Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2008., 11:52   #121
Quote:
pitamse kaže: Pogledaj post
Što to znači? Ako meni dolazi na naplatu 18-tog u mjesecu,ako platim do 8-mog cijeli potrošeni iznos to neće ići na 36 rata i izbjeći ću kamate? Kao da nisam koristila revolving?

Help ljudi...pojma nemam o karticama
Jao koliko pitanja imam...molim ako netko može odgovoriti na moja pitanja
Odobrili su mi 10 000kn na GO kartici,36 rata...

1.znači to je ta revolving kartica,sve što kupim cijepa se na 36 rata i tako mi svaki mjesec 1/36 dolazi na tekući na naplatu(rekla sam da to bude 18. u mjesecu)...točno ili netočno?
2.koji god to iznos bio cijepa se na 36 rata...pa makar i 100kn? ili ima neki minimum koji mogu potrošiti?
3.Kamata je 12% i naplačuje se svaka 3 mjeseca.Znači ako sam ja potrošila 100 kn kamata je 12% i to je 12kn godišnje pa mi svaka 3 mj dođe na naplatu 3kn? točno ili netočno?
4.Ista stvar je dal plaćam u dućanu ili dižem gotovinu na bankomatu samo što za dizanje gotovine plaćam još naknadu za bankomat? koliko ona iznosi? jel ta naknada ovisi o svoti kojui dižem ili po svakom dizanju isto? i taj iznos mi se isto cijepa na 36 rata plus kamata?
5.Mogu li kupovati nešto na manje od 36 rata?npr 12 makar imam ugovoreno na 36? to moram reći u dućanu kod plačanja? ili?
6.Što točno znači dok u nekom dučanu imaju plačanje na 12 rata s GO karticom bez kamata? Ja sam shvatila da to u biti kreditira trgovac na način da mi ne sjedne cijeli iznos odmah na karticu nego postepeno 12 mjeseci iznos 1/12 cijene opterećuje karticu i taj se iznos cijepa na 36 rata?
pa ako kupim nešto za 12000 kn dolazi mi na karticu po 1000kn svaki mjesec al se to cijepa na 36 rata pa mi te rate rastu kako nova tisuća dolazi na naplatu?
ima smisla to što govorim?
7.imam dinamičnu lepezu pa ne plačam članarinu.to znači da me kartica košta 0kn ako ju ne koristim?

*I još jedno pitanje nevezano uz Go karticu.Mogu li običnom debitnom karticom u ZABi koristiti odgođeno plačanje na način da se potrošeni(cijeli) iznos jednostavno naplati s mog tekućeg idući mjesec.To je nešto što moram aktivirati ili? I to moram reći u dučanu kod plačanja ili?
1.Točno
2.Nema minimuma.
3.Teoretski je tako,ali maraš uzetu u obzir i otplaćenu glavnicu tijekom kvartala i godine tako da to nikad nije 3 kune nego se sanjuje sukladno ostatku glavnica.
4.Isto ide na rate da,samo + naknada u iznou od 3,5 % minimalno 20 kn mislim,sa time da ti iznos naknade odmah dolazi na naplatu,neide na rate.
5.To možeš sama kreirati,ne moraš govoriti ništa u dućanu.
6.Cijeli iznos potrošenoga tereti iznos limita na kartici,osim što je otplata beskamatna za taj iznos
7.Ukoliko u dinamičnoj lepezi imaš 1 revolving karticu i 1 charge to je besplatno.
tssime is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 10:55   #122
Quote:
tssime kaže: Pogledaj post
5.To možeš sama kreirati,ne moraš govoriti ništa u dućanu.
Kako mogu sama kreirati da ne ide na 36 nego na 12 rata?
Quote:
7.Ukoliko u dinamičnoj lepezi imaš 1 revolving karticu i 1 charge to je besplatno.
Pitala sam u banci za članarinu s obzirom na dinamičnu lepezu i rekli su mi da je besplatno zauvijek a kad je došla kartica na papiru mi je pisalo prvih godinu dana,pa sad ne znam

I još jedno pitanje.Mogu li,ako npr dignem 1000kn na bankomatu,vratiti to možda prije datuma naplate odjednom tako da izbjegnem kamate? Ili mi svejedno obračunaju kamate ko da je bilo na 36 rata?
Hvala na odgovorima
pitamse is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 22:10   #123
Quote:
pitamse kaže: Pogledaj post
Kako mogu sama kreirati da ne ide na 36 nego na 12 rata?

