Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2009., 09:21   #121
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
Ne napada me nitko, šta me plašiš
nije to privjesak ako se toga bojiš, pa to je to što si opisala. nemaš se čega plašiti. jedino u što event. ne vjeruješ jest da je stvaran, već da je plod mašte
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 21:28   #122
Dogodilo mi se jednom, davno. Nije bilo nimalo zabavno, i godinama nisam znala sto bi o tome mislila, a iskreno, nisam ni htjela o tome razmisljati.

Onda me kasnije frendica uputila na ovo:
http://terrifyingtales.blogspot.com/...5/old-hag.html

Ona tvrdi da ta "bica" prebivaju u određenim dijelovima gradova, npr. u starijim građevinama i slicno. Nije bas znala objasniti zasto "napadaju" određene ljude, ali je rekla da i neka njena frendica ima s tim problema.

Ja inace nisam sklona vjerovanju u duhove, ali s obzirom na intenzitet i grozotu tog iskustva nekako nisam sklona ni da to pripisem obicnoj "sleep paralysis". Sto god da je bilo, ne ponovilo se
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 23:00   #123
hmm.. Lila podsjetila si me sad na nešto na što uopće nisam obraćala pažnju. Te stvari su mi se počele događati na jednom određenom mjestu. Kad sam otišla iz roditeljskog gnijezda zbog faksa, preselila sam se u jednu staru kuću koja je izgledala kao iz bajke.. velika i slatka, nekakav starinski seljački stil, sa velikim vrtom, na sjeverozapadu jednog grada, prema šumama. Vlasnica je bila jedna nagluha baka koja je izgledala kao vještica iz Ivice i Marice. Bila je tako pogrbljena da joj je gornji dio tijela bio doslovce hodoravan. Imala je štap, veliku peć u podrumu i ogromnog sivog mačora, da je crni pomislila bi da je Belzebub.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 02:31   #124
Oprostite, što je AP i forsiranje AP-a?
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 08:05   #125
AP je astralna projekcija, a forsiranje je forsiranje
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 11:50   #126
Quote:
PashkoPata'q kaže: Pogledaj post
Susan Blackmore - Stroj za mem
Jedan od ključeva za razumijevanje otimca izvanzemaljaca je fenomen oduzetosti u snu. ... Uz tu vrstu oduzetosti obično se javlja zujanje ili šum, dojam da tijelo ili krevet vibriraju, snažan osjećaj prisutnosti nekoga ili nečega u sobi, kao i privid neobičnih lebdećih svjetala.
Osobno mi je taj fenomen poznat i istraživao sam malo po internetu, pa sam otkrio da mnogi znanstvenici to pripisuju tzv. epilepsiji sljepoočnog režnja (TLE - temporal lobe epilepsy).

http://en.wikipedia.org/wiki/Temporal_lobe_epilepsy

Povezuje se i s otmicom izvanzemaljaca, osjećajem paralize u snu i promijenjenim stanjima svijesti, kreativnošću, hipergrafijom (pretjeranom potrebom za pisanjem), hiperreligioznošću. Naziva se još i epilepsija Dostojevskog, jer se smatra da ju je on imao. Također se smatra da su je imali i Lewis Carroll, Edgar Allan Poe, Gustave Flaubert, Philip K. Dick i Sylvia Plath. Sumnja se da ju je imao i Van Gogh. Klasična TLE počinje obično nekim fizičkim oštećenjem hipokampusa (koji se najčešće povezuje s pamćenjem), možda udarcem u ranom djetinjstvu.

http://www.susanblackmore.co.uk/Articles/ejufoas00.html

Izgleda da su takva izuzetna duhovna iskustva povezana s neobičnom aktivnosti u sljepoočnom režnju, iako ne mora značiti da se radi o bolesnom stanju (epilepsiji).
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 12:14   #127
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
U duhove? - Jasno da vjerujem.
Koji je smisao postojanja duhova i zašto bi, uostalom, oni postojali?
servantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 12:23   #128
Quote:
servantes kaže: Pogledaj post
Koji je smisao postojanja duhova i zašto bi, uostalom, oni postojali?

Pozdrav,

Koji je smisao tvog i mog postojanja?



