Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2015., 09:08   #1081
može li mi netko jednostavnim rječnikom za idiote reći šta zapravo pokriva dopunsko osiguranje?

ne očekujem da će mi netko pobrojati lijekove niti ću se loviti za svaku kunu, nego mi nije jasno šta je "proračunska osnovica za liječenje" od koje ide neki postotak, kak su oni to opisali u svojem pravilniku.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 13:02   #1082
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
može li mi netko jednostavnim rječnikom za idiote reći šta zapravo pokriva dopunsko osiguranje?

.
besplatni pregled i laboratorij u primarnoj zastiti (opca medicina)
besplatni specijalisticki pregled, pretrage, bolnicko lijecenje i lijekove u sekundardnoj zastiti (bolnice)
Tapatapatawko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 08:52   #1083
od kad mi počne vrijedit dopunsko ak ga sutra idem ugovorit? ne plaćam nikakve zaostatke, za vrijeme koje nisam imao dopunsko? na kolko dugo se ugovoruje dopunsko?
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 09:41   #1084
Dok ga ne otkažeš. Tehnički gledano, police su na godinu dana, ali je automatska obnova, a zahtjev za prekid trebalo bi ispostaviti 3 mjeseca prije isteka godine(treba napomenuti da pričam po onome što sam čuo, nisam proučavao uvjete )


Kakve zaostatke, pa NISI imao/la dopunsko ranije
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 10:15   #1085
Možda netko zna - dal se u prihod računa samo neto isplata na ruke, vidljiva iz IP obrasca? Ili ulazi u izračun neto isplata + uplaćeni porez i prirez s potvrde o visini dohotka?
Treba mi radi izračunavanja ukupnog prihoda kućanstva i prihoda po članu obitelji da vidim dal smo ispod ili iznad cenzusa...
__________________
dok pametniji popuštaju, budale vladaju svijetom...
fanny7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 10:02   #1086
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
od kad mi počne vrijedit dopunsko ak ga sutra idem ugovorit? ne plaćam nikakve zaostatke, za vrijeme koje nisam imao dopunsko? na kolko dugo se ugovoruje dopunsko?

Žao nam je tek sad vidimo ovo pitanje, ali nadamo se da će odgovor pomoći ostalima i Vama ukoliko još niste saznali potrebnu informaciju:

Ako niste imali dopunsko osiguranje do sada ili je staro isteklo prije više od mjesec dana, novo dopunsko osiguranje počinje vrijediti 15 dana od dana uplate prve mjesečne premije. Ako ste imali dopunsko osiguranje i od dana isteka nije prošlo više od 30 dana, onda dopunsko osiguranje počinje vrijediti od dana uplate nove police, s pretpostavkom dakle da od dana isteka nije prošlo više od 30 dana. Polica dopunskog osiguranja se ugovara na minimalno godinu dana.

Nadamo se da je odgovor zadovoljavajuć, a za sve detaljnije informacije možete nas posjetiti na našoj stranici ili nazvati jednog od naših agenata zaduženog za zdravstveno i dopunsko osiguranje na broj 01/555 0664

__________________
kompare.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 10:07   #1087
Nova liste lijekova s B liste

Zbog pitanja koje smo pročitali na forumu donosimo infomacije o promjenama na dopunskoj listi lijekova:

https://kompare.hr/savjetnik/vijesti...-lijekova-310/

Nadamo se će biti od pomoći
__________________
kompare.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 00:06   #1088
Zna li netko, postoji li sluzbeni cijenik usluga za one koji imaju samo osnovno zdravstveno osiguranje? Tj. nesto gdje si mogu unaprijed okvirno izracunati koliko moram platiti ako odem na hitnu zbog ozlijede.
Stravinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 12:36   #1089
dopunsko BEZ osnovnog

Da li je moguce imati dopunskog bez obveznog osiguranja? Poslodavac me je odjavio (odselio sam iz Hr), po logici stvari bi trebao imati i ponisteno dopunsko (ali logika je problematicna u nasim institucijama )...
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 15:11   #1090
Quote:
Tapatapatawko kaže: Pogledaj post
besplatni pregled i laboratorij u primarnoj zastiti (opca medicina)
besplatni specijalisticki pregled, pretrage, bolnicko lijecenje i lijekove u sekundardnoj zastiti (bolnice)
pobogu, pa što onda primarna zdravstvena zaštita pokriva?!
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 10:38   #1091
može li mi neko kao djetetu od 4 godine objasnit kako da ispunim uplatnicu za zdr. osiguranje ?
__________________
I'm in vortex bitch...tuturututurututu! :D
6 sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 18:11   #1092
Question