Pitala sam u banci za članarinu s obzirom na dinamičnu lepezu i rekli su mi da je besplatno zauvijek a kad je došla kartica na papiru mi je pisalo prvih godinu dana,pa sad ne znam

I još jedno pitanje.Mogu li,ako npr dignem 1000kn na bankomatu,vratiti to možda prije datuma naplate odjednom tako da izbjegnem kamate? Ili mi svejedno obračunaju kamate ko da je bilo na 36 rata?
Hvala na odgovorima
Za obročnu tj beskamatnu kupnju na 12 rata otvara se unutar kartice poseban podračun te se sa tog podračuna svaki mjesec tereti go kartica za iznos rate i tako 12 puta..
Ako kupuješ na nekom prodajnom mjestu koje nema ugovoren takav način otplate sama ćeš uplaćivatiti veći iznos mjesečno od zadane rate i na taj način sama kreiraš tih 12 rata.

2.Učinjeni trošak možeš uplatiti prije datuma naplate ili formiranja računa.Kamata se obračunava od datuma formiranja troška,no ostaje ti provizija za podizanje gotovine.Kta se obračunava samo za period korištenja revolving kredita,dakle ne za 36 rata..
tssime is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 08:37   #124
meni samo nije jasno na toj go kartici jedna stvar:
situacija je takva da je cijelokupni iznos podignut i sad je to raspodijeljeno na 36 rata, e i sad me zanima situacija za oko 5 mjeseci će biti na računu nekih 600kn koji se mogu kao koristiti ponovo, a mene zanima dal taj iznos ide na slijedećih 36 rata ili ide u ovih ostalih 31 mjeseci?
vedranvž is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 00:24   #125
Ljudi moji, pa o cemu vi pricate! Dajte malo razmislite. Kupite na Go karticu nesto za 10 000 kn, to vam raspodjele na 36 rata, tj. 3 godine. Kamata je 12% godisnje. Vi nakon 3 godine poklonite banci 3600 kn! Koje smo mi budale!
Hazerot31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 14:51   #126
da je kamata (kod korištenja revolvinga) velika => to je točno .... ALI tvoj izračun kamate je netočan
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 00:05   #127
Quote:
vedranvž kaže: Pogledaj post
meni samo nije jasno na toj go kartici jedna stvar:
situacija je takva da je cijelokupni iznos podignut i sad je to raspodijeljeno na 36 rata, e i sad me zanima situacija za oko 5 mjeseci će biti na računu nekih 600kn koji se mogu kao koristiti ponovo, a mene zanima dal taj iznos ide na slijedećih 36 rata ili ide u ovih ostalih 31 mjeseci?
oslobađanjem limita (otplatom) možeš koristiti taj raspoloživi limit i taj iznos se dijeli na novih 36 rata.
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 07:44   #128
HAZEROT 31

Ja baš iz tog razloga nisam uzela GO karticu. Kamate su užasno visoke.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 12:16   #129
znaci - go card uopce nije nezaustavljiva, nego je cak manje zaustavljiva od obicne mc, dinersa itd, jer s ovima mozes obaviti kupnju na rate i ne ulazi ti cjelokupni iznos u limit... ooo boze kakva glupost.. odmah cu prerezat svoju ..
joxy777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 09:35   #130
Bolje je imati običan MasterCard. Barem znaš odmah na čemu si i ne moraš im plaćati kamate. Čula sam da oni odrede kamate kako se sjete i ti to sve moraš platiti iako niti oni ne znaju sve točno objasniti.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 20:33   #131
prilika, molim te


kamate na go card se naplačuju tromjesjećno (isto kao i po tekućim računima u Zabi), znači 01.01., 01.04., 01.07 i 01.10. naplačuju se zajedno sa troškovima koji dospijevaju u tom mjesecu ( ja imam ugovoreno 20. u mjesecu da se naplati). kamata se računa na učinjeni trošak od trenutka obavjesti (10. dana prije nego dospijeva na naplatu) pa do konačnog podmirenja.
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV

Zadnje uređivanje Anasib : 16.12.2008. at 20:39.
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 04:31   #132
Quote:
Hazerot31 kaže: Pogledaj post
Ljudi moji, pa o cemu vi pricate! Dajte malo razmislite. Kupite na Go karticu nesto za 10 000 kn, to vam raspodjele na 36 rata, tj. 3 godine. Kamata je 12% godisnje. Vi nakon 3 godine poklonite banci 3600 kn! Koje smo mi budale!
Moja isprika, malo sam se zanio. Nije kamata 3600 kn nego duplo manje. Kamata se naplacuje po dospjecu.
Hazerot31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 09:22   #133
anasib

