Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2017., 14:46   #1
Smisleno korištenje raspoloživog vremena

Dakle, kako trenutno u životu provodite dane i jeste li zadovoljni time? Koje su vam obveze, prioriteti, a kako si organizirate slobodno vrijeme? O kojim stvarima trenutno možete samo sanjati? Dotekne li vam sati u danu? Ispod imate link s malo proširenom tematikom:

http://waitbutwhy.com/2016/10/100-blocks-day.html

Kod mene je tu posao 8 sati radnim danima, poslije toga slijedi briga o djetetu i spremanje hrane. Dnevno uspijem i ugurati šetnju od satak vremena, osim dva dana tjedno kad imam pilates. Ne stignem čitati koliko bih htjela jer navečer, kad sve riješim i dijete mi već spava, već budem lagano premorena. Najčešće bih oko 10 navečer padne na pamet kako bih rado vratila sat unatrag jedno 2 sata i sebe restartala.
Vikendom pripremam garderobu za sljedeći tjedan i bavim se još nekim stvarima po kući (kojih srećom ne bude previše jer tjedno plaćam spremačicu za čišćenje). Društveni život mi je prilično mršav u zadnje vrijeme, slabo se viđam s ljudima koje sam prije viđala na tjednoj bazi (više zbog nemogućnosti s njihove strane, nego s moje). Tako da za povremene kave, kino, predstave sad uglavnom imam drugo društvo, ljude koje sam i ranije viđala s vremena na vrijeme.

Zasad su mi putovanja nedostižne, što mi i ne pada toliko teško. Sve u svemu, kad podvučem liniju - prilično sam zadovoljna.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 15:02   #2
Smisleno? pa ne znam. Mislim da mi fali vremena u kojem bi se toliko odmorila i u kojem bi mi bilo toliko dosadno da radim nesto smislenije od ovoga sad.

Ponedjeljak
Ne mogu se sjetiti sto sam radila poslije posla, mislim da sam bila toliko strgana cijeli dan da sam poslije posla samo gljivila u stanu. Vjerojatno sam okrenula masinu vesa. Jesam, sjetila sam se.
Utorak
Poslije posla se nasla s frendom, uzeli sushi i sjeli pojest u park. Poslije prosetali. Nakon toga dosla doma, mislim da sam pogledala seriju.
Srijeda
Poslije posla dosla doma. Izvukla ispod kreveta vakumiranu ljetnu robu, okrenula dvije masine toga, sortiranje, prebacivanje, sitnije pospremanje po stanu, sjedenje na balkonu, jedna epizoda serije, rani odlazak u krevet jer sam premorena danima vec.
Cetvrtak, danas
Poslije posla idem istovariti neke stvari negdje, pa na sladoled.
Petak
Posao, pa bi onda trebala doci doma i odmarati jer sam rekla da cu navecer van kad me se pitalo. Ako otkazem onda cu vjerojatno otici u setnju od nekih 2 sata. Ako ne otkazem spavat cu poslije posla jer sam inace kokos kojoj se u 10 spava.
Subota
Idem isprobavat perike
Nedjelja
Kuham si doma nesto, odem prosetat, odmaranje, spremanje za posao za sljedeci tjedan.

Tako mi izgleda ovaj tjedan. Red druzenja, red pranja, red gljivenja.

Nije da nemam vremena i za smislenije stvari i uleti nekad i nesto ozbiljnije, smislenije valjda, ali mislim da nemam kapaciteta sad za vise od ovoga. Imam vremena citati, uciti, ali ne i koncentracije. Jedva i seriju pogledam do kraja, ako je dulja od pola sata odlutam.

Nego, zasto pitas? Imas filing da drugi smislenije provode slobodno vrijeme?
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 15:12   #3
ja preko tjedna stignem i dva puta tjedno pospremiti stan ok, ja sam bolesna.
nisam zadovoljna, uvijek mi treba vremena... trenutno mi treba vrijeme za mene i muža.
iako, da pitate moju mamu, imamo ga i previše

svaki dan ujutro razluftam cijeli stan, pobrišem prašinu, pometem, skuham si kavu, mala se ustane, malo se igram s njom, dam joj doručak.. onda se spremam za posao i nju za vrtić. muž je već otišao na posao.
onda posao, pa kod mame po malu (ona ju skuplja u vrtiću oko 15)
slijedi park, šetnje i igre na otvorenom (zimi igraonice ili kućna radinost)
dolazimo doma oko 19 sati
večerica
igranje s malom
spavanje (svaki dan molimo Boga da zaspe oko devet)
ako zaspe ranije - u jebote, ima se SVE.... oš seriju, oš film, oš razgovor o glupostima, oš vino, oš kavu, oš colu, oš ovo ono
padam ničice oko pola 12.
budimo se u dnevnoj oboje jer smo pali ničice.
meni slina obično curi po jastuku, a njemu vrat ukočen od poze.
geganje do spavaće.
spavanje.

u 6 i 30, jovo nanovo.



