njim (oštro napadajući nacizam). Jesi li ti normalan? Kad sa mnom nisi mogao normalno diskutirati? Koji ti je kurac?
Quote:
zoroasterix kaže: Pogledaj post
Gle, na tvoje izražavanje neću reagirati. Ovo ti je ispod razine.
Pitanje: živiš li ti u strahu, uplašen od svojih susjeda? Vidiš li na svakom koraku fašiste, kad spominješ "nišan"?
OK, kao što rekoh ranije: smanjimo tenzije. Možda, ali samo možda, ja nisam normalan. Možda sam ja politički radikal usporediv s nacistima i fašistima. Možda nisam normalan. Možda sam politički idiot. Ono što mogu reći sa sigurnošću jest to da nisam uplašen od svojih susjeda. Naprotiv, imam jako dobar odnos sa svojom neposrednom lokalnom zajednicom, i zanimljivo - moji prijatelji imaju različite političke poglede. Neki idu u crkvu, zbog čega ih ja podjebavam, oni mi to ne zamjeraju. To nije uopće centralna točka našeg života.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 16.08.2017., 23:28   #1482
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Ne znam. Ja želim diskutirati, ali me to uvijek ponovno frustrira.
I ja želim diskutirati.
Govoreći o tome da drugoga gledaš preko nišana nećeš baš održavati nivo diskusije, da se blago izrazim.

Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Od ranije sam imao neko mutno uvjerenje da se političke stvari i općenito stvari koje se tiču interesa mogu riješiti samo golom silom.
To i jest marksistička pozicija, kao i ekstremo desna "might is right" pozicija koja se može već naći u pozicijama Trazimaha i Kalikla u Platonovoj Republici, a kasnije kod ekstremnih socijalnih darvinista. Oni jedni drugima trebaju jer su podivljale životinje koje se žele ubijati ili barem tući i naprosto si kao takvi trebaju. Čista zoologija. Nema tu politike u smislu umijeća, traženja kompromisa, pregovaranja ili nečeg drugog karakterističnijeg za ljude koji vole više koristiti neokorteks.

Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Ne samo zbog marksizma o kojem smo ovdje raspravljali. Nego i od ranije. Mislim da je to dublje. U stvari moje uvjerenje o svemu tome je duboko pesimistično i ja imam neku sumnju da je moje angažiranje na ovom forumu u suštini pokušaj negiranja ili odbacivanja tog uvjerenja, koje pak uvijek ponovno doživljava neuspjeh, a time potvrđuje one inicijalne slutnje.
Ako želiš diskutirati, onda si na pravom mjestu - na forumu. Ako želiš pak jednosmjerno "prosvjetljivati" ili što bi rekao parsifal "prodavati", onda možda ipak ne želiš prvenstveno diskutirati. Ovo "možda" nije ironično, nego je slutnja. Moram odgovoriti i mravcu.

S druge strane, samo zato što ti nisam odmah stigao odgovoriti na onaj duži post, ti si odmah popizidio ili što već. Doduše, nije zbog toga sigurno, ali dobro. Stvarno ste ovdje nekad nemogući.
Bijeli-Druid is offline  
Old 16.08.2017., 23:31   #1483
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
OK, kao što rekoh ranije: smanjimo tenzije. Možda, ali samo možda, ja nisam normalan. Možda sam ja politički radikal usporediv s nacistima i fašistima. Možda nisam normalan. Možda sam politički idiot. Ono što mogu reći sa sigurnošću jest to da nisam uplašen od svojih susjeda. Naprotiv, imam jako dobar odnos sa svojom neposrednom lokalnom zajednicom, i zanimljivo - moji prijatelji imaju različite političke poglede. Neki idu u crkvu, zbog čega ih ja podjebavam, oni mi to ne zamjeraju. To nije uopće centralna točka našeg života.
Gle ovako - ako možeš biti u dobrim odnosima s nekim susjedom ili prijateljem koji ide u crkvu, koji nije marksist, onda nemaš potrebu gledati svijet preko nišana ili vjerovati da sila rješava sve - nije li tako?
zoroasterix is offline  
Old 16.08.2017., 23:32   #1484
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Ja ne pripadam ni jednoj vašoj sorti pa onda neka odjebe unaprijed svatko tko me želi u njih stavljati. Bilo u ljevičare, bilo u desničare i što god vaši umovi projicirali.
Pa u tome je problem. Ne pripadaš nikome, i misliš da je to vrlina. Ali dobro, možda ćemo moći o tome drugi put, sada ne.

Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Izgleda da si ti ljevičarski antisemit pa ti to smeta. Ne bi bio ni prvi ni zadnji. Gianni Vattimo je svojevremeno pozivao u vojni napad na Izrael, da to sve treba pobiti. To su sve jako dobri i plemeniti ljudi, ljevičarski antisemiti.
Ljevičar jesam. To priznajem. Ali antisemit definitivno nisam.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 16.08.2017., 23:43   #1485
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Pa u tome je problem. Ne pripadaš nikome, i misliš da je to vrlina. Ali dobro, možda ćemo moći o tome drugi put, sada ne.



Ljevičar jesam. To priznajem.
Može li se biti istovremeno ljevičar i desničar .
Ja mislim da uočavam u sebi te obje ruke ali u različitim situacijama i izborima.

Možda se to vidi i kroz izbor mojih kumova.

Jedan je desničar i vjernik i bio je tajnik hdza (možda je još uvijek )
Drugi je ljevičar i anarhist .

A moj treći prijatelj je ekstremni ljevičar koji se kandidirao za izbore u onoj stranci od onog ekonomiste Branka Horvata
(Ekstreman je zato jer je toliko kritizirao komuniste u yugi da je imao probleme,a sam je ljevičar. A naravno, hdz je za njega dno dna i tu je sličan mravac8.
A njegovi roditelji su u yugi bili optuženi da su kulaci iako su bili partizani jer je iz bogate obitelji )

Kada se mi sastanemo ja im kažem da su oni ljevica i desnica a ja sam centar a pošto je lokacija najvažnija moja je pozicija najkvalitetnija

Ali poanta je da smo mi svi dobri jer smo najprije ljudi

Ja sam npr u fazi da prezirem prosječnog hdzovca ili sdpovca.

Ali ako neku osobu znaš lično i personalno jednostavno pređeš preko toga da je član zločinačke organizacije kao što je hdz, ili član
nesposobnih ljevičara kao što je sdp


Evo ja Sigmunda ne znam i nemam pojma tko je on ali pošto sam ga upoznao forumski i simpa mi je i učim od njega , ja mu moram oprostiti što je ljevičar tj neznalica kao što kaže nobelovac Anfinsen (u originalu grčka riječ idiot znači neznalica
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 16.08.2017. at 23:53.
parsifal is offline  
Old 16.08.2017., 23:44   #1486
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
I ja želim diskutirati.
Govoreći o tome da drugoga gledaš preko nišana nećeš baš održavati nivo diskusije, da se blago izrazim.
Ma znam, i znam da to nije način i da takvo izražavanje ne može naići na simpatije. Ali to je više metaforički. To je kao ono nešto, npr. sad improviziram: "sam sam, oduvijek sam bio sam, i jebu nas kako stignu, govore nam slatke riječi a pri tome nas pljačkaju i jebu nas u guzicu. Pa, neka, trpim, a jednog dana jebat ću ja vas i razgovarati s vama preko nišana..."

Kužiš? To je jezik klasne borbe.

Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
To i jest marksistička pozicija, kao i ekstremo desna "might is right" pozicija koja se može već naći u pozicijama Trazimaha i Kalikla u Platonovoj Republici, a kasnije kod ekstremnih socijalnih darvinista. Oni jedni drugima trebaju jer su podivljale životinje koje se žele ubijati ili barem tući i naprosto si kao takvi trebaju. Čista zoologija. Nema tu politike u smislu umijeća, traženja kompromisa, pregovaranja ili nečeg drugog karakterističnijeg za ljude koji vole više koristiti neokorteks.
That's right. I to volim kad kreneš s tim jebačkim diskursom. Sav se naježim... Ne zajebavam te. Stvarno to mislim.

Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Ako želiš diskutirati, onda si na pravom mjestu - na forumu. Ako želiš pak jednosmjerno "prosvjetljivati" ili što bi rekao parsifal "prodavati", onda možda ipak ne želiš prvenstveno diskutirati. Ovo "možda" nije ironično, nego je slutnja. Moram odgovoriti i mravcu.

