Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2017., 21:53   #61
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Dobro jel ima netko ovdje osim Quercus da im beba nije visila na rukama 24/7 i da je normalno spavala i jela? Mislim čula sam za buđenje svaka 2 sata i slično, ali ovo sa bebom na rukama 8 sati, da te muž mora nahraniti mi je strašno. Panika me hvata samo kad ovo čitam.
Ima raznih beba, ne bih rekla da je razumno očekivati prekrasnu prvu beblju godinu i idilu majčinstva. Ima beba koje ne spavaju, beba koje plaču čim ih spustiš, beba koje plaču i kad ih držiš, beba koje odbijaju sisu i bočicu, beba kraj kojih smišljaš koja je hrana kalorijski najgušća da u što manje vremena uneseš što više kalorija. Ima i veselih mirnih beba koje dobro i puno spavaju, ali mislim da bi vjerojatno manje novopečenih roditelja bilo očajno da ne očekuju bebu iz Pampers reklame nego nepoznatog čovjeka kojeg možda još ni ne vole baš jako a on svejedno piša, sere i povraća po njima nenaspavanima.
Quote:
Luneta kaže: Pogledaj post
Cak ni na Hamleta?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 22:13   #62
Ja kad sve ovo citam, zapravo zakljucujem da je meni bila pjesma, bez obzira kaj je mala plakala cim ju spustim.
Imali smo mir, to nam je bilo najvaznije. Sami s njom, prva dva tjedna jos nije ni kmecala toliko...
Muz je sve radio, ja lezala s njom, smijali smo se kad me hranio....
Od poroda sam se super brzo oporavila, patronazna nije vjerovala kad sam joj otvorila vrata oprane kose, u ljetnoj haljinici s kilazom istom kao i prije poroda. Cak sam i sjediti mogla...

Autorici preporucujem setnje, ja sam izasla nakon deset dana i svaki dan po tri, cetiri sata hodala. Ona je spavala u kolicima, ja setala, pila kave s frendicom itd.

Lakse mi je tad bilo nego sad kad bi joj lajnu i brnjicu najradije stavila kad idem van...
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 22:19   #63
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Lakse mi je tad bilo nego sad kad bi joj lajnu i brnjicu najradije stavila kad idem van...
Ovo je normalno za vidjeti tu gdje ja obitavam: https://www.amazon.com/Mommys-Helper...y%2Bleash&th=1

i ovo:

https://www.amazon.com/Wimaha-Child-...4NDZ2Z3F5&th=1

Jel' doslo u Hr?
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 22:26   #64
Znam za to, ali kod nas nisam vidjela jos
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 22:34   #65
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Govorim iz neiskustva, ali brijem da ti je to sve normalno u početku.

I ostalih 18 i kusur godina.
sretno familijanje, a?
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 22:37   #66
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Bar su vam manje šanse da vam se dogodi još jedno smetalo.




Quote:
Pulank kaže: Pogledaj post


A to u vezi sexa me dosta frustrira, nikada ne stignemo a i kad stignemo ili sam preumorna ili nas malena prekine nadam se da ce se vratit spontanost za 4-5 god kad naraste, tesko se naviknut na 2x mjesecno kad je i prije i u trudnoći bilo skoro svaki dan
a vidi nje, ona bi se i sexala.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 22:45   #67
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Dobro jel ima netko ovdje osim Quercus da im beba nije visila na rukama 24/7 i da je normalno spavala i jela? Mislim čula sam za buđenje svaka 2 sata i slično, ali ovo sa bebom na rukama 8 sati, da te muž mora nahraniti mi je strašno. Panika me hvata samo kad ovo čitam.
Ma visio je on na meni i visi još uvijek kad može , ali nisam se s tim opterećivala nego sam to prihvatila. I vukla ga sa sobom u šetnje, posjete itd. Kad se već zalijepio .
I ja si stvarno iskreno mislim da mi je na neki način bilo lakše jer nemam partnera. Prijatelji i cimer su mi bili podrška, i nije bilo nikog da me iscrpljuje osim bebe niti nikoga s kim moram tražit novu ravnotežu u odnosu.
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 23:19   #68
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ima raznih beba, ne bih rekla da je razumno očekivati prekrasnu prvu beblju godinu i idilu majčinstva. Ima beba koje ne spavaju, beba koje plaču čim ih spustiš, beba koje plaču i kad ih držiš, beba koje odbijaju sisu i bočicu, beba kraj kojih smišljaš koja je hrana kalorijski najgušća da u što manje vremena uneseš što više kalorija.

