Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2004., 10:05   #21
Martin kaže
Filozofska pitanja vjerovatno pretpostavljaju i filozofske odgovore.

Quote:
Secundus kaže:
Zar ne lucis ona prirodoznanstvena od pravih filozofskih?
Ali u biti su sva pitanja i znanstvenog i filozofskog karaktera.
Medjutim, odgovori su malo tezi, jer ova pitanja su upravo zrcalo danasnje znanosti.
S.
Bio sam toliko slobodan pročešljati malo netom i raspitati se tko je taj "Jochen 42", i tamo vidim piše:"filozof i pisac" nigdje ni traga ni glasa o nekom prirodoslovlju.
Iz istog razloga je i onakav moj post. Od filozofa doista ne mogu očekivati nikakva druga pitanja osim filozofska, a filozofskim pitanjima nije mjesto na ovom djelu foruma koji se zove 'Prirodne znanosti', pa čak ni na 'Društvenim znanostima', nego na 'Filozofiji' koja je upravo predviđena za ovakve rasprave.

Složio bih se sa Secundusom da su ga neki od forumaša 'na fini način' uvrijedili, ali koliko vidim, ni on njima nije ostao dužan.

Secunduse, poanta je da filozofiji nije mjesto na ovom djelu Foruma. Vjerovatno bi ista reakcija bila ako bi pitanja vezana za softver postavljao na 'Hardveru' ili pitanja iz književnosti na 'Glazbi'.
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 10:15   #22
Pa trebao si onda, Secunduse, ići studirati neku prirodnu znanost i postati prirodoznanstvenik, a ne liječnik, kad te ove stvari zanimaju ili radije filozofiju ili teologiju, jer ti ovdje pričaš o filozofiji i teologiji češće nego o čemu drugom. Tako bi, možda, i imao pojma o čemu pričaš. Ovako ispadaš zabava svima nama. Isto mi nije jasno kako to da se ne skrasiš na Religiji, Filozofiji ili takvom nekom podforumu.
__________________
Ja sam mladić u najboljim godinama i čovjek za sutra, a nekad sam bio sretno dijete. U mojoj općini problema nema, jer rade veze i poznanstva.
Shadowman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 12:00   #23
Pitanja su jako interesantna i svaki, normalnan, znatiželjnik bi htio znati te odgovore.

Kad bi znali odgovore na ta pitanja, danas, na našem stupnju razvoja, gledajući generalno, nisam siguran bi li imali neke veće koristi od toga. Hoću reći kako smo tek počeli raditi neke stvari koje nas razlikuju od ostalih živih bića i ima jako puno činjenica da je taj put jako krivudav, t.j. ne ide uvijek u pravom smjeru.

Zabavna je i ova diskusija, gore, gdje se krstite svakakvim nazivima. Zabavna zato što ja prednost ne dajem pojedincima nego sve ljude gledam kao jedan organizam, što on ustvari i jest, a koji je i sićušni dio svemira, koji se sa mjerom pali i gasi (nisam mračni)
__________________
kako oblikovati potpise
Prijatelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 12:26   #24
Quote:
Shadowman kaže:
Pa trebao si onda, Secunduse, ići studirati neku prirodnu znanost i postati prirodoznanstvenik, a ne liječnik, kad te ove stvari zanimaju ili radije filozofiju ili teologiju, jer ti ovdje pričaš o filozofiji i teologiji češće nego o čemu drugom. Tako bi, možda, i imao pojma o čemu pričaš. Ovako ispadaš zabava svima nama. Isto mi nije jasno kako to da se ne skrasiš na Religiji, Filozofiji ili takvom nekom podforumu.
Jedini koji je zabavan i stvarno glupav to si ti, jer kad bi znao da sam ja u mom studiju medicine upravo morao apsolvirati sve rigorozume iz prirodnih znanosti, onda je i tragicno i bedasto tvrditi nesto takvo kao ti.

Ako cemo pisati istinu, ti si onaj koji nema stvarne veze o prirodnim znanostima, a ne ja, jer moj studij medicine je upravo sinteza prirodnih znanosti sa drustvenim znanostima, i stoga je medicina ne samo jedan od najtezih, nego i jedan od najprosperitarnijih studija, a poziv lijecnik kruna svih poziva i struka. Bilo i ostalo tako, samo blesavi i mutavi to ne shvacajaju.
Moji upisi se uvjek odnose kriticki na znanost, jer upravo znam sto je u njoj sve moguce, sto mozda od vas koji ovdje postate jedino zna Skeptik, dok vi ostali nemate blage veze ni sto je znanost ni tko i sto u njoj sve tjera svoje nebuloze. Kada se u znanosti napusti moralno-eticki kodex, onda znanost postaje zlocin.