S druge strane, samo zato što ti nisam odmah stigao odgovoriti na onaj duži post, ti si odmah popizidio ili što već. Doduše, nije zbog toga sigurno, ali dobro. Stvarno ste ovdje nekad nemogući.
Jebeš mu, u potpunosti te razumijem. Ali, čovjek sam. I ne, nisam popizdio, barem ne zbog toga. A što se tiče prodavanja i prosvjetljivanja - oh, ne, ne, apage satanas. Bit će bolje. Valjda.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 16.08.2017., 23:47   #1487
Quote:
zoroasterix kaže: Pogledaj post
Gle ovako - ako možeš biti u dobrim odnosima s nekim susjedom ili prijateljem koji ide u crkvu, koji nije marksist, onda nemaš potrebu gledati svijet preko nišana ili vjerovati da sila rješava sve - nije li tako?
Pa i nije baš. Nije to tako jednostavno.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 16.08.2017., 23:52   #1488
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Nisam. Rekla sam ono što sam rekla a ti to onda tumačiš na svoj način. Stavljaš mi u usta riječi koje nisam rekla.
Ajde molim te još jednom pogledaj taj moj post. Ja sam te pitao. Stavio sam upitnik koji nije označavao retoričko pitanje. Pa pogledaj još jednom molim te svoj post na koji je moj bio odgovor. Pa te sada pitam, prema tome kako si poredala svoje rečenice, nije li se moglo ovo tvoje i tako shvatiti i nije li bilo u tvojem najboljem interesu da razjasniš da nisi htjela tako to reći?

Nisam ja kriv što se neprecizno izražavaš. Vrlo neprecizno. I ne bi ti bilo prvi put da si napisala tešku glupost (to je naprosto činjenica); zato sam te i pitao. Nema tu nekih emocija, s moje strane sigurno nema. Ja emocije u takvim stvarima mogu praktički u potpunosti isključiti.

Nevezano sad uz taj zadnji post, da kažem kad je već čet, zbog svega ovoga bi bilo korisnije uvesti temu "najgore s podforuma filozofije", ali da zaista postoji argumentacija, a ne samo ideološki razlozi.

Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Previše emocija, loših emocija, premalo razuma.
U ovom slučaju isključivo s tvoje strane. I previše emocija i nedovoljno razuma. Pa pogledaj gore i one rečenice o ateistima gdje sam ti dodao riječ "nužno" i "onda kada". Ni na to nisi reagirala. Znači, ja reagiram na ono što piše, a ne na ono što je netko "zamislio da želi napisati". Ti si gore de facto napisala da su ateisti dobre osobe i da "ateizam nije egoističan". Dok je točna formulacija za ovo posljednje "ateizam nije nužno egoističan". Nemaš osjećaj za nijanse u jeziku, imaš puno predrasuda (prema crkvi, religijama, vjeri, marksizmu, drugim forumašima) i onda u sve to uplićeš emocije. Znam da je tako puno jednostavnije, ali to definitivno nije razina diskusije vrijedna sofistike, a kamoli filozofije.

Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Ne znam čime sam to izazvala i čime to izazivam kod tebe.
Samo i isključivo nepreciznim izražavanjem, tendencioznošću i crno-bijelim (manihejskim) pogledom na svijet kao i nekim (uz svo dužno poštovanje) izuzetno glupim postovima. Kad malo bolje razmislim, to nije "samo", ali jebiga.

Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Time što branim partizane i komunizam, što pozitivno i afirmativno pišem o njima?
Ne. Iako, ruku na srce, ne vidim zašto bi se na pdf-u Filozofija išta trebalo "braniti". To je za pdf Politika, mooooožda Povijest, ali nije za Filozofiju. Tako da ti jedna od zadnjih ovdje imaš za prigovarati ljudima o (ne)kvaliteti ovog podforuma.

Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Time što kritiziram religije i vjere?
Ne. Dapače. Samo što, opet ponavljam, meni je ta razina "kritike" na razini inteligentnijeg osmogodišnjeg djeteta i pri tome ne vrijeđam osmogodišnju djecu (koja često mogu biti jako inteligentna), nego razinu tvoje kritike. Koja zapravo uopće nije tvoja, nego je beskonačno recikliranje starih priča. Marxova kritika religije je daleko bolja i dublja i obuhvatnija, a čak i njegova je redukcionistička (tema o redukcionizmu je bila nedavno). O Marxovoj kritici religiji bih ti mogao pričati doslovce tri sata bez prestanka (vjeruj mi), pa onda i o drugim autorima iz tog doba, pa o njihovoj recepciji kasnije, itd., ali naprosto mi to više nije interesantna tema. Bila mi je zanimljiva kad mi je to bilo novo. Odavno mi to nije novo i odavno sam našao stvari koje su daleko šire, dublje i zanimljivije. Također i više u skladu s novim istraživanjima u znanosti koja onda nisu bila moguća.

Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Nebitno. Loše emocije ne mogu biti dobar temelj za dijalog.
Točno.

Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Zato završavam.
Ne vjerujem da završavaš zato jer si to prije radila i wandu i drugima, nego zato jer znaš da bi morala neke stavove možda dublje preispitati, a to je vrlo hrabar i težak posao. Ponekad uopće nije teško shvatiti ljude koji su intelektualno i svjetonazorski tromi, jer ako stalno preispituju stvari neće biti dovoljno efikasni u određenim stvarima, morat će preispitati svoja osnovna moralna načela, većinu stvari koje rade i/ili su radile, a to nije posao za svakog. Za malo koga jest. Možda ne bi bilo preporučljivo nikome. Jer je brutalno teško ako se radi istinski.
Bijeli-Druid is offline  
Old 16.08.2017., 23:59   #1489
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
moji prijatelji imaju različite političke poglede. Neki idu u crkvu, zbog čega ih ja podjebavam, oni mi to ne zamjeraju. To nije uopće centralna točka našeg života.
Zašto, koji je tvoj motiv za to?
- Sizif - is offline  
Old 17.08.2017., 00:11   #1490
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Zašto, koji je tvoj motiv za to?
Pokušat ću odgovoriti da vidim hoću li pogoditi Sigmundov odgovor.

Mislim da je to zato jer ljevičaru uglavnom sve što je religiozno izgleda čudno, bizarno,apsurdno.,licemjerno , nepotrebno ...

razmisli malo ..
muškarci u haljinama , kade nekim dimom , pjevaju , jedu suhi kruh koji se misterijom euharistije pretvara u krv i meso nasilno ubijenog židova )

i uvjereni su u bizarne stvari i ideje i pravila ...

Jesi uočio da Sigmund ne voli ni Tolkina ili game of trones i fantasy žanr.

dakle religija je za sigmunda kao fantazija koja vjeruje za sebe da nije fantazija nego posljednja istina ..

i još docira sigmundu kako bi trebao preći na mračnu stranu tj u njihovu fantaziju

mislim da inteligentnog čovjeka (kao što je ipak naš Sigmund , koji razumije teške istine i traži istinu to mora strašno raspiziditi

i ja sam nekada strašno mrzio i prezirao katoličku crkvu i sav taj apsurd ,ali danas mislim da sam evoluirao u tom pogledu i da zauzimam savršenu središnju poziciju

poštujem i bolje razumijem njihove pozitivne strane i važnost i doprinos društvu i traženju istine (oni su ustvari bhakti yoga i nema principjelne razlike između katolika koji pjeva i onog bakhte koji mantra hare krišna hare rama ----

ali nisam katolik niti to slijedim jer to nije moj put .
ima boljih putova ..

to nije loš put, ali našao sam boljih
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 17.08.2017. at 00:30.
parsifal is offline  
Old 17.08.2017., 00:26   #1491
Ali glavna slabost i moja i svih ljevičara i svih vjernika koji su napustili kršćanstvo i preuzeli ništa manje čudnije indijske vjere ili new age ideje je u tome što nitko od nas NIJE IMAO POJMA O ISTINSKOJ DUBINI KRŠĆANSKIH IDEJA I MISTERIJA.

Svi smo mi bili na razini osnovne škole kršćanstva i sve što je drugo i egzotično učinilo nam se bolje od one vjere koja je oko nas.

To vrlo uspješno poentira jedina žena koju znam da je genije u istom onom smilsu kao što je Einstein genije.

To je još uvijek živa kršćanska mističarka i majka 4 djece Bernadette Roberts.

malo je ljudi (možda 4-5) kojima se tako divim zbog njihovog života i intelektualnog djela.

Njeno djelo Experience of no self preporučam svakom.

To je opis kako izgleda život IZNUTRA nakon što se čovek prosvjetli i postigne NIRVANU a nema pojma što mu se dogodilo jer u kršćanstvu se jednostavno o tome ne uči niti je to cilj.


