Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2017., 23:17   #21
Quote:
marta 29 kaže: Pogledaj post
S ovim se slažem. Ako nećeš ništa prihvatiti od savjeta( a tražiš ih) ne kukaj. Tak i jedna moja frendica, kuka već godinama kak je debela a stalno jede i pije pivu. Oko toga joj se vrtio skoro cijeli život.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
a jel bi rekli nekom direktno zasto se ne zelite vise druzit s njim. onak dosta ste bliski bili dost dugo i sad vam njihov lifestyle fakat ide na krc i sad, kak postepeno se udaljit i prekinut skroz. osjecam se sugavo kaj bi prekidala s nekim odnos jer je netko vegan, al kad se nekom VRTI CIJELI ZIVOT oko toga onda me sam zivcira, i to bas jako. non stop se mora o mrkvi pricat, o tome ko je sta pojeo, cini mi se da lik ima poremecaj u prehrani, ne prestaje razmisljat o tome, sve se kazem, vrti oko toga. zakaj vegani nemru bit vegani a da ne moraju svima trubit o tome? nejdem u off i swear
sweetkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 23:17   #22
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
U bokte, sad sam skužila da sam ja izgleda bahata i bezobrazna, a opće se tak ne doživljavam.


Ne znam sad s kim da o tome pričam, s mužem sam isto super direktna i on sa mnom, no nama je to OK i nemamo oko toga problema. On smatra da to nije problem ako si direktan, no i on je takav, pa ga ne uzimam za mjerodavnog.

Evo da li je ovo po vama recimo bahato?

Frendica i muž imaju mjesečna primanja 25 000 kn.

Ona: muž i ja si ne možemo priuštiti ----- (nešto što košta 50k eura)
Ja: pa mislim da vam to samo nije prioritet i da trošite novac na neke druge stvari. Da si stavite to u prioritet, vjerujem da biste našli način.
Evo meni su bitna putovanja pa trošim na njih, tako se mogu žaliti da nemam termo fasadu i lijepo uređenu kuću, ha jebi ga kad su mi prioriteti drugi.
I onda joj nabrojim na koje ona "luksuze" troši. Tipa imaju 2 auta. Kažem joj - gle da imate jedan auto, to vam je mjesečni kredit za ---- i mogli biste si priuštiti.
Ona .... (duri se)
Izrekla si dosta teksta na onu njenu jednu kratku rečenicu..

Quote:
Jel to sad recimo po vama s moje strane bilo ružno rečeno?
Jer ja stvarno tu ne vidim ništa ružno, da je meni tako netko rekao odgovorila bih na to, ne bi me uvrijedilo.
2 auta nisu luksuz

Ali radije nemojmo o tome što jest i što nije luksuz!


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 23:26   #23
Quote:
sweetkiss kaže: Pogledaj post
a jel bi rekli nekom direktno zasto se ne zelite vise druzit s njim. onak dosta ste bliski bili dost dugo i sad vam njihov lifestyle fakat ide na krc i sad, kak postepeno se udaljit i prekinut skroz. osjecam se sugavo kaj bi prekidala s nekim odnos jer je netko vegan, al kad se nekom VRTI CIJELI ZIVOT oko toga onda me sam zivcira, i to bas jako. non stop se mora o mrkvi pricat, o tome ko je sta pojeo, cini mi se da lik ima poremecaj u prehrani, ne prestaje razmisljat o tome, sve se kazem, vrti oko toga. zakaj vegani nemru bit vegani a da ne moraju svima trubit o tome? nejdem u off i swear
Ja bih rekla, ali vidiš da izgleda da ja imam problem.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 23:26   #24
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
U bokte, sad sam skužila da sam ja izgleda bahata i bezobrazna, a opće se tak ne doživljavam.


Ne znam sad s kim da o tome pričam, s mužem sam isto super direktna i on sa mnom, no nama je to OK i nemamo oko toga problema. On smatra da to nije problem ako si direktan, no i on je takav, pa ga ne uzimam za mjerodavnog.

Evo da li je ovo po vama recimo bahato?

Frendica i muž imaju mjesečna primanja 25 000 kn.

