Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2017., 16:09   #681
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Meni je od Yasmina skakao tlak, nisu mi pasale, imala sam i probojna krvarenja.
Diane sam primarno pila za akne, je je njihov gestagen, ciproteron acetat, antiandrogen i on jesu prvenstveno namijenjene kao antiandrogena terapija, ali su napravljene kao kontracepcijske (uzimanje po 3 tjedna uz estradiol, pa tjedan pauze), jer se pod ciproteronom ne smije zatrudniti.

Zato se najcesce prepisuju zenama u generativnoj dobi.
Ako ti je povisen testosteron, tebi bi Diane bile idealne.
Pitaj ginekologicu kaj misli.
Meni su Diane bile najbolje. Ocekivala sam svakve nuspojave, jer sam cula da su "jake", u smislu vise doze estraiola, ali po smanjenim krvarenjima se vidi da je pilula jko dobro izbalansirana sa gestagenom, a gestagen koji se nalazi u Dianama nema neugodn nuspojava koje neki gestageni u pilulama imaju.


Postoji jos jedan preparat, Androcur, koji je samo ciproteron, ali taj ti nista ne bi uravnotezio po pitanju pms-a.
Ajme, ti si kao enciklopedija, u prvom dijelu posta razumijem svaku treću riječ.

Što se Diana tiče, mislim da su sada preporuke da se što je više moguće rabe pilule sa vrlo malim dozama hormona, a tu D. otpadaju, nešto u tom smislu mi je i ginica rekla. A ja baš mislim da bi meni pasale.

Hvala ti još jednom.

Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Ako dođemo dok one doje, instinktivno polete da pobjegnu dublje u špilju, ali naprave svega par zamaha krilima, padnu od umora i na kraju uginu, zajedno s bebama.
Auuuu.
Ne ljuti se, ali idi u guzicu, ne možeš takve stvari pisat na ovoj temi.
Molly K Darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 17:51   #682
dobila jutros. usred azila za pse. neprocjenjivo.

ja bi sarme i čokolade.
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 23:51   #683
Quote:
Molly K Darling kaže: Pogledaj post
Ajme, ti si kao enciklopedija, u prvom dijelu posta razumijem svaku treću riječ.

Što se Diana tiče, mislim da su sada preporuke da se što je više moguće rabe pilule sa vrlo malim dozama hormona, a tu D. otpadaju, nešto u tom smislu mi je i ginica rekla. A ja baš mislim da bi meni pasale.

Hvala ti još jednom.



Auuuu.
Ne ljuti se, ali idi u guzicu, ne možeš takve stvari pisat na ovoj temi.
Ma njje komplicirano za shvatiti.
Pojednostavljeno:
Pilule imaju 2 komponente.
Estrogensku (etinil estradiol) i progestinsku/gestagensku (komponenta koja je slicna progesteronu).
Neki gestageni imaju blago androgeno djelovanje, neki su relativno neutralni, neki imaju antiandrogeno.
Neke pilule imaju vise, neke manje estradiola.
Kombinaciju ti mora odrediti pametan ginekolog koji ce te jako dobro saslusati i jako dobro odrediti kakve su tvoje potrebe, s obzirom na hormonalni status, objektivne nalaze i subjektivne smetnje.
Istina je da Diane imaju vise etinil estradiola nego novije pilule, ali imaju dovoljno gestagena (progestini), pa tako pod niima nece doci do hiperplazije endometrija (nepozeljno prejako zadebljanje sluznice maternice) naprotiv, krvarenja ce biti slabija nego na nekim novijim pilulama.

Diane imaju 35 mcg etinil estradiola.
Stare pilule su imale i po 50.
Neke nove, slabije, tipa Yasminelle imaju svega 20.

Meni recimo one zato nisu pasale, jer mi je bilo previse gestagena u odnosu na estradiol, pa nisam bas imala slaba krvarenja, bilo je i probojnih i nisu mi pasale, kao ni Yasminelle.
Dobra pilula je i Qlaira, ima estradiol slicniji prirodnom, mozda da pitas za nju?
Ona nema antiandrogeno, ali ni androgeno djelovanje (ispravila sam samipu sebe, mislila sam da je antiandrogena)
http://qlaira.com/en/hcp/index.php
Vidi tu, po danima i po fazama ciklusa se mijenja kolicina pojednog sastojka, a samo 2 dana si bez icega.
http://qlaira.com/en/hcp/about-qlair...sing/index.php
One su bas za zene koje jako krvare.
Etsradiol valerat ti je bioidenticni estradiol, a u ovoj dozi ne suprimira sasvim tvoju proizvodnju estradiola, pa pretpostavljam da tijelo (hipofiza, tj jajnici kad hipofiza zatrazi)) samo proizvede jos koliko mu treba, a za antiandrogeni i kontracepcijaki ucinak je tu gestagenska komponenta.