Ako to nisi znao do sada nije toliko vazno, jer od jednog covjeka koji diskutira iz aspekta pucke skole nije potrebno ocekivati nesto drugo.

Gdje se danas odvijaju glavna znanstvena otkrica ako ne u medicini?
Da li mi mozes odgovoriti na pitanje: zasto je to tako?
Jer medicina radi interdisciplinarno i postize najvece uspjehe u znanstvenim domenama.
S.
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 12:32   #25
Quote:
Martin kaže:
Martin kaže
Filozofska pitanja vjerovatno pretpostavljaju i filozofske odgovore.



Bio sam toliko slobodan pročešljati malo netom i raspitati se tko je taj "Jochen 42", i tamo vidim piše:"filozof i pisac" nigdje ni traga ni glasa o nekom prirodoslovlju.
Iz istog razloga je i onakav moj post. Od filozofa doista ne mogu očekivati nikakva druga pitanja osim filozofska, a filozofskim pitanjima nije mjesto na ovom djelu foruma koji se zove 'Prirodne znanosti', pa čak ni na 'Društvenim znanostima', nego na 'Filozofiji' koja je upravo predviđena za ovakve rasprave.

Složio bih se sa Secundusom da su ga neki od forumaša 'na fini način' uvrijedili, ali koliko vidim, ni on njima nije ostao dužan.

Secunduse, poanta je da filozofiji nije mjesto na ovom djelu Foruma. Vjerovatno bi ista reakcija bila ako bi pitanja vezana za softver postavljao na 'Hardveru' ili pitanja iz književnosti na 'Glazbi'.
Da li je pitanje: "Sto je to gravitacija", filozofsko pitanje?
Ti pojma nemas o cemu se tu radi. Da li su pitanja elektrona, atoma i nuklearnih termoreakcija na suncu i u njegovoj jezgri filozofska pitanja? Ti si stvarno ne samo naivan, nego bi se moglo posumnjati u tvoje opce znanje!
A covjek koji ih je postavio, nije samo filozof i publicist, nego i prirodoznanstvenik i bavi se ekosistemima, o cemu ti valjda nemas blage veze!
Ovi tvoji upisi nam to zorno pokazuju!
S.
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 12:55   #26
Quote:
bariole kaže:
Ima i nekih zanimljivih npr. br. 9) Sto su to polja? To je dobro pitanje na koje nema nekog pravog odgovora.
Ma jesi bas siguran da nema?
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 14:21   #27
Secunduse, nedaj se ti bagri... pokazi im da si jači... ubi ih u pojam svojom neizrecivom genijalnošću
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 14:29   #28
Secundus,

Većina pitanja postavljena je na filozofski način, i par izuzetaka ne može opravdati 'kupus-salatu' u kojoj prevladavaju filozofski upiti.

Na svim stranicama gdje se spominje dotični gospodin, naziva se filozofom, a to što se on bavi prirodoslovnim temama na filozofski način, ne čini ga znanstvenikom prirodoslovcem.

BTW Koliko god ti mislio da si pametan, ne budi tako siguran da možeš procjeniti koliko netko jest ili nije pametan. I budi barem toliko skroman, pa nemoj samoga sebe smatrati 'veličinom' prema kojoj se trebaju mjeriti svi ostali, jer, da bi netko uvažavo tvoju veličinu, moraš se takvim i pokazati.
Do sada ništa od toga nisi uspio, dapače pokazao si samoga sebe u vrlo ružnom svjetlu.
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 14:41   #29
Quote:
Martin kaže:
Secundus,

Do sada ništa od toga nisi uspio, dapače pokazao si samoga sebe u vrlo ružnom svjetlu.
Nije istina, on je vise puta dokazao svoju superiornost i pokazao se u najljepsem svjetlu, ali tko je nama kriv sto nitko od nas to nije shvatio.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 14:45   #30
A propos doktori; veliki je zločin biti doktor a ne voliti (ili ne poštivati) to što radiš.
Zakon prirodne selekcije je poremećen bez saznanja o posljedicama, a posljedice će tek poslati račun.