Pogledaj malo onaj post iz 10. mjeseca ove godine. Čovjek je napisao da su mu uračunali kamatu, a na prodajnom mjestu je pisalo da se na GO! karticu može kupovati na rate i to bez kamata. Isto tako meni nije jasno zašto nisam mogla dobiti u Zagrebačkoj banci običnu charge Mastercard karticu vezanu uz oročenu štednju, već su mi rekli da isključivo mogu dobiti GO! karticu. Na kraju sam se odlučila za zlatnu štednju u Hypo banci i tamo sam odmah dobila charge Mastercard Gold karticu, ali ona na moju veliku žalost nema čip, pa bi s tim mogla imati problema kod plaćanja u inozemstvu. Zašto u Zagrebačkoj banci nisam mogla dobiti Mastercard charge karticu nije mi još uvijek jasno jer nisam dobila suvisli odgovor.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 21:12   #134
@prilika, ako je prodajno mjesto imalo mogućnost obročne otplate, a osobi koju spominješ se obračunavala kamata, onda mu očito to isto prodajno mjesto nije odradilo obročnu otplatu nego mu je teretilo karticu standardnim načinom naplate (uz kamate). ako se to dogodilo, onda nije problem u banci već u prodajnom mjestu koje je transakciju krivo odradilo. meni drugo objašnjenje ne pada na pamet
što se tiče Mastercard . svaka banka ima svoje uvjete odobrenja kartica, a zašto tebi ne daju Master a Hypo ti je dala
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 20:35   #135
jedna RL pričica vezana uz obročnu otplatu ...

bila moja kuma kod kozmetičarke i taj kozmetički salon imao je neku akciju nekih masaša i kajtigajaznam ... ona to voli, no zbog ukupne cijene malo se nećkala, no "pala" je na riječ obročno/rate ... kaže teta kozmetičarka: ma može platiti karticom ECMC pa će joj to onda ići na xy rata ... i dobro ... provuče ona karticu, dobije slip ... i kako joj vrag nije dao mira, traži po slipu gdje piše broj rata ... naravno, ništa nije pisalo no teta kozmetičarka je rekla da se sada samo javi banci i to će banka sve napraviti kako ona hoće ...

je, da ... kak da ne ... obročnu otplatu ne dogovarate s bankom već s prodajnim mjestom (ako ono ima dogovor s bankom => što je i jasno istaknuto na prodajnom mjestu i mora biti vidljiv broj rata na slipu koji dobijete kad provučete karticu) ...

tako da te fore => bezobrazna banka zaračunava kamate na obročnu otplatu jednostavno nisu točne

no što je bilo s mojom kumom =>sve je na kraju platila odjednom, ali je dobila depilaciju i pedikuru ( ) besplatno za pretrpljenu duševnu bol
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 14:43   #136
Jedno pitanje imam u planu uzeti tu Go karticu, citala sam na zab-inom webu pise: "popunite pristupnicu i dostavite u poslovnicu ZABA" ali nigdje nepise kao kod ostalih koju dokumentaciju uz tu pristupnicu dostaviti. Mene zanima sta ste vi dostavljali uz pristupnicu? Otprilike predpostavljam sta bi sve trebalo biti.
P.S. Obrtnik sam.

Hvala.
music3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 14:46   #137
Eh da zaboravila jos pitati za koliko vremena vam je bila odobrena Go kartica?

Hvala na odgovorima.
music3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 14:56   #138
Quote:
music3 kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje imam u planu uzeti tu Go karticu, citala sam na zab-inom webu pise: "popunite pristupnicu i dostavite u poslovnicu ZABA" ali nigdje nepise kao kod ostalih koju dokumentaciju uz tu pristupnicu dostaviti. Mene zanima sta ste vi dostavljali uz pristupnicu? Otprilike predpostavljam sta bi sve trebalo biti.
P.S. Obrtnik sam.

Hvala.
Za obrtnike je dolumentacija malo složenija,predlažem t ida pošalješ mail na [email protected] i poslati će ti precizan popois...rok cca 7 dana
tssime is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 15:01   #139
HVALA puno na ovako brzom odgovoru.
music3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 11:09   #140
1.01.2009. bi trebali naplatit kamate, ak sam ja sve dobro pokopcao. Zanima me zasto ne e-zabi jos nije naveden iznos kamate za platit (ili mozda vama je?). zadnji puta sam kamatu platio 1.10., a na e-zabi je barem 2-3 tjedna prije bio postavljen iznos kamate.
idiotko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:48.