Evo meni stvarno nije jasno kako smo mi kao vrsta prezivjeli ono kad smo se tek poceli razvijati u Afriki prije sto milijona godina jer to em ne hoda godinu dana, em bleji bez prestanka, em stuca, em se grci, em povraca, a ti moras trcati ispred lavova i tigrova od pecine do pecine.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 23:36   #69
Quote:
QuercusRobur kaže: Pogledaj post
Ma visio je on na meni i visi još uvijek kad može , ali nisam se s tim opterećivala nego sam to prihvatila. I vukla ga sa sobom u šetnje, posjete itd. Kad se već zalijepio .
I ja si stvarno iskreno mislim da mi je na neki način bilo lakše jer nemam partnera. Prijatelji i cimer su mi bili podrška, i nije bilo nikog da me iscrpljuje osim bebe niti nikoga s kim moram tražit novu ravnotežu u odnosu.
baš lijepo.

a brate mili, i nosiljke i kolica nečem služe.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 03:58   #70
drago mi je radi ove teme, jer ja se isto tako ponekad osjecam a bebac mi ima godinu dana + sto sam trudna u trecem tromjesecju pa mi bas tesko fizicki kad sam sama doma s njim. odmakni se bez griznje savjesti na sat vremena, to je toliko bitno. ja mogu 5 dana za redom bit ok, al onda sesti sedmi puknem i place mi se ak nam se zaredaju dani i noci di mali ne spava, a urla i radi scene. jos uvijek sam neispavana, no nekak sam se navikla na to,ja padam u depresiju jer sama sebi falim cesto, i muz i ja kao par iako se trudimo ic na dejt cesto i ostavit malog kod njegovih il platit nekog, nama su to najljepsi trenuci koji nas boostaju na ful dugo. griznje savjesti sam se rijesila negdje oko njegovog 7. mjeseca kad sam skuzila da je sve ok s njim, i da ima vise koristi od sretne i poletne mame a ne od depresivne koja sam sto ne padne s nogu. i s tom mislju izlazim van i trazim stalno 'svoje' vrijeme. trazi i ti jer ces otic psihicki.
sweetkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 10:00   #71
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
baš lijepo.

a brate mili, i nosiljke i kolica nečem služe.
Pitala bi te ja da ti krene u sred grada drečati u kolicima
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 10:05   #72
Quote:
LudaMara kaže: Pogledaj post
nespavanje mi nije bilo problematicno, ali glaaaad, to me razjebavalo. Ono, gladna ko vuk, puna kuhinja hrane, a ja ne mogu do nje.
Kako ne možeš, ne smiješ, ili što? Nisi mogla hodati?
Ako jesi, što bi se desilo da si se na 5 minuta odvojila od bebe i pojela nešto?
Koje su ovo horor priče...žene ne jedu, ne spavaju, prikovane za krevet. Strah me uopće pitati kak bradavice izgledaju nakon cjelodnevnog i cjelonoćnog nacicavanja.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 10:14   #73
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Dobro jel ima netko ovdje osim Quercus da im beba nije visila na rukama 24/7 i da je normalno spavala i jela?
Ma jasno, ima predivnih, zadovoljnih beba koje spavaju, jedu i debljaju se. Ali nažalost, dok ne izađe iz tebe, ne znaš koju si dobio

Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
nikad neću zaboraviti patronažnoj, kad je došla u prvu posjetu. Za njom su ufurali svekar, svekrva, moja stara i stari. Okružili dijete na onom panku za prematanje. Ja ležim sva sjebana. Kad ih je ledenim glasom sviju izbacila van :bogjojdaozdravlje:
Ja automatski pobjeđujem u svim natjecanjima priča na temu "Svekrva i patronažna" Naime, moja je svekrva, sluđena zbog manjka informacija od nas (mi bi govorili samo da je sve okej, jer bilo što drugo bi bilo samoubojstvo) i uvjerena da je mali jako loše i da ga mi iz čistog neznanja ubijamo neishranjenošću, zvala patronažnu službu da se malo, onako, raspita o nama i kako je mali i je li sve u redu. Dobila je drugu patronažnu, koja je onda pitala našu patronažnu što se to događa kod nas. A naša patronažna ostala u čudu, kao, „pa ne znam, meni se ljudi činili skroz normalni“. Poslije nam je to ispričala. Mužu je pao mrak na oči. Mislim, mi smo dijete dobili već debelo u tridesetima, situirani i obrazovani. Od tog trenutka smo ju počeli doživljavati i tretirati kao labilnu osobu koja nije baš sva svoja. Dijete je bilo ok, al ona očito nije.

