Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2011., 10:18   #2061
Quote:
_ana__ kaže: Pogledaj post
da, očito je svaki zahtjev za alimentaciju "tužakanje, onako po defaultu"
zašto je tako teško prihvatiti da i djeca razvedenih roditelja imaju potrebe kao i djeca nerazvedenih, čak i pravo na to, zamisli...
i nikako mi nije jasno, dok je muškarac u braku, onda bez problema daje lovu u kuću itd a kad se razvede onda : "ona na ljubavnike troši, dijete drži gladno"
to je već toliko isfuran izgovor za neplaćanje da je strašno.
Naravno isto vrijedi i za majke neplatiše

Mene je neki dan bivši izvrijeđao + da ga financijski uništavam.

Nazvao je mene , djece se ne sjeti.

Od rastave je prošlo 3 godine, alimentaciju plaća samo za maloljetnu kćer jer nemam srca da ga starija , studentica ,mora tužiti za svoju -zakon . Iako joj ponekad padne na pamet da bi mogla.

Ne moram ponavljati da u te 3 godine nije proveo nijedan dan , a kamoli vikend sa svojom djecom. Mlađu ponekad nazove , onda od bliskosti sa njom ,priča o vremenu i sl...Stariju ni ne zove , kada se slučajno sretnu na bok su si , i to je to.


Ali je bitno da ga ja financijski uništavam , a nas tri živimo od moje plaće i jedne alimentacije .

Mislim da ga više boli to što mu ne cvilimo za novac nego se snalazimo bez njega .
On zarađuje u državnoj firmi + privatan posao koji je bio naš dok se nismo razveli .

Evo sada idem otvoriti žiro račun za pomoć svim takvim egoistima, koji rastavom zaborave na djecu.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 10:47   #2062
Quote:
danijel028 kaže: Pogledaj post
Njegova obaveza da uzdržava djete ne prestaje bez obzira kuda se on odselio.
Možeš ga i moraš tužiti....
A on ako ima i malo ljudskosti u sebi, shvatit će da je djete svetinja i neče mu biti teško odvojiti novac za svoje djete!!!
Tužba se podnosi na nadležnom općinskom sudu, a kontaktira se CZSS prema mjestu prebivališta djeteta i to je sve. Bio on na Sjevernom polu, dalje nije tovja briga jer onda sud može ići i međunarodnom tjeralicom.
Ali svakako da je to onda još teže utjerati kad nije jednostavno niti inače u uobičajenoj situaciji.
getrennt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 12:01   #2063
Quote:
_ana__ kaže: Pogledaj post
da, očito je svaki zahtjev za alimentaciju "tužakanje, onako po defaultu"
zašto je tako teško prihvatiti da i djeca razvedenih roditelja imaju potrebe kao i djeca nerazvedenih, čak i pravo na to, zamisli...
i nikako mi nije jasno, dok je muškarac u braku, onda bez problema daje lovu u kuću itd a kad se razvede onda : "ona na ljubavnike troši, dijete drži gladno"
to je već toliko isfuran izgovor za neplaćanje da je strašno.
Naravno isto vrijedi i za majke neplatiše
To je bila reakcija na tvoje prozivanje kako bi možda i ona bila bolja, tj. ne bi se tužakala kad bi se to redovito plaćalo. Daj okreni od tih fora, alimentacija se, po meni ne može gledati odvojeno od svih ostalih elemenata kad se radi o razvodima brakova. A gleda se.
Ono što je meni isfurano je razumjevanje i tolerancija za količinu hormonalne neravnoteže, stresnu situaciju i sl. stvari.
Kao što mi je totalka isfurano da u današnjoj situaciji neko brije da netko "MORA" imati. E mora q. Imaš u mojoj blizini tvornicu u kojoj je izgubljeno 1200 radnih mjesta.
E kad u familiji nema, onda se feta kruha podjeli i djeci da prvo. Kad se radi o razvedenim obiteljima, roditelj kojem djete nije povjereno - MORA. To je pogrešno. A kompletni institucionalni okvir postoji za zemlju dembeliju a ne RH, radilo se o muškarcima ili ženama, na čelu sa sucima. A da imamo i tu iznimaka, kad muškarac ne plaća alimentaciju koju mora, onda je uvjetna pa prdekana, kad žena ne plaća a eto sirota nema, moramo je razumjet je li? Onda? Možda se prestaneš ufuravat i isfuravat i gledati na problem objektivno.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 13:00   #2064
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
E kad u familiji nema, onda se feta kruha podjeli i djeci da prvo. Kad se radi o razvedenim obiteljima, roditelj kojem djete nije povjereno - MORA. To je pogrešno.
Naravno da je pogrešno.
Jer, onaj kome je dijete povjereno MORA imati, a onaj kome nije, taj kaže "nemam", i zdušno dokazuje da nema.
Onaj s kim je dijete nema kome šta dokazivati da nema, već MORA STVORITI.

Da se razumijemo, je ne govorim s nekog osobnagorčinastajališta jer sa bivšim nisam na ratnoj nozi, niti se sporimo oko love, ali ponekad me iznervira njegov stav "nemam sad", glede nečega što smo se dogovorili da ćemo pola pola, jer je on svojim "nemam", problem, ajmo reć riješio, tj. odgodio, a ja moram to nešto podmiriti SADA ( npr. godinu studija ).
xleona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 14:19   #2065
Quote:
xleona kaže: Pogledaj post
Naravno da je pogrešno.
Jer, onaj kome je dijete povjereno MORA imati, a onaj kome nije, taj kaže "nemam", i zdušno dokazuje da nema.
Onaj s kim je dijete nema kome šta dokazivati da nema, već MORA STVORITI.