a dobro je, šta ću kukat


vikendom se svi isposvađamo jer smo planirali roze jednoroge, a došle nam zle hijene
ok, subotom se tradicionalno pije kava u krevetu ujutro i gleda se repriza reprize Večere za pet
znam, treš sam totalno
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 15:14   #4
Zaboravih napisat da cu u nedjelju cistit stan. Da ne bi bilo vid je prljavice, samo je u srijedu nesto malo zbrljala
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 15:17   #5
ja zato čistim preko tjedna (utorkom i petkom ubacim još usisavanje i brisanje poda)
ne volim vikendom jer tada volimo bauljat po vani cijele dane
kuhanje dogovaramo ranije, nekad pripremam za tri dana unaprijed, nekad muž složi ručak, nekad ja
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 15:18   #6
gzena meni ovo zvuči kao nešto što želim jednog dana
onako realno a opet slatko
pretplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 15:19   #7
zar nitko od vas ne meditira?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 15:20   #8
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
ja zato čistim preko tjedna
ne volim vikendom jer tada volimo bauljat po vani cijele dane
Meni nekad pase tako provest pola dana. Malo ribam kupaonu, malo odem na forum, malo obrisem prasinu, malo sjednem na balkon, pa sam u pidjami do iza podneva i nisam jos ni zube oprala, al zato kupaonu jesam. Onda za kraj jos oribam sebe i odem van prosetat uz nasip. Meni je to skroz smislena nedjelja i pase mi imat dan bez dogovora, bez drugih ljudi.


Pjescana, nekad kad legnem znam pet puta duboko udahnut i izdahnut. Onako napusem jako trbuh, pa ga ispusem. Kad to radim ozbiljno mislim da meditiram.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 15:20   #9
kakva mrtva meditacija? meditacija mi je ako se mala ne probudi zajedno samnom


wayfaring, život bez djeteta mi je skroz drugačije izgledao... i ja sam tad bila neopranih zubiju do podneva
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 08:54   #10
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
zar nitko od vas ne meditira?

Hoćeš da ti dovedem svog ćuku na dadiljanje, pa da probaš meditirat?

Na početno pitanje, dani su mi općenito u kaosu. Vjerojatno zato jer mi organizacija baš i nije jača strana. Raspižđuje me to što mi se vikend najčešće svede na ribanje kuće i veša i sveg tog sranja. Ja bi u penziju.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 08:59   #11
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post

Hoćeš da ti dovedem svog ćuku na dadiljanje, pa da probaš meditirat?

Na početno pitanje, dani su mi općenito u kaosu. Vjerojatno zato jer mi organizacija baš i nije jača strana. Raspižđuje me to što mi se vikend najčešće svede na ribanje kuće i veša i sveg tog sranja. Ja bi u penziju.
može. tvoj ćuko i moj ćuko će da se zabavljaju, ja ću da meditiram

inače imam nedotastatak sati u danu.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 09:11   #12
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
može. tvoj ćuko i moj ćuko će da se zabavljaju, ja ću da meditiram
aha. Ok. Smijem snimat (pokušaj) meditacije?
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 09:15   #13
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
zar nitko od vas ne meditira?
Da, na biciklu, sama, u prirodi.
Nemrem niš ne radit. Mozak vrti sto na sat. Jedino fizička aktivnost mi smiri mozak.
U biti...idem si na živce.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 09:51   #14
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
aha. Ok. Smijem snimat (pokušaj) meditacije?


ako je imalo slično mojoj jogi uz psa, bit će zabavno gledati
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 10:37   #15
Uf...
Radni tjedan izgleda otprilike ovako:
- buđenje između 5:00 i 5:30 (budilica je narihtana na 5:32, ali skoru uvijek ustajem prije). Psovanje.
- hranjenje mačketina, hranjenje sebe. Psovanje.
- kaos u oblačenju, dragi smeta meni dok se šminkam, ja njemu dok meditiram o cipelama i tako do 6:40
- 8 sati posla, škicnem forum, idem do pošte, planiram što skuhati...
- ručak oko 16:00, s time da mačketine dobiju svoje čim dođem doma, mi ljudi smo u drugom planu; razglabanje o dnevnim događajima, komentiranje, uobičajeni razgovori
- slobodno popodne pa mogu čitati, gledati film/seriju, pisati, forumariti, ići u shopping, na kavu i u principu radim što god mi padne na pamet, od farbanja škura i šivanja do slaganja drva po mojim standardima i peglanja;
- 3 do 4 puta tjedno fizička aktivnost, ljeti na otvorenom zimi doma (brzo hodanje, vreća, shadowboxing, cross-trainer)
- petkom popodne generalka, tako da je week-end slobodan
- na večer pripremim odjeću da sutra. Psujem je nemam šta obući
- u sve to ukompiniramo maženje mačketina, tekuće čišćenje i eventualno spremanje obroka za sutra.
- serija ili film prije spavanja, iako najčešće gledamo neke bedastoće i vodimo poluozbiljne razgovore