Ja ti to sve pisem kao informirani laik, naravno da ginekolog mora imati zadnju rijec, a odluka je na kraju na tebi.
Na tvojem mjestu bi ipak radije razmislila o Diane, zbog toga jer po ovome kaj pises, trebas pilulu sa progestinom sa antiandrogenim djelovanjem, i to takvu koja ce svaki dan davati jednolicne doze obadva sastojka, da imas mir.
A i smanje krvarenje.

Vidim da se dosta patis sa tim pms-om, pa treba odvagnuti jel bolje trpiti ili posegnuti za pilulom.

Zadnje uređivanje Hannah 3 : 14.10.2017. at 00:36.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 08:36   #684
Team Diane
Ali daleko sam manje informirana od Hane
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 09:36   #685
[QUOTE=Molly K Darling;65919487]

Jedan tren me obuzme nezamisliva unutarnja agresija, ne mogu to opisati, ide iz neke divlje, agresivne, žestoke srži moga bića, plaši me, želim urlikati, divljati i ubijati. Nisam ni izbliza takva inače i teško ovo podnosim, nemam alata za nositi se s tolikim bijesom, iz kože bih si iskočila da mogu.

ista stvar, mrzim ove dane
missm21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 11:51   #686
Quote:
Molly K Darling kaže: Pogledaj post

Auuuu.

Ne ljuti se, ali idi u guzicu, ne možeš takve stvari pisat na ovoj temi.


Pa stavila sam upute da ne citate ako ste u PMS-u.

Ali da, promašena tema. Morala sam to podijeliti s nekim tko bi shvatio zasto na poslu plačem zbog šišmiša.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 12:56   #687
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Ma njje komplicirano za shvatiti.
Pojednostavljeno:
Pilule imaju 2 komponente.
Estrogensku (etinil estradiol) i progestinsku/gestagensku (komponenta koja je slicna progesteronu).
Neki gestageni imaju blago androgeno djelovanje, neki su relativno neutralni, neki imaju antiandrogeno.
Neke pilule imaju vise, neke manje estradiola.
Kombinaciju ti mora odrediti pametan ginekolog koji ce te jako dobro saslusati i jako dobro odrediti kakve su tvoje potrebe, s obzirom na hormonalni status, objektivne nalaze i subjektivne smetnje.
Istina je da Diane imaju vise etinil estradiola nego novije pilule, ali imaju dovoljno gestagena (progestini), pa tako pod niima nece doci do hiperplazije endometrija (nepozeljno prejako zadebljanje sluznice maternice) naprotiv, krvarenja ce biti slabija nego na nekim novijim pilulama.

Diane imaju 35 mcg etinil estradiola.
Stare pilule su imale i po 50.
Neke nove, slabije, tipa Yasminelle imaju svega 20.

Meni recimo one zato nisu pasale, jer mi je bilo previse gestagena u odnosu na estradiol, pa nisam bas imala slaba krvarenja, bilo je i probojnih i nisu mi pasale, kao ni Yasminelle.
Dobra pilula je i Qlaira, ima estradiol slicniji prirodnom, mozda da pitas za nju?
Ona nema antiandrogeno, ali ni androgeno djelovanje (ispravila sam samipu sebe, mislila sam da je antiandrogena)
http://qlaira.com/en/hcp/index.php
Vidi tu, po danima i po fazama ciklusa se mijenja kolicina pojednog sastojka, a samo 2 dana si bez icega.
http://qlaira.com/en/hcp/about-qlair...sing/index.php
One su bas za zene koje jako krvare.
Etsradiol valerat ti je bioidenticni estradiol, a u ovoj dozi ne suprimira sasvim tvoju proizvodnju estradiola, pa pretpostavljam da tijelo (hipofiza, tj jajnici kad hipofiza zatrazi)) samo proizvede jos koliko mu treba, a za antiandrogeni i kontracepcijaki ucinak je tu gestagenska komponenta.

Ja ti to sve pisem kao informirani laik, naravno da ginekolog mora imati zadnju rijec, a odluka je na kraju na tebi.
Na tvojem mjestu bi ipak radije razmislila o Diane, zbog toga jer po ovome kaj pises, trebas pilulu sa progestinom sa antiandrogenim djelovanjem, i to takvu koja ce svaki dan davati jednolicne doze obadva sastojka, da imas mir.
A i smanje krvarenje.