Da se razumijemo, je ne govorim s nekog osobnagorčinastajališta jer sa bivšim nisam na ratnoj nozi, niti se sporimo oko love, ali ponekad me iznervira njegov stav "nemam sad", glede nečega što smo se dogovorili da ćemo pola pola, jer je on svojim "nemam", problem, ajmo reć riješio, tj. odgodio, a ja moram to nešto podmiriti SADA ( npr. godinu studija ).
Čuj, opet ista motka, drugo gledište. Meni je jasna pozicija sa koje gledate stvari. Kad se mora prosto razložimo.
Onaj s kim je djete, mora stvoriti, malo morgen sa šlagom.

Daklem, ima obitelji, NERAZVEDENIH, di nema para. I ako je jedna feta u kući ( a ima ih, to je valjda svakome jasno, nadam se), i onda se ta feta razdjeli, prvo deci, onda velikima.
To što osobe iz tvoje pozicije ZNAJU da ima, možda ima, možda i ne, nećem u to. Ali kriminalizacija istoga je besprizorna kao i solidarnost oko situacije kad se zamjene uloge ( igrom slučaja dobije muškarac djete, žena ne ) pa onda kao da imamo dva različita zakonodavstva prema sudskoj praksi.
Razumiješ my point?

Ili da budem još prostiji. A šta bi da NE MOŽEŠ? ( npr. podmiriti godinu studija ). Šta onda? E da ne bi bilo onog, kopala bi, dodatni posao, kredit, pozajmica. Jer ima ljudi koji nemaju, fakat nemaju tih mogućnosti. Evo ti dnevnik idi vidi one koji štrajkaju na cesti. Lijepo kaže ćoek, knjige su u knjižari, nisam dobio plaću, ne mogu ih podignuti. A da su razvedeni? Je li od kud njmu to MORA?

Uostalom, već se krenulo prema toj kolektivnoj psihološkoj kastraciji, to ti garantiram. Za 10 godina budeš vidjela tko bude imao djecu. Jer bilo koji informiraniji muškarac, sigurno neće.

Zadnje uređivanje zodax : 28.09.2011. at 14:26.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 17:34   #2066
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
To je bila reakcija na tvoje prozivanje kako bi možda i ona bila bolja, tj. ne bi se tužakala kad bi se to redovito plaćalo. Daj okreni od tih fora, alimentacija se, po meni ne može gledati odvojeno od svih ostalih elemenata kad se radi o razvodima brakova. A gleda se.
Ono što je meni isfurano je razumjevanje i tolerancija za količinu hormonalne neravnoteže, stresnu situaciju i sl. stvari.
Kao što mi je totalka isfurano da u današnjoj situaciji neko brije da netko "MORA" imati. E mora q. Imaš u mojoj blizini tvornicu u kojoj je izgubljeno 1200 radnih mjesta.
E kad u familiji nema, onda se feta kruha podjeli i djeci da prvo. Kad se radi o razvedenim obiteljima, roditelj kojem djete nije povjereno - MORA. To je pogrešno. A kompletni institucionalni okvir postoji za zemlju dembeliju a ne RH, radilo se o muškarcima ili ženama, na čelu sa sucima. A da imamo i tu iznimaka, kad muškarac ne plaća alimentaciju koju mora, onda je uvjetna pa prdekana, kad žena ne plaća a eto sirota nema, moramo je razumjet je li? Onda? Možda se prestaneš ufuravat i isfuravat i gledati na problem objektivno.
Ne ufuravam se ja u ništa, za razliku od tebe, koji se na svim temama čim se spomene alimentacija nađe prozvan? Pitam se zašto .
A sad da vidimo tu jednu fetu kruha...zašto otac nebi dao najprije djetetu tu fetu pa makar i sam nemao, jer dijete je dijete i njega treba nahraniti prvoga, bez obzira je li se razveo od njegove majke? ali iz tvog posta se vidi da prvi smatraš da ako je dijete kod majke, otac može sam pojesti tu fetu.
Meni samo nije jasno kako mu ne zastane u grlu? Ah da, bolje da ju on pojede, jer ako ju da djetetu, zla majka će ju oteti i dat ljubavniku.

Što se tiče institucionalnih problema, u pravu si...
Iako smatram da kad bi očevi više tražili skrbništvo nad djecom, vjerojatno bi ga više puta i dobili.

Oko mene more razvedenih, još nijednom nisam čula da se ijedan muškarac žali na količinu viđanja s djetetom, ali na vješticu koja ga tlači i odera redovito.
_ana__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 17:46   #2067
Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post
Mene je neki dan bivši izvrijeđao + da ga financijski uništavam.

Nazvao je mene , djece se ne sjeti.

Od rastave je prošlo 3 godine, alimentaciju plaća samo za maloljetnu kćer jer nemam srca da ga starija , studentica ,mora tužiti za svoju -zakon . Iako joj ponekad padne na pamet da bi mogla.

Ne moram ponavljati da u te 3 godine nije proveo nijedan dan , a kamoli vikend sa svojom djecom. Mlađu ponekad nazove , onda od bliskosti sa njom ,priča o vremenu i sl...Stariju ni ne zove , kada se slučajno sretnu na bok su si , i to je to.


Ali je bitno da ga ja financijski uništavam , a nas tri živimo od moje plaće i jedne alimentacije .

Mislim da ga više boli to što mu ne cvilimo za novac nego se snalazimo bez njega .
On zarađuje u državnoj firmi + privatan posao koji je bio naš dok se nismo razveli .

