Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2017., 10:05   #8421
Question

Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
A kako da znaju situaciju s bebom i protocima kad od 36tt ne rade uzv? Znaci lakse im inducirati nego napraviti uzv ocito
Ubola si u sridu nazalost, ultrazvuk ne znam zasto ne rade inace, meni su radili, ne doduse svaki put, kako bi inace procijenili tezinu bebe, a za protoke im treba color dopler to je onaj bolji ultrazvuk na 3 katu gdje posjete dolaze, tamo se gledaju fetalna srca, tamo se protoci super vide. Radije bi isla dalje kod privatnika gledat te protoke nego na ranu indukciju. A mozda se oni oslanjaju na ctg, pa racunaju da ako je on dobar niti beba ne pati, mada ako je situacija tako ozbiljna da zahtjeva hospitalizaciju i raniju indukciju logicno bi bilo da rade sve potrebne pretrage ako je to tako sve ozbiljno. Navodno da u petrovoj gledaju sve te parametre i ne induciraju dok je sve ok, a u VV mi je glavna sestra iz trudnicke rekla da nije istina da svi induciraju prije termina jer joj dolaze kasnije zene na kontrolu koje su debelo pregazile termin, znaci da je Vinogradska najrigoroznija po tom pitanju.
petroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 10:15   #8422
Vinogradska je rigorozna jer su imali puno iskustva bas sa trudnicama sa gd -om kod vrijednosti 5.1, i bilo je problema sa bebama pa sad valjda pusu na hladno i induciraju veliku vecinu...naravno trudnica ima pravo odbit indukciju
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 11:16   #8423
Ma sumnjam. Moj gin radi u rodilistu u jednoj bolnici van zg i kaze da je 5.1 nista, samo proizvoljna granica. Prije 4god bila 5.5
Njega brinu guk nataste visi od 5.6 ili kad je drugo il trece vadenje ogtt van vrijednosti

Sumnjam da bi se merkur il sv.duh igrali sa zenama i bebama.
Za sd cujem da se u ta uvijek radi uzv

I da, ajd gd sa 5.1. ali ako je to bilo u 13tt recimo, a sve sve dalje je ispod 5 i ogtt dobar, zasto im je to gd za indukciju?
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 11:43   #8424
Možda ih je neko tužio pa se drže jako tih smjernica
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 21:15   #8425
To s indukcijama je krenulo prije cca 3 godine. Ja sam s prvom bebom prije 5 godina imala onak prvi secer 5.1. i nitko nije trepnuo. Prije 3 godine opet imam 5.1. i u trudnickoj spominju indukciju, probeme sa srcem
bebe i svasta. Ja sam indukciju odbila,potpisala neke papire i rodila prirodno na termin. Prije toga sam se konzultirala svojom ginekologicom.
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 21:17   #8426
Obavezno pitaju koliki je bio secer na prvom vadenju krvi i to pisu u povijest bolesti, jednom ako nadu nalaz da je bio secer veci od 5.0 uhvate se toga. Nije ih sigurno nitko radi secera tuzio,nema tu nekih strogih pravila samo preporuka opca da se do termina najkasnije inducira ako porod sam ne krene, al eto druge bolnice se ni toga ne drze buduci da danas svaka druga trudnica po tim novim granicama Svjetske zdravstvene organizacije iz 2010.g
Ima GD, a prije je to bilo par posto, i jos uvijek se vode rasprave koja bi to granica secera trebala biti
petroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 21:17   #8427
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Možda ih je neko tužio pa se drže jako tih smjernica
Lako moguće. U današnje vrijeme treba čuvati svoj posao kolko god se to nekima ne sviđa, a neda se nesi neko sranje
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 00:55   #8428
Quote:
ivika13 kaže: Pogledaj post
Lako moguće. U današnje vrijeme treba čuvati svoj posao kolko god se to nekima ne sviđa, a neda se nesi neko sranje
Bitniji su zivoti i zdravlje od posla,