Preko Bernadette Roberts sam shvatio da nisam imao pojma o dubinama kršćanstva i da sam što se tog tiče bio isti idiot kao i ateisti


Njena knjiga Real Christ je E= mxc>2 teologije.

https://www.amazon.com/Real-Christ-B.../dp/0692851151

Ukratko -Ono što je Einstein za fiziku Bernadette Roberts je za teologiju(mistiku).
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 17.08.2017. at 00:43.
parsifal is offline  
Old 17.08.2017., 00:36   #1492
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Naravno da je bio čista indoktrinacija. A tek kult ličnosti Tita u svim razredima, ne samo na satovima marksizma. Pa primanje u pionire u doba prve pričesti, primanje u omladince u doba krizme. Ne znam kako možeš toliko glumiti noja. (Za mravac8 i Neu mi je jasno.)
Kakve veze ima kult ličnosti Tita s idiotarijama koje danas utuvljuju djeci u glavu?
Kult ličnosti nije u nikome stvorio mržnju, mogao je izazvati jedino ili pozitivne osjećaje prema Titu (što nikome ne smeta i nije upereno protiv nikoga) ili pak negativne iz prkosa ili drukčijeg kućnog odgoja (što je već malo veći problem al ajd)
Što se tiče primanja u pionire i omladince, to je bila tako divna IGRA i divno DRUŽENJE - a ovo učenje o ateistima kao nesimpatičnima i bla bla bla mi nimalo ne nalikuje na igru, dapače.... prije na razbijanje svake igre i zajedništva.

Ako se itko pravi noj, to si ti, a također i Druid kada priča o "neobaveznom" vjeronauku, u društvu u kome ništa nije neobavezno, osim možda na papiru i teoretski.... Slično se pravi nojem i addx kada priča o tome kako radnici imaju pravo odbiti posao ako im se ne sviđaju uvjeti i bla bla bla nja nja nja (u raspravama o kapitalizmu).
Ono, veze sa životom nema, ni jedno ni drugo ni treće....

A još je najluđe pravljenje nojem uspoređivati učenje nekoga kao što je Marks (i Hegel, kad smo već kod toga, pošto je on bio temelj svega) sa lobotomijom koja se sprovodi na vjeronauku... Uspoređivati i izjednačavati učenje o Hegelovom dijalektičkom materijalizmu i učenje o tome kako su svi ateisti zli , za to se zaista moraš praviti ne glup nego malouman
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Old 17.08.2017., 00:36   #1493
Ova vaša rasprava me malo podsjetila na onu scenu iz Starship Troopers, o razlici između građanina i civila.
Apemant is offline  
Old 17.08.2017., 00:41   #1494
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Ma znam, i znam da to nije način i da takvo izražavanje ne može naići na simpatije. Ali to je više metaforički.
Generalno sigurno ne može naići na simpatije, a vjerojatno može naići na antipatije i stvarati animozitete. Meni nije ni prvo ni posljednje, nego me više lagano neugodno iznenadilo i onda mi žao što moramo trošiti energiju sad na rasprave o tome umjesto da sam išao odgovarati na onaj tvoj duži post koji je odgovor na moj post o Charlottesvilleu i ostalom. Mislim, sigurno da mi nije simpatično kad netko (tko još k tome nije budala) ide stvari gledati isključivo crno-bijelo i onda mene ide trpati u neki "neprijateljski tabor". To je glupo i u najmanju ruku nepotrebno. Tim više što je meni stalo do razumijevanja stvari, a iz nekog razloga vjerujem da je i tebi. Može mi se ne sviđati taj tvoj govorni čin, ali ne znači da ću nešto sad zamjerati, mislim nije da si meni nešto napravio, vrijeđao me, klevetao ili išta slično. Jasno da razumijem da je metaforički, LOL.

Mada, ako me išta može "brinuti", brine me ta lakoća s kojom se ljudi svrstaju, militariziraju, dijele, itd.

Onda i priče poput (i uključujući) "tko nas bre zavadi" tek dođu na svoje pravo svjetlo i prikažu se u svoj svojoj naivnosti.

Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
To je kao ono nešto, npr. sad improviziram: "sam sam, oduvijek sam bio sam, i jebu nas kako stignu, govore nam slatke riječi a pri tome nas pljačkaju i jebu nas u guzicu. Pa, neka, trpim, a jednog dana jebat ću ja vas i razgovarati s vama preko nišana..."
Pa jebi te koji te pljačkaju i jebu te u guzicu (protiv tvoje volje). Ja te nikad nisam pljačkao, niti sam te "jebao u guzicu" (ni metaforički ni doslovce, ni s tvojom voljom, ni protiv nje).

Moglo bi se na ovo tvoje odgovoriti svakako. Moglo bi se reći da su "svi na neki način sami", ali to bi opet bio neki kliše, možda i neistinit. Pa onda nećemo na tu vrstu kvazipesimističke patetike.