Evo sada idem otvoriti žiro račun za pomoć svim takvim egoistima, koji rastavom zaborave na djecu.
A ti zbilja tužakaš po defaultu
Pa čovjek NEMA!!!! Mislim, što ti nije jasno u toj riječi? Vjerojatno čoek ima troškove nove drage, novog auta itd...neki kreditić, koji u naravi otplaćuju djeca.

Što se tiče kontakata, pričekaj da se djeca zaposle, da vidiš onda obrata ljubav do neba, zla mama je mene odvojila od vas itd.
Upravo gledam taj primjer kod sebi bliske osobe, rastali su se kad su klinci imali 10 i 8 godina, prošlo od toga 11 godina, kćer na kraju faksa, sin završio srednju i radi i kreće usporedo na faks, mala isto radi sezonski...onog trena kad su dobili prvu plaću, tata je postao med i mlijeko i nabija im krivnju pa onda oni rade što god on želi, između ostalog daju mu i lovu...Majka se ljuti, rekla sam joj, smiri se...nek daju, skužit će za kratko vrijeme kako on u danu zapije ono koliko oni zarade u 3 noćne smjene...uglavnom, žalili su se meni na to, kako su se razočarali, da tata nije baš onakav kako su mislili do sada...napominjem da majka nikada nije rekla ni riječ protiv njega iako je bilo masu groznih stvari koje je radio
ah da, i njegova alimentacija se morala sudski utjerati, ali mislim da to nisam morala niti spominjati
_ana__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 18:21   #2068
Quote:
_ana__ kaže: Pogledaj post
Ne ufuravam se ja u ništa, za razliku od tebe, koji se na svim temama čim se spomene alimentacija nađe prozvan? Pitam se zašto
Svjedočim istinu. Zašto? Radi zatvorenih i proganjanih. Radi djece i radi ljudi. Tadi one sirotinje koje nisu u projektima i medijima, one koji više vise na sudovima i zatvorima. Radi svog sina.
Quote:
_ana__ kaže: Pogledaj post
A sad da vidimo tu jednu fetu kruha...zašto otac nebi dao najprije djetetu tu fetu pa makar i sam nemao, jer dijete je dijete i njega treba nahraniti prvoga, bez obzira je li se razveo od njegove majke? ali iz tvog posta se vidi da prvi smatraš da ako je dijete kod majke, otac može sam pojesti tu fetu.
Kad na bljuvotine odgovorim ikonicom, meni to baš i nije dozvoljeno, čini mi se. Ne, možda samo imamo problema u razumjevanju. Ono što jesam, doslovno napisao, jest da se prvo da djeci pa onda velikima. Čitaj pažljivije. Ne trebaš tumačiti šta sam htio reći. Ono što mislim, kažem. A to što ti tumačiš drugačije nego li je rečeno, govori samo da jedno misliš, drugo govoriš. Ja ne.
Quote:
_ana__ kaže: Pogledaj post
Meni samo nije jasno kako mu ne zastane u grlu? Ah da, bolje da ju on pojede, jer ako ju da djetetu, zla majka će ju oteti i dat ljubavniku.
Ja takvog ne znam. U ovih 10 tak godina susreo sam ih svakakvih, od onih koji su imali primanja neshvatljiva prosječnom građaninu RH do onih koji nisu imali za kruh. U svo tvoje busanje, i ti znaš, of corse, ja takvog još sreo nisam. Oni vjerovatno idu u onaj crnji dio statistike ali se i svi ostali tretiraju isto. Daklem, da ne bi bilo falinge u razumjevanju. U ovih 10-tak godina koliko sam u problematiku involviran sreo sam jako puno roditelja. Od svih tih, nisam ni jednog čuo koji bi fetu prvo sebi dao. Ali sam sreo puno vakvih, koje znaju, da on ima, i tura sebi prvo, i laže i ne da.
Quote:
_ana__ kaže: Pogledaj post
Što se tiče institucionalnih problema, u pravu si...
Iako smatram da kad bi očevi više tražili skrbništvo nad djecom, vjerojatno bi ga više puta i dobili.
Klasična floskula na nivou, zemlja je ravna al ak kažeš i počneš pitati, završiš na lomači. Of course, onda to ide u kombinaciju, ne traže, je li.
Quote:
_ana__ kaže: Pogledaj post
Oko mene more razvedenih, još nijednom nisam čula da se ijedan muškarac žali na količinu viđanja s djetetom, ali na vješticu koja ga tlači i odera redovito.
Ma samo prolistaj forum, ima i tu toga, malo, kontrolirano ali ima nešta i tu. E sad si otvorila još jedan problem ali nema Kristine Turčin, nema Sarnavke i donacija , nema slučaja da osobe pravomočno osuđene za otmice budu predsjednikove savjetnice za ravnopravnost spolova, nema, nema, nema. Medijska blokada. Baš mi je recimo bio zgodan onaj spotić sa pjesmicom di frajer lupa i nosi masku, a vidi ko ga je financirao i podupro? Ili onaj spotić di je samo 25% osoba ženskog spola u saboru. No nisam vidio ni jednu osobu ženskog spola da se zalaže za jasnu zakonsku regulativu i sukladno istoj ako već ne mjenjamo zakon prema zajedničkom skrbništvu a ono prema jednakomjernijem broju presuda sukladno onim jasnim pravilima koje bi prethodno se usuglasili da bi se vidjelo tko je uistinu kvalitetniji roditelj, osim dakako prema spolnom organu.
Nisam vidio ni jednu koja je dreknula, pa kako ustav ne štiti roditeljstvo, neg majčinstvo.
A ono ak ti želja budem te ja uputio na izvore. Ili možda, ne želiš vidjeti? Većina ne želi.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 05:32   #2069
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Svjedočim istinu. Zašto? Radi zatvorenih i proganjanih. Radi djece i radi ljudi. Tadi one sirotinje koje nisu u projektima i medijima, one koji više vise na sudovima i zatvorima. Radi svog sina..
Radi kojih zatvorenih? Onih što odbijaju skrbiti za dijete ili?

Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Kad na bljuvotine odgovorim ikonicom, meni to baš i nije dozvoljeno, čini mi se. Ne, možda samo imamo problema u razumjevanju. Ono što jesam, doslovno napisao, jest da se prvo da djeci pa onda velikima. Čitaj pažljivije. Ne trebaš tumačiti šta sam htio reći. Ono što mislim, kažem. A to što ti tumačiš drugačije nego li je rečeno, govori samo da jedno misliš, drugo govoriš. Ja ne..
Ne, ono što jesi napisao je:E kad u familiji nema, onda se feta kruha podjeli i djeci da prvo. Kad se radi o razvedenim obiteljima, roditelj kojem djete nije povjereno - MORA.
Znači, dok su s njim onda će dat iako nema ali kad nisu onda nebi ali mora? Da je odmah rekao, evo ti pol fete kruha, dijete moje, niko ga nebi upozoravao da MORA!
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Ja takvog ne znam. U ovih 10 tak godina susreo sam ih svakakvih, od onih koji su imali primanja neshvatljiva prosječnom građaninu RH do onih koji nisu imali za kruh. U svo tvoje busanje, i ti znaš, of corse, ja takvog još sreo nisam. Oni vjerovatno idu u onaj crnji dio statistike ali se i svi ostali tretiraju isto. Daklem, da ne bi bilo falinge u razumjevanju. U ovih 10-tak godina koliko sam u problematiku involviran sreo sam jako puno roditelja. Od svih tih, nisam ni jednog čuo koji bi fetu prvo sebi dao. Ali sam sreo puno vakvih, koje znaju, da on ima, i tura sebi prvo, i laže i ne da..
Da to su oni koji su imali al odjednom kad nastupi razvod onda više nemaju
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Klasična floskula na nivou, zemlja je ravna al ak kažeš i počneš pitati, završiš na lomači. Of course, onda to ide u kombinaciju, ne traže, je li..
Davno je vrijeme vještica prošlo, ali ti si prilično vješt s riječima, mora se priznati, svaki argument shvaćaš kao napad na sebe i uzvraćaš napadom...po tvojoj priči izgleda da ste svi jadni i opljačkani, od vas se traži samo lova, a vi bi samo htjeli brinuti od djeci...aj pogodi, treba nešto novca i kad dijete živi s tobom

Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Ma samo prolistaj forum, ima i tu toga, malo, kontrolirano ali ima nešta i tu. E sad si otvorila još jedan problem ali nema Kristine Turčin, nema Sarnavke i donacija , nema slučaja da osobe pravomočno osuđene za otmice budu predsjednikove savjetnice za ravnopravnost spolova, nema, nema, nema. Medijska blokada. Baš mi je recimo bio zgodan onaj spotić sa pjesmicom di frajer lupa i nosi masku, a vidi ko ga je financirao i podupro? Ili onaj spotić di je samo 25% osoba ženskog spola u saboru. No nisam vidio ni jednu osobu ženskog spola da se zalaže za jasnu zakonsku regulativu i sukladno istoj ako već ne mjenjamo zakon prema zajedničkom skrbništvu a ono prema jednakomjernijem broju presuda sukladno onim jasnim pravilima koje bi prethodno se usuglasili da bi se vidjelo tko je uistinu kvalitetniji roditelj, osim dakako prema spolnom organu.
Nisam vidio ni jednu koja je dreknula, pa kako ustav ne štiti roditeljstvo, neg majčinstvo.
A ono ak ti želja budem te ja uputio na izvore. Ili možda, ne želiš vidjeti? Većina ne želi.
Slobodno ti daj izvore, volim ja čitati svašta, a isto taako bih voljela čuti drugu stranu tvog slučaja, naime, da ulažeš ovoliko energije u dogovor s bivšom oko djeteta i brigu o njemu koliko u rasprave i napade ovdje samnom, a i ostalima koji ti ne idu niz dlaku, mislim da nebi niti imao tih problema, dapače, vjerujem da bi ti bivša jedva dočekala lijep korektan dogovor.
Imaš li možda statističke podatke koliko roditelja (po spolovima) ne plaća alimentaciju?
Koliko ima sporazumnih razvoda i koliko je djece ostalo s majkom a koliko s ocem?
Koliko je ubijenih žena a koliko muškaraca u braku, tijekom razvoda i poslije?
Koliko zlostavljanih?
Koliko je djece zlostavljane i od koga?