Ona: muž i ja si ne možemo priuštiti ----- (nešto što košta 50k eura)
Ja: pa mislim da vam to samo nije prioritet i da trošite novac na neke druge stvari. Da si stavite to u prioritet, vjerujem da biste našli način.
Evo meni su bitna putovanja pa trošim na njih, tako se mogu žaliti da nemam termo fasadu i lijepo uređenu kuću, ha jebi ga kad su mi prioriteti drugi.
I onda joj nabrojim na koje ona "luksuze" troši. Tipa imaju 2 auta. Kažem joj - gle da imate jedan auto, to vam je mjesečni kredit za ---- i mogli biste si priuštiti.
Ona .... (duri se)

Ja sam tu očekivala da će se ona sa mnom složiti ili ne, pa da ćemo nastaviti o tome pričati.
Nije mi bila nikakva namjera biti bezobrazna ili postavljati se iznad.

Jel to sad recimo po vama s moje strane bilo ružno rečeno?
Jer ja stvarno tu ne vidim ništa ružno, da je meni tako netko rekao odgovorila bih na to, ne bi me uvrijedilo.
ne znam njenu situaciju ali 2 auta su nekad necessity, nije nikakav luksuz. u mojoj situaciji isto, muz i ja svatko mora imat svoj auto, ovdje di zivim javni prijevoz je nikakav sto znaci da od ponedjeljka do petka ne bi mogla na poso i faks jer sta, nije mi u isto vrijeme obaveza ko njemu pocetak radnog vremena? ja bi se isto uvrijedila sto ti meni preispitujes moje prioritete. i mozda si nemru priustit jer nemaju od ceg ustedit, valjda znaju bolje svoje troskove neg ti. ovo 'vjerujem da biste nasli nacin' ti opet zvuci ko da drzis lekcije i to drito s klisejiziranim izjavama s fejsbuka 'nasli bi nacin ako to doista zelite' to je u teoriji tocno, al u praksi bas i ne. kaj ce netko bacit djecu kroz prozor primjerice i pocet stedit za putovanja lmao jebiga nekad imas preceg posla od skupljanja za putovanja. mozda si joj mogla rec mozda budes u nekoj skoroj il daljoj buducnosti. bar se ja tak tjesim, dosta stvari si ne mogu priustit sad, al gledam da si priustim za par godina, ne samo financijski nego i vremenom.
sweetkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 23:34   #25
Quote:
sweetkiss kaže: Pogledaj post
ne znam njenu situaciju ali 2 auta su nekad necessity, nije nikakav luksuz. u mojoj situaciji isto, muz i ja svatko mora imat svoj auto, ovdje di zivim javni prijevoz je nikakav sto znaci da od ponedjeljka do petka ne bi mogla na poso i faks jer sta, nije mi u isto vrijeme obaveza ko njemu pocetak radnog vremena? ja bi se isto uvrijedila sto ti meni preispitujes moje prioritete. i mozda si nemru priustit jer nemaju od ceg ustedit, valjda znaju bolje svoje troskove neg ti. ovo 'vjerujem da biste nasli nacin' ti opet zvuci ko da drzis lekcije i to drito s klisejiziranim izjavama s fejsbuka 'nasli bi nacin ako to doista zelite' to je u teoriji tocno, al u praksi bas i ne. kaj ce netko bacit djecu kroz prozor primjerice i pocet stedit za putovanja lmao . mozda si joj mogla rec mozda budes u nekoj skoroj il daljoj buducnosti. bar se ja tak tjesim, dosta stvari si ne mogu priustit sad, al gledam da si priustim za par godina, ne samo financijski nego i vremenom.
Pa dobro zakaj onda ne bi rekla - gle meni su 2 auta nužna zbog tog i tog, tu ne mrem zašparat.
Zakaj bi se nadurio na nekog tko će ti reći svoje viđenje, to ne kužim.

Quote:
sweetkiss kaže: Pogledaj post
jebiga nekad imas preceg posla od skupljanja za putovanja
Ovisi o prioritetima.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 23:42   #26
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Pa dobro zakaj onda ne bi rekla - gle meni su 2 auta nužna zbog tog i tog, tu ne mrem zašparat.
Zakaj bi se nadurio na nekog tko će ti reći svoje viđenje, to ne kužim.


