Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 16:49   #641
Kseno, u pičku mrtve matere kćeri kuma marinih roditelja koje nisu došle na misu, kako ti nije neugodno lešinariti u ovoj situaciji? Ozbiljno pitam, kako te nije sram.

Niti znaš je li ta žena bila netko kome ne bi ni na rođendan došle, niti je li bila divna mama za kojom je ostala golema praznina i s kojom žive neovisno o misi, i sad si se našla zgražat po forumu. Jednom smo imali i forumsku policiju koja se uzjebala jer netko na sprovod roditelja nije došao u crnini. Davno sam s "ali to joj je mama" (bezuspješno) branila poznanicu koju su deseci ogovarali jer su došli njenoj mami na sahranu, a ona je umjesto toga otišla u birtiju anestezirat se.

Meni je degutantno kad ljudi iskoriste sprovode za osobne obračune, podizanje cijene na seksualnom tržištu, hvastanje svojom popularnošću i slično. Kenjanje po bližnjima mrtve osobe jer ne pokazuju pristojnost i poštovanje sudjelovanjem u propisanim ritualima mi je van pameti.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 16:57   #642
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Kseno, u pičku mrtve matere kćeri kuma marinih roditelja koje nisu došle na misu, kako ti nije neugodno lešinariti u ovoj situaciji? Ozbiljno pitam, kako te nije sram.
lešinarenje je reći da mi je razlog 'radim prek tjedna' pa ne mogu na misu zadušnicu mami, debilan?

ajde, ajde, pa svi ovdje izražavamo stavove o društvenim pojavama pa tako i nedolascima na mise zadušnice u scenariju koji nam je ponudila mari
pozadinsku priču ne znam niti je više bitna


ne znam zašto misliš da si ti iznad tog lešinarenja sa svojim opservacijama na tuđe živote i karaktere temeljenima na jednom forumskom postu.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 16:59   #643
Smrt bliske osobe je toliko privatna stvar da je blago rečeno degutantno ić čerečit kako tko na smrt bliske osobe reagira. Osoba kojoj je umrla majka ne mora se pravdat za svoje (ne)pojavljivanje na posthumnim domjencima IKAD.

Takodjer, mise zadušnice nisu ništa drugo nego profit kozojebima koje ionako ljudima izbijaju pare iz džepa.

Sreća moja da sam iz obitelji ateista, nezavisnih duhovnjaka i freethinkera i da se u ovakvim slučajevima organiziraju in memoriam druženja koja uključuju okupljanje u nekog doma i na poziv najbliže osobe preminulog i da se na tom druženju prisjeća umrle osobe kroz suze, humor i lijepa prisjećanja, a ne veličanjem katoličke crkve u Hrvata i Jetija u sandalama.

No, to je moj osoban stav i razlog. Isto kao što bi kćeri umrle majke osoban razlog bio upravo to - intimna i privatna stvar. U koju se ne dira, nikako.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 17:04   #644
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Smrt bliske osobe je toliko privatna stvar da je blago rečeno degutantno ić čerečit kako tko na smrt bliske osobe reagira. Osoba kojoj je umrla majka ne mora se pravdat za svoje (ne)pojavljivanje na posthumnim domjencima IKAD.

Takodjer, mise zadušnice nisu ništa drugo nego profit kozojebima koje ionako ljudima izbijaju pare iz džepa.
kao prvo, ne govorim o nečijoj reakciji na smrt bliske osobe nego o neodlasku na misu jer se preko tjedna radi. jel vi uopće čitate???

a privatna mišljenja za koga su mise zadušnice ovdje nisu bitna
kao što se netko okupi doma i prisjeća umrlog, tako se može 'povezati s njim' i u molitvi
svakome njegovo
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 17:06   #645
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post

ne znam zašto misliš da si ti iznad tog lešinarenja sa svojim opservacijama na tuđe živote i karaktere temeljenima na jednom forumskom postu.
Jer nisam jučer ispuzala od ispod kamena, pa povlačim crtu kod propisivanja nekome kako će žalovati za majkom.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 17:07   #646
Gzeno, nisam mislila na tebe osobno niti sam se osvrtala na tvoje postove, nego sam komentirala koncept sela koje sere po kćerkama koje se nisu pojavile uz čereč.

Ew. Na milijuntu.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 17:07   #647
kuki, a ja pišem o tome kako će žalovati za majkom? koji se kurac raspravljaš ako nisi ni pročitala o čemu ja uopće pišem.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 17:09   #648
Svekrva mi je nedavno pričala da "se gleda i kasnije komentira" tko se kako obukao na pokopu, gdje je stajao, koliko je i da li je uopće plakao , meni je to s mojih 40+ godina bio prvi glas. I sad ovdje na forumu.

Ne znam živim li u posve drugačijem mikrosvijetu ili sam slijepa za takve stvari , ali fakat nisam nikad čula nijedan takav komentar.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 18:01   #649
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
ne kužim komentar o govedastoj rodbini, ali mi je nekako logično da ti vlastita djeca dođu na misu zadušnicu