Da se razumijemo, što ćeš ti naravno proglasiti floskulom, jer sve što ti ne paše jest floskula, ne branim ja majke koje to nisu u pravom smislu niti napadam očeve koji to jesu...svaki slučaj treba gledati zasebno, ali da je novac (alimentacija) najveći problem kad se ljudi razvedu- bogami jest.
_ana__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 11:20   #2070
Imam jedno pitanje. Muž je mene i ćer prije mjesec i pol, skoro 2 mj izbacio iz kuće. Vratila sam se roditeljima i podnjela zahtjev za razvod braka. No on je meni u ova 2 mj dao 600kn za malu. dječji doplatak je na njemu i on ga prima tako da ispada da on nije dao ništa u ova 2 mj nego je to što je dao njen dječji. Da ne govorim da ju nedolazi vidjeti da ga ja molim da ju bar nazove. Ja sam svih tih 600kn potrošila na malenu jer nema što obući, da bi mi on rekao da želi da mu donesem račune da on vidi na šta sam ja potrošila novce jer kako on kaže: on te novce daje za malu a ne za moje kave.
Saarah26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 11:35   #2071
Quote:
Saarah26 kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje. Muž je mene i ćer prije mjesec i pol, skoro 2 mj izbacio iz kuće. Vratila sam se roditeljima i podnjela zahtjev za razvod braka. No on je meni u ova 2 mj dao 600kn za malu. dječji doplatak je na njemu i on ga prima tako da ispada da on nije dao ništa u ova 2 mj nego je to što je dao njen dječji. Da ne govorim da ju nedolazi vidjeti da ga ja molim da ju bar nazove. Ja sam svih tih 600kn potrošila na malenu jer nema što obući, da bi mi on rekao da želi da mu donesem račune da on vidi na šta sam ja potrošila novce jer kako on kaže: on te novce daje za malu a ne za moje kave.
A pitanje jest? Mogu pretpostavljati, šta jest ali ako želiš kvalitetan odgovor, dobro bi bilo navesti djetetove godine.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 11:53   #2072
Pitanje je dali je to dovoljno??? 300kn za mjesec dana za trogodišnje djete????
Saarah26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 12:13   #2073
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
No nisam vidio ni jednu osobu ženskog spola da se zalaže za jasnu zakonsku regulativu i sukladno istoj ako već ne mjenjamo zakon prema zajedničkom skrbništvu a ono prema jednakomjernijem broju presuda sukladno onim jasnim pravilima koje bi prethodno se usuglasili da bi se vidjelo tko je uistinu kvalitetniji roditelj, osim dakako prema spolnom organu.
Nisam vidio ni jednu koja je dreknula, pa kako ustav ne štiti roditeljstvo, neg majčinstvo.
A ono ak ti želja budem te ja uputio na izvore. Ili možda, ne želiš vidjeti? Većina ne želi.
Zapravo, insuniuraš postojanje nekog vrlo vrlo svemoćnog ženskog lobija?
Malo vjerojatno, obzirom da su donošenje bilo kakvog zakona, zapravo presudni glasovi muških zastupnika.
I na koncu i kraju, svjedočimo svojevrsnom apsurdu, jer, nakon tisućljeća indoktrinacije da je majčinstvo, podizanje djece, i čmrljenje u zapećku alfa i omega postojanja svake žene, a muškarac, jel, ima pametnijeg posla, danas se nalazi diskriminiran, ali samo i jedino u slučaju ako dolazi do raspada zajednice, za razliku od žena, koje su i dan danas uvelike diskriminirane u puno širem smislu, i vrlo često , upravo zbog svog majčinstva, te sam na tragu mišljenja da kad je zakonodavac u zakon uvrstio riječ majčinstvo,umjesto roditeljstvo, zapravo je imao na umu širi kontekst tog majčinstva.
Primjera za to je čitav sijaset: redovita je pojava da je pitanje - namjeravate li imati djecu, nezaobilazno kod intervjua za posao; ako imaš djecu, često ćeš naići na pitanje - kako imate riješenu brigu za djecu ako se razbole ( jer bolovanje je nepoželjno )...ne bih dalje nabrajala...

I ima još nešto, što mi je baš zapelo za oko: npr. samohrani otac, koji sam podiže djecu, obavezno nailazi na divljenje okoline, dok samohrana majka ne.
Valjda se podrazumijeva da ona to odradi "normalno" jer to je njoj valjda pis of kejk, ali kad to isto odradi muškarac, onda to ima veću težinu.