Treba braniti svoju struku!

ali, isti tako treba imati mjere u tome

i nema te struke koja je "viša" od drugih.

osim muzike, naravno !
__________________
kako oblikovati potpise
Prijatelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 15:08   #31
Quote:
Martin kaže:
Secundus,
Većina pitanja postavljena je na filozofski način, i par izuzetaka ne može opravdati 'kupus-salatu' u kojoj prevladavaju filozofski piti.
A zašto je onda onaj jebivjetar Mljacko zatvorio ovu istu, dabili istu temu na filozofiji? Baš tamo počmem odgovarati na konačna pitanja koje nam postavi naš dobri Secundus, kad ono katanac - klik. Pa se ti moj dobri Secunduse jebi. (Zašto čovjek tvog kolibra dopušta da ga ovako maltretuju?). Ja ti se čudim. No - evo vam link na to sramotno zaključavanje threada najvećeg umnika austrijskih pejzaža:
Mljac: Filozofija :rolle

A sad bih, ako dopustite, nastavio odgovarati na prevažna pitanja našeg dobrog Secundusa:
Beše li ono treće:
Quote:
3) Koja je razlika izmedju fizikalne svijetlosti i spiritualne?
Ogromna je to razlika. Da, doista imaš pravo: ogromna je. Spiritualna svjetlost je svjetlo naših života. Vidi: Spiritualna svjetlost A fizikalna svjetlost je Foton !
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 15:43   #32
Quote:
Skeptik:Ma jesi bas siguran da nema?
Koliko ja znam nema nekog pristojnog objašnjenja. Uzbuđen prostor uokolo naboja (mase) - definicija koju sam učio na faksu mi je pomalo debilna. Radi ona dobro kada trebam nešto izračunati, vizualizirati polje u Mathematici i sl. Ali mi to i nije neko objašnjenje.
Pogledaš dva naboja na nekoj udaljenosti i vidjet ćeš da se oni međusobno privlače/odbijaju. Između njih je prazan prostor. Ako je prozor prazan kako se oni privlače/odbijaju?? Nešto mi tu totalno ne štima, a dobar odgovor još nisam čuo.

Ti si fizičar, pa da čujem...


A što se tiče pitanja nemaju oni ni previše veze sa filozofijom. npr. što je boja? ili kako gotovo sve kulture imaju bingbang mitologiju ili je li Zemlja unikat itd itd.
bariole is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 15:53   #33
"npr. što je boja?"
Nu, a što je boja?
Quote:
19) Sto je to boja?
Boja je vizualna predočba frekvencije svjetlosti koju izvodi mozak interpretirajući informacije/signale koje šalje oko.
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 16:02   #34
boja je sjećanje
__________________
kako oblikovati potpise
Prijatelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 16:02   #35
Quote:
2) Zasto sije sunce? Kako dolazi do stalnog i jednako-intezivnog svijetla? Standardni model o Suncu, kao termonuklearnom reaktoru ne daje potpuno adekvatno rjesenje. Znanstvenicima pripravlja posebnu vrstu glavobolje problem Neutrina, jer ih se moze izolirati daleko manje nego sto bi se po standardnim teorijama moglo ocekivati, pa strucnjaci misle, da bi moglo doci do promjene misljenja glede toga.
A ne! Nisam ja ni 2) zaboravio, nego nemam što dodati - vidi našeg Aganora - sam pita, sam odgovara. Šta ćemo ti mi, diko naša?
Jedino me izjeda - tko je go'sn ili gđa
Quote:
Neutrina
? Nešto me kao asocuje na neutrino - al' to je subatomska čestica? Ili nije? Možda je kakav professor sa tvoje Univerze? Znaš da ti ponekad zavidim! A imam i na čemu!
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 16:12   #36
Quote:
bariole kaže:
Koliko ja znam nema nekog pristojnog objašnjenja. Uzbuđen prostor uokolo naboja (mase) - definicija koju sam učio na faksu mi je pomalo debilna. Radi ona dobro kada trebam nešto izračunati, vizualizirati polje u Mathematici i sl. Ali mi to i nije neko objašnjenje.
Pogledaš dva naboja na nekoj udaljenosti i vidjet ćeš da se oni međusobno privlače/odbijaju. Između njih je prazan prostor. Ako je prozor prazan kako se oni privlače/odbijaju?? Nešto mi tu totalno ne štima, a dobar odgovor još nisam čuo.

Ti si fizičar, pa da čujem...
A sto fali slici polja prema kojoj je ono kontinuirani fluid koji ispunjava prostor?
Dakle, izmedju 2 naboja nije prazan prostor nego polje. Polje nije samo pomocna matematicka velicina koja sluzi za vizualizaciju sila koje djeluju izmedju udaljenih tijela, nego je polje nesto sto stvarno egzistira u prirodi, jednako kao i naboji ili mase.