Ali u svim tim sranjima s bakama i dedama ključno je da je muž na ženinoj strani i da brani nju i dijete od nepotrebnih stresova. Svoje znam stavit na mjesto sama, a muž je bio barijera prema svekrvi. Ženi s malim djetetom stvarno ne treba nikakav dodatni stres, ako se može lako od nje otkloniti. Ako muž ne pomaže, nego još i odmaže, to je sranje Onda mama sama treba gledati kako da zaštiti sebe i dijete…

Quote:
LudaMara kaže: Pogledaj post
I ocekivanja. U prvoj trudnoci sam brijala kak ce sve bit peachy, kak cemo ic skupa na plac, kuhat, setat...uzivat...
Dobila sam cicoljupca koji je cijeli dan visio na cici, a kad bi je pustio onda bi spavao isljucivo na meni.
Nisam mogla nis. Ni pisat ni kakat ni tusirat se ni jest. Muz bi mi prije posla postavio hranu narezanu na sitne komadice nadohvat ruke. Svekrva je prvih 6 Mejseci kuhala i nosila hranu s jednog kraja grada na drugi, a ja do te hrane ne bih stigla doc jer je mali, cim bih ga spustila poceo dernjavu. Znavi, mirkovalna ne bi stigla zagrijat tu hranu na minutu i vec bi pocela deracina. UZAS.
Kako su me sad prošli žmarci od PTSP-a Ja sam imala neku tacnu na kojoj su mi bili složeni daljinski, voda, neke grickalice, mobitel i slično. Ali ključno je bilo da se sjetim prije nego sjednem s njim na kauč da ta tacna bude na kauču i to na pravoj strani, gdje mi je slobodna ruka. A jebiga, mozak mi je bio ko bešamel i događalo mi se da sjednem, mali se prikopča (nakon čega obavezno slijedi spavanje u mom krilu), a tacna na krivom mjestu. Ak se mrdnem, on se budi. Oh, te dubine očaja, frustracije i samopokude. Stupid, stupid, stupid. Televizor ugašen, a ja piljim u zrnca prašine koja lelujaju po zraku. Ironično je bilo što sam u to vrijeme imala samo ovih nekih 6-7 osnovnih kanala. I jedino što je na njima valjalo preko dana bila je dupla epizoda NCIS-a oko 14h. (Pogledala sam osam sezona i ostarila skupa s Tonyjem DiNozzom.) Smatrala sam velikom dnevnom pobjedom ako bih upravo u to vrijeme bila zaglavljena na kauču Ne želim ni priznati koliko sam pogledala onih Japanaca šta trče po onom nindža poligonu, a ona naša dva debila komentiraju. Već sam znala životne priče pojedinih natjecatelja.

No, ja sam, sve u svemu, smatrala da sam jako dobro prošla sa svojom bebom, jer je njega sisa do nekih 5 mjeseci uvijek smirila bez iznimke. Samo sam si zamišljala one jadne mame koje nemaju taj jednostavni, banalni alat i koje moraju hodati, nosati, cupkati, nunati. Ja sam samo sjedila na dupetu i gledala NCIS i nindže Eto, nekima je bolje nego meni, ali nekima je i gore. Thank God for small mercies...
Litre O'Cola is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 10:16   #74
Litre
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 10:25   #75
Mi smo kupili smart tv (do djeteta nismo ni imali tv) i bežičnog miša i tipkovnicu da mogu forumariti preko njega iz kreveta dok se šufnudla nacicava

Enihu, svakome su njegovi problem pregolemi, treba se naučiti nositi s njima a to ne ide preko noći

Moj deda je govorio: stani malo i stavi prst na čelo
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 10:26   #76
Quote:
Litre O'Cola kaže: Pogledaj post
Ironično je bilo što sam u to vrijeme imala samo ovih nekih 6-7 osnovnih kanala. I jedino što je na njima valjalo preko dana bila je dupla epizoda NCIS-a oko 14h. (Pogledala sam osam sezona i ostarila skupa s Tonyjem DiNozzom.) Smatrala sam velikom dnevnom pobjedom ako bih upravo u to vrijeme bila zaglavljena na kauču Ne želim ni priznati koliko sam pogledala onih Japanaca šta trče po onom nindža poligonu, a ona naša dva debila komentiraju. Već sam znala životne priče pojedinih natjecatelja.