Tako da ne mislim da je diskriminacija očeva zapravo rezultat neke ženske borbe, već ima daleko dublje korijene, kako u ženskim tako i muškim glavama.
xleona is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 12:16   #2074
Quote:
Saarah26 kaže: Pogledaj post
Pitanje je dali je to dovoljno??? 300kn za mjesec dana za trogodišnje djete????
Nekome jest, nekome nije. Nisam sklon to gledati u apsolutima. Da je dosta , za ono što bi se nazvali životom dostojnim čovjeka i zadovoljenje njegovih potreba ( fizičkih i mentalnih ) prosječna plaća građanina RH ( mislim da je oko 5,300.00 Kn) nije dostatna - nije. Tko bi onda mogao reći šta je dosta ili nije? Paket pampersa ( onaj dupli economy pack ) košta oko sto kuna a bebi se mijenja 6-8 puta na dan + maramice vlažne, of course.
Ako pitaš u apsolutu - nije. A da ja tebe onda pitam - što ti toliko priječi da on kupuje stvari i potrepštine? ( prema tvojim navodima, kažeš da on navodi da neće plaćati tvoje kave). Zašto dijete nije sa njim ili nije sa njim dio vremena?
Zašto ne navedeš potrebe djeteta, usaglasiš se sa tatom pa podjelite troškove? Ili postignete nekakav dogovor? Mislim da je ovo opcija jer navodiš da komunicirate.
Opet možeš uzeti i drugi put. Ja sam skloniji predlaganju dogovora.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 12:35   #2075
Quote:
xleona kaže: Pogledaj post
Zapravo, insuniuraš postojanje nekog vrlo vrlo svemoćnog ženskog lobija?
Malo vjerojatno, obzirom da su donošenje bilo kakvog zakona, zapravo presudni glasovi muških zastupnika.
Među ostalim i to, mada je taj lobby nastao kao posljedica borbe za jednakopravnost i emancipaciju a pretvorio se u pokret za dominaciju. Kako se navodi u extremima, svaki čin penetracije jest silovanje, i sl. sranja. No da lobby postoji, postoji. Da je jak, jak je, iz raznoraznih interesa. Da negira ravnopravnost u roditeljstvu, negira.
Navođenje muških zastupnika kao nekakvog faktora pokazuje presjek društva gdje njih uopće takve stvari ni ne zanimaju dok im se ne dese a kad im se i dese materijalne koristi i ostale pogodnosti ( recimo tužba ex.Vojkovićeve žene oko obiteljskog nasilja) ipak čine da ih to - u prinipu - ne tangira. Kad pogledaš političare koje se bave problematikom - Nikolička, Opačička, Kosorica, ...
Quote:
xleona kaže: Pogledaj post
I na koncu i kraju, svjedočimo svojevrsnom apsurdu, jer, nakon tisućljeća indoktrinacije da je majčinstvo, podizanje djece, i čmrljenje u zapećku alfa i omega postojanja svake žene, a muškarac, jel, ima pametnijeg posla, danas se nalazi diskriminiran, ali samo i jedino u slučaju ako dolazi do raspada zajednice, za razliku od žena, koje su i dan danas uvelike diskriminirane u puno širem smislu, i vrlo često , upravo zbog svog majčinstva, te sam na tragu mišljenja da kad je zakonodavac u zakon uvrstio riječ majčinstvo,umjesto roditeljstvo, zapravo je imao na umu širi kontekst tog majčinstva.
Zato se borismo protiv toga, ne? Zato muškarci stajaše sa ženama i podržavaju njihovu podjednaku zastupljenost u svim sferama života? Samo ne u obliku lova na vještice.
Ostaje pitanje, ako se gro muškaraca, posebice u liberalnijim društvima i urbanijim sredinama zalaže za emancipaciju, zašto se gro žena toj istoj opire po pitanjima roditeljstva?
Argument šireg konteksta nije mi prihvatljiv jer ako je dijete rezultat svije jedninke različitog spola, onda kriterij da jedan od spolova ima prednost mi navlači paralelu oko kako žene neke stvari ne mogu raditi jer su eto , biološki uskraćene.
Quote:
xleona kaže: Pogledaj post
Primjera za to je čitav sijaset: redovita je pojava da je pitanje - namjeravate li imati djecu, nezaobilazno kod intervjua za posao; ako imaš djecu, često ćeš naići na pitanje - kako imate riješenu brigu za djecu ako se razbole ( jer bolovanje je nepoželjno )...ne bih dalje nabrajala...
Gledaj, opet navodim, a povezano je sa pitanjem oko odabira partnera, mislim da je to povezano sa svakim pojedincem individualno. Pošto većinom , ljudi djecu naprave voljno i svjesno, ostaje pitanje na koji način se potencijalnog partnera procjenjuje ( ne pišam o casual i inim stvarima, nego kad s nekim stupiš u vezu)
Quote:
xleona kaže: Pogledaj post
I ima još nešto, što mi je baš zapelo za oko: npr. samohrani otac, koji sam podiže djecu, obavezno nailazi na divljenje okoline, dok samohrana majka ne.
Valjda se podrazumijeva da ona to odradi "normalno" jer to je njoj valjda pis of kejk, ali kad to isto odradi muškarac, onda to ima veću težinu.
Ne dijelimo mišljenje, oni su toliko rijetki ( a nisu samohrani , dok drugi roditelj ni mrtva ili mu je oduzeta roditeljska skrb ) da su vijest na tragu čovjek ugrizao psa. No , isto stoji da divljenje, kako ga nazivaš, više govori o okoline, neko o takvim osobama, neovisno o spolu.
Quote:
xleona kaže: Pogledaj post
Tako da ne mislim da je diskriminacija očeva zapravo rezultat neke ženske borbe, već ima daleko dublje korijene, kako u ženskim tako i muškim glavama.
Tu se slažemo. bitno je prepoznati da postoji i protiv nje se boriti kao uostalom protiv bilo koje spolne diskriminacije. S tim da kao i pri borbi za ravnopravnost spolova ( pravo glasovanja, pravo na rad, pravo na...) prvo su dame digle dreku u urbanijim sredinama pa je prošlo nekih 100 njak godina da bi se to uvrstilo kao nekakvo civilizacijsko i društveno i socijološko dostignuće. Isto tako kao što je bilo frajera ( i to velika većina ) koja je tvrdila da je ženskinjam mjestu uz decu i šporet imamo obrnutu situaciju gdje se danas tvrdi da je muškarcima mjesto na poslu i tako to. Ja se samo nadam da nam neće trebati 100 godina.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 12:46   #2076