Vidim da se dosta patis sa tim pms-om, pa treba odvagnuti jel bolje trpiti ili posegnuti za pilulom.
Shvatila sam sad uglavnom, valjda. Uglavnom, Diane me najviše privlače upravo zbog tih antiandrogenih svojstava i čitala sam da se ciljano propisuju ženama sa PCOS-om koji imam i stvarno mislim da bi mi činile dobro. Probat ću ih tražiti od ginice, ali nisam sigurna da će mi htjeti prepisati. Moje iskustvo sa sufliranjem liječnicima što mi je i što mi treba od lijekova jest da uglavnom reagiraju iz ega i obrambeno i onda mi prepišu nešto deseto od onog što sam htjela.

Puno ti hvala na odvojenom vremenu da mi objasniš, stvarno si se potrudila i skužila sam neke stvari.
Pitat ću ginicu u svakom slučaju pa ću vidjeti što kaže.

Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Team Diane
Ali daleko sam manje informirana od Hane
Mislim da je velika većina nas ovdje manje informirana od Hane.

Quote:
missm21 kaže: Pogledaj post

ista stvar, mrzim ove dane
Žao mi je što se i ti tako osjećaš, ali mi je s druge strane drago da nisam jedina koja osjeća takav divljački bijes; već sam se zabrinula da sam psiho.


Quote:
moment kaže: Pogledaj post
dobila jutros. usred azila za pse. neprocjenjivo.

ja bi sarme i čokolade.
Ajme, suosjećam. Ja sam prošli put dobila usred ispita na faksu, a nisam imala uložak sa sobom.

Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Pa stavila sam upute da ne citate ako ste u PMS-u.

Ali da, promašena tema. Morala sam to podijeliti s nekim tko bi shvatio zasto na poslu plačem zbog šišmiša.
Hej, ma nisam mislila ništa loše, trebala sam poslušati upozorenje za peemesičarke.
Uglavnom, užas, jadne male šišmiš bebe, a i mame, baš mi je to grozno tužno, stvarno ih ne treba uznemiravati u tom periodu.

Kod mene jučer menga kao krenula, trajalo je sat vremena i nakon toga opet ništa. Sad će mi biti tri tjedna kako sam u PMS-u i stvarno mi više nije zabavno. Od jutra sam pojela sendvič i dvije krofne, sad ću čips, a onda idem praviti sarmu jer otkad sam gore pročitala da bi moment jela sarmu, sve o čemu mogu razmišljati je da bih i ja sarmu. Bože pomozi, valjda ću uskoro dobiti pa da sve ovo prestane.
Molly K Darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 02:03   #688
Molly, ovo ti nema smisla.
Ako nemas kontraindikacije za Diane, a imas PCOS i ocito neke smetnje sa ciklusom, ja ne razumijem zasto ti doktorica ne zeli dati Diane.
Mislim da nas je ovdje sad vec dosta koje smo se bas na njima osjecale dobro.
Nemoj nista raditi na svoju ruku, mozda ona ima neki opravdan razlog, ali neka ti onda objasni.
Ili potrazi jos jedno misljenje nekoga tko se bas bavi ginekoloskom endokrinologijom.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 09:57   #689
pms + malo mamurluka= plakanje na budnice doris dragović.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 23:00   #690
Volim kad me PMS pukne "konstruktivno" na čišćenje i pospremanje... kad bi barem tako bilo češće!

Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 00:50   #691
dobila sam i umrijet cu od bolova :kri:
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 09:41   #692
Ovaj mjesec nema PMS-a. Čekam kako će mi se to osvetiti idući.
__________________
I demand unconditional love and complete freedom. That is why I am terrible.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 12:42   #693
koliko sam ljuta.
otkad sam se probudila, gnjev samo raste.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 19:34   #694
Eo me, gledam star trek i cmoljim. Krenulo je
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 02:19   #695
ja sam dobila ima vec dva dana i sad me ulovila cmoljavost i plac i vidla sam oglas za macica hengija i platila sam mu donaciju i nemrem prestat mislit na njega i...

inace opce nisam takva, imam pun fid macaka, oguglala sam, aaaaaaa
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 11:03   #696
Ovulacija.

Sad sam sjedila do decka koji ide 3. ili 4. srednje i jako me podsjetio na decke s kakvima sam ja izlazila u tim godinama. Full visok, ne štrkljav, razvijenih ramena.

I tako je fino mirisao.
Jedva punoljetan.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 00:51   #697
U punom jeku.
Neka self loathing faza.
Uz natruhe nervoze.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 02:17   #698
Ovaj Enrique Iglesias je bas lijep. Nikad mi to prije nije palo na pamet.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 16:25   #699
Lijepi je, ali ima mikro penisić.
Molly K Darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 18:37   #700
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Ovulacija.

Sad sam sjedila do decka koji ide 3. ili 4. srednje i jako me podsjetio na decke s kakvima sam ja izlazila u tim godinama. Full visok, ne štrkljav, razvijenih ramena.

I tako je fino mirisao.
Jedva punoljetan.
Super, bitno da nije maloljetan! Zakon je na tvojoj strani...
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.