No, ja sam, sve u svemu, smatrala da sam jako dobro prošla sa svojom bebom, jer je njega sisa do nekih 5 mjeseci uvijek smirila bez iznimke. Samo sam si zamišljala one jadne mame koje nemaju taj jednostavni, banalni alat i koje moraju hodati, nosati, cupkati, nunati. Ja sam samo sjedila na dupetu i gledala NCIS i nindže Eto, nekima je bolje nego meni, ali nekima je i gore. Thank God for small mercies...
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 10:30   #77
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Pitala bi te ja da ti krene u sred grada drečati u kolicima
Upravo to, idem se ja šetati s malom i sve je super dok ona spava u kolicima što prosječno traje 15-20 min. Onda vriska. Pa mene uhvati nelagoda. daj joj piti, nista. Uzmi ju na ruke, ok malo je bolje i sad ju nosi dok muz gura kolica ili obrnuto. Nosiljku imam, ali sam pomalo odustala od nje jer me bole leđa ako je pola sata nosim u tome. Htjela bi ja svugdje ici s malom. Nije nikakav problem spremiti joj hranu i termosicu u torbu (ne dojim, što je na kraju prilicno dobro ispalo jer ne znam sta bi da mi jos mora bit zaljepljena za sisu ko prvih mjesec dana dok nije nestalo mlijeko, isto vjerojatno od živciranja, ovako ju i muž moze nahranit). Mrzim osjecaj da me glupi ljudi gledaju s osudom kad mi beba pocne plakati vani. Kao da sam nesposobna?! Sranje tesko.
Pulank is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 10:33   #78
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Kako ne možeš, ne smiješ, ili što? Nisi mogla hodati?
Ako jesi, što bi se desilo da si se na 5 minuta odvojila od bebe i pojela nešto?
Ovo je i meni bila prva pomisao. Ne zagovaram ostavljanje bebe da plače satima, samouspavljivanje plačem i sl., ali biti taoc jedne minijaturne bebice mi je nezamislivo.
Ako će plakati 3 min u podne dok mikrovalna podgrije i 3 min posljepodne dok se mama tušira neće mu ništa biti.
Imam susjede koji tako nikad nisu dozvoljavali da beba plače pa je beba izrasla u malog 3-godišnjeg razmaženka kojem ne smiješ niti kroz osmjeh reći vrati mi to, nemoj i sl. - odmah kreće plakanje i roditeljsko udovoljavanje jer je plakanje veliki
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 10:37   #79
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Kako ne možeš, ne smiješ, ili što? Nisi mogla hodati?
Ako jesi, što bi se desilo da si se na 5 minuta odvojila od bebe i pojela nešto?
Koje su ovo horor priče...žene ne jedu, ne spavaju, prikovane za krevet. Strah me uopće pitati kak bradavice izgledaju nakon cjelodnevnog i cjelonoćnog nacicavanja.
To je jedna posebna vrsta psihosomatske majčinske paralize uzrokovane kombinacijom raznih faktora Neke bebe su kao tempirane bombe i mama brzo shvati da joj je u interesu napravit što god treba da bomba ne eksplodira. Ako dijete inače slabo spava i zaspe na sisi, ne mrdaš dok ne odspava konkretnije. Pa makar morala visiti s lustera nožnim palcem s djetetom na sisi. Ili spavati s guzicom koja visi preko ruba kreveta. Grozno je slušati to kad su skroz mali, a vrište, jer oni pojma nemaju gdje su ni šta im se događa, samo znaju da im je grozno i žele da ih netko utješi. Moj bi plakao kao da mu netko kožu dere, ja to nisam mogla slušati ni minutu, mozak bi me bolio. A ak je prvo dijete, onda mama vjerojatno još nije toliko vješta da hoda s bebom na sisi ili doji u slingu i slično.

S drugim djetetom bi mi prva stvar bila da upogonim dojenje u pokretu jer mi je ta "nepokretnost" bila najgora. Fizičke posljedice da ne spominjem. Ali kod mene je jedan od bitnih faktora bio taj što mi je mali uvijek dobivao na težini na donjoj granici, tako da mi nije bila opcija ne dati sisu i pokušavati druge taktike. Da je bio fino uhranjen, lakše bi mi bilo eksperimentirati, bar bih znala da nije gladan.
Litre O'Cola is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 10:56   #80
Iz svega pročitanog zaključujem - prerano mi je da imam djecu.
__________________
Sluts just heal quicker.
Grubi ti trolovi bili.
Tejsi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:39.