Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2004., 14:30   #181
Quote:
Billi kaže:
kako ti vidis zenu koja sebe ne postuje pa frajer nateze konobaricu? kakv joj je psiholoski profil?
Profil joj je jadan....da ona ima imalo samopoštovanja odjebala bi tipa u roku odmah!!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 14:33   #182
Quote:
VelmaX kaže:
Zapravo, mnogi konzervartivni svjetonazori direktno ženama negiraju mnoge ljudske vrline, čime im sigurno umanjuju šanse da razviju dovoljno samopoštovanja.

Mislim da je svijest o ravnopravnosti, to jest jednakoj vrijednosti, jako bitna za skladne bračne odnose.
Ali Vilma, mi živimo u ravnopravnom svijetu.....muškarci i žene su jednaki.
Zašto se skrivati iza priče o nejednakosti?
Meni se to više čini kao dobar alibi!!

tebe nitko na ovom svijetu nespriječava da napustiš bračnu zajednicu onog trenutka kada to ti poželiš....znači ti si samostalna, bezobzira što si ubraku!

neravnopravnost je samo u glavi!! (dobro, ne tvojoj ali ...)
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 14:35   #183
Quote:
u prolazu kaže:
Profil joj je jadan....da ona ima imalo samopoštovanja odjebala bi tipa u roku odmah!!
bi ga odjebala, ofkors, ali bi on konobarciu drmnuo bez obzira na zenimo samopostovanje.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 14:37   #184
Quote:
u prolazu kaže:

neravnopravnost je samo u glavi
tako je
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 14:37   #185
Quote:
Billi kaže:
bi ga odjebala, ofkors, ali bi on konobarciu drmnuo bez obzira na zenimo samopostovanje.
Nema to veze...na njoj je da takve stvari spriječi...na ovaj ili onaj način, a ako to nije ustanju....očito se malo zezla u izboru muškarca!! Ali nema veze...idemo tražiti dalje! Glavno da ona sama sebi kaže: "neče nitko meni nekažnjeno raditi sranja!"
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 14:40   #186
Quote:
u prolazu kaže:
Ali nema veze...idemo tražiti dalje! Glavno da ona sama sebi kaže: "neče nitko meni nekažnjeno raditi sranja!"
hehe, o tome sam ja na temi o revansiznu.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 14:41   #187
Quote:
u prolazu kaže:
Ali Vilma, mi živimo u ravnopravnom svijetu.....muškarci i žene su jednaki.
Zašto se skrivati iza priče o nejednakosti?
Meni se to više čini kao dobar alibi!!
Sad sam odmah Vilma!

Ti si dao primjer jedne takve jadnice, a meni je takav odnos nezamisliv osim ako žena već unaprijed za sebe odredi ponižavajuću ulogu.

Uglavnom, samopoštovanje (je u glavi) i temelj je za nekakav kvalitetan odnos, tu se slažemo.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 14:51   #188
Quote:
VelmaX kaže:
[B]Sad sam odmah Vilma!

Ti si dao primjer jedne takve jadnice, a meni je takav odnos nezamisliv osim ako žena već unaprijed za sebe odredi ponižavajuću ulogu.
/B]
ponizenje se osjeti po gorcini koju osjecamo nakon svakog ustajanja ujutro i ulaska u novi dan. ne volim deklarativne opise sto je za zenu ponizenje. svaka to najbolje zna. boli mene sto drustvo misli, meni je bitno da sam je u sebi neopterecena, bez obzirom rintam li ili ne.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 14:56   #189
Quote:
VelmaX kaže:
Uglavnom, samopoštovanje (je u glavi) i temelj je za nekakav kvalitetan odnos, tu se slažemo.
naravno!!
Čitam nikidan priču kako u svijetu postoji toliko i toliko zlostavljanih žena! Mislim, ja znam slučaj gdje je cura ostavila tipa nakon 10 godina veze jer ju je JEDNOM udario!!

Ona jednostavno nije htjela priječi preko toga!!...prešla je preko drugih stvari ( vjerujem da je to bio samo povod ) ali preko tog jednog udarca nije htjela proči!!
I ta žena nikada neče biti zlostavljana....zato što je njen izbor da nebude!!!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 01:21   #190
Quote:
u prolazu kaže:
naravno!!
Čitam nikidan priču kako u svijetu postoji toliko i toliko zlostavljanih žena! Mislim, ja znam slučaj gdje je cura ostavila tipa nakon 10 godina veze jer ju je JEDNOM udario!!

I ta žena nikada neče biti zlostavljana....zato što je njen izbor da nebude!!!
Nemaju, nažalost, sve zlostavljane žene na svijetu taj izbor.

Velik dio tog svijeta je u crnom mraku što se ovakvog (ženinog) izbora tiče..
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 08:36   #191
Quote:
Patagonija kaže:
Nemaju, nažalost, sve zlostavljane žene na svijetu taj izbor.

Velik dio tog svijeta je u crnom mraku što se ovakvog (ženinog) izbora tiče..
Istina...ali mi živimo u Hrvatskoj, unas nijedna žena koja to neželi nemože biti zlostavljana!!
Sve što treba napraviti je otiči....vrlo jednostavno!!

Zašto onda takve postoje?...vjerovatno zbog straha od samoće....taj strah je jedino što žene čini neravnopravnim nad muškarcima.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 08:53   #192
Quote:
u prolazu kaže:
Zašto onda takve postoje?...vjerovatno zbog straha od samoće....taj strah je jedino što žene čini neravnopravnim nad muškarcima.
Mislim da si donekle u pravu što se tiče tog straha.

Ali, možda je stvar i u tome što žene vole opraštati i davati drugu, treću... n-tu šansu.

Kad ti pukne film, strah ionako ne igra više ulogu.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 09:00   #193
Quote:
VelmaX kaže:
Mislim da si donekle u pravu što se tiče tog straha.

Ali, možda je stvar i u tome što žene vole opraštati i davati drugu, treću... n-tu šansu.

Kad ti pukne film, strah ionako ne igra više ulogu.
Neznam Velma, nisam maltretirana žena, niti znam ijednu takvu.
Ali znam jednu stvar....to pucanje filma se nekada oduži na 20 godina.

I onda kada mi neko priča kako je to društveni problem...ja se samo nasmijem!!..nije to problem društva..društvo najčešče ni nezna za to, to je problem njih samih!! Kao da je društveni problem što mene žena vara.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 10:24   #194
Quote:
u prolazu kaže:
I onda kada mi neko priča kako je to društveni problem...ja se samo nasmijem!!..nije to problem društva..društvo najčešče ni nezna za to, to je problem njih samih!! Kao da je društveni problem što mene žena vara.
Pa zar nije netko predlagao da se donese zakon o preljubu?

Društveni je problem utoliko što nitko nikog ne smije izmlatiti i polomiti nekažnjeno.

Međutim, nije samo žena jadnica u toj priči, već i muškarac isto tako.
Tu se radi o dvoje jadnika, meni je teško zamisliti se uopće u takvoj situaciji. Uvjerena sam da mene nitko ne bi ni pokušao tući, a kad bi bio toliko glup da pokuša... zbogom.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 10:35   #195
Quote:
VelmaX kaže:
Pa zar nije netko predlagao da se donese zakon o preljubu?
Taj zakon bi nas vratio unazad 2500 godina.... Ja predlažem da kazna bude javno kamenovanje!!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.