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Nekome jest, nekome nije. Nisam sklon to gledati u apsolutima. Da je dosta , za ono što bi se nazvali životom dostojnim čovjeka i zadovoljenje njegovih potreba ( fizičkih i mentalnih ) prosječna plaća građanina RH ( mislim da je oko 5,300.00 Kn) nije dostatna - nije. Tko bi onda mogao reći šta je dosta ili nije? Paket pampersa ( onaj dupli economy pack ) košta oko sto kuna a bebi se mijenja 6-8 puta na dan + maramice vlažne, of course.
Ako pitaš u apsolutu - nije. A da ja tebe onda pitam - što ti toliko priječi da on kupuje stvari i potrepštine? ( prema tvojim navodima, kažeš da on navodi da neće plaćati tvoje kave). Zašto dijete nije sa njim ili nije sa njim dio vremena?
Zašto ne navedeš potrebe djeteta, usaglasiš se sa tatom pa podjelite troškove? Ili postignete nekakav dogovor? Mislim da je ovo opcija jer navodiš da komunicirate.
Opet možeš uzeti i drugi put. Ja sam skloniji predlaganju dogovora.
Komunicirami da, ali samo jer ja to forsiram. Misliš da mu nekažem maloj trebaju pelene, vl maramice, trenerkica, jaknica, papuče. Njegov odgovor je dat ću ti ja novce pa ti odi kupiti i naravno da neda... Djete nije kod njega jer ja neželim, a ni on očito da mu smeta jer radi po 12 sati dnevno i onda slobodno vrijeme provodi sa novom curom. U ovih 2 mj ju je vidio 4 puta s tim sa je 2 puta bio po nju ostavio ju kod svojih i on otišao, a druga 2 puta ju vidio po 10 min (ja sam ju odvezla na benzinsku da ju vidi dok je on tenkirao) jer on nema vremena da vidi djete. On radi i zarađuje novce... da bi si curu mogao vodat po večerama, a djete što mu jede nije ga briga...
Saarah26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 12:55   #2077
Ajde da se i na ovo odgovori.
Quote:
_ana__ kaže: Pogledaj post
Radi kojih zatvorenih? Onih što odbijaju skrbiti za dijete ili?
Da , tako nekako glasi zakonska kvalifikacija. Ustvari glasi ovako, nije se skrbio za dijete sukladno sudskoj odluci. Interesantno kako si se ćopila zatvorenih, ali da, i njima među ostalima.
Quote:
_ana__ kaže: Pogledaj post
Ne, ono što jesi napisao je:E kad u familiji nema, onda se feta kruha podjeli i djeci da prvo. Kad se radi o razvedenim obiteljima, roditelj kojem djete nije povjereno - MORA.
Znači, dok su s njim onda će dat iako nema ali kad nisu onda nebi ali mora? Da je odmah rekao, evo ti pol fete kruha, dijete moje, niko ga nebi upozoravao da MORA!
Opet, ti znaš da SVI imaju. Fulavaš poantu i to debelo. Repetitorum est madre studiorum, ergo. U nerazvedenim obiteljima feta kruha se daje, prvo djeci, pa velikima. Ako nema, nema, i nitko nije krimos.
U Obiteljima gdje roditelji žive odvojeno, roditelji kod kojih se dijete nalazi, ZNAJU da onaj drugi ima.
Quote:
_ana__ kaže: Pogledaj post
Da to su oni koji su imali al odjednom kad nastupi razvod onda više nemaju
Je li mi živimo u istoj zemlji?
Quote:
_ana__ kaže: Pogledaj post
Davno je vrijeme vještica prošlo, ali ti si prilično vješt s riječima, mora se priznati, svaki argument shvaćaš kao napad na sebe i uzvraćaš napadom...po tvojoj priči izgleda da ste svi jadni i opljačkani, od vas se traži samo lova, a vi bi samo htjeli brinuti od djeci...aj pogodi, treba nešto novca i kad dijete živi s tobom
To ja nisam rekao, moj stav je poznat, samo što tebi i većini osoba kojima se djeca dodjeljuje ne paše. Ja sam za zajedničko skrbništvo i podjeljene troškove gdje je to moguće. Gdje nije postoje drugi modaliteti. Ali sve trpati u isti koš radi komocije i rodnih predrasuda, ne.
Vidiš kako ti znaš sve - da, većina roditelja muškog spola koje poznajem željela bi se brinuti o djeci ne samo u materijalnom kontekstu pa ih to mentalno i financijsko silovanje neki put odvede u ekstreme koje osuđujem i ne odobravam, ali razumijem.
Quote:
_ana__ kaže: Pogledaj post
Slobodno ti daj izvore, volim ja čitati svašta, a isto taako bih voljela čuti drugu stranu tvog slučaja, naime, da ulažeš ovoliko energije u dogovor s bivšom oko djeteta i brigu o njemu koliko u rasprave i napade ovdje samnom, a i ostalima koji ti ne idu niz dlaku, mislim da nebi niti imao tih problema, dapače, vjerujem da bi ti bivša jedva dočekala lijep korektan dogovor.
Imaš li možda statističke podatke koliko roditelja (po spolovima) ne plaća alimentaciju?
Koliko ima sporazumnih razvoda i koliko je djece ostalo s majkom a koliko s ocem?
Koliko je ubijenih žena a koliko muškaraca u braku, tijekom razvoda i poslije?
Koliko zlostavljanih?
Koliko je djece zlostavljane i od koga?
Ajde ti lijep na sajt udruge za ravnopravno roditeljstvo pa se informiraj. Ne znam zašto impliciraš da se ja sa svojom ex ne dogovaram, ona se isto nije bila sklona dogovarati, samo cash, no carry. E tu smo se pobiksali ( ne fizički je li) i to natjeravanje da učestvujem u životu svog djeteta me dovelo gdje jesam. To što to njoj ne paše počesto, njezin je problem, ne moj.
Ma Anda, draga, toliko sam puta naveo te podatke ovdje po razno raznim postovima. Evo imaš dzs, mup, mziss.
Ima i jedna kvaka ( a nije 22) . Fizičko zlostavljanje je vizualno uočljivo kao i lječničkim pregledom. Psihičko nije.
Da sad ne idem u postotke, navesti ću onaj kad je Flanderica napravila istraživanje pa je ispalo da je 89% prijava protiv roditelja muškog spola, lažno.
Quote:
