Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2017., 19:22   #41
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Nemam stalni posao, imam 4000 kuna, nekoliko dana radnog iskustva, nemam završen faks. Ideas?
1. Nađi posao

Bez posla nitko ti neće iznajmiti stan ili će te itko uzeti kao cimer. Pretrpi godinu dana ako možeš. Skupi novce, ne troši već šteti ko lud i onda odi.

2. Nađi cimere (množina) jeftinije je sa 3 ljudi nego 2
3. Nađi cimere koji mogu svaki mjesec plaćati sve redovito.
thecopycat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 23:14   #42
Je li imas neke obaveze preko ljeta radi kojih ne mozes raditi?

Ako si sad slobodna, mozda da se pocnes prijavljivati za poslove odmah.

Dobro je da otprilike imas ideju gdje zelis. No, mozda da si ne zatvaras vrata pred prilikama u drugim dijelovima drzave. Ne kazem da ce ti negdje drugo biti lakse naci, ljepse ili bolje zivjeti, ali mozda ti se drugdje ukaze prilika ranije pa odes, steknes iskustvo, ustedis pare, nastavis traziti Rijeku/Istru.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 23:16   #43
Prijavljujem se, samo ovdje u Zadru svi sve znaju i imam osjećaj da moje prijave su obrisane ili u smeću.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 23:17   #44
Nisam protiv studija u Rijeci, samo me ništa ne zanima na tom sveučilištu.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 23:19   #45
Ma mislim da se vec sad pocnes prijavljivati za poslove drugdje. Na kraju krajeva i pametnije ti je prvo naci posao pa onda preseliti. Novac se brzo topi kad nemas primanja.

Skroz je normalno prijavljivati se za poslove u drugim zupanijama, drzavama, kontinentima. Neka te boraviste ne koci.

Takodjer, konkurencija je za sve velika i nemoj izostanak odgovora ili odbijenice uzimati osobno.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 23:20   #46
Baš sam danas napravila profil na moj posao. Što se tiče hzzz, ima li smisla tamo gledati?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 23:23   #47
Gledas, pratis, prijavljujes se na koliko frontova mozes
Ako nemas vremena za sve koje su ti relevantne, skuziti ces nakon nekog vremena koje su ti najrelevantnije i najbolje stranice za ono sto trazis.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 23:35   #48
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Nisam protiv studija u Rijeci, samo me ništa ne zanima na tom sveučilištu.
Nisam ni napisala da studiras, nego samo da upises faks zbog gorenavedenih benefita.
Ali nisam znala za ovo sto fuj kaze, onda gubis pravo studiranja neceg sto bi te doista zanimalo u buducnosti na teret ministarstva :/

Za pocetak potpisujem ideju odlaska u neki manji grad. Ne zelim biti Debbie Downer, ali sa gimnazijom i bez radnog iskustva (ako nemas neki poseban talent) ne vidim neku perspektivu za pristojno placen posao.
Znam puno ljudi koji s faksom rade za pocetnih 4K i manje, a to nije bas neka cifra za samostalan zivot u vecem Hr gradu.
Zato predlazem skupljanje iskustva + stednju pa nakon nekog vremena preseljenje u veci grad.

Zasto ne razmisljas o preseljenju u grad gdje postoji studij koji te zanima? Stipendija/dom + studentski posao?
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 23:39   #49
Ako si taj tip i to te zanima, probaj se prijaviti za stjuardesu, svako malo dolaze kompanije i rade recruitment.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 23:43   #50
Super ideja
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 23:43   #51
Nakon diplome sam cistila, a to sam nalazila na forumu.
To moze biti skroz dobro. Ako su ljudi za koje cistis (stan, apartman, poslovni prostor, stubiste zgrade) korektni, skroz je to fin odnos
Tesko da ces samo time pokriti sve troskove, ali evo buba u uho sto isto gledati neovisno o time imas li ili nemas ikakav posao.

EDIT: Pisala sam dok su ove gore tipkale o stjuardesama.
Nije mi bila namjera spustati.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 00:46   #52
Razmotri i ovo za početak, možda i van Hrvatske.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 01:24   #53
Ako se misliš selit u Rijeku, i nije ti mrsko more - javi se nekom od agenata; uvijek traže konobarice/hostese/prodavačice na kruzerima u sjevernom moru ili negdje u toplim krajevima. Ciklusi su razliciti: 3 mjeseca mora, 3 mjeseca kopna, ali može i 3-2, 3-1, 6-3, razne kombinacije.
Lova je dobra, samo treba bit čvrst za bit na moru.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 10:16   #54
Oprosti, ali ne možeš imati novu temu za svaku životnu fazu, barem ne na ŽK. Ujedinjeno s tvojom prethodnom temom.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 17:47   #55
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Razmotri i ovo za početak, možda i van Hrvatske.
Što je hostlist... Nešto kao Au Pair...
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 19:36   #56
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Što je hostlist... Nešto kao Au Pair...
Što si od zadnje ovakve teme poduzela? Što ti uopće želiš? Je li tvoja jedina želja bijeg od kuće ili imaš neki cilj?