Za week-end se organiziramo u hodu, ako nam pukne idemo negdje, ako ne smo doma
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 11:43   #16
radim svaki dan u drugo vrijeme jer mi je takva satnica ove godine pa me to ubija sto se tice redovitosti odlazenja na neke treninge.
sanjam o poslu koji se radi od 8 do 4. znam da to svi preziru ali evo, ja bas sanjam o tome jer imam dva psa kojima treba rutina a ja sam rastrgana na sto strana. treba i meni.
tesko je poslozit se slobodno vrijeme kad ti je svaki dan drugaciji ali u slobodno vrijeme u principu secem sa psima, odem na kavu, odem u teretanu.
voljela bi imati dva dana tjedno slobodno u komadu. barem to.
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 12:00   #17
Imam muža i 2 mačke, ali nemam djecu pa imam vremena za sve (friško završila i PDS)
Roomba mi sauga, Braava Jet pere podove, mašina provrti veš. Namještaj je svjetli pa me prašina ne dira baš previše (ono počistim kad mi se da), radim 8 sati (rutina pon-pet 7:30-15:30), treniram 4x tjedno. Mačke uvaljam starcima na vikend (na viksu). I čitam, idem u kino, gledamo serije, skićemo se, bavimo svime i svačime. Zapravo živimo (osim posla) kako nam se da. Kuham- ako mi se da. Čistim - ako mi se da. Pijem navečer pivu - ako mi se da. Kontempliram o životu - ako mi se da
Šta ću, nemam malih parazita da me cuclaju
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 12:18   #18
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
radim svaki dan u drugo vrijeme jer mi je takva satnica ove godine pa me to ubija sto se tice redovitosti odlazenja na neke treninge.
sanjam o poslu koji se radi od 8 do 4. znam da to svi preziru ali evo, ja bas sanjam o tome jer imam dva psa kojima treba rutina a ja sam rastrgana na sto strana. treba i meni.
tesko je poslozit se slobodno vrijeme kad ti je svaki dan drugaciji ali u slobodno vrijeme u principu secem sa psima, odem na kavu, odem u teretanu.
voljela bi imati dva dana tjedno slobodno u komadu. barem to.
Ja ovo ne prezirem. Dapače, smatram se sretnom što mi može tako biti.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 12:20   #19
Radim smjenski, pa se sve mijenja.
Ustajem se oko 6, šećem psa do 7, 07.15.
Paralelno spremam i čistim psa nakon šetnje, dajem joj hranu, sklanjam sve što bi mogla pojest a da nije hrana, oblačim se za posao, šminka, nakit, slažem ručak za posao, provjeravam jel sve osigurano za nju, imam mini terapiju jer ona postane depresivna/duri se kad vidi da odlazim i ni ne gleda me, što onda povuče grižnju savjesti kod mene, pa se još malo grlimo i ja objašnjavam da posao donosi novce u kuću, i onda odjurim na posao.
Povratak oko pol 5, 5, presvlačenje u neodjeću za posao, šetnja psa do 6.
Povratak, hranjenje psa, slaganje večeri, slaganje ručka za idući dan, spremanje stana, veš mašina, pospremanje u hodu, forum, knjige, vježbanje, meditacija itd.
Prozor od par sati za druge ljude, jogu, druženja, cuge, spavanje, i zadnja šetnja oko 22, oko ponoći je gašenje.

kad radim popodne, dizanje oko pol 7, 7, i ako je lijepo vrijeme, šetnja do 9, pol 10.
Povratak, kava, forum, pas, spremanje stana, spremanje ručka, spremanje sebe, sve što treba obaviti za sebe, druge, stan, nabava hrane, svi taskovi.
Šetnja oko 13, povratak oko 14.30, spremanje za posao, odlazak na posao, povratak oko ponoći, 1.
Nešto potpuno novo, šetnja psa , sve što sam moguće loše donijela s posla ispari putem, prodišem, protegnem se, smijem se, gledam mjesec i zvijezde i slušam ptice kako se deru usred noći. Ne mogu zaspat, budna do 2,3 ovisno o više faktora. Čitam, gledam, pišem, vrijeme za instagram i ostale mreže.

Na dane kad ne radim radim veća pospremanja po stanu. Na dane kad ne radim idem u veće šetnje sa psom.
Na dane kad ne radim isplaniram milijun stvari, često se svede na šetnje i kauč, jer sam premorena.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 19:01   #20
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Ja ovo ne prezirem. Dapače, smatram se sretnom što mi može tako biti.
ljudi obicno imaju cudne reakcije kad to kazem ali ja bi bas to htjela. lakse bi mi bilo posloziti ostatak vremena, ovak se odlucim na nesto jer kao oke, mogu utorkom ujutro ali cetvrtkom ne mogu, mogu danas popodne ali sutra ne mogu...uzas.
prek ljeta prakticki mjesec, dva nemam uopce posla pa krpam na sto strana, odem radit gdje god mogu...nije bas nesto.
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:48.