ističe mi dopunsko osiguranje, no ja nemam papir s policom osiguranja. mogu si osiguranje produžiti i bez toga?
BlackAngel266 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 18:19   #1093
Quote:
6 sense kaže: Pogledaj post
može li mi neko kao djetetu od 4 godine objasnit kako da ispunim uplatnicu za zdr. osiguranje ?
mogu ja, ali reci točnije gdje je problem. imaš svoj ugovor odn. policu? koristiš net banking ili popunjavaš papirnatu uplatnicu?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 13:16   #1094
Sve je više ponuda dopunskog zdravstvenog osiguranja.

Nakon monopola Hzzo-a osiguravajuće kuće su stavile svoje ponude na tržište,tako da se treba informirati.
jer recimo Hzzo ne pokriva B listu lijekova.
Generali trenutno ima akciju,ako se osigura auto dobije se 4 mjeseca gratis dopunskog,pokriva A i B listu lijekova isto je 70 kn mjesečno i ako se ne koristi,odnosno niste išli kod doktora imate pravo na 15 % godišnje premije povrata.
__________________
"life is piece of shit when you look at it"
khans is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 22:41   #1095
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
mogu ja, ali reci točnije gdje je problem. imaš svoj ugovor odn. policu? koristiš net banking ili popunjavaš papirnatu uplatnicu?
Papirnatu, ajde molim te, izludit cu

Ja ti to placam tako da mi onu posalju zaostatke za 4 mjeseca, pa platim 250 kn, sad nisu poslali, a one prosle uplatnice nigdi...znan i ja da san debil, no, ako imas volje. hvala
__________________
I'm in vortex bitch...tuturututurututu! :D
6 sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 10:42   #1096
molim vas hitno mi je

potpisao sam ugovor o placanju DZO i izgubio sam papir sa uputama uplacivanja.. zamolio bi ako bi mi netko mogao poslat sve te njihove brojeve i sta sve trebam upisati za uplatit, ili ako ima negdje neki link da mi posalje, jer ja se vec mucim 3 sata i ne mogu nista naci.. a sutra mi je rok za uplatiti prvu uplatnicu

hvala!
Vale 77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 14:14   #1097
Ponavljam pitanje:

Mene muči ovo: dopunsko osiguranje mi je počelo važiti 28.10. a ja još nisam dobila karticu (sklopljena je online polica i tamo piše da će mi je poslati na adresu). Koliko ste čekali na nju?
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 18:56   #1098
Od 10 mjeseca tek si se sad sjetila da ti fali kartica?

Inače, oni u sustavu vide jel imaš uplaćeno dopunsko ili ne, kao i kad prestanes placati a recimo imaš karticu u rukama, tako da brijem da će vidjeti ako si osigurana.

Doduše, čudi me da karticu nisi DO SAD DOBILA. Zašto pitaš na forumu umjesto da nazoveš tamo gdje si kupila tj. HZZO? Ne kužim?
pacijentica0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 04:32   #1099
Zamolio bih pomoc: postao sam izvanredni student i želim izvaditi dopunsko osiguranje, pa me zanima oko trece opcije u ugovoru, tj. oni kojima premiju placa Drzavni proracun. Naime, zivim s djevojkom vec godinu dana i prihodi po clanu kucanstva su manji od navedenih 1516kn, no sluzbeno prebivaliste mi nije ondje nego u drugom gradu u kucanstvu koje ima prihode po clanu vece od 1516kn. Postoji li nacin da dokazem da su mi prihodi manji od trazenog iznosa?
Stravinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 20:58   #1100
Quote:
pacijentica0 kaže: Pogledaj post
Od 10 mjeseca tek si se sad sjetila da ti fali kartica?

Inače, oni u sustavu vide jel imaš uplaćeno dopunsko ili ne, kao i kad prestanes placati a recimo imaš karticu u rukama, tako da brijem da će vidjeti ako si osigurana.

Doduše, čudi me da karticu nisi DO SAD DOBILA. Zašto pitaš na forumu umjesto da nazoveš tamo gdje si kupila tj. HZZO? Ne kužim?
Ne, odmah sam skužila da je nema. Samo mi nije jasno zašto mi toliko treba... Ne volim zvati, imam neku vrstu fobije Uglavnom, vide i u ljekarnama...
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:32.