Pa ne daj da ti govore slatke riječi. Ili daj, pusti ih, ali im nikad ne vjeruj. Budi oprezan prema njima. Mislim, da opet malo stavim papra, tko je ako ne marksisti govorio slatke riječi? Jasno, ima ih puno, ali upravo su marksisti puni velikih riječi kao što su "bratstvo i jedinstvo", "solidarnost", itd. Kada se jako puno govori o solidarnosti, naročito od strane vođa sindikata ili akademskih profesora (tzv. poštene inteligencije), NGO-ova, itd., budi siguran da je na djelu instrumentalni govor tj. govor ideologije koja ima za svrhu osigurati onima koji govore o solidarnosti određene beneficije, a ne onima koji bi trebali biti objekt solidarnosti. Kvragu, ako ne vjeruješ meni, čitaj Milovana Đilasa koji je te stvari znao iznutra. Zato ga i nitko od "poštene inteligencije" nije volio, a bio je omiljen među američkim antikomunistima umjerenog kalibra (ne makartističkih hladnoratovskih paranoika).

Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Kužiš? To je jezik klasne borbe.
Da. I nacista također.
Ali oni su također i socijalisti pa eto.

Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Jebeš mu, u potpunosti te razumijem. Ali, čovjek sam. I ne, nisam popizdio, barem ne zbog toga. A što se tiče prodavanja i prosvjetljivanja - oh, ne, ne, apage satanas. Bit će bolje. Valjda.
Znam da nisi zbog toga, kao što sam i napisao u prethodnom tebi upućenom postu (ne ovome upućenom mravcu). Sve OK. Blah, sad nemam previše volje ni energije da odgovaram na onaj tvoj duži post, a imao sam neke (barem vjerujem, ne znam dok ih ne napišem) dobre ideje. Nakon toga mislim da ćeš (ili bi me) me onda gledati preko haubice, ili čega već, LOL.

Međutim, ako ga ikad napišem (vrijeme je ograničeno), naravno da se neću ograničavati ni "uljepšavati". Napisat ću onako kako sam mislio. Na ona pitanja koja si mi postavio.
Bijeli-Druid is offline  
Old 17.08.2017., 00:43   #1495
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Emxc>2


Bijeli-Druid is offline  
Old 17.08.2017., 00:45   #1496
Sigmunde, imam čak i neke slutnje zašto si možda tako reagirao, ali neću javno. Mislim, nije ništa "privatno", ali ono.
Bijeli-Druid is offline  
Old 17.08.2017., 00:45   #1497
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post


ispravio sam minut prije nego što si ti pisao svoj prigovor

hebate umjesto da si mi do groba zahvalan što sam ti ponudio vrhunsku hranu za duh ti pronalaziš nevažne lapsus tipkovnice greške. ispustio sam znak jednakosti i to je privuklo tvoj higjeničarski duh umjesto sadržaja koji je vrhunski

(kao da ti u restoranu serviraju vrhunsku hranu ali krivo postave vilicu i nož i ti se žališ šefu sale i kuharu radi toga
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 17.08.2017., 00:53   #1498
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
ispravio sam minut prije nego što si ti pisao svoj prigovor
Još uvijek je pogrešno.

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
hebate umjesto da si mi do groba zahvalan što sam ti ponudio vrhunsku hranu za duh ti pronalaziš nevažne lapsus tipkovnice greške.
Hrane za duh imam dovoljno pa ti se moram zahvaliti na dodatnim ponudama. Također, ne volim da me tove kao svinju. U protivnom, mogu ja tebi dati puno hrane za duh pa mi ti piši za svaki tjedan s izvještajem kako napreduješ s čitanjem.

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
ispustio sam znak jednakosti i to je privuklo tvoj higjeničarski duh umjesto sadržaja koji je vrhunski
Ti si najskromnija osoba čije sam postove ikada čitao.

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
(kao da ti u restoranu serviraju vrhunsku hranu ali krivo postave vilicu i nož i ti se žališ šefu sale i kuharu radi toga
Ne kuharu, nego eventualno šefu konobara ili vlasniku restorana. Red se mora znati.

Nego, kad već ćaskamo, jel se smije znati na koju si se foru ti izvukao od vojske?
Bijeli-Druid is offline  
Old 17.08.2017., 00:55   #1499
Zaboginje, i na ovom topicu za filozofiju ratuju ustaše i partizani!!!
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Old 17.08.2017., 00:59   #1500
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Nego, kad već ćaskamo, jel se smije znati na koju si se foru ti izvukao od vojske?
Otkud ti ta ideja .

Ja sam odslužio svoj dug drugu Titu i partizanima .

Jesi ti bio u Jna ?
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.