http://www.vecernji.hr/amp/vijesti/d...a-umrla-369235
petroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 01:04   #8429
Quote:
petroslava kaže: Pogledaj post
Bitniji su zivoti i zdravlje od posla,

http://www.vecernji.hr/amp/vijesti/d...a-umrla-369235
Na kraju je nadsluzba oslobodena kazneno;

https://www.vecernji.hr/vijesti/nism...g-luke-1007914

Al je bolnica morala platiti odstetu, doktori znaci ne nadziru rad specijalizanata?!
petroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 05:19   #8430
Srećom taj više tamo ne radi. Al na žalost ja znam takvu priču iz familije i sa sv. Duha... a dotični doktor tamo još uvijek radi :/
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 15:11   #8431
Ma svaka bolnica ima ne jednu takvu pricu.
Svako toliko se pojavi neki doktor koji radi taj posao iz tko zna kojeg razloga, a sigurno ne zato kaj ga zna, zeli ili (usudim li se opce reci) voli raditi.
A to da se specijalizanti ne nadziru tu i tamo.. Nis novo. Stvarno ispada da moras imati srece da se nikaj ne zakomplicira i da je doktor ok (i prisutan) i da te ne ostavi u rukama nesposobnog ili daleko nedovoljno iskusnog specijalizanta u krivo vrijeme.
Opet nitko ne kaze da specijalizant nemre bit jednako dobar ili bolji od nekog doktora. Jedino im fali iskustva.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 22:52   #8432
Kako se pupak tretira u Vinogradskoj? Kupila bih prije poroda sve sto mi treba.
Mighty S is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 00:11   #8433
Quote:
Mighty S kaže: Pogledaj post
Kako se pupak tretira u Vinogradskoj? Kupila bih prije poroda sve sto mi treba.

To ce ti patronazna doma pokazat, octeinosept, sterilne gaze i flaster za zalijepit gazicu.


Btw i u Petrovoj gledaju rani secer ( prvi vadeni na krvnoj slici) pojacano kontroliraju takve trudnice i hospitaliziraju na termin, ali ne induciraju ako je sve ok, mada kod GD je pravilo da se termin ne smije prijeci
petroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 00:19   #8434
Ma znam da svaka bolnica ima svoju politiku - negdje Octenisept, negdje Tyrosur, kombinacija ili nista od toga. Ok, hvala.
Mighty S is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 07:52   #8435
Flaster? Prije 3god ostavljali su kopcicu na pupku pa smo motali samo gazu oko njega. Nista vise nije moglo ici preko

To mi bio najgori posao
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 07:59   #8436
Mi smo sad u 6.mj dobili kopčicu omotanu s gazom.
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 09:47   #8437
I mi smo dobili kopcicu. Pupak se čistio oktaniseptom i omotao sterilnim gazom. Nikakav flaster nismo stavljali
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 17:17   #8438
Kako se sestre u vinogradskoj odnose prema majkama i dojenju?
Citam sad iskustva sa sv duha pa me zanima jel bolje u vinogradskoj.

Jel hrane bebe s adaptiranim na svoju ruku? Jel pokazu i pomognu pri dojenju?
Lentil is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 17:26   #8439
Meni prije 4 god nisu pokazale ništa samoinicijativno. Ali jedna sestra mi jako jako pomogla kad sam se pojadala da mi tek došlo mlijeko i počela sam imati kvrge

Baš me zanima da li se što promijenilo.

Mislim da mu nisu davale ad, ali ne mogu biti sigurna
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 17:38   #8440
Frisko rodila prije 2 tjedna i sestre su bile super. Jako su se trudile pomoći svima u sobi, bas su bile ok. Meni su ovaj put gore bile odjelne sestre koje trazis lijekove a donesu ih nakon 5 sati ili kad nesto pitas pa te totalno izignoriraju
bellla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:51.