_ana__ kaže: Pogledaj post
Da se razumijemo, što ćeš ti naravno proglasiti floskulom, jer sve što ti ne paše jest floskula, ne branim ja majke koje to nisu u pravom smislu niti napadam očeve koji to jesu...svaki slučaj treba gledati zasebno, ali da je novac (alimentacija) najveći problem kad se ljudi razvedu- bogami jest.
Ma novac je danas problem u većini domova, netaktilnih i razvedenih. Konstatacije oko floskula ako ih ne braniš, al ih napadaš? Napadaš li negdje pogrešne ili neistinite navode, svjedočenja, postupke? Znam da imaš i svojih briga, zadržimo se na tom djelu.
Novac je danas problem ali ako stavimo djecu na prvo mjesto a kvragu o tom svi pričamo - onda ne možemo bacati proć okolnosti odnosno kako ti to kažeš a ja se apsolutno slažem, individualizacija svakog slučaja.
Pogledaj onaj sajt koji ti rekoh, neće nitko raditi plan roditeljstva nakon razvoda ( mislim tu na roditelje kojima se djeca dodjeljuju na odgoj i skrb). Zašto ? Zašto ne kreneš po takvima koji nisu za dogovor nego dijeca shield, pa lova pa ostalo. Pa jesu djeca bitna ili.....cash?
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 12:59   #2078
Quote:
Saarah26 kaže: Pogledaj post
Komunicirami da, ali samo jer ja to forsiram. Misliš da mu nekažem maloj trebaju pelene, vl maramice, trenerkica, jaknica, papuče. Njegov odgovor je dat ću ti ja novce pa ti odi kupiti i naravno da neda... Djete nije kod njega jer ja neželim, a ni on očito da mu smeta jer radi po 12 sati dnevno i onda slobodno vrijeme provodi sa novom curom. U ovih 2 mj ju je vidio 4 puta s tim sa je 2 puta bio po nju ostavio ju kod svojih i on otišao, a druga 2 puta ju vidio po 10 min (ja sam ju odvezla na benzinsku da ju vidi dok je on tenkirao) jer on nema vremena da vidi djete. On radi i zarađuje novce... da bi si curu mogao vodat po večerama, a djete što mu jede nije ga briga...
OK, komuniciraš, to je dobar početak, slažeš se? Mogu li onda predložiti da navedeš to što si ovdje rekla? I reci da može on sa malom otići pokupovati to jer ti eto više nemaš novaca a djetetu je to svakako potrebno?
Ili da ga podjetiš da zadnjom prilikom nije sudjelovao u troškovima djeteta?
Gledaj, njegov život me se ne tiče, a ne bi trebao ni tebe ako si sigurna da ste sa zajedničkim životom završili. Djete je važno, jer je vaše i trebali bi se zajednički brinuti u njemu, to je sve.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 13:07   #2079
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
OK, komuniciraš, to je dobar početak, slažeš se? Mogu li onda predložiti da navedeš to što si ovdje rekla? I reci da može on sa malom otići pokupovati to jer ti eto više nemaš novaca a djetetu je to svakako potrebno?
Ili da ga podjetiš da zadnjom prilikom nije sudjelovao u troškovima djeteta?
Gledaj, njegov život me se ne tiče, a ne bi trebao ni tebe ako si sigurna da ste sa zajedničkim životom završili. Djete je važno, jer je vaše i trebali bi se zajednički brinuti u njemu, to je sve.
Misliš da nism to sve već napravila, da mu nisam rekla da ju odvede u trgovinu, čak mu rekla i u koju i što sve da kupi i koliko što košta. Nemu se to neda i opet ponavljam da govori da će dati novce a neda. Pita me na što sam potrošila tih 600 kn što mi je dao u ova 2 mj, ja mu kažem da sam kupila papuče, trenerku, jaknicu, vesticu, majcu... Da svako to posebno košta 70-80 kn, on na to kaže zašto sam kupila majcu za 80kn zašto nisam kupila za 40. Govorim mu neka onda on kupi, ali ne...
Istina je netiče me se njegov život, ali kako da me se netiče kada on troši novac na curu si a za djete kao nema, neda mu se.....
Da trebali bi se zajedno brinuti, ali ja sam ovdje sama... Molim ga da se brine za nju, kakav je to otac kojeg se treba moliti da vidi djete, da se brine za njega....
Saarah26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 13:18   #2080
Quote:
Saarah26 kaže: Pogledaj post
Misliš da nism to sve već napravila, da mu nisam rekla da ju odvede u trgovinu, čak mu rekla i u koju i što sve da kupi i koliko što košta.
Ok, jedino što još možeš, shodno tome što si napisala, možda navesti da on možda ne zna koliko košta dijete pa neka se uvjeri. Znam da je teško zagrist tako nešto i mene , osbno , to vrlo žalosti, da ti budem iskren.
No u svakom slučaju, trebalo bi postići da sa djeteom ode u trgovinu zar ne? Najbolje ga poznaješ.
Ili šta da mu kažeš - slušaj , imam nekakav izlet/party/izlazak/obaveze pa bi ti trebao pripaziti malu dan, dva? Možeš s njom do trgovine u međuvremenu?
Quote:
Saarah26 kaže: Pogledaj post
Da trebali bi se zajedno brinuti, ali ja sam ovdje sama... Molim ga da se brine za nju, kakav je to otac kojeg se treba moliti da vidi djete, da se brine za njega....
Iz ovoga što navodiš, jako loš. Ali to nije ni otac, to je donator sperme. Roditelj je zadovoljstvo, obaveza ali i neizmjerno zadovoljstvo.

Htio sam ti nešto dodati, jedna od poluga može biti , ukoliko se ne uključiš u brigu oko djeteta, oprosti ali biti ću prisiljena otići u CZSS te zatražiti privremenu nadoknadu - mogu ti dati jednokratnu nadoknadu. Sad ima puno elemenata koje bi mogli utjecati na tvoj slučaj, ne znam jesi li sa pravnikom rasčistila sve to? AKo nisi, konzultiraj se sa pravnim savjetnikom u nadležnom CZSS-u prema prebivalištu djeteta. ako imaš kakvih pitanja pošalji mi poruku, pa ću ti najbolje odgovoriti koliko mogu dok se stvari ne stabliziraju

Zadnje uređivanje zodax : 29.09.2011. at 13:36.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.