Eto, jel jos uvijek tvrdis da dobar odgovor nisi cuo?
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 16:21   #37
Quote:
4) a) Zasto su stvari teske?
b) Sto je to gravitacija?
c) Zasto je ne mozemo izolirati?
d) Zasto se ne da kvantizirati?
e) Kojom se brzinom krecu gravitacioni valovi?
f) Brzinom svijetlosti ili brzinom vecom od te, ili cak beskonacnom brzinom?
a) Stvari nisu teške. (Jedino ako misliš na tvoja pitanja?). Teške su samo ako su u gravitacijskom polju. Inače su bez težine. "Stvari" nemaju težinu.
b) Gravitacija je sila.
c) Izolirati? Gdje bi je ti izolirao? U masu?
d) Ne možeš je ti (ili netko - npr. skeptik) kvantizirati - ili je kvantizirana ili nije.
e) Ne znam. Postoje li gravitacijski valovi? Gravitacioni ne postoje.
f) Ili nekom od tih (isključujući brzinu "svijetlosti" - jer takvo što ne postoji - jedino ako misliš na papamobil? ) ili nekom drugom - ali je sigurno da se kreću brzinom gravitacijskih valova (ako uopće postoje).
tvoj BHD
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 17:21   #38
Quote:
Black Hawk Down kaže:

d) Ne možeš je ti (ili netko - npr. skeptik) kvantizirati ...
Molim da se BHD-a bana na barem mjesec dana zbog ovako teske ad hominem uvrede!
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 18:41   #39
Secunduse, ne potcjenjujem ja medicinu. Naprotiv. Smatram da medicina radi zapanjujuce stvari. Samo nisam vidio da ovdje pricas o bilo cemu sto ima ikakve veze s medicinom. Umjesto toga ti malo o zvijezdama, malo o Goedelu, malo o filozofiji, malo vise o religiji. Sad mi samo jos reci da si takve stvari ucio na studijima medicine. OK, mozda jesi nesto filozofije. Ali, naravno, da nemas pojma o matematici, logici, fizici, astrofizici. Umjesto da pricas nesto pametno, a siguran sam da znas dosta iz svog podrucja ekspertize, ti se ovdje stvarno sramotis. Prijateljski savjet.
__________________
Ja sam mladić u najboljim godinama i čovjek za sutra, a nekad sam bio sretno dijete. U mojoj općini problema nema, jer rade veze i poznanstva.
Shadowman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 19:06   #40
Quote:
Shadowman kaže:
Secunduse, ne potcjenjujem ja medicinu. Naprotiv. Smatram da medicina radi zapanjujuce stvari. Samo nisam vidio da ovdje pricas o bilo cemu sto ima ikakve veze s medicinom. Umjesto toga ti malo o zvijezdama, malo o Goedelu, malo o filozofiji, malo vise o religiji. Sad mi samo jos reci da si takve stvari ucio na studijima medicine. OK, mozda jesi nesto filozofije. Ali, naravno, da nemas pojma o matematici, logici, fizici, astrofizici. Umjesto da pricas nesto pametno, a siguran sam da znas dosta iz svog podrucja ekspertize, ti se ovdje stvarno sramotis. Prijateljski savjet.
Upravo ja tebi mogu dati prijateljski savjet: prestani sa davanjem mudrih savjeta, jer si za mene na niskoj grani i nemas pojma sto je znanost i sto je to medicina. A ja znam zasto ne diskutiram o medicini na ovom forumu. Pa tko moze diskutirati s obicnim kretenima o medicinskim dostignucima.

Pokusali smo i to, pa kada sam vidio koji sljam sve pise o medicini i sto pise, onda je bio brzo kraj.

A tebi je bolje da se povuces, jer moje znanje iz ovih gore navedenih Fachova je daleko vece od tvoga, pa se ne kur....., jer sam ti to i pokazao.

Tvoji upisi su mozda za tebe pamentni, za meni su obicno smece.
U svim diskusijama, neovisno o cemu smo diskutirali, pokazao sam ti da ja imam bolja aktualno znanje i iz matematike i iz fizike od tebe, a da o drugim znanstvenim domenama i ne pisem u kojima ti meni ne mozes niti vode donijeti.

Covjece zar si toliko blentav da ne vidis ludost u svojim upisima?
Stvarno bi ti trebala strucna pomoc kao i vecini ovih obicnih laprdala koji stvarno otvore usta, a iz njih suklja iskljucivo smrad i smece.

Ja uvjek toleriram pametne upise, ali istinu da ti priznam od tebe ne vidjeh niti jednog takvog. Ja sam na ovom forumu napisao toliko znanstvenih radava, da je onaj tko je ih procitao i zelio uciti iz njih mogao stvarno puno nauciti.
Ako ne vjerujes, potrazi moje upise, jer ja ne pisem kaku, kao ti!
A sada, sapienti sat!
S.
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.