Zbilja mi nije jasno, djeluje mi kao da bi rado da ti svi mi ovdje serviramo neko rješenje. Sviđa ti se faks, ne sviđaju ti se profesori, pa ti se ne sviđa faks, pa bi pisala, možda bi u Rijeku, u Rijeci nema faksa koji te zanima. A koji te zanima i zanima li te uopće? Ako te zanima, idi tamo gdje ga ima...

Hrpetina pitanja se postavlja...
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 19:49   #57
Kakva si s kompjuterima, grafikom, programiranjem itd?
Tu se da danas super zaraditi
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 20:40   #58
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Prijavljujem se, samo ovdje u Zadru svi sve znaju i imam osjećaj da moje prijave su obrisane ili u smeću.
Šta svi sve znaju?


Nisam se spakirala s 18 i otišla u svoj život i pišem kao netko tko je s 18 bio dijete. Odseliti je hrabro i super, ali, ali... Nismo svi niti od istog materijala, niti isto kovani. Meni se čini da bi ti malo bila cool riba, da bi nadigrala sustav i to, da su ti idoli forumski nickovi, a vjerojatno su oni svi duplo stariji i nekako su dolazili do te svoje pameti koju ti sad prezentiraju (a u tvojim godinama nisu odustali od faksa i planirali samostalnost s 4000 koji više nema) ili su Alexa koja svugdje strši pa bi bilo cool biti Alexa.

Primiš faks, pustiš faks, sad se nešto sa svojima kačiš... Razmisli si šta si radiš od života i jesi li sposobna biti sama (emocinalno, mentalno, materijalno). Mislim svi su sposobni kad zagrizu. Ti u srpnju u Zadru nemaš posao, nešto paranoiziraš da se molbe bacaju, tu kroz teme tražiš pažnju. Stani malo na loptu i onda ili zagrizi kako treba za svoju samostalnost ili gledaj da se maksimalno brzo odškoluješ pod maminim krovom. KOmentar o molbama te otkriva kao nekog tko je dosta daleko od samostalne i samosvijesne osobe.


U slučaju da znatno griješim sa svojim dojmom, vjerujem i da možeš u kratkom roku skupiti pameti i iskustva koja neki ne skupe cijeli život.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 20:41   #59
U Dubrovniku se vrlo lako moze naci posao sada, neki poslodavci ti osiguravaju i smjestaj, doduse u vecini slucajeva grupni.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 21:48   #60
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Što je hostlist... Nešto kao Au Pair...
Simpatična si mi i ovaj je post vrlo dobronamjeran, iako ne i nježan.

Ajde se okreni sebi. Nitko ti neće postati mama koka ako budeš dovoljno pogubljeno pile. Hrpi je ljudi netko nekad pomogao, ali ljudi će ti općenito radije pomoći kad vide da i sama nešto radiš nego ako sjediš doma, rašpaš nokte i očekuješ da će netko drugi odraditi desetke sati guglanja koje smo svi odradili sami. Razumijem da si anksiozna i da ne znaš baš šta bi i kako bi. Puno nas je nekad bilo u toj situaciji, neki više od jednom. Ovo nije način na koji ćeš dobiti bogznakoliko podrške ni korisnih savjeta, jer svi imaju pametnijeg posla od toga da ti osmisle život dok ti sjediš i kršiš ruke i ne znaš šta bi i ne odgovaraš ni na što konkretno jer je jedino konkretno što bi ti "sve će biti u redu, evo ti zagrljaj, kuća s batlerom i renta od pet tisuća mjesečno". Probaj nešto, ako ne bude išlo probaj nešto drugo.

Ljudi koji okolini pristupaju kao dojenčad za koju se treba pobrinuti obično svima kad tad počnu ići na kurac, jer je okolina obično sastavljena ili od druge dojenčadi o kojoj netko brine i kojoj ne pada na pamet da o nekome brine, ili od ljudi koji su probali sami hrpu puta, i znaju da je super kad ti netko pomogne i rado će pomoći drugima, ali ne žele stalno pomagati nekome tko si odbija pomoći sam.

I guglaj, pobogu, čitaj internet, čitaj KZŠ, čitaj oglasnike, čitaj PiK, traži informacije sama. Meni je stavka u tjednom rasporedu već godinama guglanje o stvarima koje će mi trebati u sljedećoj životnoj fazi.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:17.