Ovisi o prioritetima.
jer 50 k eura nije nes kaj se nadje na cesti. kazem, mislim da moras bolje predlagat neka rjesenja i to konkretnija od floskula sa 'inspirationquotes.com', nesto kao plan stednje kao zguglala si, ili di moze dobit kredit za to, ne znam kaj je konkretno u pitanju pa ne znam jel moze to rentat pa vidit sama tj jel ima neka jefitnija opcija uzivanja istoga za cim cezne. opce nemam ideju kaj bi to moglo bit a da se nemre nac alternativa tome.

al rec nekom slavodobitno 'eh pa ocito ti nije prioritet' je onak, kaj sad ona moze odgovorit na to, 'ok i kaj sad?' ima pravo sanjarit il zelit il planirat i t d. najbolje da samo pricamo u okvirima nasih trenutnih limita jer doc ce netko poput tebe i rec 'sve se moze kad se hoce' lol, nadam se da te ne vrijedja moje pisanje, sam kazem, zvucis ko ja prije ne znam kolko mjeseci/godina. tek nedavno sam otkrila da sam fakat imala bahat pristup, al to je radi mog ega, priznaj da si bildas ego tim slavodobitnim spoznajama sa 'sve se moze kad se hoce' mislim realno, kom si pomogo s tim? nikom osim kaj sama sebi si bitna valjda u tom trenutku.
sweetkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 23:44   #27
ne cijenim previše direktnost, jer iz iskustva bih rekla da su oni koji se diče svojom 'direktnošću' u stvari najčešće tek bezobrazni i neotesani, a ja ne volim taj grub, nesofisticiran svijet.

cijenim taktičnost, iskrenost i dobronamjernost: ajmo reći - ne direktnost - nego otvorenost satkana od toga uvijek je konstruktivnija i daje bolje plodove.

osim toga, nekako također iz iskustva govoreći, mogu reći da 99% tih tzv. 'direktnih' ljudi koje znam, osim što su uglavnom uvijek nadrkani i navalentni, imaju svoje žešće probleme koje ni slučajno nisu u stanju ni riješiti ni sagledati, a kao što je općepoznato tuđe probleme je lakše rješavati od svojih. pa zašto onda malo ne jebati u mozak nekog drugog svojom 'direktnošću'.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 23:57   #28
I ja mislim da je pretežno ovako kako Aryna kaže

Super bi bilo da nije, da je direktna ekipa jednostavno direktna jer imaju (a i sami podnose) takav način komunikacije u zdravom obliku, pa ga šire i nose sa sobom.
No, češće (gotovo uvijek) je to kako je opisala


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 00:17   #29
mislim da treba razlikovati pita li netko za mišljenje ili ne. ako pita, ovisno o bliskosti, odlučiti o odgovoru. ako ne pita, ne bih se štela mešati.
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 00:21   #30
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
U bokte, sad sam skužila da sam ja izgleda bahata i bezobrazna, a opće se tak ne doživljavam.


Ne znam sad s kim da o tome pričam, s mužem sam isto super direktna i on sa mnom, no nama je to OK i nemamo oko toga problema. On smatra da to nije problem ako si direktan, no i on je takav, pa ga ne uzimam za mjerodavnog.

Evo da li je ovo po vama recimo bahato?

PRIMJER 1

Frendica i muž imaju mjesečna primanja 25 000 kn.

Ona: muž i ja si ne možemo priuštiti ----- (nešto što košta 50k eura)
Ja: pa mislim da vam to samo nije prioritet i da trošite novac na neke druge stvari. Da si stavite to u prioritet, vjerujem da biste našli način.
Evo meni su bitna putovanja pa trošim na njih, tako se mogu žaliti da nemam termo fasadu i lijepo uređenu kuću. Mislim da ne možeš imati baš sve, ali ono što ti je važno možeš.
I onda joj nabrojim na koje ona "luksuze" troši. Tipa imaju 2 auta. Kažem joj - gle da imate jedan auto, to vam je mjesečni kredit za ---- i mogli biste si priuštiti. Kao moja poanta je da im to jednostavno nije dovoljno bitno da potroše toliko love na to
Ona .... (duri se)

PRIMJER 2
frendica - ja bih učila jezik, ali za to moram ići u školu stranih jezika, a za to nemam vremena ni novaca.
ja: pa imaš super aplikacije na internetu, ja sam tako naučila njemački dosta dobro (nabrojim joj i objasnim aplikacije). Platiš si par sati privatno nekog možda jednom u 3 tjedna da prolazi s tobom gramatiku i rokaš te aplikacije, počneš čitati knjige za djecu, gledaš youtube pjesmice za malu djecu i tako kreneš. Nije ti nužna škola da bi naučila jezik. Svaki dan da odvojiš 45 minuta, puno ćeš napraviti kroz godinu dana.
frendica - naljuti se.