Bez brige, ne zna mama da nisu došle.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 18:11   #650
zar nije malo 'navalentno' da misu zadušnicu za nekog organiziraju kumovi ili neka daljnja rodbina ili prijatelji ili bilo tko, a ne bračni partneri ili djeca, ako postoje? ne kužim zašto su kumovi organizirali misu zadušnicu za tu ženu, a ne ostavili kćerima da to naprave ako žele, pa ih onda još ogovaraju zašto nisu došle? ne bi li to hoće li se i kada održavati mise zadušnice trebala biti odluka i izbor bračnog partnera i/ili djece?
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 18:11   #651
Baš sam htjela pitati jel tko konzultirao kćeri po pitanju termina mise?
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 18:17   #652
ili je to kao ono kad (i) ljubavnica stavi osmrtnicu u novine?
možeš se ljutit, ali ne možeš joj zabranit?
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 18:27   #653
Čini mi se da je udovac organizirao.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 18:34   #654
nemam pojma, shvatila sam da nekakvi kumovi, a sad mi se ne da ići ponovo čitati.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 00:13   #655
Prema kome bi točno kćeri iskazale respekt da su došle?
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 09:28   #656
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Svekrva mi je nedavno pričala da "se gleda i kasnije komentira" tko se kako obukao na pokopu, gdje je stajao, koliko je i da li je uopće plakao , meni je to s mojih 40+ godina bio prvi glas. I sad ovdje na forumu.
Ja isto nisam znala dok nisam ovo ljeto bila na jugu
Pa se komentiralo kako je udovica taj dan kad joj je muž umro bila neobično mirna, nije plakala, normalno je pričala, "kao da joj nitko nije umro".
Kako sam doživjela iznenadnu smrt člana uže obitelji i taj prvi dio (obavještavanje, organizacija sprovoda pa čak i sam sprovod) odradila kao na autopilotu, stoički i u šoku, a plakanje s mlazom tekućina iz svih rupa na licu je uslijedilo koji mjesec kasnije, pokušala sam im objasniti da je žena vjerojatno bila potresena, da je možda popila i kakvu tabletu za smirenje, da nisu to uobičajene situacije.
S tim su se kao složili pa nastavili laganini ogovaranje kakva je ta žena bila od početka braka do danas
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 09:52   #657
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
ili je to kao ono kad (i) ljubavnica stavi osmrtnicu u novine?
možeš se ljutit, ali ne možeš joj zabranit?
Ili napiše knjigu .
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 10:15   #658
Koje je uopće značenje te mise zadušnice osim grabeža novaca? Kakvo je to sranje. Pozivanje na red zbog takvih sranja mi je dno dna.
Da netko organizira misu uskom članu obitelji mimo moje volje ne da ne bih došla nego bi im se napila krvi. Tako nešto se ne radi bez konzultacija s najužom obitelji, ali jebiga svakakvih ljudi i odnosa ima.
Došla bih i organizirala jedino i isključivo ako je to nešto što je umrlom bilo bitno iz bilo kojeg razloga i štogod ja mislila o tome, nikako zato što je seljačinama bitno.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 10:25   #659
Quote:
mari_2011 kaže: Pogledaj post


nedavno smo imali slucaj kod kumova
da je bila misa zaduznica za kumu u utorak na bas datum smrti.
i moji starci skoro nisu otisli, ali su se zadnji cas uspjeli organizirati i otisli na misu
i na druzenje kod kuma da nije sam taj dan.
kcere od pokojne nisu dosle, jer eto, zasto nije organizirano za vikend.


ono kad ti kcerke odbiju doci na misu jer nije za vikend.
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
zar nije malo 'navalentno' da misu zadušnicu za nekog organiziraju kumovi ili neka daljnja rodbina ili prijatelji ili bilo tko, a ne bračni partneri ili djeca, ako postoje? ne kužim zašto su kumovi organizirali misu zadušnicu za tu ženu, a ne ostavili kćerima da to naprave ako žele, pa ih onda još ogovaraju zašto nisu došle? ne bi li to hoće li se i kada održavati mise zadušnice trebala biti odluka i izbor bračnog partnera i/ili djece?
Quote:
pipi21 kaže: Pogledaj post
Koje je uopće značenje te mise zadušnice osim grabeža novaca? Kakvo je to sranje. Pozivanje na red zbog takvih sranja mi je dno dna.
Da netko organizira misu uskom članu obitelji mimo moje volje ne da ne bih došla nego bi im se napila krvi. Tako nešto se ne radi bez konzultacija s najužom obitelji, ali jebiga svakakvih ljudi i odnosa ima.
Došla bih i organizirala jedino i isključivo ako je to nešto što je umrlom bilo bitno iz bilo kojeg razloga i štogod ja mislila o tome, nikako zato što je seljačinama bitno.
Ne znam kako svi članovi obitelji gledaju na tu religiju i rituale, ne znam njihove međusobne odnose i odnose prema umrloj.
ne znam kako su se dogovorili kad treba biti misa, ne mora biti na taj dan nužno.
znate kako idu mise zadušnice? platite, a onda svećenik na misi pročita: ova misa ide za preminule: Peru, Antu, Josipu, Anamariju, Željka i Perka. nije to samo za jednog čovjek

uz sve ostalo, slažem se s gore napisanim, nije misa mjerilo tugovanja i nikako ne procjenjivati nečiju tugu dolaskom ili nedolaskom.

selo će uvijek pričati.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 13:10   #660
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Svekrva mi je nedavno pričala da "se gleda i kasnije komentira" tko se kako obukao na pokopu, gdje je stajao, koliko je i da li je uopće plakao , meni je to s mojih 40+ godina bio prvi glas. I sad ovdje na forumu.
Sprovod mog tate je bio na jedan od najvrućih dana tog ljeta, bilo je skoro 40 stupnjeva. Prvo što mi je rekla njegova ožalošćena sestra kad me vidjela da sam ušla u kuću je bilo Kako te nije sram doć ocu na sprovod golih ruku.

Imala sam na sebi crnu haljinu skoro do peta, preko nje crni sako s rukavima do lakta.

Mislim da ona ni danas ne zna kako malo joj je falilo da bude dupli sprovod

P.S. A to da je moja mama bila bez crnih čarapa, to valjda neće zaboravit sljedećih sto godina
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:23.