Totes Kind
TotesKind is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 12:29   #129
meni se ovaj
san dogodio par puta ,čujem neke zvukove ,kao da nešto riče ,osjetim da me je poklopilo nešto teško 500 kg i nemogu se pomaknut ni govorit , ,mislim da sam na podforumu zdravlje vidio sličan topic koji se naziva paraliza san ,,zašto mi se to događa ako nemam nikakve veze s okultizmom ni nikakvim glupostima kao što su Ap, taroti i pi*ke materine ...sigurno postoji i medicinsko objašnjenje za to
__________________
ђ
Gunr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 12:33   #130
Nemam nikavog iskustva,ali savjetovo bih ti da ako živiš s nekim ga zamoliš da t probudi u takvim sitiacijama ili izmisli neki način da se probduiš
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 12:40   #131
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
Nemam nikavog iskustva,ali savjetovo bih ti da ako živiš s nekim ga zamoliš da t probudi u takvim sitiacijama ili izmisli neki način da se probduiš
e neznam ,jeli to opasno i kako se toga riješiti
__________________
ђ
Gunr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 12:56   #132
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
hmm.. Lila podsjetila si me sad na nešto na što uopće nisam obraćala pažnju. Te stvari su mi se počele događati na jednom određenom mjestu. Kad sam otišla iz roditeljskog gnijezda zbog faksa, preselila sam se u jednu staru kuću koja je izgledala kao iz bajke.. velika i slatka, nekakav starinski seljački stil, sa velikim vrtom, na sjeverozapadu jednog grada, prema šumama. Vlasnica je bila jedna nagluha baka koja je izgledala kao vještica iz Ivice i Marice. Bila je tako pogrbljena da joj je gornji dio tijela bio doslovce hodoravan. Imala je štap, veliku peć u podrumu i ogromnog sivog mačora, da je crni pomislila bi da je Belzebub.
Ok, mislim da nema nuzno veze s tim kako je baka izgledala, ali stara kuca...moglo bi imati veze s tim


Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
Izgleda da su takva izuzetna duhovna iskustva povezana s neobičnom aktivnosti u sljepoočnom režnju, iako ne mora značiti da se radi o bolesnom stanju (epilepsiji).
Da, moze znaciti da je neobicna aktivnost u sljepoocnom reznju i posljedica, a ne uzrok.
Osobno sumnjam da je to nekakav medicinski poremecaj, vec zato i sto mi se dogodilo samo jednom (i to kad sam spavala u kuci koja ima neke gore navedene predispozicije) i nikad vise, a i prvenstveno radi dozivljaja koji imas kad ti se to dogodi.

Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
Nemam nikavog iskustva,ali savjetovo bih ti da ako živiš s nekim ga zamoliš da t probudi u takvim sitiacijama ili izmisli neki način da se probduiš
Tesko, ne mozes se micati, disati, govoriti, nista. I preplavljen si osjecajem apsolutnog uzasa.
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 13:20   #133
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
Nemam nikavog iskustva,ali savjetovo bih ti da ako živiš s nekim ga zamoliš da t probudi u takvim sitiacijama ili izmisli neki način da se probduiš
haha...kako to izvesti kad se ni ti ne možeš probuditi?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 13:25   #134
Quote:
TotesKind kaže: Pogledaj post

Pozdrav,

Koji je smisao tvog i mog postojanja?



Totes Kind
Ajmo ovako.
Doživljaj koji nam je opisala florin mogu se interpretirati na različite načine. Obično se polazi od najlogičnijeg objašnjenja (primjerice ovo što je napisao N'dugu), ako postoji kakvo logičko utemeljenje, pa u pravcu sve složenijih i složenijih objašnjenja.
Tako i svijet duhova. Ako želimo da nam interpretacija ili objašnjenje pomoću duhova "drži vodu", tada ti duhovi moraju imati neki, čovjeku, samorazumljivi smisao. Valjda se slažeš da besmislenost nije moguće upotrijebiti kao argument.
Upravo zato usporedba smisla postojanja duha i moga i tvog postojanja jednostavno ne stoji.
servantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 13:53   #135
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
Dakle nekada započinje predosjećajem, a nekada se javi iznenada, bez najave. Legnem u krevet i nisam uopće sigurna da li spavam ili sam budna, ne znam jesu li mi oči otvorene ili zatvorene. Iskustvo koje mi se događa nije moguće percipirati vidom. Najvažnije je čulo u svemu sluh i intuicija. Sve započinje zaglušujućom sveobuhvatnom bukom. Ta buka kao da se pretvara u nekog ili nešto, neku drugu pojavu, spodobu, demona? Buka me cijelu preuzima, rasplinjujem se u njoj, a istovremeno kao da mi nešto sjedi na grudima i guši me. Paralizirana sam i ne mogu zaustiti ni slovceta, kao da mi je glas oduzet.
florine tvoj slučaj mi u Istri zovemo Mornica ili kako vještac kaže Mora
po narodnoj predaji ovih krajeva nastaje kad netko nabaci urok ili dodje sama.