Ja sam tu očekivala da će se ona sa mnom složiti ili ne, pa da ćemo nastaviti o tome pričati.
Nije mi bila nikakva namjera biti bezobrazna ili postavljati se iznad ili praviti se pametna, jednostavno kažem kaj mislim o tome.
Obje ove osobe znam godinama i odemo na pivicu, slavimo rođendane skupa i tak. Nisu mi poznanice, nego prijateljice.

Jel to sad recimo po vama s moje strane bilo ružno rečeno?
Jer ja stvarno tu ne vidim ništa ružno, da je meni tako netko rekao odgovorila bih na to, ne bi me uvrijedilo.
po meni nije bilo ružno rečeno, ali nije bilo očekivano niti poželjno.,
sad znaš kome nećeš više davati svoje viđenje situacije
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 01:11   #31
Ma netaktični, iskreni i dobronamjerni su isto super .

Meni direktnost ne uključuje izgovaranja rečenica o frizurama, tuđim financijama i slično. Najlakše je nekom reći da mu je frizura grozna ili mu raspodijeliti lovu kako bi mi to samo da imamo tolike plaće i kuće. Jedina direktnost koja ima smisla je ova koju aryna opisuje. Mnogima ni to ne paše, ali opet začajan broj ljudi na kraju ipak to cijeni. Kad si otvoren onda se i drugi otvore i u biti je jako glupo na to gledati kroz trivijalno riganje dojmova o nečijoj frizuri jer takve otvorenosti donose najzanimljivije razgovore i kvalitetne bliskosti koje ne opterećuju, nego vesele.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 01:13   #32
Kažem što mislim ali uvijek upakujem u lijep celofan i generalno kažem na lijep način, da osoba to doživi kao savjet a ne kao pametovanje. Općenito dosta pažnje poklanjam tonu i izrazu lica kad s nekim razgovaram, jedna identična stvar može biti različito prihvaćena u zavisnosti od načina na koji je izrečena. U odnosu s bliskim ljudima primijetila sam dvije grupe ljudi, one koji su tu uz mene i na mojoj strani uvijek i one koji su uvijek na strani drugog a u meni vide krivca, zato biram da što manje slušam druge, a što više onaj svoj unutarnji glas, jer svako nešto gleda drugačije pa se čovjek samo još više pogubi tražeći šta je ispravan odgovor.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 01:37   #33
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
PRIMJER 1
...

PRIMJER 2
...

Jel to sad recimo po vama s moje strane bilo ružno rečeno?
Jer ja stvarno tu ne vidim ništa ružno, da je meni tako netko rekao odgovorila bih na to, ne bi me uvrijedilo.
Ovoj prvoj si trebala reći da je težak život i sve je skupo, ljudi jedva životare s plaćama od 25000 kn, šta ti je to, odeš par puta na plac, platiš kredite, odeš u dućan i nema više.

Ovoj drugoj si trebala reći da i ti hoćeš na tečaj kukičanja, ali isto ništa ne stigneš, i onda se početi natjecati s njom tko više toga ne stigne.

Trebaš kategorizirati ljude recimo po Myers-Briggsu i onda prilagoditi odgovore ličnostima.
Jer ovi emotivniji i iracionalniji tipovi ne žele stvarne odgovore na takva pitanja, njima neokorteks služi uglavnom za ukras a ovakvi razgovori samo za emotivni bonding.
Ovakve odgovore kakvi su navedeni možeš ponuditi nekome iz I/ENTJ dijela spektra.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 09:00   #34
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post

PRIMJER 1

Frendica i muž imaju mjesečna primanja 25 000 kn.

Ona: muž i ja si ne možemo priuštiti ----- (nešto što košta 50k eura)
Ja: pa mislim da vam to samo nije prioritet i da trošite novac na neke druge stvari. Da si stavite to u prioritet, vjerujem da biste našli način.
Evo meni su bitna putovanja pa trošim na njih, tako se mogu žaliti da nemam termo fasadu i lijepo uređenu kuću. Mislim da ne možeš imati baš sve, ali ono što ti je važno možeš.
I onda joj nabrojim na koje ona "luksuze" troši. Tipa imaju 2 auta. Kažem joj - gle da imate jedan auto, to vam je mjesečni kredit za ---- i mogli biste si priuštiti. Kao moja poanta je da im to jednostavno nije dovoljno bitno da potroše toliko love na to
Ona .... (duri se)
Evo npr, ovo je po meni neotesano i u rangu gledanja u tuđi novčanik. Nemaš pojma na što ljudi troše izvan onoga što se ne vidi. Primjera radi, ja sam imala operaciju od tri soma eura u inozemstvu koja mi je spasila vid. Nitko osim uže obitelji nije znao, a trošak ogroman. A netko će reći da nam je glavni trošak te godine bio novi auto koji smo također kupili (prije nego što sam ja dobila dijagnozu).

Pametuješ.

Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
ne cijenim previše direktnost, jer iz iskustva bih rekla da su oni koji se diče svojom 'direktnošću' u stvari najčešće tek bezobrazni i neotesani, a ja ne volim taj grub, nesofisticiran svijet.
Ovo je najpametniji post na temi, zasad.

Uglavnom ljudi daju savjete bez da ih se pita. Savjete daju iz svoje perspektive. Često pametuju jer misle da znaju bolje. Nemaju takta, ali imaju ega i još se uvrijede ako ih ne poslušaš.

Znaju drek.

Dajem savjet ako me se pita. Reagiram ako smatram da si osoba ugrožava život. Sve ostalo - neka se ljudi vesele i rade kako im volja, meni ni iz džepa ni u džep. Kakav mi je to savjet da kažem nekome da si presloži prioritete pa će imati za ono što košta 50k? Nikakav. Trebam li biti direktna u tom slučaju. Ne trebam. Not my circus, not my monkey.

Ako mi dosađuju s kuknjavama, a ne poduzimaju ništa, smanjim druženje i bok.
VeronaM is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 09:15   #35
Baš htjedoh reći, ljude koji me dave s nerealnim i kuknjavim pričama mičem i ne družim se s njima. Okružiš se s ekipom koja ti paše i svijet je lijep.
Savjete i mišljenja dajem ako me se pita, uglavnom pokušavam obazrivo ako nije baš ugodno za čuti.
Za palamuđenje bez pitanja imam forum.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 09:33   #36
Naučila sam u ovih par godina na svijetu da ljudi vrlo rijetko traže savjet. Točnije, traže ga samo ako izričito kažu "šta da radim?" Direktnost tu najbrže vodi do rješenja.

Ako samo kukaju, onda olakšavaju dušu, neki žele prebaciti svoj emocionalni teret na sugovornika, neki se samo opravdavaju, a svi se ljute kad im pokušaš pomoći ili dati savjet. Tako da rješenje tražim za one koji ga žele, ostale poslušam, smorove izbjegavam.

A najviše me nerviraju ljudi koje pitaš za savjet a onda oni, umjesto da savjetuju, nabrajaju ti sve greške iz prošlosti koje si napravio i zato se, eto, sad zatekao u sranju. I ponose se svojom direktnošću.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 10:04   #37
Kako je Aryna rekla, cijenim taktičnost, iskrenost i dobronamjernost. Direktnost, a u stvari prikriveno izdrkavanje ne podnosim.
Dobronamjernost i takt su mi ključni, ne sirovost u komunikaciji.

Čajna mješavina, nisi u stvari ništa krivo rekla ali stvar je procjene, odnosno soc-emo inteligencije kome ćeš i na koji način nešto reći.

Jednom smo išli na more s frendovima, u moju kuću, i veli ona "mi nikad nismo imali novaca za srediti naštu kuću." Za što znam da nije istina, jer poznajem njezin backgorund i vidim na što troši. A i jako sam alergična na priče "lako je vama" ili "vi imate". Međutim, ne zadirem u tuđe financije, rekla sam da ni moji roditelji nisu imali nego su štedili, usmjerili se na druge prioritete i jako, jako puno radili u životu a za tako nešto moraš biti spreman i čvrst. U principu sam joj ispričala priču iz druge perspektive ne koristeći "ti" poruke. Nije se uvrijedila.

Moram priznati da ne dijelim nikakve savjete ukoliko vidim da samo želi malo kukati. Čak i promijenim temu s kuknjave na nešto drugo ako mi se ne da to slušati. Netko tko stvarno želi savjet, onda najčešće ispričam priču kako je netko drugi ili ja na pozitivan način razriješio sličnu situaciju.

Iako s osobama koje poznajem dobro moja direktnost ako mi priča ide na živce kreće sa "ne seri, mogao/la si..." jada, jada I tu takt pada u vodu
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 10:15   #38
Hvala vam svima na odgovorima.