čak i ima par recepata kako je se riješiti, po narodnoj predaji govori se kako je jako znatiželjna pa joj ovdje stave bocu usred sobe i zatvore je unutra

bezopasna je ali jako neugodna
__________________
Breskva je kao jabuka sa tepihom.
derište is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 13:59   #136
Quote:
servantes kaže: Pogledaj post
Ajmo ovako.
Doživljaj koji nam je opisala florin mogu se interpretirati na različite načine. Obično se polazi od najlogičnijeg objašnjenja (primjerice ovo što je napisao N'dugu), ako postoji kakvo logičko utemeljenje, pa u pravcu sve složenijih i složenijih objašnjenja.
Tako i svijet duhova. Ako želimo da nam interpretacija ili objašnjenje pomoću duhova "drži vodu", tada ti duhovi moraju imati neki, čovjeku, samorazumljivi smisao. Valjda se slažeš da besmislenost nije moguće upotrijebiti kao argument.
Upravo zato usporedba smisla postojanja duha i moga i tvog postojanja jednostavno ne stoji.
Nije li to malo previse antropocentricno? Znaci, sve sto covjeku nema smisla da postoji, ne postoji? Smisao je, za pocetak, subjektivna kategorija. Mozes ga upotrijebiti u svrhu objasnjenja nekog fenomena ali se to onda ne zove smisao nego funkcija. I tu je po meni sasvim legitimno pitanje mozes li neciju funkcionalnost uzeti kao jedini argument njegovog postojanja? Kad je rijec o takvim fenomenima vec i zato sto je velika mogucnost da trenutni ljudski mod razumijevanja stvari nije jos dosao do razine u kojoj moze shvatiti eventualnu funkciju koju oni imaju. Kad tako postavimo stvari, zasto bismo uopce pristupali takvom fenomenu sa "koji je smisao duhova"?

I po cemu je ovo sto je dao N'Dugu najlogicnije objasnjenje? Bas me zanima
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 14:16   #137
Quote:
Lila_sun kaže: Pogledaj post
Nije li to malo previse antropocentricno? Znaci, sve sto covjeku nema smisla da postoji, ne postoji? Smisao je, za pocetak, subjektivna kategorija. Mozes ga upotrijebiti u svrhu objasnjenja nekog fenomena ali se to onda ne zove smisao nego funkcija. I tu je po meni sasvim legitimno pitanje mozes li neciju funkcionalnost uzeti kao jedini argument njegovog postojanja? Kad je rijec o takvim fenomenima vec i zato sto je velika mogucnost da trenutni ljudski mod razumijevanja stvari nije jos dosao do razine u kojoj moze shvatiti eventualnu funkciju koju oni imaju. Kad tako postavimo stvari, zasto bismo uopce pristupali takvom fenomenu sa "koji je smisao duhova"?

I po cemu je ovo sto je dao N'Dugu najlogicnije objasnjenje? Bas me zanima
Ovo što si napisala implicira da je smisao objektivna kategorija i da postoji nezavisno od čovjeka. Čovjek bi bio samo jedan od "više njih" ili nekog drugog, tko stvarima i pojavma daje smisao. Tko su ti drugi ili da upotrijebiomo jedninu, drugi?
Drugo, ja nisam negirao predmetni doživljaj, već se pitam o istnitosti da se takav doživljaj pripisuje duhovima ili drugim nadnaravnim silama, a da prije nismo iskoristili sva logična, u neku ruku realna objašnjenja.
To je isto kada se onomad (uh, dobra stara riječ) čovjek s debelim naočalama, pojavio kod doktora i potužio da ga boli glava. Doktor mu je skinuo naočale koje su mu se doslovice urezale u kožu iznad ušiju i čovjeka je prestala boliti glava.
Zasada, N'dugu ima najrealnije objašnjenje. Koje je tvoje objašnjenje florininog doživljaja?
servantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 14:23   #138
Quote:
Lila_sun kaže: Pogledaj post
Nije li to malo previse antropocentricno? Znaci, sve sto covjeku nema smisla da postoji, ne postoji? Smisao je, za pocetak, subjektivna kategorija. Mozes ga upotrijebiti u svrhu objasnjenja nekog fenomena ali se to onda ne zove smisao nego funkcija. I tu je po meni sasvim legitimno pitanje mozes li neciju funkcionalnost uzeti kao jedini argument njegovog postojanja? Kad je rijec o takvim fenomenima vec i zato sto je velika mogucnost da trenutni ljudski mod razumijevanja stvari nije jos dosao do razine u kojoj moze shvatiti eventualnu funkciju koju oni imaju. Kad tako postavimo stvari, zasto bismo uopce pristupali takvom fenomenu sa "koji je smisao duhova"?

I po cemu je ovo sto je dao N'Dugu najlogicnije objasnjenje? Bas me zanima
upravo tako. ako ne razumiješ smisao, ispada da ne postoji, po toj logici po čemu?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 14:38   #139
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
upravo tako. ako ne razumiješ smisao, ispada da ne postoji, po toj logici po čemu?
Znači da na svijetu postoje i besmislene stvari. Navedi jednu.
servantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 14:40   #140
Quote:
servantes kaže: Pogledaj post
Znači da na svijetu postoje i besmislene stvari. Navedi jednu.
kako te je 'ako ne znam smisao, znači da ne postoji' dovelo do 'postoje i besmislene stvari', i kakvo jedno ima veze s drugim?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.