Meni stvarno nije namjera biti bahata, bezobrazna niti soliti pamet.
Isto volim čuti tuđu perspektivu o nekom segmentu mog života.

No, čini se da većina ljudi ipak ne voli raspravljati i analizirati svoj život kada to uključuje i nešto što ne žele čuti. Tipičan primjer - žale se na nedostatak love, a mjesečno 2000 kn potroše na cigarete i kavu u kafiću i kupuju gablec vani.
A da se odreknu cigareta i rade si nescafe na poslu i nose od doma gablec to bi ih koštalo max. 300 kn.

Definitivno ću poraditi na tome da ne kažem ljudima tako izravno svoj stav. Meni je jedina namjera dati svoje viđenje i na taj način možda potaknuti osobu da promisli o nečemu iz moje perspektive. Ako smatra da nije tako kako ja kažem, da mi da argument i tako, općenito volim rasprave i analize.
Volim raspravu kao takvu, bilo o sebi ili drugima.
No, shvaćam polako da većina ljudi nije takva i da im smeta moja nefiltrirana, sirova iskrenost, te da će je često protumačiti kao grubost i da će ih pogoditi, a to uistinu ne želim.

Pokušat ću više postavljati pitanja i shvatiti osobu, a manje joj davati gotova rješenja koja su produkt moje osobne percepcije i doživljaja svijeta.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 10:21   #39
Quote:
VeronaM kaže: Pogledaj post
Evo npr, ovo je po meni neotesano i u rangu gledanja u tuđi novčanik. Nemaš pojma na što ljudi troše izvan onoga što se ne vidi. Primjera radi, ja sam imala operaciju od tri soma eura u inozemstvu koja mi je spasila vid. Nitko osim uže obitelji nije znao, a trošak ogroman. A netko će reći da nam je glavni trošak te godine bio novi auto koji smo također kupili (prije nego što sam ja dobila dijagnozu).

Pametuješ.
osoba koja zna koliko imam para vjerojatno bi znala i za moju operaciju očiju.
ne kažem da je u svim odnosima tako. razgovor je mogao teći i s manje tenzija.
nakon što je prva rekla da si ne mogu priuštiti, i čajna joj je izbudžetirala drugačije prihode, moglo se reć da ne gura nos u njen novčanik, ako je pikla di ne treba, ili iskreno i mirno reći na što onda troše.
tko kaže da zaista novci ne cure negdje, i čajna je na to ukazala? ljudi često nisu svjesni na što im odu pare, od članarine za puste stvari koje ne koriste, do nepovoljnih uvjeta kredita itd.

meni bi bilo glupo i da mi netko prešuti ako zna bolje informacije.
opet, ovisi u kakvom su odnosu, zar ne?

novci su osjetljiva tema, ali ako se krene pričati o njima, trebalo bi razgovarati objektivno, bez vrijeđanja.
i može se reći: ne znaš sve naše troškove, zabrijala si.
svašta se može reći, nije to neki dealbreaker što je žena rekla da misli da troše puno.


edit
Čajna, tek sad vidim tvoj zadnji post.
Po meni, nisi krivo napravila, ali pitanje je jesi li pravim ljudima rekla što si rekla. Nisu svi za direktne odgovore, a pogotovo ovo s novcima nije nešto što bi svatko uzeo iskreno kao dobronamjeran savjet.
meni je dobra karakteristika bliskih prijatelja da mi otvore oči ako ja nešto ne vidim, ali ne bih si dopustila da mi bilo tko tako daje financijske savjete.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 10:29   #40
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Naučila sam u ovih par godina na svijetu da ljudi vrlo rijetko traže savjet. Točnije, traže ga samo ako izričito kažu "šta da radim?" Direktnost tu najbrže vodi do rješenja.

Ako samo kukaju, onda olakšavaju dušu, neki žele prebaciti svoj emocionalni teret na sugovornika, neki se samo opravdavaju, a svi se ljute kad im pokušaš pomoći ili dati savjet. Tako da rješenje tražim za one koji ga žele, ostale poslušam, smorove izbjegavam.

A najviše me nerviraju ljudi koje pitaš za savjet a onda oni, umjesto da savjetuju, nabrajaju ti sve greške iz prošlosti koje si napravio i zato se, eto, sad zatekao u sranju. I ponose se svojom direktnošću.
Sve točno

Također, vezano za zadnji odlomak, to izbjegni tako da biraš koga ćeš pitati za savjet.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:28.